خبرداغ |
۲ هفته پیش

عکس پیراهن های فوتبالی که حرف می زنند

بازیکنان تیم اف سی متز در فرانسه در ابتکاری جالب پیراهنی را به تن کردند که داستان مهاجرت خانواده‌های آنها را روایت می‌کند.

به گزارش خبرداغ به نقل از خبرآنلاین؛ بازیکنان تیم متز فرانسه در هنگام گرم کردن پیش از بازی برابر موناکو از هفته بیست هفتم لیگ یک فرانسه به عنوان بخشی از برنامه‌ای که به مبارزه با نژادپرستی در استادیوم‌ها اختصاص دارد با یک پیراهن ویژه به زمین آمدند.

در آخرین بازی هفته بیست و هفتم لیگ یک، همه بازیکنان پیراهنی مخصوص با یک لوگوی خاص، نماد تعهد در برابر نژادپرستی به تن کردند. با این حال هر بازیکن تیم فوتبال اف سی متز، یک پیراهن شخصی را به تن کرد که «تاریخ مهاجرت خانوادگی آن بازیکن» را بیان می‌کند.

عکس| پیراهن های فوتبالی که حرف می‌زنند!

بازیکنان این تیم در هنگام گرم کردن با این پیراهن‌ها به زمین آمدند و لباس اصلی آنها در طول مسابقه هم یک لوگوی خاص به عنوان نماد نژادپرستی وجود داشت.

عکس| پیراهن های فوتبالی که حرف می‌زنند!

هر کدام از پیراهن‌های تمرینی تیم متز «مرزهای کشورها یا مناطق سفر مهاجران» را نشان می‌دهد. مهاجرت از یک محله به محله دیگر، یا از یک منطقه به منطقه ای دیگر و یا در نهایت از کشوری به کشور دیگر را نشان می‌دهد. از هائیتی، ساحل عاج و...هر یک از مسیرها میراث فرهنگی غنی رختکن تیم متز را برجسته می‌کند.

این پروژه با همکاری نزدیک هنرمند اهل متز، پائولو دل ویکیو انجام شد. برای ساخت این پیراهن‌های کاملا شخصی بازیکنان این تیم خود را در خاطرات و تجربیات گذشته‌شان در مسیر مهاجرت غوطه ور کرد. این بازیکنان هرآنچه در دل داشتند را روی کاغذ آوردند. براساس این متون و براساس نقشه جهان هربازیکن مسیر زندگی خود را روی آن ترسیم می‌کند.

بنابراین نقوشی که روی پیراهنها وجود دارد، مرزهای ترسیم شده توسط انسانها را به انتزاعی‌ترین شکل ممکن نشان می‌دهد. آنچه در این پروژه حائزاهمیت است اینکه بازیکنان با طی مسیرهای متفاوت در نهایت در متز همدیگر را پیدا کرده و باهم زیر یک رنگ بازی می‌کنند.

در این فصل و بخصوص در هفته‌های اخیر فوتبال فرانسه برنامه‌هایی جدی را علیه نژادپرستی دنبال می‌کند به طوری که در طول مسابقات پنل‌های ال ای دی اطراف زمین با لوگوها و شعارهای ضدنژادپرستی طراحی شده اند. باشگاه لورن از ابتدای این فصل بخشی را روی تمامی بلیت‌های الکترونیکی مسابقاتش گنجانده که هواداران را تشویق می‌کند تا کوچکترین اقدامن نژادپرستی را گزارش کنند.#‌اخبار منبع: خبرداغ

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

امام جمعه موقت خرم‌آباد گفت: سپاه با حمله به این غده سرطانی، دل ملت‌های جهان اسلام را شاد کرد.

نیم ساعت پیش

امام جمعه اصفهان گفت: عملیات وعده صادق در نوع خود بی‌نظیر بود، زیرا بسیاری از موشک‌های ایرانی به هدف برخورد کرده و این یعنی با عملیات طوفان‌القصی و عملیات وعده صادق  توانستیم از دیوار آهنین صهیونیست‌ها عبور کنیم؛ دیوارهایی که حتی از تار عنکبوت نیز سست‌تر بود.

نیم ساعت پیش

سخنگوی شرایط اضطراری منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی گفت: صبح امروز بر اثر سقوط یک دستگاه جرثقیل در اسکله پتروشیمی رازی ۲ نفر فوت و چهار نفر مجروح شدند.

نیم ساعت پیش

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان با بیان اینکه در تمام این مدت جمهوری اسلامی به اندازه کافی خویشتن‌داری کرده بود، گفت: رژیم صهیونیستی در میدان نظامی شکست خورده است اما در عرصه رسانه تلاش می‌کند خود را پیروز میدان نشان دهد.

نیم ساعت پیش

قیمت نفت پس از افزایش چشمگیری که در ابتدای معاملات روز جمعه تحت تاثیر نگرانی های بازار نسبت به تنش های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه و متاثر شدن عرضه پیدا کرده بود، کاهش یافت.

یک ربع پیش

وقتی فرزاد حسنی درباره خوشبختی صحبت میکنند در ادامه مشاهده خواهیدکرد.

نیم ساعت پیش

استقلال ۳ سال قبل در فروردین سال ۱۴۰۰ با نتایج خوب خود هوادارانش را امیدوار کرده بود.

یک ربع پیش

نماینده مردم تهران در مجلس درباره احتمال پاسخ ایران به اسرائیل گفت: «این اتفاق مسئله‌ای نبود که بخواهیم پاسخ بدهیم و لطمه‌ای به ما وارد نکرد و این مسئله به دلیل آمادگی نیروهای ماست.»

نیم ساعت پیش

جزئیات جدید از افزایش حقوق ایثارگران را در این خبر بخوانید. این افزایش حقوق کی و چگونه اعمال می‌شود.

نیم ساعت پیش

بیشتر...