خبرگزاری تسنیم |
1 ماه پیش

برخورد قاطع با مالکان ساختمان های ناایمن اخبار تهران اخبار اجتماعی تسنیم Tasnim


برخورد قاطع با مالکان ساختمان‌های ناایمن

جلسه بررسی ساختمان‌های ناایمن سطح منطقه ۵ با حضور شهردار منطقه، امیرزاده جانشین دادستانی ناحیه ۵ تهران و سایر اعضای تخصصی کمیته برگزار شد و در این جلسه بر برخورد قاطع با مالکان ساختمان‌های ناایمن تأکید شد.

- اخبار اجتماعی -

به گزارش گروه اجتماعیخبرگزاری تسنیم؛ حادثه متروپل آبادان و بعد از آن پیام مقام معظم رهبری در جهت عزم مسئولان برای جلوگیری از تکرار این حادثه در تمام نقاط کشور، تلنگری برای مدیران شهری پایتخت بود تا بار دیگر جدی‌تر از گذشته ایمن‌سازی ساختمان‌ها بررسی کنند.

در همین راستا صبح امروز جلسه بررسی ساختمان‌های ناایمن سطح منطقه 5 با حضور احسان شریفی شهردار منطقه، امیرزاده جانشین دادستانی ناحیه 5 تهران، دیبا مدیر منطقه یک آتش‌نشانی تهران و سایر اعضای تخصصی کمیته برگزار شد.

در ابتدای جلسه امیرزاده جانشین دادستانی ناحیه 5 تهران با اشاره به حوادث سال‌های گذشته، تجربه پلاسکو و اتفاق متروپل آبادان، اظهار کرد: مجموع این حوادث ضرورت اقدام فوری برای ایمن‌سازی ساختمان‌های پرخطر را به امری اجتناب‌ناپذیر تبدیل کرده است. در همین راستا پیرو دستور دادستان تهران در راستای پیشگیری از وقوع هرگونه حادثه، ابن جلسات در جهت شناسایی و اقدامات فوری برگزار می‌شود.

در ادامه محمد دیبا نماینده آتش‌نشانی حاضر در جلسه، گزارشی از اقدامات صورت گرفته توسط سازمان آتش‌نشانی را ارائه داد.

وی با بیان اینکه تاکنون از 2518 ساختمان مسکونی، آموزشی، فرهنگی و غیره بازدید کرده‌ایم، افزود: بازدیدهای ما سالانه است و شاهد هستیم که در بازدید سال آینده، هیچ تغییری در آن ملک صورت نمی‌گیرد، چراکه راهکار قانونی وجود ندارد تا مالکین را ملزم به اجرای ایمن‌سازی کنیم.

دیبا با بیان اینکه حتی برخی مراکز دولتی و آموزش و پرورش نیز به نیروهای ما اجازه ورود و بررسی نمی‌دهند، ادامه داد: باید ساز و کار قانونی وجود داشته باشد که در صورت مراجعه همکاران ما در حضور هیئت مدیره، ضمن بررسی، ایرادات ایمنی ساختمان مطرح و مالک ملزم به برطرف کردن باشد.

در ادامه کرمی معاون شهرسازی و معماری منطقه 5، با بیان اینکه 5 ساختمان بسیار پرخطر و 220 ساختمان پرخطر در منطقه شناسایی شده، تأکید کرد: در ابتدای امر باید این 5 ساختمان بسیار پرخطر را ایمن کرد و ساز و کاری پیش‌بینی شود تا مالک اماکن پرخطر ملزم به اقدامات سازه ای و حفظ ایمنی در یک بازه زمانی مشخص شود. ایمن سازی 220 ساختمان پرخطر در ادامه مسیر باید صورت گیرد.

احسان شریفی شهردار منطقه 5 نیز پس از استماع توضیحات حاضرین، ضمن با اهمیت دانستن این جلسه اظهار کرد: لازم است در ابتدا ساختمان‌های دولتی، مراکز درمانی و آموزش و پرورش ملزم شوند تا با آتش‌نشانی همراهی کنند. از سوی دیگر تمهیداتی اندیشیده شود تا مجتمع‌های تجاری که پیش از پایان کار اقدام به فعالیت می‌کنند، پیش از هرگونه فعالیت، ملزم به دریافت تاییدات آتش‌نشانی باشند.

وی با بیان اینکه ساختمان‌های منطقه به ساختمان‌های بسیار پرخطر، پرخطر، کم خطر و میان خطر تقسیم شده‌اند، ادامه داد: امروز با همکاری امیرزاده جانشین دادستانی، مقرر شد تا از سوی قوه قضائیه و پلیس به تمام ساختمان پرخطر ابلاغ و اخطار شود تا باردیگر موضوعات ایمنی را با آتش‌نشانی تطبیق دهند.

شریفی تاکید کرد: با توجه به حمایت قوه قضائیه، در صورتی که مالکین به این اخطار توجه نکنند، اقدامات جدی و شدیدی را از جانب قوه قضائیه صورت خواهد گرفت که این همکاری شایسته تقدیر و تشکر است.

توافق کامل شهرداری و وزارت دفاع درباره پروژه شاخه غربی یادگار امام(ره)
سنجش نظرات شهروندان درباره عملکرد شهرداری تهران کلید خورد

انتهای پیام/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

شاکری گفت: تا پایان سال ۶۰۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن وارد بازار می‌شود که به بازار مسکن شوک بزرگی وارد می‌کند و رونق می‌بخشد.

2 ساعت پیش

فارس نوشت : هم‌بند مقام معظم رهبری در کمیته مشترک ساواک می‌گوید: پاسبان در را باز کرد و پرسید: فامیلی‌ات چیست؟ آقا فرمود: حسینی. گفت: پیراهنت را بینداز روی سرت و بیا. ایشان را بردند. ساعتی بعد دیدیم ایشان را در حالی که حسابی زده بودند آوردند.

3 ساعت پیش

دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا همزمان با طرح اتهامات علیه خودش هشدار داد که اگر وضعیت آرام نشود، اتفاقات وحشتناکی در آمریکا رخ خواهد داد.

3 ساعت پیش

رئیس جمهور در جریان فرایند نظارت ستادی بر فعالیت وزارتخانه‌های دولت، امروز دوشنبه در دومین جلسه، به وزارت جهاد کشاورزی رفت و در جمع مدیران ارشد این وزارتخانه حضور یافت.

3 ساعت پیش

عضو هیات رییسه کمیسیون عمران مجلس از تحویل ۶۰۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن تا پایان امسال خبر داد.

2 ساعت پیش

احمد صادقی عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: بر هیچ کس پوشیده نیست که ما بدون استفاده از توان مردمی و ظرفیت تشکل های مردم نهاد توان رویارویی با بحران ها را نداریم لذا باید هر چه بیشتر جایگاه این تشکل ها را در اسناد با لادستی تبیین کنیم و مشکلات و موانع را از سر راه آنان برداریم‌‌.

1 ساعت پیش

روزنامه معاریو اعتراف کرد براساس ارزیابی کمیته مالی کنست، مشخص شد جبهه داخلی اسرائیل حدود ۳۰۰ میلیون شیکل (بیش از ۹۲ میلیون دلار) در جنگ ۳ روزه زیان دیده است.

3 ساعت پیش

نور نیوز نوشت: در جلسه فوق‌العاده بعد از ظهر امروز دوشنبه‌ شورای عالی امنیت ملی که به ریاست رئیس‌جمهور تشکیل شد، گزارش مبسوطی از سوی علی باقری مذاکره‌کننده ارشد کشورمان در خصوص گفتگوهای مرتبط با رفع تحریم‌ها به اعضاء شورا ارائه شد.

3 ساعت پیش

 التهاب بخش مهمی از روند بهبودی بدن است. اما هنگامی که ادامه یابد، می‌تواند به طیف گسترده‌ای از بیماری‌های پیچیده از جمله دیابت نوع ۲، بیماری قلبی و بیماری‌های خودایمنی منجر شود.

3 ساعت پیش

بیشتر...