۱ هفته پیش
2 بازدید

میزان جریمه افراد فاقد ماسک در حمل و نقل عمومی

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: برای رانندگان ۱۰۰ هزار تومان و برای سرنشینان نفری ۲۰ هزار تومان جریمه عدم استفاده از ماسک درنظر گرفته شده البته راننده‌ای در صورت سوار کردن مسافر بدون ماسک، باید جریمه ۲۰ هزار تومانی را نیز خودش پرداخت کند.گفت: این طرح از روزهای آینده اعمال خواهد شد البته یک تصویر مربوط به اعمال جریمه عدم استفاده از ماسک در فضای مجازی منتشر بود که فیک و غیرواقعی بود.

میزان جریمه افراد فاقد ماسک در حمل و نقل عمومیبه گزارشخبرداغبه نقل از تسنیم ؛ رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: برای رانندگان ۱۰۰ هزار تومان و برای سرنشینان نفری ۲۰ هزار تومان جریمه عدم استفاده از ماسک درنظر گرفته شده البته راننده‌ای در صورت سوار کردن مسافر بدون ماسک، باید جریمه ۲۰ هزار تومانی را نیز خودش پرداخت کند.

سردار محمدحسین حمیدی در برنامه تلویزیونی، با بیان اینکه مبنای کار پلیس راهور، برخورد و جریمه کردن نیست، اظهار کرد: تاکنون با آموزش و اقدامات ارشادی توانستیم استفاده از ماسک را در وسایل حمل و نقل عمومی به حداکثر برسانیم.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ افزود: در دو، سه روز گذشته، با حضور فیزیکی همکاران بنده به صورت غیرمترقبه داخل خودروها و بررسی اتوبوسهای شرکت واحد، تقریباً بالاترین حد استفاده از ماسک را شاهد بودیم اما این موضوع به محض ابلاغ عمومی و الزام به برخورد، اجرا می‌شود.

 

وی با بیان اینکه برای رانندگان 100 هزار تومان و برای سرنشینان نفری 20 هزار تومان جریمه عدم استفاده از ماسک درنظر گرفته شده است، گفت: این طرح از روزهای آینده اعمال خواهد شد البته یک تصویر مربوط به اعمال جریمه عدم استفاده از ماسک در فضای مجازی منتشر بود که فیک و غیرواقعی بود اما ابلاغ رسمی آن از آخر هفته گذشته صورت گرفت که هم به صورت پیامک (با استفاده از سامانه‌ در اختیار پلیس راهور با عنوان سپهر) برای راننده ارسال می‌شود و هم با قبوض دستی توسط عوامل راهور این جریمه انجام خواهد شد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: البته فعلاً در این طرح بر روی وسایل‌ حمل و نقل عمومی تمرکز کردیم چون در وسایل حمل و نقل شخصی، عمدتاً یا تک‌سرنشین یا با خانواده هستند و فعلاً ابلاغیه‌ها از ستاد ملی مقابله با کرونا برای وسایل حمل و نقل عمومی است که بیشترین شیوع را در این ایام می‌توانند داشته باشند.

حمیدی با بیان اینکه البته تذکر عام به تمام رانندگان داده می‌شود، گفت: حتی در بسیاری از مواقع همکاران بین رانندگان ماسک توزیع کردند و امروز نیز در نخستین روز هفته نیروی انتظامی این کار صورت گرفت اما برخورد قانونی صرفاً برای وسایل حمل و نقل عمومی خواهد بود البته گفتنی است که راننده‌ای که مسافر بدون ماسک را سوار کند، باید جریمه 20 هزار تومانی را نیز خودش پرداخت کند و مشمول جریمه می‌شود.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ درباره برنامه‌های این پلیس برای فصل پاییز با توجه به بروز آلودگی هوا، خاطرنشان کرد: آلودگی هوا یکی از معضلات ما در کلان‌شهرها مخصوصاً در تهران است، آلودگی هوا آسیبهای زیادی وارد کرده و می‌کند، امسال نیز آلودگی هوا متأسفانه با شیوع کرونا تلاقی پیدا کرده و دوستان می‌گفتند آلودگی هوا حتی سرایت ویروس کرونا را تشدید می‌کند.

وی افزود: پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از 10 روز گذشته برای اینکه بتواند حمل و نقل وسایل‌نقلیه دارای آلودگی را به حداقل برساند، در حدود 46 نقطه تیمهای ثابت خود را مستقر کرد هر چند که به صورت روتین و روزمره از ابتدای سال، با دوربینها و به صورت چشمی توسط همکاران، این کنترلها صورت می‌گرفت اما از 10 روز پیش با سرد شدن تدریجی هوا، همکاران با خودروهای دودزا، دارای آلایندگی و نقص فنی در این رابطه، برخورد کرده و ضمن اعمال قانون، ضبط پلاک و اعزام خودرو به تعمیرگاه را انجام خواهیم داد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: البته در روزهای گذشته آمار برخورد با این نوع خودروها، کم بوده و نشان‌دهنده این است که مردم موضوع را رعایت می‌کنند و از ابتدای سال تقریباً تمام خودروها با اخذ معاینه فنی تردد دارند.

حمیدی ادامه داد: درصد خودروهای آلوده به خودروهای فرسوده در سطح شهر که شامل ناوگان حمل و نقل عمومی و ناوگان باری شهر که شبها تردد می‌کنند و بخشی از موتورسیکلتهای فرسوده برمی‌گردد و این مقوله‌های مختلف در حوزه ترافیک منجر به افزایش آلودگی هوای شهر می‌شود هرچند بخشی از آلودگی هوای شهر تهران، ترافیکی است و قسمتی از آن نیز به صنایع، جانمایی آنها و توزیع سوختهای فسیلی برمی‌گردد.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ متذکر شد: آنچه مربوط به ما بوده و به عنوان پلیس راهنمایی و رانندگی بدون استفاده از ظرفیت بخشهای مختلف استفاده کردیم، موارد مذکور بوده اما اینکه شورای ترافیک شهر تهران یا حوزه استانداری یا ستاد مقابله با کرونا بر روی این قضیه بخواهند تصمیم‌گیری کنند، بحث دیگری است که عزیزان باید برای این موضوع (کاهش آلودگی هوا) ورود داشته باشند و پیشنهاد ما همان محدودیتهایی است که سالهای گذشته اجرا شده و اثربخش بوده است.

وی درباره پیامکهای بدحجابی به دلیل عدم رعایت حجاب در خودرو نیز گفت: این موضوع مربوط به حوزه پلیس ترافیک نیست و به دوستان در حوزه امنیت اخلاقی مربوط می‌شود اما پلیس راهنمایی و رانندگی نیز اگر کشف حجاب در خودرو را مشاهده کند، طبق قانون پلاک آن خودرو را ثبت کرده و تخلف برای مالک ارسال می‌شود.#‌اخبار
منبع: خبرداغ


مطالب پیشنهادی

پاسخ‌های کرونایی عباس عبدی به چند سوال اصلاح‌طلبانه و انتخاباتی

عباس عبدی تحلیلگر سیاسی اصلاح طلب می گوید: کنشگری در فرایندهای سیاسی موجود را حتی پیش از کرونا ناممکن و نامفید می‌دانستم.

۳ اولویت مهم پارلمان یازدهم و یک نگرانی

این روزها با اعلام نتایج انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، این پرسش در اذهان عمومی مطرح است که نمایندگان این دوره می‌بایست بر چه موضوعاتی متمرکز باشند و چه اولویت‌هایی را برای تصمیم‌گیری مدنظر داشته باشند.

از بین بردن چربی چای ساز | نکات درست کردن و از بین بردن چربی چای ساز

از بین بردن چربی چای ساز ونکات درست کردن چای و روش از بین بردن چربی چای ساز و روش های دم کردن چای و چگونه چای را دم کنیم را در پرشین وی بخوانید

ماجرای توئیت جنجالی میرسلیم

فارس نوشت: دفتر سیدمصطفی میرسلیم منتخب دوم مردم تهران در مجلس یازدهم درباره یک توییت توضیحاتی ارائه کرد.

خداحافظی با مردِ «شماره یک» مجلس / روزگار پساپارلمانی لاریجانی

روزگار پسا پارلمانی علی لاریجانی چگونه خواهد گذشت؟ آیا او رخت سیاست را از تن بدر خواهد کرد و به گوشه دنج سیاست می رود یا استراحتی کوتاه کرده و برای ۱۴۰۰ آماده می شود یا...

اگر خورش شور شد چکار کنیم | اگر خورش شور شد چکار کنیم تا شوری آن از بین برده شود

اگر خورش شور شد چکار کنیم و اگر خورش شور شد چکار کنیم تا شوری آن از بین برده شود و چند روش کاربردی برای رفع شوری غذا را در پرشین وی بخوانید

چگونه پوست مغز بادام را جدا کنیم | چگونه پوست مغز بادام را جدا کنیم و مصرف کنیم

چگونه پوست مغز بادام را جدا کنیم و چگونه پوست مغز بادام را جدا کنیم و بو بدهیم و نکات درست کردن بادام و عسلی کردن بادام را در پرشین وی بخوانید

لایحه حذف چهار صفر از پول ملی در دستور کار پارلمان

ایسنا نوشت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسات علنی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته آینده لوایح مالیات بر ارزش افزوده، اصلاح قانون پولی و بانکی کشور (حذف چهار صفر از پول ملی) و اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز را در دستور کار دارند.

نمایندگانی که با پارلمان خداحافظی کردند/بازگشت قدیمی‌ها به بهارستان

پرونده انتخابات مجلس یازدهم در مرحله اول بسته شد و اکثریت پارلمان آینده برای ۴ سال در اختیار اصولگرایان قرار گرفت.

با مسیح مهاجری؛ از دلتنگی برای هاشمی تا اختلافات در حزب جمهوری

حجت الاسلام مسیح مهاجری می گوید: آقای هاشمی در سال‌های آخر عمر خودشان هیچ نفوذی به عنوان لابی در شورای نگهبان نداشتند و حتی خیلی از افراد به دلیل ارتباط با آقای هاشمی رد صلاحیت می‌شدند؛ شما فکر می‌کنید اگر آقای هاشمی بودند با لابی کردن در شورای نگهبان صلاحیت افرادی می‌شد تأیید شود؟ خیر برعکس بود.

تاسیس جمهوری اسلامی در ایران، آرمان‌ها و دغدغه‌ها

ضمن عرض تبریک چهل و یکمین سالروز تأسیس جمهوری اسلامی در ایران به محضر هموطنان عزیز، لازم می دانم به همین مناسبت مطالبی را در خصوص نحوه تحقق آرمانهای نظام و نگرانیها و دغدغه های پیش رو باستحضار برسانم:

علت تیره شدن خورش قیمه | علت تیره شدن خورش قیمه چه می تواند باشد

علت تیره شدن خورش قیمه و علت تیره شدن خورش قیمه چه می تواند باشد و خوشرنگ شدن خورشت و چگونه خورشت قیمه خوشرنگ طبخ کنیم را در پرشین وی بخوانید

چگونه مرغ را آبپز کنیم | چگونه مرغ را آبپز کنیم تا بوی زهم مرغ ندهد

چگونه مرغ را آبپز کنیم و چگونه مرغ را آبپز کنیم تا بوی زهم مرغ ندهد و روش مزه دار کردن مرغ و چگونه مرغ خوشمزه طبخ کنیم را در پرشین وی بخوانید

ضدعفونی کردن معابر قم از سوی نیروهای حشدالشعبی صحت دارد؟

معاون سپاه علی‌ابن‌ابی‌طالب(ع) قم به ایرنا پلاس گفت:ضدعفونی معابر قم، کار اعضای الحشدالشعبی نبود.

یک توصیه به عقلای مجلس آینده

بیماری کرونا این روزها بر حوزه های سیاست، اقتصاد، جامعه و ...سایه انداخته و همه چیز را تحت الشعاع خود قرار داده است.

دعوای کرونایی سیاسیون به قیمت جان مردم /یا کمک کنید یا سکوت /زمان حمله به دولت است یا حمایت؟ /توصیه‌ها و تلنگرها به سیاستمداران

کاربران خبرآنلاین درباره دعواهای سیاسی کرونازده نظر دادند و به سیاسیون در این رابطه توصیه‌هایی کردند.

به روغن انداختن خورش | نکات به روغن انداختن خورش و ترفندهای آشپزی

به روغن انداختن خورش و نکات به روغن انداختن خورش و ترفندهای آشپزی و جا انداختن خورشت فسنجان و روش سرخ کردن سیب زمینی رستورانی را در پرشین وی بخوانید

انتقاد توئیتری آقای نماینده از عدم رعایت پروتکل ضدکرونایی در صحن مجلس /صحنه هایی خلاف موازین بهداشتی به دنیا مخابره شد

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از نحوه برگزاری جلسات علنی مجلس و رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی ستاد مقابله با کرونا انتقاد کرد.

مجلس یازدهم به تصرف اصولگرایان درآمد/ سهم ناچیز اصلاح‌طلبان

اعلام نتایج انتخابات مجلس یازدهم بصورت رسمی نشان داد اصولگرایان در این ماراتن پیشتاز رقابت شدند و اکثریت مجلس یازدهم را در دست گرفتند.

پایداری‌ها همچنان بلای جان قالیباف /شورای ائتلاف حکمیت خواهد کرد؟

نشانه ها از این حکایت دارد که پایداری ها برای مانع تراشی بر سر راه ریاست قالیباف، از همین حالا و حتی پیش از این به تخریب شهردار پیشین روی آورده اند و در کنار آن درحال لابی با نمایندگان شهرهای کوچک برای جمع کردن رأی به نفع آقاتهرانی هستند.

مطالب مرتبط