شما نیوز |
2 روز پیش

از کجا بفهمیم خودرو رنگ شدگی دارد

از کجا بفهمیم خودرو رنگ‌شدگی دارد؟
آنچه دیگران می خوانند:
  • قیمت طلا، سکه و دلار امروز چهارشنبه 24 شهریور | تغییرات قیمت طلا

  • قیمت پراید صعودی شد | جدول قیمت پراید 24 شهریور

  • اولین مصاحبه جنجالی بیاینا محمودی بعد از پایان گاندو | ماجرای حجاب شارلوت و زنده بودن محمد

  • جواد عزتی در کنار همسر واقعی اش در پشت صحنه سریال زخم کاری | تصاویر جدید پشت صحنه سریال زخم کاری

  • اولین مصاحبه جنجالی بیاینا محمودی بعد از پایان گاندو | ماجرای حجاب شارلوت و زنده بودن محمد

    اولین مصاحبه جنجالی بیاینا محمودی بعد از پایان گاندو | ماجرای حجاب شارلوت و زنده بودن محمد

یکی از تاثیرگذارترین فاکتورها در قیمت یک خودروی کارکرده، میزان رنگ شدن و یا حتی بی‌رنگ بودن آن است. اگرچه به لطف هنر برخی از صافکاری‌ها تشخیص رنگ‌شدگی خودروهای تصادفی گاهی سخت می‌شود، ولی با استفاده از روش‌های ساده می‌توان تا حد زیادی این اتفاق را کشف کرد.

وقتی پایمعامله خودروکارکرده به میان کشیده می‌شود، مهم‌تر از قیمت اعلامی فروشنده، بحث سلامت فنی و ظاهری آن است. چیزی که به طرزی فاحش روی قیمت نهایی تاثیرگذار است.

برای اغلب مشتریان تشخیص رنگ‌شدگی خودرو کار ساده‌ای نیست. به این افراد توصیه می‌کنیم از خدماتکارشناسی خودرو Mashinchiاستفاده کنند تا علاوه بر بحث رنگ، یک بررسی کامل روی قابلیت‌های فنی خودرو داشته باشند.

در ضمن این تنها سرویس ویژه ماشینچی نیست. این مجموعه تنها شرکت کارشناسی خودرو در ایران است که خدمات خود را بیمه می‌کند. از سوی دیگر مشتریان خودروهای داخلی و خارجی نیز می‌توانند با بهره‌گیری ازوام ماشینچیخودروی موردنظر خود را خریداری کنند.

فارغ از همه اینها هنوز هم دغدغه عمده خریداران خودرو، بی‌اعتمادی نسبت به سلامت ظاهری خودروی مورد معامله است. همانطور که گفتیم تشخیص رنگ‌شدگی خودرو تخصص ویژه‌ای می‌طلبد ولی شاید با استفاده از روش‌های زیر بتوانید سلامت ظاهری محصول موردنظرتان را ارزیابی کنید.

لبه کاپوت، صندوق و در‌ها را بررسی کنید

یکی از بارزترین نقاطی که نشان می‌دهد خودروی موردنظر رنگ‌شدگی دارد یا خیر، لبه‌های بیرونی کاپوت، صندوق عقب و در‌ها هستند. جایی که حتی می‌توان با چشم غیرمسلح نیز آن را متوجه شد. لازم است بدانید که لبه‌های بیرونی قسمت‌های گفته‌شده اغلب به صورت فابریک دارای یک موم خاص هستند. به هر دلیل مانند تعویض و یا رنگ‌شدگی این موم از جای خود کنده می‌شود.

چراغ قوه دست بگیرید

راه دیگری که می‌توان به کمک آن رنگ‌شدگی خودروها را بررسی کرد، استفاده از یک چراغ قوه ساده است. این می‌تواند حتی چراغ موبایل‌های عادی هم باشد. به این صورت که نور چراغ قوه یا چراغ موبایل را به صورت مورب روی قسمت‌های مختلف بدنه قرار دهید. رنگ شدن این قسمت‌ها اغلب با کنتراست متفاوت خودنمایی می‌کند. صاف بودن نامتعارف یک قسمت در حالی که بخش‌های دیگر به صورت دانه دانه و یا پرتغالی هستند، نشانه واضحی از رنگ شدن بدنه فوق دارد. برای استفاده از این روش در رنگ‌های روشن اغلب کارشناسان زاویه 160 درجه را توصیه می‌کنند.

گلگیرها را نگاه کنید

عمده آسیبی که در یک تصادف به خودرو وارد می‌شود، متوجه گلگیرها است. شاید رنگ کردن هنرمندان این بخش از بدنه خودرو باعث شود که روش تشخیص رنگ جواب ندهد، اما نگران نباشید. روش دیگری برای شما معرفی می‌کنیم که در این زمینه کارساز باشد. اگر تصادف به قدری قوی باشد که آسیب گلگیر منجر به جابجایی آن شود، صافکار و نقاش مجبور به رگلاژ دوباره این قسمت است. پس محل فابریک و استاندارد پیچ‌ها نیز دستخوش تغییر می‌شود. برای ارزیابی این قسمت لازم است که نگاهی دقیق به پشت گلگیر و چرخ‌ها بیندازید.

گول کیلر اضافی را نخورید

در کارخانه‌های خودروسازی آخرین مرحله رنگ‌آمیزی را به پوشش کیلر اختصاص می‌دهند. کیلر یک لایه بسیار نازک است که علاوه بر محافظت از لایه‌های رنگ اصلی، نمایی براق نیز به بدنه می‌بخشند. در یک تصادف ساده نیز اولین لایه‌ای که از بین می‌رود همین کیلر است. به همین دلیل برای پنهان کردن رنگ‌شدگی بدنه اغلب یک بار دیگر روی آن پوشش کیلر اسپری می‌شود؛ اما اغلب این کار به صورت فاحشی نمایان است. چراکه کیلر تازه به مراتب براق‌تر از کیلر قدیمی است. با کمی دقت روی قسمت‌های حساس مانند ستون‌ها، در صورتی که خودرو رنگ‌دار باشد می‌توانید این تفاوت را به راحتی تشخیص دهد.

زیر دستگیره‌ها را هم چک کنید

یکی از اقدامات هوشمندانه‌ای که برخی از کارشناسان تست رنگ بدنه خودرو انجام می‌دهند، مشاهده قسمت‌هایی است که از چشم بقیه افراد دور باقی می‌ماند؛ مانند زیر دستگیره در‌ها. سؤال این است که چرا این قسمت در بحث رنگ‌شدگی اهمیت دارد. این بخش به دلیل دشواری در بتونه‌کاری معمولاً به صورت دندانه‌دار رنگ می‌شود. حتی اگر خوش‌شانس باشید قسمت‌های خشک شده بتونه را نیز می‌توانید در اینجا پیدا کنید.

نگاهی به سیم‌کشی بیندازید

اگر یک خودرو به دلیل تصادف نسبتاً شدید دچار آسیب شاسی شده باشد، صافکار مجبور است که کل محتویات داخل خودرو را به منظور شاسی‌کشی تخلیه کند. معمولاً این پروسه بسیار طولانی و با حواشی بسیاری همراه است. تقریباً هیچ کسی نمی‌تواند مانند خط تولید دوباره دسته سیم‌ها را سر جای خود قرار دهد. برای کشف این نکته سراغ لایه‌های درونی در، زیر صندلی‌ها، زیر داشبورد و البته پشت چراغ‌های عقب و جلو بروید. اگر مجموعه‌ای از سیم‌ها به طرزی نامنظم از محل خود خارج شده باشند، شک نکنید که این خودرو رنگ شده است.

عکس بگیرید

شایدکمی عجیب به نظر بیاید ولی عکس گرفتن یکی از ساده‌ترین و در عین حال کاربردی‌ترین روش‌ها برای تشخیص رنگ‌شدگی بدنه خودروهای تصادفی است. در فاصله مناسبی از خودرو قرار بگیرد. سعی کنید عکاسی شما در ساعات میانه روز باشد تا از نور غیر مستقیم خورشید بهره بگیرید. عکسی بدون لرزش بگیرید. آن وقت روی قسمت‌های موردنظر زوم کنید تا ببینید آیا نور روی بدنه مواج است یا خیر. اگر در قسمت‌های صاف مانند کاپوت و روی ستون‌ها برشی از نور به صورت تاب‌دار بود احتمال رنگ شدن و یا بدون رنگ درآوردن آن بالا است.

روی بدنه دست بکشید

اگرچه این روش نیازمند تبهر ویژه‌ای است ولی با تمرین می‌توانید در استفاده از آن خبره شوید. اغلب خودروهای معمولی دارای برجستگی‌های بسیار ریزی روی بدنه خود هستند که به آن پدیده پرتغالی می‌گویند. درست مانند پوست پرتغال که علاوه بر نرمی، فرورفتگی‌های ریزی نیز دارد. سعی کنید با دستانی خشک روی بدنه مسیری را به صورت مستقیم لمس کنید. نیاز نیست زیادی روی آن فشار وارد کنید. همینکه حس کردید قسمت‌هایی از بدنه ناگهان صاف و ناگهان با پدیده پرتغالی حس می‌شوند، یعنی در آن قسمت رنگ وجود داشته است.#‌اخبار منبع: شما نیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

با نزدیک شدن به زمان اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری، برای بسیاری از داوطلبان کنکور، میزان شهریه شبانه یا نوبت دوم مورد سوال واقع می شود. رشته محل های شبانه یا نوبت دوم، رشته محل هایی هستند که در دانشگاه های دولتی برگزار می شوند ولی دانشجو باید بابت تحصیل در رشته محل های شبانه یا نوبت دوم شهریه بپردازد.

پریروز

زنان باردار در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به ویروس کرونا نیستند ولی در صورت ابتلا، احتمال بروز بیماری شدیدتر در آن‌ها وجود دارد. بنابراین سازمان جهانی بهداشت توصیه می‌کند زنان باردار نیز واکسن بزنند. 

پریروز

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

پریروز

پیش‌فروش جدید تارا به زودی آغاز می‌شود, بر اساس اطلاعات به‌دست آمده، طرح جدید پیش‌فروش تارا، جدیدترین محصول ایران‌خودرو آغاز می‌شود.

پریروز

قیمj بیت کوین در ساعت 12 و 30 دقیقه صبح به وقت ایران روی 47 هزار و 167 دلار قرار داشت و تغییرات قیمتی آن در 24 ساعت و 7 روز گذشته مثبت بود.

پریروز

وام ارزان با سود پایین/ شرایط وام جدید بانک ملی چیست؟

پریروز

ناصر فریادشیران معاون ورزشی باشگاه استقلال می‌گوید مجریان برنامه فوتبال برتر خارج از اصول حرفه‌ای رفتار می‌کنند.

پریروز

مسئول روابط عمومی وارد کنندگان موبایل درباره ماجرای غیرفعال شدن موبایل‌های «شیائومی» در ایران توضیحاتی ارائه کرد.

پریروز

شکری نیا گفت: شبکه سپهر ویژه برنامه «سین» را با هدف معرفی برنامه‌ های شاخص شبکه‌ ها و بخش های مختلف صداوسیما تولید می‌ کند.

پریروز

معاون ورزشی باشگاه استقلال به شدت از رفتار دو مجری گلایه دارد و در مصاحبه‌ای به دلایل آن پرداخت.

پریروز

روز قبل خبر رسید که گوشی‌های شیائومی در برخی از کشورها از جمله ایران به صورت خودکار غیرفعال می‌شود. دلیل این مساله تحریم اعلام شده بود. اما حالا انجمن واردکنندگان موبایل می‌گوید فقط برخی از گوشی‌های شیائومی لاک می‌شود. اما کدام‌ها؟

پریروز

حمید استیلی به علت پارگی مینیسک زیر تیغ جراحان رفت و زانوی آسیب دیده خود را جراحی کرد.

پریروز

​بانک صادرات ایران طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد سهامداران شرکت دامداری «تلیسه نمونه» با نماد «تلیسه» می‌توانند از روز دوشنبه ٢٢ شهریورماه ١٤٠٠ به مدت یک سال برای دریافت سود سهام این شرکت در سال مالی منتهی به ٣٠ اسفندماه ٩٩ به شعب بانک صادرات ایران در سراسر کشور مراجعه کنند.

پریروز

رئال مادرید فصل جدید لیگ قهرمانان اروپا را با پیروزی آغاز کرد و در خانه اینتر با یک گل بازی را به سود خود به پایان رساند. پورتو هم در حضور طارمی یک تساوی ارزشمند را برابر اتلتیکو مادرید در اسپانیا کسب کرد.

پریروز

مهاجم سرشناس پاری سن ژرمن در دیدار برابر کلوپ بروژ مصدوم شد و نتوانست به بازی ادامه دهد.

پریروز

بیشتر...