خبرگزاری تسنیم |
1 ماه پیش

رژیم صهیونیستی در مناطق زلزله زده افغانستان دنبال چه چیزی است اخبار افغانستان اخبار بین الملل تسنیم Tasnim


رژیم صهیونیستی در مناطق زلزله‌زده افغانستان دنبال چه چیزی است؟

یک مؤسسه صهیونیستی از تلاش برای ارسال کمک‌های پزشکی به مناطق زلزله‌زده شرق افغانستان خبر داده است.

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ایخبرگزاری تسنیم، یک سازمان امدادرسان غیردولتی رژیم صهیونیستی با نام «اسرا اید» (IsraAID) اعلام کرده است که در حال فعالیت برای یک اقدام بشردوستانه! به زلزله‌ای است که هفته گذشته در شرق افغانستان روی داده و بیش از 1000 کشته، حداقل 2000 زخمی و آسیب رساندن به منازل مسکونی منطقه را بر جای گذاشته است.

پایگاه خبری «اسرائیل. سی 21»،به نقل از «یوتمان پولیزتر» رئیس اجرایی این مؤسسه نوشته است که این فعالیت در چارچوب تعهدات این مؤسسه برای امدادرسانی در مواقع بحران بین‌المللی انجام می‌شود و ما به دنبال روابط پایدار با آسیب‌دیدگان هستیم.

در مورد آنچه تلاش مؤسسه مذکور برای امدادرسانی به زلزله‌زدگان استان‌های شرق افغانستان نامیده می‌شود، چند نکته قابل تأمل است.

نخست اینکه به نظر می‌رسد پیش از آنکه این کمک‌ها با هدف و نیت بشردوستانه جمع‌آوری و به این مناطق ارسال شود، نوعی تلاش برای مشروعیت‌بخشی به رژیم صهیونیستی نزد افکار عمومی است.

تلاش‌هایی که پیش‌تر نیز در دستور کار این رژیم بوده و سعی داشته است از مجاری متعدد به ویژه از طریق عادی‌سازی ارتباط با برخی کشورهای اسلامی آن را دنبال نماید.

هر چند که در این میان، آنچه واضح و ملموس است، اینکه عادی‌سازی روابط از سطح سران سرسپرده، فراتر نرفته و ملت‌های مسلمان، باور و اعتقادی به دوستی با رژیم اشغالگر قدس ندارند.

زاویه دومی که در این موضوع قابل پیگیری است، اینکه در همین گزارش عنوان شده است این مؤسسه در ماجرای خروج بخشی از افغان‌ها از کابل دخیل بوده است.

به گفته «یوتمان پولیزتر» این مؤسسه پس از سقوط دولت اشرف غنی، 167 نفر از اتباع آسیب‌پذیر افغان را از کابل خارج کرده و روانه آلبانی و امارات نموده‌است؛ مقصدی که قبل‌تر از سوی آمریکایی‌ها برای رانده‌شدگان سازمان منافقین از عراق در نظر گرفته شده است!

در فرایند خروج اتباع افغان از کابل، روال کار بدین شکل تعریف شده بود که هر کشور خارجی، نیروهای همکار خود را از این کشور خارج می‌کرد؛ مسئله‌ای که درباره رژیم صهیونیستی با ابهام مواجه است و مشخص نشده است که این دسته از اتباع افغان در همین چارچوب به خارج از افغانستان انتقال داده شده‌اند و یا اینکه فقط انگیزه انسانی! در موضوع نقش داشته است.

علاوه بر این، پولیزتر اذعان کرده است که این سازمان هم اکنون با 1000 نفر از اتباع افغان مقیم آلبانی در ارتباط است که این مراوده اطلاعات قابل توجهی را درباره مردم افغانستان به آنان داده است. وی همچنین افزوده است که آنان ارتباط مستمر با زلزله‌زدگان را در برنامه دارند.

برنامه‌هایی که به وضوح و بی‌پروا از تلاش‌های غیر مستقیم رژیم صهیونیستی در قالب مؤسسات غیردولتی و امداد رسان برای گسترش نفوذ این رژیم در کشورهای اسلامی خبر می‌دهد.

در یک برنامه دیگر، که در همین راستا قابل ارزیابی است، رژیم صهیونیستی مبلغ 500 هزار دلار را از طریق سازمان ملل متحد به مهاجران افغان در تاجیکستان اختصاص داده بود.

نخستین عملیات مشترک رسمی اسرائیل و امارات در افغانستان
پرونده "اسرائیل در افغانستان"-6|ابزارها و کارشیوه‌های عملیاتی موساد در افغانستان
طالبان: اسرائیل غده‌ای در پیکره امت اسلامی است/رژیم صهیونیستی را برسمیت نمی‌شناسیم

چنانچه کمک‌های این مؤسسه اسرائیلی به افغانستان برسد، نخستین باری است که اتباع افغان به طور مستقیم کمک‌هایی را با نشانی رژیم کودک‌کش صهیونیست دریافت خواهند کرد.

و نکته آخر در ارتباط با این خبر، نوع واکنش احتمالی طالبان به آن است. حکومت طالبان تا کنون دراین‌باره اظهار نظری نکرده‌ است و مشخص نیست که چه واکنشی را درباره محموله ارسالی از سوی اسرائیلی‌ها خواهد داشت.

انتهای پیام/.#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا همزمان با طرح اتهامات علیه خودش هشدار داد که اگر وضعیت آرام نشود، اتفاقات وحشتناکی در آمریکا رخ خواهد داد.

2 ساعت پیش

تیم ملی والیبال ایران با شکست ۳-۱ کامرون برای چهارمین‌بار قهرمان بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی شد. این نخستین طلای تیمی ایران در قونیه است.

2 ساعت پیش

رئیس جمهور در جریان فرایند نظارت ستادی بر فعالیت وزارتخانه‌های دولت، امروز دوشنبه در دومین جلسه، به وزارت جهاد کشاورزی رفت و در جمع مدیران ارشد این وزارتخانه حضور یافت.

2 ساعت پیش

شاکری گفت: تا پایان سال ۶۰۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن وارد بازار می‌شود که به بازار مسکن شوک بزرگی وارد می‌کند و رونق می‌بخشد.

2 ساعت پیش

رسانه‌های دولتی از پایان دور اول سفرهای استانی آقای رئیسی در سال اول ریاست‌جمهوری خبر داده‌اند و وعده جدید این است که این اتفاق از سر گرفته می‌شود.

1 ساعت پیش

داده‌های اداره کل آمار عربستان سعودی نشان می‌دهد که شاخص قیمت مصرف کننده (نرخ تورم) در ماه ژوئیه ۲۰۲۲ نسبت به ژوئیه ۲۰۲۱ به میزان ۲.۷ درصد افزایش یافت.

2 ساعت پیش

رییس قوه قضاییه گفت: در اجرای احکام از هجمه‌های حقوق بشری واهمه نداریم اما توجه به رافت‌ اسلامی و سرنوشت یک زندانی دغدغه من است.

1 ساعت پیش

با صدور حکمی از سوی مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی، حسین طارمی به عنوان مدیرکل دفتر هیئت مدیره و مدیرعامل، روابط عمومی و امور بین الملل این شرکت منصوب شد.

3 ساعت پیش

نور نیوز نوشت: در جلسه فوق‌العاده بعد از ظهر امروز دوشنبه‌ شورای عالی امنیت ملی که به ریاست رئیس‌جمهور تشکیل شد، گزارش مبسوطی از سوی علی باقری مذاکره‌کننده ارشد کشورمان در خصوص گفتگوهای مرتبط با رفع تحریم‌ها به اعضاء شورا ارائه شد.

2 ساعت پیش

بیشتر...