گلستان ما |
1 ماه پیش

گلستان ما عارضه ای بر اثر تزریق واکسن کرونا به دانش آموزان نداشتیم شروع واکسیناسیون نوبت سوم از کادر درمان در گلستان

به گزارش گلستان ما، ناهید جعفری عصر امروز در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا اظهار کرد: 181بیمار بستری در سطح استان گلستان داشتیم که از این تعداد 22 بیمار جدید هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان ادامه داد: خوشبختانه وضعیت نسبتا خوبی است ولی کاملا شکننده است و در طول 24 ساعته گذشته یک نفر فوتی نیز داشتیم که حتی همین یک نفر نیز زیاد است.

جعفری بابیان اینکه شهرستان قرمز و نارنجی در گلستان نداریم، ادامه داد: شهرهای بندرگز، آق قلا، گرگان، مینودشت وعلی آبادکتول در وضعیت زرد و مابقی شهرستان ها در وضعیت آبی قرار دارند.

وی متذکر شد: 70  درصد واجد شرایط در گلستان واکسن نوبت اول کرونا را دریافت کردند و 35 درصد از این افراد دز دوم واکسن نیز دریافت کردند.

این مقام مسئول ابراز داشت: نوبت سوم واکسناسیون برای کادر درمان در گلستان آغاز شده است و برای افراد بیماران خاص پروتکل ها ابلاغ شده که کار واکسیناسیون این افراد نیز آغاز کنیم.

جعفری خاطرنشان کرد: امیدواریم پروتکل سالمندان نیز به زودی ابلاغ شود، در حال حاضر واکسیناسیون محصلان و دانش آموزان برای ما و آموزش و پرورش اولویت دارد و انجام واکسیناسیون به معنی آن نیست که بدون در نظر گرفتن ملاحظات کلاس های درس برگزار شود.

وی گفت: 82 هزار واکسن کرونا به دانش آموزان تزریق کردیم که از این تعداد هیچ کسی عارضه ای نداشته است و ممکن است تب، سردرد جزیی وجود داشته باشد ولی اینکه این افراد بیمار نمی شوند و بیماری را به دیگران منتقل نمی کنند بسیار حائز اهمیت است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان خاطرنشان کرد: ممکن است که خدمات اجتماعی نیز برای افرادی که واکسن کرونا را دریافت نکردند با مصوبه ستاد کرونا محدود شود.

جعفری افزود: در کل استان یک میلیون 17 هزار نفر دز اول و 473 هزار نفر دز دوم را تاکنون دریافت کردند.

انتهای پیام/

 #‌خبری #‌اخبار منبع: گلستان ما

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وی معتقد است که گرچه «قتل زنان» کمترین میزان خشونت را در کل به خود اختصاص داده است اما در واقع آخرین مرحله خشونت علیه زنان محسوب می شود.

3 روز پیش

در پی اعلام شیوع سویه جدید ویروس کرونا، بورس‌های اروپایی با سقوط شدید مواجه شدند.

3 روز پیش

هوشنگ شجری، کارشناس مسائل اقتصادی کاهش نرخ تورم را یکی از اولویت‌های دولت و از مطالبات اصلی مردم دانست و با تاکید بر ضرورت اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور، برنامه‌ریزی برای کاهش هزینه‌های تولید و عدم قیمت گذاری دستوری را دو مولفه اصلی کاهش نرخ تورم عنوان کرد.

3 روز پیش

وزیر اقتصاد در حالی از حل و فصل اتصال سامانه گمرک و سامانه جامع تجارت پس از هشت سال و در آینده نزدیک خبر داده که طبق گزارش تحقیق و تفحص مجلس، ۹۵ درصد قاچاق از مبادی رسمی انجام می‌شود!

3 روز پیش

پس از چندین بار خلف وعده دولت قبل در راه‌اندازی کامل سامانه جامع تجارت، اکنون دولت سیزدهم یک گام بزرگ در این زمینه برداشته و زمینه اتصال گمرک را به سامانه مذکور فراهم کرده است.

3 روز پیش

وزیر راه‌وشهرسازی از مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت سیمان و فولاد تا پایان اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: به‌دنبال وارد کردن مواد، مصالح، کارگر و مهندس به کشور نیستیم، اما قصد داریم توسعه فناوری در صنعت ساختمان ایران را ارتقاء بدهیم.

3 روز پیش

جلسه هم‌اندیشی اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان ایران با وزیر راه و شهرسازی در این وزارتخانه برگزار شد.

3 روز پیش

هرچند تاکنون وعده‌های قبلی سایپا برای عرضه خودرو نیم‌شاسی اطلس محقق نشده است، اما آخرین گمانه‌زنی‌ها حاکی از رونمایی این خودرو در بهمن ماه امسال است. احتمالا پس از آن فروش این خودرو آغاز خواهد شد.

3 روز پیش

پیش از شروع مذاکرات وین در تاریخ ۲۹ نوامبر، به نظر می‌رسد ایران و ایالات متحده همچنان در دو موضع متناقض قرار دارند. ایران با قاطعیت می‌گوید تنها با هدف رفع تحریم‌های غیر قانونی به مذاکرات باز می‌گردد و قصد دارد به ضمانت‌های قانونی دست یابد که براساس آن، هیچ دولتی در آمریکا نتواند از توافق هسته‌ای خارج شود.

3 روز پیش

وزیر راه و شهرسازی ضمن موافقت با ورود فناوری نوین ساخت مسکن به کشور توسط بخش خصوصی، گفت: برای نهضت ملی مسکن زمین رایگان واگذار می‌کنیم.

3 روز پیش

یک اقتصاددان عرضه بدون نظارت و بی حساب کتاب ارز سهمیه‌ای به عامه مردم، با استفاده از کارت ملی را اقدامی در جهت تباهی منابع ارزی کشور دانست.

3 روز پیش

در روز ششم آذر ماه ارزش هر بیت کوین در بازار جهانی به ۵۴ هزار دلار و ارز هر اتریوم به ۴۱۵۰ دلار رسید.

3 روز پیش

محققان در ابتدا توانستند مدل‌های سلولی آزمایشگاهی را در شرایط آزمایشگاهی تولید کنند که عفونت را در گوش داخلی نشان می‌دهد تا مکانیسمی را ایجاد کنند که توسط آن کووید-۱۹ برای گوش و مجرای شنوایی مسری و مضر است.

3 روز پیش

سیاستمداران گمان کردند «عدالت» یعنی مصرف رایگان یا ارزان دولتی. این راهبرد غلط که منجر به عرضه مجانی یا بسیار ارزان آب شده، در کنار سیاست‌هایی که مصرف بالای انرژی را به دنبال دارد، «ابرچالش آب و محیط زیست» را به وجود آورد.

3 روز پیش

در حال حاضر در ۲۲۴ پایگاه اورژانس ۱۷۸۰ نیرو فعالیت می کنند؛ یعنی هر پایگاه حدودا دو نفر تکنسین اورژانس کم دارد که با این شرایط در حال حاضر حدود ۵۰۰ نیرو کم داریم و فقط سعی می کنیم که پایگاه ها را سرپا نگه داریم.

3 روز پیش

بیشتر...