خبرگزاری رضوی |
۳ هفته پیش

ایران عراق با همکاری یکدیگر امنیت منطقه را تامین کنند رضوی

سرلشکر باقری در دیدار وزیر دفاع عراق:
ایران و عراق با همکاری یکدیگر امنیت منطقه را تأمین کنند
به گزارشخبرگزاری رضوی،سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح عصر امروز در دیدار با وزیر دفاع عراق اظهار داشت: دو کشور ایران و عراق مشترکات فرهنگی، دینی، مذهبی، سیاسی و تاریخی فراوانی مانند همکاری در برگزاری مراسم اربعین حسینی دارند؛ البته ما در زمینه مقابله با تروریسم نیز فعالیت‌های مشترکی داریم که شهید سلیمانی و سایر شهدای مدافع حرم تأکیدی بر مقابله مشترک ما با تروریسم تکفیری است.
وی افزود: قدرت‌های بزرگ تصمیم داشتند با ایجاد داعش کشورهای منطقه را به تصرف خود در آورند ولی همکاری دو ملت ایران و عراق و رزمندگان دو ملت توطئه آنها با شکست مواجه شد.
سردار باقری ادامه داد: ایران برای امنیت عراق شهدای فراوانی را تقدیم کرده که در این رابطه شهید سلیمانی در کنار شهید ابومهدی المهندس به نماد وحدت و برادری تبدیل شدند.
وی با اشاره به توسعه روابط دو ملت با استقرار دولت السودانی، ادامه داد: وضعیت منطقه ایجاب می‌کند ایران و عراق با همکاری یکدیگر امنیت منطقه را تأمین کنند زیرا دو کشور با تهدیدات مشترکی مواجه هستند.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه عنوان کرد: ارتباط و میزان همکاری‌های نظامی که باید بین دو کشور ایران و عراق باشد خیلی جدی شکل نگرفته لذا انتظار داریم این سفر شما نقطه عطفی در پیشرفت همکاری‌های نظامی بین دو کشور باشد؛ از سوی دیگر پیشنهاد داریم هیأتی از عراق آمده و مواضع امنیتی و دفاعی ما را در مرزهای مشترک بین ایران و اقلیم را بازدید کنند و ببینند طی این سال‌ها هزینه‌های زیادی برای تقویت مرز صورت گرفته است که این می‌تواند تجربه مناسبی برای مرزبانی عراق باشد.
ثابت محمد سعید رضا وزیر دفاع عراق نیز در این دیدار عنوان کرد: مشترکات فروانی در زمینه‌های مختلف بین ایران و عراق وجود دارد؛ دولت السودانی برای استقرار مراحل سختی را پشت سر گذاشت البته اکنون نیز با چالش‌هایی مواجه است زیرا بر آن هستند تا نگذارند این دولت اهداف خود را محقق سازد.
وی تاکید کرد: این دولت راهی جز موفقیت و ارائه خدمت به ملت ندارد لذا در این مسیر نیازمند کمک کشورهای دوست از جمله ایران هستیم؛ همچنین سیاست ما در وزارت دفاع این است که باز آماد و بازطراحی در زمینه زیر ساخت‌های دفاعی و تسلیحاتی داشته باشیم و چون ایران در این مسیر پیشگام است، می‌توانیم از تجربیات ایران در این زمینه استفاده کنیم.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

یحیی گل محمدی، برای دومین بار در پند ماه اخیر مورد تمسخر مجریان صدا و سیما قرار گرفت.

۴ هفته پیش

برترین و زیباترین پاس گل‌های هفته بیست و دوم لالیگا را ببینید.

۴ هفته پیش

متاسفانه وزیر ورزش و جوانان کشور امروز در حادثه سقوط بالگرد در شهر بافت کرمان از ناحیه مغز آسیب دید.

۴ هفته پیش

خلاصه دیدار الدحیل و الشباب در چارچوب مرحله ۱/۴ نهایی رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا

۴ هفته پیش

مولودی ولادت امام حسین (ع) با نوای محمود کریمی در اینجا قابل مشاهده است.

۴ هفته پیش

خلاصه دیدار الدحیل و الشباب در مرحله یک‌چهارم نهایی رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا را ببینید.

۴ هفته پیش

تیری آنری، اسطوره توپچی‌های لندنی به سوال یک مجری ورزشی پاسخی جالب داد.

۴ هفته پیش

باشگاه اتحاد کلبا اعلام کرد؛ در مورد تمدید قرارداد فرهاد مجیدی در پایان فصل تصیم گیری خواهد کرد.

۴ هفته پیش

تنیسورهای زن عربستانی برای اولین بار حضور در یک رویداد جهانی را تجربه خواهند کرد.

۴ هفته پیش

بیشتر...