آسیب دیدگی سالیوان سفرش به ریاض را لغو کرد all tv logo

آسیب‌دیدگی سالیوان سفرش به ریاض را لغو کرد
بین‌المللاروپا و آمریکا

سالیوان قرار بود در میان فشار ایالات متحده برای پیشرفت در جهت عادی‌سازی روابط میان رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی، با شاهزاده محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی صحبت کند.

روز چهارشنبه جان کربی، سخنگوی کاخ سفید بدون ذکر جزییات به خبرنگاران گفت: این مصدومیت سالیوان که ترک خوردن استخوان دنده است، بر توانایی او برای سفر به عربستان تأثیر گذاشته است. با این حال، این یک حادثه جزئی بوده و توسط کسی ایجاد نشده است. این آسیب‌دیدگی نتیجه یک عمل بدخواهانه نبوده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، جان کربی گفت که سالیوان «مشتاقانه» منتظر است تا تاریخ این سفر را دوباره تنظیم کند. با این حال او تاریخ جدیدی ارائه نداد.

مذاکرات مربوط به عادی‌سازی مناسبات عربستان و رژیم صهیونیستی در پی حمله ۷ اکتبر متوقف شد، اما رایزنی‌ها در ماه‌های اخیر از سر گرفته شده است. به عنوان بخشی از یک قرارداد سازش، عربستان سعودی می‌خواهد پیمان دفاعی متقابل را با واشنگتن ببندد و از برنامه هسته‌ای مدنی خود حمایت کند.

دولت بایدن درگیر مذاکرات حساس با سعودی‌ها با هدف ادعایی «برقراری صلح پایدار در خاورمیانه» است که بر پایه روابط دیپلماتیک میان رژیم صهیونیستی و تعدادی از کشور‌های عربی ایجاد شده که اساس آن در دولت ترامپ گذاشته شد. چنانچه بایدن بتواند به یک توافق سه‌جانبه دست یابد - که احتمالا شامل توافق صلح عربستان و رژیم صهیونیستی، تعهد تل‌آویو به راه‌حل دو دودولتی، یک معاهده دفاعی ایالات متحده و عربستان سعودی و تفاهم ایالات متحده و عربستان در مورد برنامه هسته‌ای غیرنظامی در عربستان سعودی باشد- او برای تصویب معاهده آمریکا و عربستان به حمایت دو سوم سناتور‌ها نیاز دارد.

باشگاه خبرنگاران جوانبین‌المللاروپا و آمریکا#‌اخبار منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

نماینده روسیه در سازمان ملل در نشست شورای امنیت با حمایت از پاسخ کوبنده ایران به تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی تاکید کرد نشست اضطراری شورای امنیت درباره پاسخ ایران، رویکرد دوگانه و مزورانه غرب را نشان می‌دهد.

نیم ساعت پیش

رسانه‌های یمنی از تجاوز مشترک آمریکا و انگلیس به استان تعز واقع در جنوب غرب یمن خبر دادند.

نیم ساعت پیش

نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل متحد گفت: متاسفانه سه کشور آمریکا، انگلیس و فرانسه تصمیم گرفتند چشم خود را روی واقعیت ببندند.

نیم ساعت پیش

نماینده چین با اشاره به اقدام تلافی‌جویانه نظامی ایران علیه اسرئیل گفت: از اقدام ایران ابراز نگرانی عمیق می‌کنیم ولی ایران تاکید کرده که این اقدام تلافی‌جویانه بوده و اتمام یافته است.

نیم ساعت پیش

دبیرکل سازمان ملل در نشست شورای امنیت تاکید کرد: زمان کاهش تنش، توقف اقدامات تنش زا و در پیش گرفتن نهایت خویشتن داری فرا رسیده است.

نیم ساعت پیش

امیرعبداللهیان وزیر خارجه کشورمان گزارشی از رایزنی‌های امروز خود با برخی از وزرای خارجه کشورهای جهان ارائه کرد.

نیم ساعت پیش

این کشتی یک روز پیش از عملیات تنبیه رژیم صهیونیستی در تنگۀ هرمز توقیف شده است./ فارس

1 ساعت پیش

وزیر خارجه اردن بر تمایل کشورش برای داشتن روابط حسنه با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

نیم ساعت پیش

نماینده سوریه در سازمان ملل با مشروع خواندن پاسخ کوبنده ایران به تجاوزگری اخیر رژیم صهیونیستی تاکید کرد که آمریکا باید به حضور غیرقانونی در سوریه و حمایت از گروههای تروریستی پایان دهد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...