خبرآنلاین |
10 ماه پیش

نصیحت مشفقانه به منتخبان جدید خانه ملت

بعد از آن با مسئله گرانی بنزین در آبان ماه همراه شدیم و در نهایت به برگزاری انتخابات و شیوع ویروس کرونا ختم شد. سال ۹۸ به واقع سال ویژه ای از نظر حوادث، درگیری ها و فراز و نشیب ها بود، انتخابات اسفند ماه بسیاری از مسایل را برای ما و هر فرد منصفی روشن کرد.


امسال روشن ساخت که مردم به طور کافی از عملکرد یک سال گذشته به هر علتی راضی نیستند و این مسئله بر حضور در انتخابات و مشارکت عمومی اثر گذاشت و برای نخستین بار انتخاباتی با ۴۲ درصد مشارکت در کل کشور و ۲۶ درصد در تهران داشتیم.


مردم از آنچه در جامعه می‌گذرد و عملکرد موجود، حال تقصیر هر فرد یا نهادی هم باشد، راضی نیستند و تمام این نارضایتی را در انتخابات اعلام کردند و منتخبان سال ۹۸ برای سال ۹۹ باید این مسایل را در ذهن و یاد داشته باشند که نسبت به رفتار، کردار، گفتار، ادبیات، موضوع بنزین و ... در جامعه نارضایتی وجود داشته است و باید در کدام مسیر حرکت کنند که این نارضایتی ها حل و فصل شود.


نمایندگان حاضر در مجلس یازدهم باید این موضوعات را در مقابل دیدگان خود داشته باشند و کوشش کنند به حداقل خواسته‌های مردم پاسخ دهند و با وحدت، اتحاد، انسجام، اتفاق و به کارگیری ظرفیت های موجود کشور مشکلات را کاهش دهند و بتوانند خواسته مردم را تامین کنند و در کار خود موفق باشند. 


موضوع دیگری که نمایندگان مجلس یازدهم باید به آن توجه کنند پرهیز از ورود به فضای تنش‌های سیاسی با دولت است، به نظرم مقام معظم رهبری حتما برای افتتاح مجلس یازدهم پیامی خواهند داد و پس از مشخص شدن اعتبارنامه منتخبان مردم؛ با آن‌ها دیداری خواهند داشت و مسایل مهم را گوشزد خواهند کرد.


به طور طبیعی دولت و مجلس باید رفتار خود را متناسب با شرایط کشور هماهنگ پیش ببرند، حتی ریاست قوه قضاییه. در واقع این مسئله تنها به دو قوه مجریه و مقننه اختصاص ندارد و سران سه قوه باید دست به دست هم دهند، اختلافات خود را به حداقل و اتحاد خود را حداکثر برسانند و به دنبال حل مشکلات و مسایل جامعه باشند.


* عضو جامعه روحانیت مبارز و نماینده ادوار مجلس


۲۷۲۱۵
 
#‌سیاسی
منبع: خبرآنلاین


تبلیغات

مطالب مرتبط

سرمربی تیم والیبال شهرداری ورامین گفت: هنوز هیچ چیز مشخص نشده است، ولی امیدوارم به مرحله پلی آف صعود کنیم.

2 دقیقه پیش

حمید مطهری در نشست خبری پیش از بازی با فولاد گفت که پرسپولیس واقعی رو از فردا خواهید دید.

5 دقیقه پیش

معاون‌کل وزیر بهداشت گفت: هرگونه عادی انگاری و بی احتیاطی، می‌تواند به بروز موج چهارم فراگیری کرونا منجر شود.

5 دقیقه پیش

فرماندار کنگان گفت: همزمان با آغاز دهه مبارک فجر ۹۵ پروژه عمرانی و اقتصادی با ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار در شهرستان کنگان افتتاح و اجرایی می‌شود.

یک ربع پیش

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان ۱۰ روز فرصت دارند تا پیشنهادات خود را درباره بودجه ارائه دهند و از ۱۲ بهمن لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ در صحن علنی بررسی می‌شود.

یک ربع پیش

دومین شبِ مراسم عزاداری ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) با حضور رهبر انقلاب برگزار شد.

یک ربع پیش

نرخ تورم ارمنستان به بالاترین سطح دو سال اخیر رسید.

نیم ساعت پیش

محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی به تازگی از

نیم ساعت پیش

علی اکبر صفوی، فرمانده سپاه شهرستان نیکشهر از صلح و سازش بین دو طایفه بزرگ این منطقه پس از پنج سال درگیری خبر داد.

نیم ساعت پیش

اعضای مجلس نمایندگان آمریکا برای دومین بار طی ریاست جمهوری دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی این کشور به طرح استیضاح وی رای مثبت دادند.

1 ساعت پیش

تسلا هنوز به ساخت کفش و لباس ورزشی روی نیاورده

1 ساعت پیش

بازیکنان استقلال امروز تمرین شادابی را پشت سر گذاشتند.

1 ساعت پیش

اینستاپست سحر قریشی را در تصویر زیر مشاهده می کنید:

1 ساعت پیش

استقلال برای مسابقه فردا با تراکتور 5 بازیکن خود را در اختیار ندارد.

1 ساعت پیش

اجراهای صحنه‌ای موسیقی با حضور علاقه‌مندان این هنر و با رعایت سقف مصوب ستاد ملی کرونا و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، از سر گرفته می‌شود.

1 ساعت پیش