تیتر برتر |
1 ماه پیش

آشنایی با ملیکا میرحسینی قهرمان تکواندو سایت تیتربرتر TitreBartar com

آشنایی با ملیکا میرحسینی قهرمان تکواندو

به گزارشتیتربرتر؛روز پایانی رقابت هایتکواندوی قهرمانی آسیابا حذفسروش احمدی و مهران برخورداری و مدال نقرهملیکا میرحسینیهمراه بود.

جزئیات قهرمانی ملیکا میرحسینی

در جریان رقابت‌های روز پایانیتکواندوی قهرمانی آسیا ۲۰۲۱ در بیروت پایتخت لبنان، سروش احمدی در وزن ۶۳- و مهران برخورداری در وزن ۸۰- کیلوگرم با نمایشی ضعیف از دور رقابت‌ها کنار رفتند.

در وزن ۶۳- کیلوگرم،سروش احمدیپس از استراحت در دور نخست، مقابل چینزورینگ داشداوا از مغولستان ۱۵ بر ۱۱ شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۸۰- کیلوگرم، مهران برخورداری پس از برتری ۱۷ بر ۴ مقابل رحیم ادیلخانوف از قزاقستان، در دومین مبارزه و در یک چهارم نهایی مقابل نیکیتا رافالوئیچ از ازبکستان با حساب ۲۰ بر ۱۳ تن به شکست داد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

هم‌چنین در بخش بانوان نیز ملیکا میرحسینی در وزن ۶۷- کیلوگرم، ابتدا ۲۱ بر یک مقابل حریف خود از فیلیپین پیروز شد و در نیمه نهایی نیز مقابل مرام فتناسی از قطر ۱۶ بر ۵ پیروز شد و به فینال رسید.

میرحسینی در فینال مقابل جولیانا الصادق از اردن ۱۶ بر ۴ شکست خورد و به مدال نقره رسید.

سینا بهرامی در وزن ۶۳- کیلوگرم و یلدا ولی نژاد در وزن ۶۷- کیلوگرمنیز که از طریق کسب سهمیه جواز حضور در این مسابقات را پیدا کرده‌اند، دو نماینده دیگر ایران در روز پایانی هستند.

بیوگرافی ملیکا میر حسینی وکیلی

ملیکا میرحسینی به تاریخ تولد 12اسفندماه 1374که محل تولدش تهران است و  محل سکونتش نیز تهران است، تحصیلات این قهرمان دانشجو است و وضعیت تاهلش هم مجرد است قد او 183.5 سانتی متر و  وزنش 67- کیلوگرم است.

مهمترین عناوین ملیکا میر حسینی وکیلی

برنز قهرمانی آسیا 2016

صحبت های جدید ملیکا میر حسینی وکیلی

تکواندوکاروزن 67- کیلوگرم تیم‌ملی گفت: مسابقات جهانی شرایطی متفاوت با دیگر مسابقات دارد و نمی‌توان پیش بینی کرد چه نتایجی رقم خواهد خورد اما تمام تلاشم را می‌کنم تا خوشرنگ‌ترین مدال را کسب کنم.

ملیکا میرحسینی تکواندوکار جوان وزن ششمی کشورمان نخستین حضور خود را در مسابقات قهرمانی جهان تجربه می‌کند و پیش از این مدال برنز قهرمانی آسیا و نقره بازی‌ها کشورهای اسلامی را در کارنامه خود ثبت کرده است. ملیکا نماینده ایران در روز سوم این رقابت‌ها است که پس از پشت سر گذاشتن 4 ماه اردو و تمرینات بی وقفه حالا تنها چند قدم با این رویداد فاصله دارد. او با توجه به تمریناتی که پشت سر گذاشته خوش بین است که بتواند مدالی خوش‌رنگ از جهانی را در وزن 67- کیلوگرم برای کشورمان به ارمغان بیاورد.

میرحسینی در خصوص تمریناتی که پشت سر گذاشته در گفت‌و‌گو با روابط عمومی فدراسیون گفت: پس از حضور در چهارمین دوره بازی‌های کشورهای اسلامی از نظر شرایط جسمانی ضعیف شده‌ایم اما با تدابیر کادرفنی توانستیم به آمادگی مطلوبی برسم. از بخشی قدرتی خارج و وارد مرحله سرعتی شدیم و انشاا... تا روز مسابقات به اوج آمادگی می‌رسیم.

وی در رابطه با شرایط روحی و روانی خود افزود: بخاطر آسیب‌هایی که داشتم کمی از نظر روحی بهم ریخته بودم، خدا را شکر الان مشکلی ندارم اما باید حواسم را جمع کنم تا در تمرینات آسیب نبینم و بتوانم بهترین مبارزاتم را به نمایش بگذارم.

نماینده وزن 67- کیلوگرم کشورمان با بیان اینکه در مسابقات جهانی باید تمام حریفان را جدی گرفت و از کنار آنها به سادگی عبور نکرد تصریح کرد: در وزن من حریفان خوبی حضور دارند و نسبت به بیشتر آنها شناخت دارم، ترکیه، چین تایپه، انگلیس از مهمترین آنها به حساب می‌آید اما سعی می‌کنم به عناوین حریفان کاری نداشته و گوش به فرمان اوامر کادرفنی باشم. با آنالیزهای صورت گرفته فهمیدم که در رقابت‌ها باید بیشتر از چه تکنیکی استفاده کنم.

دارنده مدال برنز قهرمانی آسیا در ادامه بیان کرد: تمرینات خوبی داشتیم و تنها باید به خود باوری برسیم که می‌توانیم. تمام تلاشم را می کنم خوشرنگ‌ترین مدال این رقابت‌ها را کسب کنم اما با توجه به شرایط مسابقات راجع به رنگ مدال قولی نمی‌دهم.

میرحسینی در ادامه افزود: تکواندو را از 4 سال پیش شروع کردم و نزدیک به 2 سال است که به صورت حرفه‌ای دراین رشته حضور دارم، خیلی زحمت کشیدم تا بتوانم به عنوان نماینده کشورمان در این رقابت‌ها حضور پیدا کنم. از همه کسانی که به من اعتماد کردند تشکر می‌کنم و با بهترین عملکرد جواب زحماتشان را می‌دهم.

وی با اشاره به حضورش در بازی‌های کشورهای اسلامی خاطرنشان ساخت: با توجه به اینکه یک سال از میدان مبارزه دور بودم عملکردم در کشورهای اسلامی راضی کننده نبود، توقع داشتم خیلی بهتر عمل کنم اما متاسفانه نتوانستم عنوان قهرمانی این رقابت‌ها را کسب کنم.

تکواندوکار وزن ششم کشورمان در پایان صحبت‌هایش گفت: امیدوارم بچه‌ها در مبارزات خودشان باشند تا مدال‌های خوشرنگی را کسب کرده و به همگان ثابت کنند که می‌توان به تکواندوی بانوان اعتماد کرد.

گردآورنده: علی اکبر رضایی#‌ورزش #‌اخبار_ورزشی منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

نماینده ۵۸- کیلوگرم تکواندوی ایران در المپیک توکیو در نخستین مبارزه خود توانست به پیروزی برسد.

4 روز پیش

جواد فروغی تیرانداز ایرانی در مسابقات المپیک توکیو فینالیست شد.

4 روز پیش

سرمربی تیم شمشیربازی سابر کشورمان عملکرد شاگردانش تا به اینجای مسابقات المپیک ۲۰۲۰ توکیو را بی‌نظیر دانست.

4 روز پیش

سرمربی تیم ملی تکواندوی ایران گفت: هر چه از مسابقه گذشت، آرمین هادی پور اعتماد به نفس بیشتری گرفت. 

4 روز پیش

استیون جرارد، سرمربی انگلیسی رنجرز مدعی شد هرگز قصد ندارد روزی هدایت اورتون را در دست بگیرد.

4 روز پیش

علیرضا فغانی داور لژیونر فوتبال ایران این هفته دیدار تیم‌های سایپا و آلومینیوم اراک را قضاوت خواهد کرد.

4 روز پیش

تیرانداز چینی موفق شد نخستین مدال طلای المپیک توکیو را کسب کند.

4 روز پیش

کارلو آنچلوتی با حضور در اداگاه بخش زیادی از تخلفات مالیاتی خود را پذیرفته است.

4 روز پیش

هر سه نماینده شمشیربازی کشورمان در المپیک توکیو موفق شدند به یک هشتم نهایی صعود کنند.

4 روز پیش

ملی پوش شمشیربازی کشورمان با پیروزی مقابل حریف قدرتمند خود به مرحله دوم رسید.

4 روز پیش

وزیر ورزش و رییس کمیته ملی المپیک از نزدیک تماشاگر نمایش تماشایی شمشیربازان ایرانی در دور نخست بودند. 

4 روز پیش

تیم الوکره پس از جذب امید ابراهیمی بازیکنان دیگری هم به خدمت گرفت.

4 روز پیش

هافبک دفاعی تیم نفت مسجدسلیمان نسبت به شایعات مطرح شده درباره تبانی و کنار گذاشته شدن از فهرست نفت از سوی محمود فکری، واکنش تندی را نشان داد.

4 روز پیش

تیم فوتبال السیلیه قطر برای برپایی اردوی آماده‌سازی راهی تونس شد.

4 روز پیش

کاپیتان شمشیربازی ایران موفق شد با شکست رقیب کانادایی خود مقتدرانه به دور یک هشتم نهایی المپیک توکیو راه پیدا کند.

4 روز پیش

بیشتر...