خودروتک |
۱ هفته پیش

مدیرکل حقوقی امور مجلس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: شناسایی محصولات غیراستاندارد با یک باز تعریف

به گزارشخودروتک، «مهدی شعبانی» در نشست با مدیرکل دادگستریاستان بوشهراظهار کرد: آخرین نمونه خودروپژو پارساست که تولید آن توقف و تعطیلی خط تولید اینخودروبه امضا رسید.

وی افزود: تاکنون در رسیدگی‌های مربوط به حوزهاستانداردچالش هایی بویژه در نبود بازدارندگی برای آراء صادره وجود داشته که برای افزایش این بازدارندگی برنامه‌ریزی ویژه انجام شده است.

مدیرکل حقوقی و امور مجلس سازمان ملی استانداردایرانتصریح کرد: در نبود بازدارندگی مناسب، نمونه آن جریمه ۲ میلیارد ریالی برای شرکتی خودروساز است که این رای بدون تردید کمیسیون مربوطه را به سخره می‌گیرد.

وی بیان کرد: همچنین دستورالعمل‌های متعددی باید از سال ۹۷ به بعد نوشته می‌شد که با توجه به انجام نشدن این موضوع ظرف ۶ ماه اخیر نسبت به تهیه و تدوین این دستورالعمل‌ها اقدام شده است.

شعبانی ادامه داد: مجازات‌های دستورالعمل‌ها بازدارنده تر و افزایش داده شده تا ساماندهی موردنیاز در این حوزه انجام گیرد.

مدیرکل حقوقی و امور مجلس سازمان ملی استاندارد ایران یادآور شد: سازمان ملی استاندارد با این نگاه و فضا به عنوان مدعی العموم کیفیت اهتمام و تلاش جدی برای بهبود امور بکار گرفته است.

شعبانی بیان کرد: در خصوص موضوع‌های تخصصی و فنی حوزه استاندارد باید کمیسیون‌های بیشتری برگزار شود تا آراء صادره در این حوزه از دقت و ظرافت لازم برخوردار شود.

مدیرکل دادگستری استان بوشهر نیز گفت: پرونده های استاندارد به دلیا این که با جان مردم سر و کار دارد از حساسیت ویژه ای برخوردار است.

«مهدی مهرانگیز» افزود: با توجه به اهمیت حوزه کاری استاندارد می طلبد با حضور استادانی مجرب آموزش‌های لازم و تخصصی موردنیاز قضات به آنان داده شود.

وی ادامه داد:دستگاه قضاییاستان بوشهر به سهم خود آماده هر گونه تعامل و همکاری با سازمان ملی استاندارد است و در این زمینه از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر نیز گفت: این اداره کل اکنون چهار پرونده قضایی را در دست بررسی دارد که به کمیسیون ماده ۴۲ منتقل شده و بزودی با برگزاری نشست کمیسیون مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

محسن مشتاقی افزود: امید است به کمک مجموعه دادگستری استان اجرایقانونتقویت و توسعه استاندارد در استان با کیفیت و سرعت بیشتری دنبال شود.

وی اظهار کرد: برای اینکه اداره کل اموال تملیکی بتواند با سرعت بیشتری کالاها را در اختیار حوزه سازندگی کشور قرار دهد صدور تاییدیه استاندارد بویژه برای خودروهای سنگین در اولویت قرار گرفته است.

مشتاقی گفت: در این زمینه برای رسیدن به وضعیت مطلوب، سرعت دهی به فرایندهای حوزه استاندارد مورد توجه جدی قرار گرفته است.#‌اخبار منبع: خودروتک

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سازمان وظیفه عمومی فراجا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که همه مشمولان دارای برگ آماده به خدمت به تاریخ مردادماه سال ۱۴۰۳ باید در محل و مراکز مندرج در برگ معرفی‌نامه مشمولان حضور یابند.

نیم ساعت پیش

کشتی آرای: پیش‌بینی می‌شود در خوشبینانه‌ترین حالت بازار طلا در دو هفته پیش رو دارای ثبات باشد و تغییرات چندانی را احساس نکند و حتی شاهد کاهش قیمت‌ها باشیم.

1 ساعت پیش

باشگاه موهان باگان هند که علاقه مند به جذب گیورگی گولسیانی بود از خرید این بازیکن صرف نظر کرد.

1 ساعت پیش

روز ۲۱ تیرماه یک خانواده اهل ایذه برای تفریح به حاشیه رودخانه کارون در روستای ده شیخ در بخش سوسن شهرستان ایذه رفته بودند که با توجه به بالا آمدن آب رودخانه، مادر و فرزند این خانواده دچار حادثه شدند.

1 ساعت پیش

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: مسیر دولت سایه که آغاز شده است، قوی‌تر از گذشته دنبال خواهد شد.

2 ساعت پیش

نگاهی به شرایط تمرینی تیم استقلال روزهای گذشته مشخص می‌کند این تیم هنوز نتوانسته تعداد نفرات کافی را برای برگزاری تمرینات خود گرد یکدیگر جمع کند. 

1 ساعت پیش

عباس عبدی در توییتی به انتقاد از شعار دهندگان در نماز جمعه علیه محمد جواد ظریف پرداخت.

1 ساعت پیش

وینگر سرخ ها دیروز بعد از مدت ها مصدومیت در تمرین این تیم حضور پیدا کرد.

1 ساعت پیش

مطابق سال‌های گذشته متقاضیان شرکت در مراسم اربعین ۱۴۰۳ باید در سامانه سماح ثبت‌نام کنند که برای این امر شرایطی تعیین شده است.

2 ساعت پیش

بیشتر...