اقتصاد آنلاین |
1 ماه پیش

قانون باید جایگاه تشکل های مردم نهاد نوع ارتباط دستگاه های دولتی با آن را مشخص کند شورا به فکر برداشتن موانع از سر راه تشکل های مردم نهاد باشد اقتص

به گزارش اقتصادآنلاین،  سلسله نشست های عصرانه تشکل ها با مسئولین شهری با موضوع نقش تشکل های مردمی در مدیریت بحران با  حضور احمد صادقی رییس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای اسلامی شهر تهران، سید احمد علوی عضو شورا و  رییس ستاد توان افزایی و سازمان های مردم نهاد ، نرگس معدنی پور رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران، علی نصیری رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران و جمعی از اعضای سازمان های مردم نهاد در محل ستاد توان افزایی شهر تهران برگزار شد.

احمد صادقی در این نشست گفت: امروز خیلی خوشحال هستم که در این جمع حضور دارم، بنده نه به عنوان مسئول بلکه به عنوان کسی که افتخار داشته و دارم یک دوامی و داوطلب باشم سخن می گویم. اینکه تا کنون حرفهایی که ما مسئولین در قبال تشکل های مردم نهاد زده ایم بیشتر جنبه شعارگونه داشته و در تاریخ تشکل ها هم هیچ دولتی از ظرفیت سازمان های مردم نهاد آنطور که باید استفاده نکرده و در خوشبینانه ترین حالت یک نگاه غیر تخصصی به این تشکل ها داشته اند.

صادقی افزود: اما در مقابل، تشکل ها و سازمان های مردم نهاد  به این وعده وعید ها دلخوش نکرده اند توانسته اند کار خود را انجام داده و تا امروز نیز دوام آورده اند.

صادقی افزود: من امروز نمی خواهم به این بپردازم که چرا وضع اینگونه است بلکه می خواهم بگویم چه باید بکنیم و آسیب شناسی درستی انجام دهیم.

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت:یکی از آسیب ها این است در خیلی موارد قانون و حاکمیت تکلیف و نوع ارتباط سازمان ها و ارگان های دولتی با تشکل ها و سازمان های مردم نهاد را مشخص نکرده و لذا اگر هم یک سازمانی بخواهد از ظرفیت این مجموعه ها استفاده کند با مشکل مواجه می شود.

وی افزود: این موضوعی بود که تا کنون ما از آن غفلت کردیم و در نگارش اسناد جامع و تفصیلی و اسناد موضعی و موضوعی بیشتر کلی نگری کردیم.

صادقی گفت: بر هیچ کس پوشیده نیست که ما بدون استفاده از توان مردمی و ظرفیت تشکل های مردم نهاد توان رویارویی با بحران ها را نداریم لذا حضور این مجموعه ها که از دل مردم هستند، آموزش دیده اند و در پایین ترین سطح می توانند حتی الامکان از خانواده های خود شروع کنند بسیار اثر گذار است. لذا در تدوین طرح جامع مدیریت بحران شهر تهران باید تشکل های مردم نهاد را در جایگاه ویژه ای ببینیم.

صادقی در ادامه سخنان خود گفت : موضوع بعدی که مهمتر است این می باشد که ما در شورای شهر به فکر طرح هاو لوایح و مصوبات حمایتی از سمن ها نباشیم بلکه به این فکر کنیم که چگونه موانع و  مشکلات را از سر راه آنان برداریم.

وی افزود: سمن ها نیازی ندارند که از آنان حمایت کنیم بلکه ما هستیم که نیازمند حمایت آنان هستیم پس باید شرایط را برای حمایت آنان از مدیریت شهری فراهم کنیم و مشکلات و موانع را از سر راه آنان برداریم‌.#‌اخبار منبع: اقتصاد آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

اعتماد آنلاین به نقل از یادداشت فرهاد قنبری در کانال تلگرامی اش نوشت:مردم حق دارند بپرسند وقتی شما آنها را به مقاومت و تحمل دشواری دعوت کرده و چشم به روی زباله زباله گردی و تکدی گری و کودکان کار می پوشید [لابد آنها را هزینه ناچار و غیرقابل اجتناب مقاومت می دانید] چرا اندکی شبیه مردم زندگی نمی کنید

4 ساعت پیش

دنیای پرزرق و برق بلاگرها و اینفلوئنسرها هر روز به‌روزتر می‌شود و شاید اگر فردا پا به این دنیای رنگ وارنگ بگذارید، چیزهای جدیدتری هم ببینید.

5 ساعت پیش

ایلنا نوشت : حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری با اشاره به اینکه کسب و کار مردم در اینستاگرام با مشکل روبرو شده است، اظهار داشت: باید آن زمان که هنوز کسب و کار مردم در فضای مجازی نبود، دوراندیشی می کردیم تا به جای استفاده از برنامه خارجی و با کمک فکر و اندیشه جوانان، شبکه داخلی ایجاد می کردیم،

6 ساعت پیش

لحظه‌ای که گل اول پورتو مقابل لورکوزن به ثمر رسید، کارگردان بیش از اینکه به دنبال گلزن باشد، در پی ثبت واکنش سازنده گل بود.

5 ساعت پیش

اگر جزو افرادی هستید که به سردردهای مزمن مبتلا هستید، بهتر است بدانید کمبود برخی ویتامین‌ها باعث سردرد می‌شود و می‌توانید با مصرف ویتامین سردردتان را کاهش دهید.

5 ساعت پیش

در مریلند با پیراهن های بدون آستین نمی توان به پارک ها رفت، در ایالت ورمانت زنان باید برای گذاشتن دندان مصنوعی اجازه کتبی شوهرانشان را داشته باشند و در شهر آنیستون ایالت آلاباما پوشیدن شلوار جین آبی در خیابان "نوبل" غیرقانونی است.

6 ساعت پیش

مدیر تیم فوتبال استقلال تهران گفت: کادر فنی گل‌گهر با توجه به شناختی که از ساپینتو داشت او را تحریک کرده تا زمینه‌ اخراجش مهیا شود.

5 ساعت پیش

سایت خانه ملت نوشته است عیسی زارع پور پس از حضور در کمیسیون تخصصی مجلس و ارائه توضیحات در جمع نمایندگان ، از مردم خواسته به پلتفرم های داخلی نگاه ویژه ای داشته باشند چرا که خیلی از این پلتفرم ها به مراتب بهتر از نمونه های خارجی هستند و قابلیت های بهتری دارند.

4 ساعت پیش

محمدباقر نمازی که چند روز گذشته از زندان آزاد شده بود امروز از ایران خارج شد.

4 ساعت پیش

بیشتر...