خبرگزاری ایسنا |
۱ هفته پیش

معاون پارلمانی رئیس جمهور: هنر می تواند در تبیین آرمان ها اثرگذار باشد ایسنا

معاون پارلمانی رئیس جمهور: هنر می‌تواند در تبیین آرمان‌ها اثرگذار باشد

ایسنا/مازندرانمعاون پارلمانی رئیس جمهور با قدردانی از برگزارکنندگان اشکواره ملی، فرهنگی و هنری حسینی درشهرستان آمل، این اشکواره را با رویکرد نشرمفاهیم عاشورا و مکتب حسینی ارزشمند خواند و گفت: ابزارهای هنر می‌تواند در تبیین آرمان‌ها و نشر مکتب حسینی اثرگذار باشد.

سید محمد حسینی شامگاه سه شنبه ۲۸ شهریورماه در آیین اختتامیه ششمین اشکواره ملی، فرهنگی و هنری حسینی درشهرستان آمل افزود: به هر میزانی که فرهنگ دینی و مکتب حسینی را ترویج کنیم، با این فرهنگ در دنیا سربلند هستیم.

وی با اشاره به اینکه اگر کسی در مکتب حسینی تربیت شده باشد، هرگز زیربار زور و ظلم نخواهد رفت، گفت: جمهوری اسلامی ایران با تکیه بر مکتب حسینی امروز یک کشور سربلند در دنیا است.

معاون پارلمانی رییس جمهور تصریح کرد: اگر کسی در مکتب حسینی تربیت شده باشد نمی‌ترسد و از عزت و شرافت و کیان و اعتقادات کشورش دفاع می کند و حتی تطمیع نمی‌شود و اهل بصیرت و دارای بینش است.

معاون پارلمانی و مجلس رئیس جمهوری با اشاره به اینکه زبان هنر بالاتر از همه تفسیرهاست و باید با بهره‌گیری از این زبان برای تبیین و نشر ارزش‌ها درست اقدام کرد، تصریح کرد: درهمین راستا اگر فرهنگ حسینی را ترویج کنیم می‌توانیم مؤثر باشیم و همین مکتب و فرهنگ باعث شد اربعین امسال با حضور حدود ۷۰ کشور باشکوه و عظمت مثال زدنی برگزار شد.

معاون پارلمانی رییس جمهوری، همچنین به آزادشدن اموال بلوکه شده ایران به ارزش حدود ۶ میلیارد دلار اشاره کرد و گفت: ایران اسلامی میدان و دیپلماسی را در کنار هم قرار داده است برهمین اساس اکنون از موضع اقتدار برخورد می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا، ششمین اشکواره ملی فرهنگی هنری حسینی در شهرستان آمل سه شنبه شب با تجلیل از نفرات برتر این اشکواره به پایان رسید.

در این اشکواره حدود ۱۳۰۰ هنرمند و فعال فرهنگی از کشورهای ایران، ترکیه، سوریه، افغانستان و عراق حدود ۳۳۰۰ اثر در ۶ بخش رسانه، تئاتر خیابانی، عکس، شعر، کودک و نوجوان و داستان با موضوع امام حسین(ع) و مدافعان حرم به دبیرخانه این اشکواره درشهرستان آمل ارسال کردند.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

چند مهاجر مکزیکی با عبور از محل کار کارگران، خودشان را به آمریکا رساندند.

یک ربع پیش

اعترافات وابستگان داخلی گروهک تروریستی منافقین، سازوکار به آشوب کشاندن سیستان و بلوچستان را نشان می‌دهد.

یک ربع پیش

مدیرکل حج و زیارت کرمانشاه با تاکید به امکان افزایش تعداد کاروان‌ها بر حسب تقاضا از اعزام هفتگی کاروان‌های زیارتی کرمانشاه به عتبات عالیات خبر داد.

یک ربع پیش

رئیس سازمان برنامه و بودجه بر آمادگی کامل برای همکاری در زمینه توسعه فضا‌های حرم مطهر رضوی تاکید کرد.

نیم ساعت پیش

مدیرکل تعزیرات حکومتی قزوین از وصول جریمه ۸۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریالی شرکت‌های متخلف پتروشیمی خبر داد.

یک ربع پیش

وزیر خارجه ضمن تبریک پرتاب موفقیت آمیز ماهواره نور۳، آن را نتیجه فکر و تلاش شبانه‌روزی متخصصان جوان کشور دانست.

یک ربع پیش

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری یزد گفت: تغییر ساعت کاری ادارات مستقر در شهر یزد به مدت یک هفته دیگر تمدید شد.

یک ربع پیش

روزنامه هم میهن در گزارشی نوشت: معضل ورود افغانستانی‌ها به‌صورت غیرقانونی به ایران مسئله‌ جدیدی نیست، عبور بی‌حد و حصر افغانستانی‌ها به‌صورت غیرقانونی در یکی دو سال اخیر از مرزهای ایران شدت گرفته و آژیر خطر را به صدا درآورده است.

نیم ساعت پیش

به‌مناسبت ۲۵ سالگی گوگل، بد نیست بدانید مردم جهان روزانه ۸.۵ میلیارد جست‌وجو در گوگل انجام می‌دهند.

یک ربع پیش

بیشتر...