راهبرد معاصر |
۱ هفته پیش

طوفان رطوبتی از فردا ۹۰ درصد کشور را فرامی گیرد راهبرد معاصر

یک فعال محیط زیست نوشت: اغلب پیش‌بینی‌های هواشناسی حکایت از ورود یک جبهه هوای به شدت باران‌زا از سمت جنوب غرب، غرب و شمال غرب به فلات مرکزی ایران است که سبب رخداد باران و برف در بخش‌های قابل‌توجهی از زاگرس، ارسباران، هیرکانی تا ارتفاعات کرکس در استان اصفهان خواهد شد.

به گزارش راهبرد معاصر؛محمد درویش فعال محیط زیست در صفحه شخصی خود نوشت: همانطور که می‌دانید با بررسی آخرین یافته‌های آماری که شرکت مدیریت منابع آب ایران منتشر کرده، تا بیستم بهمن میزان ریزش‌های آسمانی کل کشور، ۷۴.۱ میلی‌متر بوده که نسبت به میانگین درازمدت ۵۵ساله - ۱۲۵.۷ میلی‌متر - ۵۱.۶ میلی متر کمتر از میانگین درازمدت بوده است. اینک این امید وجود دارد که جبهه اخیر بتواند سهم قابل توجهی از این نقصان را جبران کند.

به ویژه این خبر برای مردم استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، فارس و لرستان که به ترتیب: ۱۹۶، ۱۶۷.۵، ۱۴۵ و ۱۰۴.۲ میلی‌متر کاهش بارندگی را در سال آبی جاری نسبت به میانگین درازمدت تجربه کرده‌اند، می‌تواند بسیار مسرت‌بخش باشد.

می‌ماند یک تمنا از مسوولین ستاد حوادث غیرمترقبه وزارت کشور و دیگر نهاد‌های مسوول: لطفاً جان مادرتان اینبار غافلگیر نشده و اجازه ندهید این نعمت به نقمت بدل شود!

برخی دیگر از صفحات هواشناسی نیز نوشتند: پایان رویایی بهمن ماه، آخر ماه ۹۰ درصد کشور برفی و بارانی می‌شوند. / همشهری#‌اخبار منبع: راهبرد معاصر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

لیست نهایی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در تبریز، آذرشهر و اسکو به سرلیستی میرتاج‌الدینی منتشر شد.

یک ربع پیش

ریس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری خلیل‌آباد از صدور سند کاداستر در ۹۸ هزار هکتار از اراضی ملی این شهرستان خبر داد.

نیم ساعت پیش

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه روز چهارشنبه از پایگاه هواپیماسازی کازان بازدید کرد.

نیم ساعت پیش

استاندار کردستان از هزینه‌کرد 300 میلیون دلاری برای آبرسانی از سد ژاوه به دشت‌های شرقی استان خبر داد.

یک ربع پیش

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه از تشکیل پرونده برای شش تن از مدیران استان به دلیل تخلفات انتخاباتی خبر داد.

یک ربع پیش

هافبک تیم فوتبال تراکتور به هواداران تیمش این اطمینان را داد که اوضاع نابسامان سرخپوشان تبریزی خیلی تداوم پیدا نخواهد کرد.

یک ربع پیش

دبیر شورای سیاستگذاری جایزه نکست گفت: جوانان فناور و نوآور، ارزشمندترین سرمایه های کشور هستند که می‌توانند زمینه ساز توسعه و پیشرفت کشور باشند. نکست هم یکی از ابزارهای معرفی این جوانان به نیازهای فناورانه کشور است.

یک ربع پیش

اوسمار ویرا پس از پیروزی پرسپولیس تصویر جالبی از دخترش در فضای مجازی منتشر کرد.

نیم ساعت پیش

استرالیایی‌ها اعتراض خود را به جنایات رژیم صهیونیستی نشان دادند.

نیم ساعت پیش

بیشتر...