خبرگزاری ایسنا |
۱ هفته پیش

همکاری صنایع دانشگاه رایس آمریکا در زمینه برنامه های دفاعی امنیتی ایسنا

شرکت توسعه پیشرفته مواد(AMD) در اولین همکاری مشترک با یکی از دانشگاه‌های آمریکا، اعلام کرد که قرار است روی برنامه‌های دفاعی و امنیتی کار کنند.

به گزارش ایسنا،آلن دالتون از مشاوران ارشد این شرکت در این برنامه همکاری مشترک با ارتش آمریکا حضور دارد که قرار است در آن از توانمندی‌های دانشگاه رایس استفاده شود. بخش علوم مهندسی نانو دانشگاه رایس در این برنامه با شرکت توسعه پیشرفته مواد همکاری خواهد داشت.

جان لی، مدیر عامل توسعه پیشرفته مواد می‌گوید: «این توافقنامه با دانشگاه رایس اولین مرحله از اقدامات شرکت توسعه پیشرفته مواد برای ایفای نقش مهم‌تر در آمریکا به ویژه در بخش دفاعی است.»

پروفسور پالیکل آجیان از دانشگاه رایس می‌گوید: «ما از این پروژه جدید و پتانسیل همکاری با پروفسور دالتون و شرکت توسعه پیشرفته مواد در تهیه مواد جدید هیجان‌زده هستیم.»

آلن دالتون، دانشمند ارشد AMD می‌گوید: «همکاری با دانشگاه رایس در فناوری رادارگریزی، نقطه عطف قابل توجهی برای شرکت توسعه پیشرفته مواد است. این همکاری از مواد پیشرفته ما در کنار تحقیقات پیشگامانه رایس استفاده می‌کند و راه را برای پیشرفت‌های پیشگامانه هموار می‌کند. AMD به توسعه این مواد برای صنایع دفاعی و فناوری پاک مانند انرژی باد ادامه خواهد داد که در آن مواد ما امکان به حداقل رساندن تداخل رادار را فراهم می‌کند.»

چندی پیش این شرکت به‌ منظور توسعه فناوری و ساخت فیلم‌های محافظ برای استفاده در عینک محافظ، قراردادی را با اداره پشتیبانی فنی جنگ‌های نامنظم به امضا رسانده است. براساس این قرارداد، شرکت توسعه مواد پیشرفته برای پوشش‌دهی فیلترهای لیزری براساس فناوری‌های نانومواد و کریستال فوتونی از IWTSD حمایت مالی دریافت می‌کند.

به نقل از ستاد توسعه نانو، این شرکت در حال حاضر چندین رهیافت منحصر به فرد مبتنی بر فناوری‌ نانو را توسعه داده است که از آن جمله می‌توان به RFID پایدار و حسگرهای قابل انعطاف / قابل کشش با استفاده از جوهرهای رسانا اشاره کرد. جوهرهای نانوذرات شرکت توسعه مواد پیشرفته می‌توانند به‌طور ایمن به لایه‌های مختلف متصل شوند و به آنها امکان کشش و خم شدن را دهند در حالی که مقاومت مکانیکی و الکتریکی را در محیط‌های سخت حفظ می‌کنند.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

عباس عبدی در توییتی به انتقاد از شعار دهندگان در نماز جمعه علیه محمد جواد ظریف پرداخت.

نیم ساعت پیش

کشتی آرای: پیش‌بینی می‌شود در خوشبینانه‌ترین حالت بازار طلا در دو هفته پیش رو دارای ثبات باشد و تغییرات چندانی را احساس نکند و حتی شاهد کاهش قیمت‌ها باشیم.

نیم ساعت پیش

در این ویدئو ، عکس العمل سریع پدرها برای نجات فرزندانشان را ببینید.

نیم ساعت پیش

وینگر سرخ ها دیروز بعد از مدت ها مصدومیت در تمرین این تیم حضور پیدا کرد.

نیم ساعت پیش

F-۱۶ ساخت ایالات‌متحده برای اوکراین حیاتی تلقی می‌شود، با این امید که این جنگنده‌ها با حملات روسیه که مواضع خط مقدم اوکراین را ویران کرده‌اند، مقابله کنند.

نیم ساعت پیش

مشاور امنیت ملی آمریکا گفت: تاکنون نشانه‌ای دال بر اینکه ایران واقعا تصمیم گرفته است سلاح هسته‌ای تولید کند، ندیده‌ام.

1 ساعت پیش

رئیس‌جمهور منتخب را حلقه‌ای محاصره کرده که برخی از آنها سوابقی همچون پادویی آمریکا، انگلیس و اسرائیل در فتنه ۸۸، حمایت از تحریم انتخابات، عاملیت ناراضی‌تراشی و ناکارآمدی عمدی در دولت اشرافی روحانی، متهم بودن به فساد اقتصادی، پرونده فساد کرسنت و اجرای سند ضدفرهنگی و ضداسلامی ۲۰۳۰ دارند.

1 ساعت پیش

مسجد «چهار برکه» لار است که به عنوان اولین و قدیمی‌ترین مسجد با پلانی منحصربه‌فرد و روی آب در ایران و احتمالاً در دنیا هم اولین و قدیمی‌ترین باشد.

نیم ساعت پیش

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: مسیر دولت سایه که آغاز شده است، قوی‌تر از گذشته دنبال خواهد شد.

1 ساعت پیش

بیشتر...