خودروتک |
2 روز پیش

فرمول یک اعلان جنگ همیلتون به ورشتپن

فرمول یک | اعلان جنگ همیلتون به ورشتپن

پس از اینکه در گرندپری انگلیس برخورد همیلتون و مکس ورستپن، دو مدعی قهرمانی این فصل، راننده جوان ردبول را راهی بیمارستان کرد، دیگر اثری از روابط دوستانه بین این دو باقی نمانده است.

به گزارشخودروتکبه نقل از ورزش سه، روز گذشته لوییس همیلتون در مسابقه پر حرف و حدیثی که تا مدت‌ها بحث بر سرش ادامه خواهد داشت، برنده‌ی گرندپریانگلیسشد.

همیلتون و ورستپن در تمام لحظات ابتدایی دور اول مسابقه به شکلی بسیار تماشایی درگیر نبردی چرخ به چرخ بودند، اما هنگامی که همیلتون سعی کرد از داخل پیچ سریع کاپس عبور کند، با مکس ورستپن که بیرون پیچ را گرفته بود برخورد کرد و باعث شد تا مکس پس از اسپین شدن با شدت به دیواره لاستیکی پیست برخورد کند و از مسابقه خارج شود.

گزارش شد که مکس با فشار 51G با دیواره برخورد کرده و راننده‌ جوان ردبول با وجودی که با پای خودش سوار آمبولانس شد اما به وضوح حال خوشی نداشت و برای معاینات بیشتر بهبیمارستانمنتقل شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پس از پایان پرچم قرمز با همیلتون یک پنالتی 10 ثانیه‌ای برای برخوردش با مکس دریافت کرد که بسیاری از جمله گاراژ ردبول معتقد بودند مجازاتی بسیار ملایم است.

چارلز لکلرک که پس ازتصادفهمیلتون و ورستپن پیشتاز شده بود، موفق شد با یک رانندگی خیره‌کننده و با وجودی که فراری‌اش بارها دچار مشکل از دست دادن قدرت شد تا دو دور مانده به پایان مسابقه پیشتاز بماند.

اما همیلتون پس از گذراندن 10 ثانیه پنالتی یک بازگشت جادویی داشت و توانست در دور پنجاهم از 52 دور مسابقه از راننده‌ جوان فراری که به دنبال کسب اولین پیروزی خود در این فصل بود سبقت بگیرد و سکوهای سیلوراستون را به آتش بکشد. لکلرک دوم شد تا نه اولین پیروزی اما اولین پودیوم این فصل خود را به چنگ بیاورد.

والتری بوتاس که با دستور تیمی اجازه‌ی عبور به همیلتون داده بود سوم شد و لاندو نوریس در رده‌ی چهارم از خط گذشت.

چکو پرز، هم‌تیمی مکس، نیز مسابقه‌ کابوس‌واری را پشت سر گذاشت و پس از اینکه مجبور به سه پیت‌استاپ شد در رده‌ شانزدهم از خط گذشت تا ردبول هیچ امتیازی از سیلوراستون به دست نیاورد.

 

 

به این ترتیب ورستپن و ردبول که در هفته اهی اخیر فاصله خود با همیلتون و مرسدس را در صدر جدول افزایش داده بودند، بار دیگر رقیب اصلی خود را در یک قدمی می بینند. مکس به رغم از دست دادن گرندپری انگلیس با 185 امتیاز همچنان پیشتازرقابتهای قهرمانی راننده ها است هر چند همیلون اکنون تنها 8 امتیاز با او فاصله دارد. ردبول نیز با 289 امتیاز صدرنشینجدولقهرمانی تیمی است اما مرسدس به چهار امتیازی این تیم رسیده است.

 

 

پس از مسابقه ورستپن که بالاخره بدون آسیب جدی از بیمارستان مرخص شده بود درشبکه های اجتماعیبه حمله شدید به همیلتون پرداخت و نوشت: "اول از همه خوشحالم که حالم خوب است. ضربه‌ی 51G خیلی شدید بود اما بهترم.

مشخص است که خیلی از اینکه اینطور از مسابقه بیرون شدم ناراحت و مایوسم. پنالتی که داده شد به هیچ وجه به ما کمک نکرد و در برابر حرکت خطرناکی که لوییس در پیست انجام داد عدالت را اجرا نکرد.

تماشای جشن گرفتن بعد از مسابقه وقتی که من هنوز در بیمارستان بودم بی‌احترامی و رفتار غیرورزشی بود اما ما از این عبور می‌کنیم."

 

 

کریستین هورنر، رییس تیم ردبول، نیز که به شدت از اتفاقی که افتاده بود عصبانی بود، همیلتون را آماتور خواند که از روی بیچارگی دست به این حرکت زده است.

 

هورنر در پاسخ به این سوال که آیا حرکت لوییس همیلتون در پیچ کاپس ممکن بود راننده او را به کشتن دهد، گفت: "البته. اعمال او امنیت یک راننده دیگر را به خطر انداخت و به نظر من این غیرقابل قبول است. همه راننده ها می دانند که یک حرکت در آن پیچ که یکی از سریع ترین پیچ های فرمول یک است، ریسک بسیار بسیار عظیمی است. تو بدون روبرو شدن با عواقبی بسیار عظیم چنین حرکتی را در آنجا نمی کنی. امروز خوش شانس بودیم که کسی به صورت جدی آسیب ندید. چیزی که من بیشتر از آن عصبانی هستم عدم قضاوت صحیح و از روی ناامیدی و بیچارگی بودن این حرکت است. آن یک تصادف بسیار شدید و عظیم بود و آن پیچ، پیچ مکس بود. تا جایی که به من مربوط است مسئولیت کامل این حادثه به گردن همیلتون است. او نباید هرگز در آن موقعیت می بود. خدا راشکرکه مکس سالم از آن حادثه جان به در برد."

 

 

همیلتون نیز در پاسخ به این سوال که آیا به خاطر برخورد با ورستپن احساس تقصیر می کند، گفت: "من هرگز نمی خواهم که به این شکل برنده یک مسابقه شوم یا مسابقه بدهم اما این اتفاق ها می افتند. هر کسی نظر متفاوتی خواهد داشت اما من واقعا اهمیتی نمی دهم که مردم چه فکر می کنند. خیلی به ندرت پیش می آید که 100 درصد تقصیر یک حادثه به گردن یک نفر باشد، معمولا میکسی از اشتباهات دو نفر است. ما هر دو می توانیم از این حادثه یچزهایی بیاموزیم. مکس احتمالا تهاجمی ترین راننده اینجاست، این نظر شخصی من است.

البته او عالی کار می کند اما به نظر من ما باید واقعا تلاش کنیم تا بهترین تعادل را بین فضایی که بینمان هست و احترام به یکدیگر برقرار کنیم. بعد می توانیم به مسابقه دادن بدون برخورد ادامه دهیم."

 

خودروتک


#‌اخبار منبع: خودروتک

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

در شرایطی که آرامش نسبی در بازار سکه، طلا و ارز برقرار است، بازار خودرو روزهای پرتلاطمی را سپری می‌کند. در دو سال گذشته نرخ ارز تعیین‌کننده قیمت محصولات خودرویی در بازار بود حال آنکه در سال جدید به نظر می‌رسد خودرو تبعیتی از ارز...

16 ساعت پیش

هلو سرشار از ویتامین‌های A و C است و ایمنی و سلامت پوست را تقویت می‌کند و جالب است بدانید بینایی را بهبود می‌بخشد.

16 ساعت پیش

آزمون آموزشیاران، آموزش‌دهندگان مستمر نهضت سوادآموزی، مدرسین طرح امین و معلمان قرآنی همزمان با سراسر کشور در جهاددانشگاهی استان یزد برگزار شد.

16 ساعت پیش

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: خانواده رادارهای مطلع الفجر از انواع متنوع رادارهای ساخت کشورمان است.

19 ساعت پیش

سخنان مقام معظم رهبری درباره خوزستان تیتر اصلی بیشتر روزنامه‌های امروز است.

20 ساعت پیش

عکس‌ها همیشه شواهد خوبی برای جست و جو در آنچه در گذشته رخ داده هستند و اگر بخواهیم یکی از مهم‌ترین رویدادهای تاریخ را با استناد به عکس‌ها بررسی کنیم، المپیک یکی از آنها خواهد بود.

دیروز

اکنون تصاویر واقعی یک نمونه از اسپورتیج جدید در رنگ سبز زیتونی روی خط رسانه ها قرار گرفته که براساس آن می توان به رینگ های 19 اینچی با تم دو رنگ، توسعه 4660 میلیمتری در طول و فاصله 2755 میلیمتر بین محورها اشاره کرد.

دیروز

آزمون استخدامی مشمولان نهضت سوادآموزی، مربیان قرآنی و طرح امین روز جمعه یکم مرداد ۱۴۰۰ همزمان با سراسر کشور در دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج از سوی جهاد دانشگاهی استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

1 روز پیش

واکنش نفیسه روشن نسبت به باردار بودن و سقط شدن جنینش را بببینید.

1 روز پیش

بارندگی بی‌سابقه در مرکز چین باعث جاری شدن سیل در بخش‌هایی از مرکز چین شده، مردم را وادار به ترک خانه‌ها کرده، و جاده‌ها و ایستگاه‌های حمل و نقل را زیر آب برده است. مقام‌ها تایید کرده اند که از زمان شروع سیل حداقل ۱۲ نفر در شهر ژِنگژو جان باخته اند. استان هنان که ۹۴ میلیون نفر جمعیت دارد شدیدترین هشدار ممکن آب و هوایی - آژیر قرمز - را صادر کرده است. حدود ۲۰۰ هزار نفر از ساکنان ژنگژو از صبح امروز از این شهر تخلیه و به مکان دیگری منتقل شده‌اند.

1 روز پیش

آزمون تعیین تکلیف استخدام معلمان قرآنی ،مدرسان طرح امین وآموزشیاران نهضت سواد آموزی ،همزمان با سراسر کشور صبح امروز جمعه 1 مرداد در محل داشگاه علمی کاربردی کرمان برگزار شد.جهاد دانشگاهی کرمان مجری این آزمون بود.

1 روز پیش

مراسم افتتاحیه بازی‌های المپیک توکیو عصر جمعه اول مرداد ۱۴۰۰ در استادیوم ملی توکیو و با حضور ۹۵۰ ورزشکار، مربی، مقامات رسمی و خبرنگاران برگزار شد. با توجه به شیوع ویروس کرونا و طبق اعلام مدیران برگزاری حضور تماشاگران در این دوره از بازی‌ها ممنوع است.

1 روز پیش

بیش از سه هفته از تنش آبی در استان خوزستان و به خصوص حمیدیه ، سوسنگرد و بستان می گذرد که این امر باعث تلف شدن بخشی از دام و احشام همچنین کم‌آبی و بی‌آبی در این مناطق شد. پس از ۲۰ روز از تنش آبی، با رهاسازی آب از سد کرخه آب به رفیع، بستان، سوسنگرد، هورالعظیم و روستاهای حاشیه رودخانه کرخه رسید. همزمان با رهاسازی آب، نیروهای سپاه و ارتش، آب مورد نیاز دام و احشام را تامین می‌کنند. خشکسالی و تنش آبی در ماه‌های اخیر مشکلات زیادی را برای کشاورزان و دامداران این منطقه ایجاد کرد که پس از هفته‌ها بی‌آبی، آب وارد کانال‌های آبیاری این شهرها شد. عکس: علیرضا محمدی - امیر عبیداوی/ایسنا - میلاد حمادی | تسنیم

1 روز پیش

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای صبح امروز جمعه دُز دوم واکسن کوو ایران برکت را دریافت کردند.

1 روز پیش

برگزار کنندگان المپیک در مراسم افتتاحیه از زحمات کادر پزشکی در طول دوران همه گیری قدرانی کردند.

1 روز پیش

بیشتر...