4 روز پیش
2 بازدید

ضرورت تهیه نرم افزارهای یکپارچه سازی اطلاعات حمل و نقل و ترافیک - رضوی

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تبریز عنوان کرد:
ضرورت تهیه نرم افزارهای یکپارچه سازی اطلاعات حمل و نقل و ترافیک
به گزارشخبرگزاری رضویو به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، مهدی یوسفی در نشست مشترک با سرپرست فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تبریز اظهار کرد: با توجه به پیشرفت سیستم‌های ارتباطی و اطلاعاتی که مدام در حال به‌روز رسانی است، ابزارهای هوشمند شهری نیز هر روز پیشرفته‌تر می‌شود و سیستم‌های حمل و نقل نیز مبتنی بر زمان و میزان حرکت آن باید هوشمند شود.
 
او با اشاره به اهمیت هوشمندسازی در کنترل ترافیک عنوان کرد: اکنون دیگر زمان آن نیست که چهارراه‌ها با حضور پلیس کنترل شود یا اینکه چراغ‌های راهنما را به یک صورت تنظیم و رها کنیم بلکه باید با استفاده از ابزارهای نوین و هوشمند، خیابان‌ها و تقاطع کنترل و عبور و مرور تسهیل شود.
 
رئیس کمیته فنی مشترک شورای ترافیک استان روش‌های سنتی در تعرفه زنی اتوبوس‌ها، فروش بلیط اتوبوس در ترمینال‌ها، زمان حرکت و دستیابی به اطلاعات میزان سفر و از این قبیل کارها را منسوخ دانست و افزود: برنامه ریزی دقیق برای مدیریت مجموعه‌های مختلف از جمله حمل و نقل شهری نیازمند اطلاعات دقیق است که استفاده ابزارهای نوین و پیشرفته، می‌تواند کمک حال مدیران برای دستیابی به اطلاعات باشد.
 
یوسفی با بیان اینکه هدف گذاری ما امسال انجام مقدمات هوشمندسازی است، گفت: در بودجه امسال مبلغ قابل توجهی برای هوشمندسازی شهر در نظرگرفته شده است و با بررسی‌های به عمل آمده مشخص شده که علاوه بر دوربین‌های موجود، ۱۷۰ دوربین برای نصب در سطح شهر لازم داریم که قرارداد نصب تعداد ۴۰ عدد از آن منعقد شده است.
 
او همچنین یکپارچه سازی اطلاعات حمل و نقل و ارتباط بین اطلاعات معاونت حمل و نقل و ترافیک و سیستم یکپارچه شهرسازی را مهم ارزیابی کرد و افزود: از سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تبریز می‌خواهیم تا در خصوص تهیه نرم افزارهای لازم در جهت یکپارچه سازی اطلاعات حمل و نقل و ترافیک کلانشهر تبریز اقدام کنند.
 
عضو شورای ترافیک استان با بیان اینکه مصوبات و دستورالعمل‌ها نباید با تغییر مدیران تغییر پیدا کند، گفت: در راستای شفاف سازی مصوبات و عملکرد سازمان‌های تابعه و مناطق دهگانه و همچنین دسترسی آسان، سازمان فناوری در خصوص بارگذاری مصوبات کمیته فنی مشترک شورای ترافیک استان و ایجاد امکان دسترسی به آرشیو الکترونیکی در سیستم اقدام کند.


#‌اخبار_روز
منبع: خبرگزاری رضوی


مطالب پیشنهادی

اگر خورش شور شد چکار کنیم | اگر خورش شور شد چکار کنیم تا شوری آن از بین برده شود

اگر خورش شور شد چکار کنیم و اگر خورش شور شد چکار کنیم تا شوری آن از بین برده شود و چند روش کاربردی برای رفع شوری غذا را در پرشین وی بخوانید

رویارویی‌ پارلمانی احمدی‌نژادی‌ها با روحانی /قالیباف ضربه‌گیر می‌شود؟

نوع کنشگری اصولگرایان مجلس یازدهم در قبال دولت حسن روحانی به پرسش اصلی این روزهای محافل سیاسی تبدیل شده است.

انکار ادعای شبکه فارسی زبان خارجی درباره روحانی و شورای عالی امنیت ملی

معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهوری ادعای یکی از شبکه‌های فارسی زبان خارج از کشور درباره جلسه شورای عالی امنیت ملی را تکذیب کرد.

گرفتن بوی گوشت | روش های کاربردی برای گرفتن بوی گوشت مرغ و گوشت قرمز

گرفتن بوی گوشت و روش های کاربردی برای گرفتن بوی گوشت مرغ و رفع بوی گوشت قرمز و نکات مزه دار کردن انواع گوشت قرمز و سفید را در پرشین وی بخوانید

جایگزین آب آهک در مربای کدو | جایگزین آب آهک در مربای کدو چیست

جایگزین آب آهک در مربای کدو و جایگزین آب آهک در مربای کدو چیست و خواص کدو حلوایی و مربای کدو حلوایی چگونه طبخ می شود را در پرشین وی بخوانید

زمانه فتح «سنگر به سنگر» اصولگرایان فرا رسیده است؟

آیا اصولگرایان می توانند پس از راه یافتن به بهارستان، پاستور را نیز ضمیمه فتوحات خود کنند؟ آیا در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ که یک سال و چندماه دیگر موعد آن است، قدرت به جناح راست بازخواهد گشت؟ پاسخ به این چنین سوالاتی، بی شک با درنظر گرفتن عوامل متعدد امکان پذیر است.

دعوای کرونایی سیاسیون به قیمت جان مردم /یا کمک کنید یا سکوت /زمان حمله به دولت است یا حمایت؟ /توصیه‌ها و تلنگرها به سیاستمداران

کاربران خبرآنلاین درباره دعواهای سیاسی کرونازده نظر دادند و به سیاسیون در این رابطه توصیه‌هایی کردند.

معین: اصولگرایان و اصلاح‌طلبان پایگاه اجتماعی‌شان را از دست داده‌اند

مصطفی معین می گوید: از نظر جامعه بویژه جوانان، موضوع رقابت اصلاح طلب و اصولگرا در عرصه های سیاسی و انتخاباتی در این مقطع زمانی، ماجرای تمام شده ای است.

پاسخ‌های کرونایی عباس عبدی به چند سوال اصلاح‌طلبانه و انتخاباتی

عباس عبدی تحلیلگر سیاسی اصلاح طلب می گوید: کنشگری در فرایندهای سیاسی موجود را حتی پیش از کرونا ناممکن و نامفید می‌دانستم.

اشتباهات رایج آشپزی | اشتباهات رایج آشپزی که هر آشپزی باید بداند

اشتباهات رایج آشپزی و اشتباهات رایج آشپزی که هر آشپزی باید بداند و نکات آشپزی و ترفندهای مهم آشپزی و نکات ماهرانه اشپزی را در پرشین وی بخوانید

از بین بردن چربی خورشت | راه کاری موثر برای از بین بردن چربی خورشت

از بین بردن چربی خورشت و راه از بین بردن چربی خورشت و چگونه چربی خورشت را از بین ببریم و چرب شدن زیاد خورشت را در پرشین وی بخوانید

رهبر انقلاب آمار ارائه ‌شده در سخنرانی خود را اصلاح کردند

رهبر انقلاب اسلامی فرمایشات امروز خویش درباره آمار تلفات ناشی از شیوع بیماری کرونا در سطح جهان را تصحیح کردند.

سرنوشت نامعلوم ۲ خواسته سیاسی روحانی؛ افزایش اختیارات و همه‌پرسی

بارها از اختیاراتی ویژه برای ریاست جمهور حرف زده، اختیاراتی که معتقد است اصل ۱۱۳ قانون اساسی به آن اشاره دارد اما تفسیرها اشتباه است، حتی معتقد به رفراندوم و رجوع به آراء مردمی در آن مسائلی که بن بست ایجاد می شود، است اما هیچکدام از دو خواسته سیاسی روحانی طی ۶ سال گذشته راه به جایی نبرده است.

پخت ذرت | روش های مختلف پخت ذرت و درست کردن ان به صورت خوشمزه

پخت ذرت و روش های مختلف پخت ذرت و درست کرن ذرت به صورت خوشمزه و چگونه ذرت را بپزیم و خاصیت ذرت و ذرت مکزیکی را در پرشین وی بخوانید

چگونه شیره بادام را بگیریم | چگونه شیره بادام را بگیریم و خواص شیره بادام

چگونه شیره بادام را بگیریم و آیا می دانید چگونه شیره بادام را بگیریم و خواص شیره بادام و خواص شیره بادام در بارداری و خواص شیره بادام برای استخوان ها را در پرشین وی بخوانید

رهبر انقلاب به سخنان کدام مقام آمریکایی در سخنرانی امروز خود اشاره کردند؟

تسنیم نوشت: مقام معظم رهبری در سخنرانی تلویزیونی امروز به مصاحبه فرماندار ایالت ایلینوی آمریکا اشاره کردند که از زنده شدن غرب وحشی بعد از شیوع کرونا در آمریکا سخن گفته بود.

ویدیو - روایتی دیده نشده از امام خمینی(ره) از برداشت‌های مختلف درباره انتظار فرج

در روز نیمه شعبان و ولادت حضرت ولیعصر(ع)، روایتی از امام خمینی(س) از برداشت های مختلف درباره انتظار فرج که برای اولین بار منتشر می شود را مشاهده می کنید.

انتقاد توئیتری آقای نماینده از عدم رعایت پروتکل ضدکرونایی در صحن مجلس /صحنه هایی خلاف موازین بهداشتی به دنیا مخابره شد

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از نحوه برگزاری جلسات علنی مجلس و رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی ستاد مقابله با کرونا انتقاد کرد.

از بین بردن چربی چای ساز | نکات درست کردن و از بین بردن چربی چای ساز

از بین بردن چربی چای ساز ونکات درست کردن چای و روش از بین بردن چربی چای ساز و روش های دم کردن چای و چگونه چای را دم کنیم را در پرشین وی بخوانید

پایداری‌ها همچنان بلای جان قالیباف /شورای ائتلاف حکمیت خواهد کرد؟

نشانه ها از این حکایت دارد که پایداری ها برای مانع تراشی بر سر راه ریاست قالیباف، از همین حالا و حتی پیش از این به تخریب شهردار پیشین روی آورده اند و در کنار آن درحال لابی با نمایندگان شهرهای کوچک برای جمع کردن رأی به نفع آقاتهرانی هستند.

مطالب مرتبط