ایران آنلاین |
۲ هفته پیش

جمهوری چک: احتمال اخراج ۶۰ کارمند سفارت روس مسکو: به ضرر خودشان است ایران آنلاین

جمهوری چک: احتمال اخراج ۶۰ کارمند سفارت روس / مسکو: به ضرر خودشان است

سخنگوی وزارت خارجه روسیه از ادعاهای جمهوری چک مبنی بر درگیری روسیه در انفجارهای مهلک سال ۲۰۱۴ انبار مهمات، انتقاد کرد و آن‌ها را بی‌اساس خواند

به نقل از اسپوتنیک، "جاکوب کولهانک" وزیر امور خارجه تازه منصوب چک به مسکو هشدار داد اگر دیپلمات‌های اخراج شده چک تا پنجشنبه ظهر اجازه بازگشت به محل کار خود را نداشته باشند، دیپلمات‌های روس بیشتری اخراج خواهند شد.

زاخارووا به ایستگاه رادیویی "وستی" گفت: این انفجار از نمایندگان شاخه‌های متعدد دولت، راه به جایی نمی‌برد، حتی می‌گویم به ضرر خودشان است. فقط باید پرسید آن‌ها سعی دارند به چه چیز دست پیدا کنند؟ چه می‌خواهند؟ در هر صورت، اولتیماتوم، لحن مشابه و ادعاهایی که علیه کشور ما ساخته می‌شود، قابل قبول نیستند. اما فکر نمی‌کنم آن‌ها از این آگاه باشند.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه همچنین این باور را ابراز کرد که نوعی دستور کلی برای چنین رفتاری وجود دارد.

وی ادامه داد: این مسلماً هیچ ارتباطی به عقل، عمل‌گرایی و دیپلماسی ندارد. آن‌ها صرفاً در حال اجابت یک دستور هستند، چرا که هیچ توضیح دیگری پشت منطق این فعالیت‌ها نمی‌بینم.

زاخارووا بار دیگر از ادعاهای جمهوری چک مبنی بر درگیری روسیه در انفجارهای مهلک سال ۲۰۱۴ انبار مهمات، انتقاد کرد و آن‌ها را بی‌اساس خواند. وی تأکید کرد پراگ ادعاهای ضدروسیه خود را با هیچ واقعیتی اثبات نمی‌کند.

وزیر خارجه جمهوری چک امروز (پنجشنبه) تاکید کرد، ممکن است پراگ حدود ۶۰ کارمند سفارت روسیه در خاک این کشور را اخراج کند و این در صورتی است که روسیه درباره بازگشت کارکنان هیات دیپلماتیک چک به مسکو که عنصر نامطلوب اعلام شده‌اند، تصمیمی اتخاذ نکند.

او تاکید کرد" مساله مورد بحث حدود ۶۰ کارمند سفارتخانه روسیه است. هدف این است که تعداد کارکنان سفارت روسیه با تعداد کارکنان ما در سفارتمان در مسکو همخوانی داشته باشد.

پراگ مدعی است که مسکو در انفجار ۲۰۱۴ در کارخانه مهمات‌سازی در روستای وربتیچ دست دارد. به همین دلیل، مقام‌های چک از تصمیم برای اخراج ۱۹ کارمند سفارتخانه روسیه که به عنوان افسران اطلاعات نظامی روسیه توصیف کردند، خبر دادند. وزارت خارجه روسیه مراتب اعتراض خود را به پراگ اعلام کرده و ۲۰ کارمند سفارتخانه چک را عنصر نامطلوب اعلام کرد.

/ایسنا #‌اخبار منبع: ایران آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مدیریت نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس از درج شرکت «گروه صنعتی انتخاب الکترونیک آرمان» در شرکت فرابورس خبر داد.

1 ساعت پیش

مدیریت نظارت بر بازاراولیه سازمان بورس اعلام کرد: شرکت «صنایع مس افق کرمان» به عنوان ناشر اوراق بهادار درج شد.

1 ساعت پیش

شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام کرد: کلیه سهامدران حقیقی و حقوقی باید کد شهاب حساب را در سیستم بانکی خود ثبت کنند تا پرداخت سود، اصل سررسید اوراق و ... با اختلال مواجه نشود.

1 ساعت پیش

شرکت «سرمایه‌گذاری هامون صبا» در بازار اول فرابورس درج شد.

2 ساعت پیش

مدیر نظارت بر بازار اولیه از درج شرکت «مجتمع جهان فولاد سیرجان» در فرابورس ایران خبر داد.

2 ساعت پیش

اعلام نتایج چهارمین دور مذاکرات وین در 17 اردیبهشت 1400,در چهارمین دور از رایزنی ها برای احیای برجام در وین چه گذشت؟,گزارشی از چهارمین دور مذاکرات برجام در وین,,واکنش‌ها به برگزاری چهارمین مذاکرات وین در 17 اردیبهشت 1400,واکنش بایدن به نتایج چهارمین دور مذاکرات وین,برگزاری دور پنجم مذاکرات برجام در وین,,,

2 ساعت پیش

یک کارشناس اقتصادی گفت: تحقیقات در کشورهای مختلف نشان داده که بازار سرمایه نه تنها تورم زا نیست، بلکه سدی در مقابل تورم است، بنابراین با استناد به چه مدارک و شواهدی  گفته می شود که بورس عامل تورم است ؟!

3 ساعت پیش

نمادهای معاملاتی (سدشت۱)، (وبملت۱)، (کلوند۱) و (کماسه۱) متوقف شدند.

3 ساعت پیش

بانک مرکزی نرخ رسمی ۴۶ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۲۹ ارز افزایش و ۶ ارز کاهش یافت. نرخ ۱۱ ارز نیز ثابت ماند.

3 ساعت پیش

سهام بازارهای آمریکا در پایان معاملات دیروز، علی‌رغم گزارش اشتغال ناامیدکننده این کشور رشد کرد و شاخص داوجونز به رکورد تاریخی جدیدی دست یافت.

3 ساعت پیش

دو هزار میلیارد تومان اوراق اجاره به منظور سرمایه‌گذاری در سهام شرکت‌های پذیرفته شده در بورس و فرابورس توسط (ومهان) منتشر می‌شود.

3 ساعت پیش

تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران روز شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه میزبان عرضه ۶ هزار تن ورق گالوانیزه خودرو و یک هزار تن ورق گالوانیزه لوازم خانگی است.

3 ساعت پیش

سامانه دوم راه اندازی نشود 4300 لیتر در ثانیه کمبود آب شرب خواهیم داشت

18 ساعت پیش

ممنوعیت خرید و فروش مسکن ملی,سلب امتیاز متقاضی طرح اقدام ملی مسکن در صورت فروش امتیاز

18 ساعت پیش

پیش بینی سهام عدالت در خرداد 1400,ارزش سهام عدالت در 15 اردیبهشت 1400,سود دوم سهام عدالت چه زمانی پرداخت می شود,جزئیات سهام جدید برای سهام داران عدالت, شرکت سرمایه‌گذاری امید ایرانیان چیست

18 ساعت پیش

بیشتر...