جایگزینی خودرو های برقی به جای بنزینی در پایتخت all tv logo

جایگزینی خودرو‌های برقی به جای بنزینی در پایتخت
اجتماعیشهری

لطف الله فروزنده معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران گفت: مهم‌ترین اقدام سفر تیم مدیریت شهری به چین، تسهیل و توسعه شبکه حمل و نقل عمومی با رویکرد برقی سازی تهران می‌باشد.

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران، با اشاره به انعقاد قراداد ۲۵۰۰ دستگاه اتوبوس اظهار کرد: قرداداد ۱۵۰ هزار موتور سیکلت برقی، ۱۰ هزار ون و ۲۷ هزار خودروی تاکسی سواری با سوخت انرژی نو، همگی در راستای برقی سازی شبکه حمل ونقل عمومی در پایتخت شکل گرفته است.

معاون شهردار تهران گفت: نحوه قراداد با چینی‌ها در سه مرحله خلاصه می‌شود، که در مرحله اول واردات به تعداد مشخص شده، و در مرحله دوم تشکیل یک کنسرسیوم با یک تولید کننده داخلی با حمایت شهرداری تهران است که در واقع قطعات وارد کشور شده و مونتاژ می‌شود؛ و در نهایت در مرحله سوم انتقال تکنولوژی صورت خواهد گرفت.

وی با اشاره به بومی سازی تکنولوژی برقی در تهران ادامه داد: بی تردید این فرآیند به هنر خودروسازان داخلی بستگی دارد و قطعه سازی نیز در کشور بومی سازی خواهد شد.

فروزنده گفت: چینی‌ها پذیرفتند که در کشور سرمایه گذاری کنند، که نمونه موفق آن واگن سازی می‌باشد؛ هم اکنون در واگن سازی چینی‌ها شریک می‌باشند، که بر همین اساس هم انتقال تکنولوژی و هم انتقال منابع صورت خواهد پذیرفت، در این خصوص می‌توان به یکی از بخش مهم و پیچیده و قطار تحت عنوان بوژی واگن اشاره کرد که در داخل ساخته می‌شود.

فروزنده ضمن بیان اینکه می‌توانیم الگویی برای برقی سازی شبکه حمل و نقل عمومی باشیم و در کنار آن نیز انتقال تکنولوژی نیز انجام خواهد شد؛ گفت: در حال حاضر با ظرفیتی که مجموعه کارخانه‌های اتوبوس سازی داخلی دارند، توانستیم تفاهم نامه حدود ۲ هزار اتوبوس گازوئیلی و ۵۰۰ اتوبوس برقی را منعقد کنیم.

وی با اشاره به جایگزینی خودرو‌های سوخت فسیلی در راستای کاهش آلودگی هوا گفت: امیدواریم با همت خودروسازان داخلی و تاکید ویژه وزیر محترم صمت، در این خصوص شاهد تغییر رویکرد جایگزینی خودرو‌های برقی به جای خودرو‌های بنزینی و گازوئیلی و کاهش آلودگی هوا در کلانشهر تهران باشیم.

باشگاه خبرنگاران جواناجتماعیشهری#‌اخبار منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

 دادستان رضوانشهر"این افراد در اطراف شعب و صندوق های اخذ رای موجب اخلال در روند انتخابات شده بودند و علی رغم تذکرات بسیار آنها همچنان به فعالیت خود ادامه داد که به ناگزیز بازداشت شدند.

یک ربع پیش

هفته هجدهم نیز بنا به سنت فوتبال ایران با ۷ بازی و یک دیدار معوقه برگزار شد و تیم‌های استقلال و پرسپولیس به بردهای باارزشی رسیدند.

یک ربع پیش

قلعه امن پرسپولیس کجاست؟ این استادیوم برای سرخ‌ها خوش‌یمن محسوب می‌شود.

نیم ساعت پیش

این علائم نشان‌دهنده ابتلای زودهنگام به زوال عقل و آلزایمر است در ادامه با ما همراه باشید.

نیم ساعت پیش

در خبر زیر فال ابجد فردا شنبه 12 اسفند 1402 را بخوانید.

نیم ساعت پیش

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره ۳۰ خطاب به مجریان و اعضای شعب اخذ رای در مورد تصویر برداری رای دهندگان نکته‌ای را متذکر شد.

یک ربع پیش

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش گفت: مدارس در روز شنبه دایر هستند و اگر تصمیمی بر تعطیلی مدارس شعب اخذ رأی گرفته شود، تا ساعت ۱۰ شب امشب اعلام می‌شود.

یک ربع پیش

پرسپولیس سال‌هاست که در فولادشهر مغلوب نشده است و این استادیوم برای سرخ‌ها خوش‌یمن محسوب می‌شود.

نیم ساعت پیش

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت : اصل حضور مردم در انتخابات، رای به استقلال، آزادی و جمهوریت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

نیم ساعت پیش

بیشتر...