خبرآنلاین |
1 ماه پیش

این شهرهای ایران در محاصره سیل خبرآنلاین

این شهرهای ایران در محاصره سیل

امروز ۱۱ اسفند ماه، چهار منطقه اصلی در شهرستان‌های چابهار دچارآبگرفتگیبوده و در ۱۱ شهرستان خاش، سیب و سوران،فنوج، ایرانشهر،میرجاوه،نیکشهر،دلگان، چابهار، سراوان، زاهدان، نیمروز، سرباز، کنارک ومهرستاننیازمند دریافت خدمات امدادی شدند.

به گزارشخبرآنلاین، رییس سازمان امداد ونجات هلال احمر با اشاره به محاصره ۱۱ شهرستان در سیل، از آمادگی سه فروند بالگرد برای امدادرسانی به سیل زدگان سیستان و بلوچستان خبر داد.

به گزارشخبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، بابک محمودی، گفت: از روز هشتم اسفند بارندگی‌هایی در جنوب شرق کشور داشتیم که این بارندگی‌ها در سیستان و بلوچستان از شب گذشته افزایش قابل توجهی پیدا کرد.

وی در ادامه بیان کرد: امروز ۱۱ اسفند ماه، چهار منطقه اصلی در شهرستان‌های چابهار دچار آبگرفتگی بوده و در ۱۱ شهرستان خاش، سیب و سوران، فنوج، ایرانشهر، میرجاوه، نیکشهر، دلگان، چابهار، سراوان، زاهدان، نیمروز، سرباز، کنارک و مهرستان نیازمند دریافت خدمات امدادی شدند.

محمودی با بیان اینکه این شهرستان‌ها با مخاطره جدی ناشی از بروز سیلاب مواجه نبوده اند، افزود: عمدتاً سیلاب‌ها در شمال چابهار به وقوع پیوسته و منجر به بروز آبگرفتگی‌های گسترده‌ای شده و تا این لحظه به حدود هزار و ۱۰۰ خانوار امدادرسانی شده است.

وی با اشاره به اینکه هنوز برخی خانوارهای گرفتار در سیلاب وجود دارند که امکان دسترسی و امدادرسانی به آنها وجود ندارد، ادامه داد: از این تعداد به ۲۷۰ خانوار اسکان اضطراری داده شده است.

وی گفت: بین متاثرین از سیل و آبگرفتگی هزار و۲۰۰ تخته موکت و دو هزار تخته پتو، پنج تن نایلون، ۲۵۰ شعله چراغ والور توزیع و شش هزار بسته غذایی هم آماده تحویل به مردم سیل زده است.

محمودی ادامه داد: ۶۴ تیم در منطقه حضور پیدا کرده اند و به استان‌های هم جوار مثل کرمان و خراسان جنوبی آماده باش داده شده تا در صورت نیاز به کمک هلال‌احمر سیستان و بلوچستان بیایند.

وی اضافه کرد: در چابهار آبگرفتگی‌های زیادی وجود دارد و به همین دلیل دو فروند بالگرد فراخوان شده اما هنوز شرایط پروازی مهیای آغاز عملیات امدادرسانی هوایی نیست.

وی در پایان به هموطنان توصیه کرد از عبور و تردد در سیلاب جدا خودداری کنند.

۲۳۳۲۳۳

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهاناپلیکیشن خبرآنلاینرا نصب کنید.


#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رییس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ گفت: ۴۱ درصد فوتیان تصادفات، عابرین پیاده هستند که از عرض بزرگراه ها تردد می کنند.

8 ساعت پیش

زلزله ۴.۲ ریشتری در خوی رخ داد.

8 ساعت پیش

افزایش کرایه حمل‌ونقل عمومی امروز شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ رسما اعمال شد. در این گزارش به بررسی افزایش کرایه‌ها و مقایسه با سایر داده‌های اقتصادی کشور اشاره ‌می‌کنیم.

8 ساعت پیش

معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور گفت: نام پدر از روی کارت‌های هوشمند ملی حذف نمی‌شود.

9 ساعت پیش

به دنبال کشف جسد سوخته شده یک مرد گمشده در ارتفاع لواسانات تحقیقات تیم جنایی آغاز و ۳ زن و مرد در رابطه با این پرونده، بازداشت شدند.

13 ساعت پیش

مردجوان در اقدامی هولناک خودش را جلوی قطار مترو ایستگاه سرسبز انداخت و معجزه آسا زنده ماند.

13 ساعت پیش

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران از صدور هشدار زرد فعالیت سامانه بارشی توسط سازمان هواشناسی خبر داد و گفت: مردم استان تهران طی ۴ روز آینده از توقف در حاشیه رودخانه‌ها خودداری کنند.

13 ساعت پیش

پسر معاون اول سابق قوه‌قضائیه در دومین جلسه رسیدگی به اتهاماتش در سال جدید،‌ ضمن رد اتهاماتش در دادگاه، تمام اعترافات دوران بازجویی را رد کرد.

8 ساعت پیش

رئیس مرکز عملیات سازمان اطلاعات پلیس تهران از دستگیری اراذل و اوباشی که اقدام قدرت نمایی و عربده‌کشی در شرق تهران کرده بودند، خبر داد.

13 ساعت پیش

بیشتر...