خبرگزاری ایسنا |
۲ هفته پیش

مقام مصری: پاسخ قاهره به تل آویو به اخراج سفیر محدود نمی شود ایسنا

مقام مصری: پاسخ قاهره به تل‌آویو به اخراج سفیر محدود نمی‌شود

رئیس هیات کل اطلاع‌رسانی مصر اعلام کرد پاسخ قاهره به رژیم صهیونیستی به اخراج سفیر محدود نمی‌شود.

به گزارش ایسنا، ضیاء رشوان، رئیس هیات کل اطلاع‌رسانی مصر خاطرنشان کرد در صورتی که امنیت ملی مصر یا خاک این کشور و یا مسأله فلسطین در معرض تهدید قرار بگیرد، واکنش قاهره به رژیم صهیونیستی به اقدامات نمادین مانند فراخواندن سفیر یا اخراج سفیر محدود نخواهد شد.

براساس گزارش سایت خبری روسیا الیوم، وی در ادامه افزود: «مصر ابزار لازم برای دفاع از امنیت خود را دارد و گمان نمی‌کنم که به اقدامات نمادین مانند اخراج سفیر محدود شود، بلکه اقدامات عملی انجام خواهد داد.»

رشوان همچنین تصریح کرد، رژیم صهیونیستی با ارتش، تسلیحات، مهمات و پول آمریکا در برابر نیروهای مقاومت در نوار غزه نتوانسته کاری کند، پس چگونه می‌خواهد این کشور بزرگ‌تر و قدرتمندتر در منطقه را به مقابله با هرگونه تهدید سوق دهد و یا تحریک کند.

این مقام مصری اظهار داشت، رژیم صهیونیستی با هر شیوه و ابزاری به دنبال تحقق سه هدف خود یعنی خاتمه بخشیدن به قدرت مقاومت، آزادی اسرا و امن کردن غزه برای ساکنان اراضی اشغالی است، چه با ریختن خون فلسطینیان چه ایجاد تنش در روابط با مصر.

وی در پایان گفت: «هرگونه احتمال آسیب رساندن به امنیت مصر و خاک آن را نمی‌توان نادیده گرفت و همه ما به قدرت و توانایی رهبری سیاسی و ارتش مصر اطمینان داریم.»

پیشتر همچنین سخنگوی وزارت خارجه مصر ضمن اشاره به وجود تنش در روابط با رژیم صهیونیستی تاکید کرد که قاهره «برگ برنده‌های متعددی در اختیار دارد که از آنها در زمان مناسب استفاده خواهد کرد.»

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

محمدرضا باهنر، دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین، بعد از شکست در انتخابات مجلس دوازدهم در کانال تلگرامی خود بیانیه ای صادر کرد.

7 دقیقه پیش

فرماندار چناران گفت: حسین امامی راد با کسب ۲۹ هزار و ۹۲۳ رأی بیشترین آرا را در حوزه انتخابیه چناران، طرقبه شاندیز و گلبهار کسب کرد.

11 دقیقه پیش

به گفته رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، سرانه فضای دانش‌آموزی قبل از انقلاب ۱.۵ متر مربع بوده اما در حال حاضر علیرغم رشد جمعیت دانش‌آموزی و وجود مشکلاتی همچون تحریم‌ها، این سرانه به ۵.۲۸ متر مربع افزایش یافته است.

12 دقیقه پیش

رئیس دولت سیزدهم دستور ویژه‌ای را خطاب به وزیر کشور درباره سیل سیستان و بلوچستان صادر کرد.

یک ربع پیش

فرماندار سردشت گفت: بر اساس آخرین آمار و اطلاعات از ستاد انتخابات شهرستان، کمال حسین ‌پور بیشترین آراء ماخوذه را در این حوزه کسب کرد.

9 دقیقه پیش

مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: ۱۲هزار و ۶۰۰ قایق گردشگری، ۵۰ فروند شناور مسافری و ۴۸ فروند لندینگ کرافت در بنادر شمالی و جنوبی برای ارائه خدمات به مسافران در آمادگی کامل قرار دارند.

12 دقیقه پیش

مسابقات فوتسال جام رمضان (شهدای چوار) در غیاب دو تیم مطرح پایتخت برگزار خواهد شد.

8 دقیقه پیش

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه همدان و استاندار همدان در پیام مشترکی از مردم استان برای مشارکت پرشور در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری قدردانی کردند.

6 دقیقه پیش

وبینار تخصصی «روابط‌ عمومی با محوریت بر دنیای امروز» با حضور متخصصان و مدیران روابط‌عمومی استارتاپ‌ها و برندهای برتر ایران در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار می‌شود.

7 دقیقه پیش

بیشتر...