خبرگزاری ایسنا |
4 ماه پیش

گلایه یک مسئول از عدم هزینه کرد بودجه های تخصیص یافته به برخی دستگاه های سیستان بلوچستان ایسنا

گلایه یک مسئول از عدم هزینه‌کرد بودجه‌های تخصیص یافته به برخی دستگاه‌های سیستان و بلوچستان

ایسنا/سیستان و بلوچستاننماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان گفت: هزینه نادرست و یا عدم هزینه کرد اعتبارات در اختیار، با وجود بودجه‌های فراوان به چشم می‌خورد که چنین چیزی بسیار مخرب است.

به گزارش ایسنا- آیت‌الله مصطفی محامی ضمن حضور در اداره کل دیوان محاسبات استان از بخش‌های مختلف این مجموعه دیدن نمود و سپس در جمع کارکنان نکاتی را عنوان کرد و اظهار داشت: طبق حدیثی از حضرت فاطمه(س) کسی که عبادت خالص خود را به سوی پروردگار متعال روانه کند خداوند نیز در برابر این بندگی خالص، برترین مصلحت‌ها را برایش مقدر خواهد ساخت.

امام جمعه زاهدان لازمه اثرگذاری عبادات را خلوص نیت عنوان کرد و با اشاره به اهمیت و حساسیت کار دیوان محاسبات بیان داشت: ایفای نقش دیوان محاسبات در صیانت از بیت المال، جهت‌دهی و کنترل فعالیت‌ها مهم است در عین حال همکاری سایر دستگاه‌ها در سطح استان و مرکز کشور ضروری است.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر سیستان‌وبلوچستان با اشاره به این که آسیب‌های موجود در استان، کار را سخت و حساس‌تر می‌کند، بیان داشت: بر اساس گزارش‌ها متاسفانه در سیستان‌وبلوچستان گاهی ضعف مدیریت‌ها، هزینه نادرست و یا عدم هزینه کرد اعتبارات در اختیار، با وجود بودجه‌های فراوان به چشم می‌خورد که چنین چیزی بسیار مخرب است و اگر تاکنون به درستی مدیریت می‌شد اوضاع کنونی این چنین نبود.

آیت‌الله محامی ادامه داد: کمبود نیروی انسانی با توجه به تعدد دستگاه‌ها و گستردگی استان از دیگر سختی‌های کار دیوان محاسبات است اما باید مراقبت شود که این کمبود نیرو دقت در انجام کار را تحت تاثیر قرار ندهد.

نماینده مقام معظم رهبری در سیستان‌وبلوچستان ضمن تاکید بر همکاری سایر دستگاه‌ها با دیوان محاسبات، افزود: مسئولان و مدیران دستگاه‌های استان باید با کارشناسی درست و دقت در عملکرد، بهره‌وری حداکثری از بودجه های ارائه شده را محقق نمایند.

وی اظهار کرد: حضرت  محمد(ص) بیان فرموده‌اند خداوند رحمت کند کسی را که کارش را با اتقان و درستی انجام می‌دهد و در این صورت است که محصول کار ما مطلوب و اثرگذار خواهد بود.

همچنین ویسی مدیرکل دیوان محاسبات سیستان و بلوچستان با اشاره به گزارش هشت ماهه ضمنی بودجه ۱۴۰۰ گفت:  از مبلغ هزار و۳۰۰ میلیارد تومان اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای که توسط دستگاه‌های اجرایی استان در قالب اسناد و وجوه نقد دریافت شده است تا پایان آبان ماه تنها دو درصد جذب شده و با توجه به زمان باقیمانده تا پایان سال مالی ۱۴۰۰ دستگاه‌های اجرایی باید اهتمام جدی در جذب به موقع اعتبارات داشته باشند.

وی ادامه داد: از محل ظرفیت پیش‌بینی شده قانون بودجه سال ۱۴۰۰ به تعدادی از دستگاه‌های اجرایی استان شامل ادارات کل راه و شهرسازی، راهداری‌ها، بنیاد مسکن، نوسازی مدارس و بالاخص شهرداری‌ها مقادیر قابل توجهی سهمیه قیر اختصاص یافته است که تا پایان آبان‌ماه سال جاری میزان جذب و مصرف سهمیه در ادارات راه و شهرسازی و راهداری استان ۵۰ درصد و در سایر دستگاه‌ها صفر بوده است.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

عضو مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی گفت: شناسایی منابع و پتانسیل‌های مغفول در کنار مهارت‌آموزی جوانان دانشگاهی می‌تواند راهگشای خوبی برای رشد و توسعه استان باشد.

1 ساعت پیش

تهران- «هیثم بن طارق آل سعید» سلطان عمان در حاشیه سفر یک روزه رئیس جمهوری اسلامی ایران به این کشور، شمشیری زیبا به مهمان خود هدیه داد.

1 ساعت پیش

دولت نیازمند بحث کارشناسی فرابخشی برای اجرای مصوبه اعلامی افزایش حقوق بازنشستگان است.

1 ساعت پیش

هیأتی از جنبش انصارالله یمن برای بررسی مسائل مربوط به آتش بس وارد اردن شد.

1 ساعت پیش

یک عضو کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی ضمن قرائت گزارش این کمیسیون در خصوص ارزیابی عملکرد دستگاه‌ها در اجرای قوانین مانع‌زدایی از صدور مجوزهای کسب و کار تاکید کرد: براساس ارزیابی صورت گرفته روند اجرای قوانین شفافیت و تسریع در صدور مجوزهای کسب و کار مثبت ارزیابی می‌شود.

1 ساعت پیش

مارگون- امام جمعه مارگون گفت: یک لحظه دست از حمایت از کارخانه سیمان مارگون برنداشته و نخواهم داشت و اجازه نخواهم داد کار تولید به عقب کشانده شود.

1 ساعت پیش

یاسوج- استاندار کهگیلویه و بویراحمد ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر آزادسازی خرمشهر قهرمان، انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس، گفت: نکوداشت این رخداد بزرگ تاریخی تقدیر از جانفشانی ها و رشادت‌های فرزندان غیور کهگیلویه و بویراحمد و ایران است.

1 ساعت پیش

رئیس گروه سلامت و تغییر اقلیم وزارت بهداشت، ضمن اشاره به آب و هوای خشک کشور و آسیب‌پذیری مقابل تغییرات اقلیمی، در عین حال اقدامات وزارت بهداشت در راستای تقویت سیستم سلامت برای مقابله با تغییرات اقلیمی را تشریح کرد.

1 ساعت پیش

ممکن است با خوردن گوشت حیوان آلوده که درست پخته نشده به بیماری آبله میمون مبتلا شوید و این بیماری از طریق قطرات تنفسی به افراد دیگر منتقل شود.

نیم ساعت پیش

بیشتر...