تیتر برتر |
3 روز پیش

جزییات بازگشایی مدارس در مهر ماه 1400 سایت تیتربرتر TitreBartar com

جزییات بازگشایی مدارس در مهر ماه 1400

به گزارشتیتربرتر؛ بیش از 14 ماه است کهمعلمان و دانش آموزانتنها از طریق فضای مجازی با یکدیگر در ارتباط هستند و دوران تحصیل دانش آموزان تنها با فایل‌ها، ویدیوها و فعالیت‌های مختلف معلمان درآموزش مجازیطی می شود و امکان حضوری در کلاس درس با توجه به پاندمیکروناتاکنون فراهم نشده است.

دیگر خبری از آن ارتباط کلامی رو در رو در فضای کلاس نیست و زنگ مدرسه ها مدت هاست که دیگر به صدا درنیامده اند و فصل امتحانات در سکوت و خارجی از هیاهوی مدرسه برگزار می شود تا شاید با رعایت فاصله گذاری اجتماعی کرونا مهار شود. اماتکلیف بازگشایی در سالتحصیلی جدیدچیست؟ که در این باره وزیر آموزش و پرورش توضیح داد.

وضعیت بازگشایی مدارس در مهر 1400

محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در برنامه تیتر امشب شبکه خبر دربارهوضعیت بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدیدبیان کرد: همانطور که در اجلاس وزرای آموزش و پرورش مطرح شد، معلم و مدرسه جایگزین ندارد چراکه مدرسه تنها کارکرد آموختن ندارد بلکه بلوغ اجتماعی و نیاز دانش آموزان را برطرف می‌کند پس دنیا نشان می دهد که باید به سمتبازگشایی مدارسرفت.

حاجی میرزایی ادامه داد: جمع بندی جهانی این است که هر کاری می کنید مدارس را باز نگه دارید و من هم به ستاد ملی کرونا پیشنهاد دادم حتی اگریک ساعت در روزمی شود دانش آموزان را به مدرسه بیاوریم و امیدواریم در شروع سال تحصیلی جدیدمدارس حضوریباشد.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به نگرانی والدین در این مورد گفت: بنده هم یک پدر هستم، دغدغه‌ها را درک می‌کنم و کاری بدون نظر مسئولان بهداشتی نخواهیم داشت؛ در شرایطی که مصونیت جمعی ایجاد شده باشد مدارس بازگشایی می‌شوند و اگر چنین شرایطی در مهر ١۴٠٠ نباشد روش غیرحضوری خواهیم داشت البته امیدواریم مسئولان کشور این شرایط را زودتر ایحاد کنند.

درگیری تمام وقت معلمان با آموزش مجازی

او اظهار کرد: ارتباط با دانش آموزان از حیث پاسخ دهی به سوالات و آموزش پیچیده‌تر شده است ومعلمانکار دشواری دارند، همچنین بستر فعلی آموزش مقید به زمان نیست و تمام وقت معلمان درگیر دانش آموزان می‌شود.

حاجی‌میرزایی ادامه داد: قبل از کرونا خانواده‌ها تا این حد با تعلیم و تربیت همراه نبودند، اما اکنون مداخله و مشارکت بیشتر شده و شرایط متفاوتی رقم خورده است.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه کتاب‌های درسی سال آینده مجهز به بارکد شدند، گفت: این امکان در امر تحصیل به دانش‌آموزان کمک می‌کند و قطعا اگر شرایط بازگشایی نباشد، بازگشایی نسبی راه حل بهتری است.

او تاکید کرد: با تمهیدات انجام شده به طور قطع مهر ۱۴۰۰ قوی‌تر و با برنامه بهتری نسبت به شهریور ۹۹ پیش خواهیم رفت.

مشکلات آموزش غیرحضوری برای دانش آموزان

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در شرایط فعلیآموزش غیرحضوریهمچنان مشکلاتی برایدانش آموزانوجود دارد، گفت: روش‌های قبلی مسبوق به سابقه بود، اما اکنون شرایط جدیدی داریم وسهم دانش آموزان هم در فراگیری علم  افرایش پیدا می‌کند علاوه بر آن فعالیت‌هایی که در شبکه شاد داریم بسیار بالاست و گاه ترافیک شبکه داریم.

به گفته حاجی‌میرزایی البته از روزی که شاد فعالیتش آغاز شده است هفته به هفته شرایطش رو به بهبودی رفته است و سیر پیشرفت مشهود است.

اما و اگرهای برگزاری امتحانات حضوری پایه های نهم و دوازدهم

وزیر آموزش و پرورش درباره برگزاری آزمون پایان سال تصریح کرد: فقطپایه‌های نهم و دوازدهمبه دلیل انجام هدایت تحصیلی و شرکت در کنکور سراسری آزمون حضوری دارند اما ممکن است با محدودیت‌های ستاد ملی کرونا مواجه باشیم در این شرایط زمان را به تاخیر می‌اندازیم و امتحان را در زمان دیگری خواهیم داشت، الان هم با ستاد ملی کرونا در ارتباطیم و بدون نظر آن‌ها تصمیم نخواهیم داشت.

او ادامه داد: تصمیم فعلی این است که آزمون‌ها  در تمام دوره‌های تحصیلی بعد از عید فطر آغاز و قبل از انتخابات به پایان برسد و این شرایط تداوم دارد مگر اینکه اوضاع تغییر کند.

وزیر آموزش و پرورش در واکنش به سوال برخی دانش آموزان مبنی بر اینکه در مقابلآموزش مجاریچراامتحان حضوریاست، گفت: نگران دانش‌آموزان و اعتراضات بعد از آن هستیم، امتحان سراسری اطمینان بخش‌تر است و برای کاهش نگرانی خانواده‌ها قطعا می‌گوییم کنار آن‌ها هستیم و بدون نظر آن‌ها کار نخواهیم کرد.

آخرین جزییات از رتبه بندی معلمان

او دربارهرتبه بندی معلمانتصریح کرد: در مجلس غالب نمایندگان پیگیر مطالبات هستند و امیدوارم فرایند کار در مجلس به سرعت طی شود.

به گفته حاجی میرزایی رتبه بندی با هدف ایجاد انگیزه برای معلمان است و بر این اساس فارغ ازرتبه بندیکه معمولا بر حسب مدرک تحصیلی در هر دستگاهی داریم؛ در این رتبه بندی صلاحیت‌های واقعی معلمان را شناسایی می‌کنیم، معلمانی که دانس آموزان را برای فردا تربیت می‌کند بنابراین هدف این رتبه بندی افزایش حقوق نیست.

وزیر آموزش و پرورش گفت: معلم کارمند نیست و نمی‌توانیم معلمان را همپای سایر کارکنان دولت در یک نظام حقوقی و پرداخت قرار دهیم، ابزار کار معلمان انسان‌ها هستند و اصلی‌ترین سرمایه خانواده‌ها به دست معلمان سپرده می‌شود پس باید به این قشر جایگاه ویژه‌ای داد و در حال تلاش هستیم تا معلمان از قانونی خاص برخوردار شوند.

برنامه جذب نیروی انسانی در آموزش و پرورش

حاجی‌میرزایی درباره جذب نیروی انسانی بیان کرد: در وضعیت نیروی انسانی به آرامش نسبی رسیدیم البته زمانی که ابتدای مسئولیتم در شهریور ٩٨ بودم بیش از ١٠٠ هزار نفر آموزشیار نهضت،مربی پیش دبستانی و نیروی خرید خدمات آموزشیداشتیم و در این مدت فعالیت ١٠٢ هزار ردیف استخدامی کردیم و آنچه که قانون برای این گروه‌ها تعیین تکلیف کرده بود اجرایی کردیم.

او ادامه داد: همه کسانی که وضعیت استخدامی‌شان قبل از ٩٢ بودند در حال تعیین تکلیف شدن هستند،  تعداد آن‌ها ۵٧ هزار نفر است که از این تعداد حدود ٣٠ هزار نفر دیگر از نظر تعیین تکلیف باقی ماندند و آن‌ها هم در آینده نزدیک وضعیت شان مشخص است.

نحوه استخدام معلمان خرید خدمات

به گفته او بعد از سال ٩٢ آموزش و پرورش جذب حق التدریس نداشته است و خرید خدماتی داشتیم، اما قانون در قبال آن‌ها تعهد استخدامی ندارد و این افراد برای استخدام شدن باید مانند سایرین در کنکور سراسری یاآزمون استخدامیشرکت کنند، امتیازی که این‌ها دارند می‌توانند به میزان سال فعالیت در حرفه معلمی به سقف مجاز سنی شرکت در آزمونشان اضافه شود؛ مثلا اگر بقیه با ٢۴ سال سن مجاز به استخدام باشند اما اگر فردی خرید خدماتی  ٢٨ ساله باشد و ۴ سال سابقه کار داشته باشد، امکان شرکت در آزمون استخدامی را دارد.

او درباره وضعیت معلمان دانشسرایی اظهار کرد: با همکاری دیوان عدالت کار حل شد، قبلا حکم وحدت رویه‌ای را دیوان صادر کرده بود که با همکاری دیوان عدالت این مشکل برطرف شد.

وزیر آموزش و پرورش درباره مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر جذب نیرو از دانشگاه‌های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی گفت: در شوای عالی انقلاب فرهنگی به دلیل اهمیت جایگاه رفیع معلمی صرفا افراد از طریق فراخوان عمومی جذب نیرو انجام شود و این موضوع به افزایش کیفیت حرفه معلمی کمک می‌کند.

حاجی میرزایی با قدردانی از همه کسانی که در امر آموزش مشارکت داشتند، بیان کرد: در شرایط کرونا والدین هم همکاری خوبی با مدارس داشتند و از آن‌ها هم تشکر می‌کنم.

گردآورنده:الهام خلیلی خو#‌جامعه #‌خبری منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

تصمیم جدید رئیسی برای انتخابات 1400,آیا رئیسی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری 1400 می شود,آخرین واکنش رئیسی به شرکت در انتخابات 1400,آخرین اخبار دباره انتخابات ریاست جمهوری 1400

2 دقیقه پیش

سوپرایز جدید دوج کوین برای بازار ارزهای دیجیتال در سال 2021,پیش بینی جدید دوج کوین,زمان پایان روند صعودی دوج کوین نسبت به بیت کوین,تصمیم جدید ایلان ماسک برا دوج کوین

2 ساعت پیش

شرایط دریافت وام 50 میلیونی لوازم خانگی در سال 1400,جزئیات دریافت وام 50 میلیونی لوازم خانگی,علت گرانی لوازم خانگی در سال 1400

2 ساعت پیش

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع برق اصفهان گفت :تعیین سهمیه انرژی قابل تامین و محدود کردن دیماند دستگاههای اجرایی و نهادهای عمومی در ساعات اوج مصرف برق دربازده زمانی پیک روز در مانور کاهش دیماند مصرفی دستگاههای اجرایی در ۱۵ اردیبهشت ماه مورد بررسی قرار می گیرد وعملیاتی می شود.

9 ساعت پیش

آشنایی با خودرو جدید فیات با نام SuvFiat مدل 2022,خودرو جدید فیات با نام SuvFiat مدل 2022,نامگذاری خودرو جدید فیات SuvFiat مدل 2022,مشخصات فنی خودرو جدید فیات با نام SuvFiat مدل 2022,طراحی خودرو جدید فیات با نام SuvFiat مدل 2022

9 ساعت پیش

پیش بینی بورس در 18 اردیبهشت 1400,بورس در هفته ای که گذشت چگونه بود,راهکارهایی برای سود بیشتر بورس در هفته چهارم اردیبهشت 1400,پیش بینی بورس در 18 اردیبهشت 1400

9 ساعت پیش

مذاکرات وین به بن بست خورد؟,ادعای توقف مذاکرات وین برای احیای برجام,ادعای اختلاف میان ایران و آمریکا در مذاکرات برجام,روحانی: تحریم شکسته شده است,استقبال گروه هفت از پیشرفت مذاکرات برجامی

13 ساعت پیش

شانس سعید جلیلی در انتخاباب 1400 چقدر است؟, آمدن سعید جلیلی مشروط به نیامدن ابراهیم رئیسی,میزان محبوبیت سعید جلیلی در بین مردم,تخمین میزان آرای مردمی سعید جلیلی,شانس سعید جلیلی وابسته به مذاکرات وین,لاریجانی مقدم بر جلیلی در اردوگاه اصولگرایی

13 ساعت پیش

اقبال هر شخصیتی که جامه اقتصادی پوشیده باشد و دانش و فهم کار در فضای آن را بداند، به هر فردی با وجه ی سیاسی، جناحی و حتی مزین به ردای مذهبی، ارجحیت دارد.

13 ساعت پیش

واکنش بازار به افزایش قیمت کارخانه‌ای خودروها ,واکنش بازار خودرو به افزایش قیمت کارخانه‌ای و ریزش قیمت دلار,دلایل توقف رشد قیمت خودرو,پیروی قیمت خودرو از ریزش دلار,کاهش قیمت خودرو در هفته سوم اردیبهشت 1400

16 ساعت پیش

قیمت سکه در خرداد 1400 به 7 میلیون می رسد,تحلیل قیمت طلا در 15 اردیبهشت 1400,پیش بینی قیمت طلا در خرداد 1400

22 ساعت پیش

کابینه دولت پاکستان مصوبه شفافیت در انتخابات و حق رأی به پاکستانیان مقیم خارج از کشور را تصویب می کند

دیروز

اصطلاح اثر شبکه ای در ارزهای دیجیتال,اثر شبکه ای در ارزهای دیجیتال چیست,اثر شبکه ای چیست,انواع اثر شبکه‌ای در ارزهای دیجیتال,معرفی نمونه‌های اثر شبکه‌ای

1 روز پیش

شرایط پرداخت کمک هزینه عائله مندی حق اولاد و عیدی بازنشستگان در سال 1400,اعلام مبلغ حق عائله مندی و اولاد بازنشستگان در سال 1400,جزئیات مبلغ حق عائله مندی و اولاد بازنشستگان در سال 1400,شرایط جدید کمک هزینه عائله مندی حق اولاد و عیدی بازنشستگان,جزئیات افزایش کمک هزینه عائله مندی حق اولاد و عیدی بازنشستگان در سال 1400

1 روز پیش

گزارش بازار بورس در 15 اردیبهشت 1400,در بورس امروز چه گذشت,آخرین وضعیت شاخص فرابورس,تحلیل بورس در 15 اردیبهشت 1400,پیش بینی بورس در هفته سوم اردیبهشت 1400

1 روز پیش

بیشتر...