7 ماه پیش
41 بازدید

چه تیم‌هایی می‌خواهند لیگ ادامه پیدا کند؟

لیگ‌های مهم؛ صدرنشین‌ها و قعرنشین‌ها

چه تیم‌هایی می‌خواهند لیگ ادامه پیدا کند؟

رقابت های فوتبال باشگاهی در سرتاسر دنیا به حال تعلیق در آمده است؛ موضوعی که باعث شده طرفداران فوتبال برای از سرگیری مسابقات لحظه شماری کنند.

 

به گزارش "ورزش سه"، شاید تا همین چند ماه پیش کمتر کسی تصور می‌کرد که یک بیماری بتواند بین فوتبال و هوادارانش تا این حد فاصله بیندازد؛ اتفاقی که حالا رخ داده و رقابت های فوتبال در اکثر قریب به اتفاق مناطق دنیا به دلیل شیوع ویروس کرونا به حالت تعلیق درآمده است.

با این حال پیش از تعلیق رقابت‌ها به دلیل شیوع ویروس کرونا، مسابقات باشگاهی در سرتاسر دنیا و به خصوص اروپا به شکل جذابی دنبال می شد. حالا اما قصد داریم به عنوان یک یادآوری و برای اینکه خیلی از جریان مسابقات فاصله نگیریم، به وضعیت لیگ های مختلف جهان بپردازیم.

 

 

لیگ برتر انگلیس

یکی از جذاب ترین لیگ های دنیا در فصل جاری و برخلاف تصور حداقل در بالای جدول بسیار یک طرفه دنبال شده است.

 

هفته های باقی مانده
۲۹ هفته از رقابت‌ها سپری شده اما دو تیم منچستر سیتی و استون ویلا با توجه به یک بازی عقب افتاده تا به حال در بیست و هشت دیدار به میدان رفته اند.

 

مدعیان قهرمانی
لیورپول با ۸۲ امتیاز در صدر جدول قرار گرفته و اگر کرونا اجازه دهد به احتمال قریب به یقین باید این تیم را بعد از ۳۰ سال به عنوان قهرمان لیگ برتر انگلیس تلقی کرد. شاگردان یورگن کلوپ در حالی صدرنشین هستند که تیم دوم یعنی منچسترسیتی با ۲۵ امتیاز کمتر( یک بازی کم تر) در رده دوم قرار گرفته است. نکته جالب توجه اما به تعداد گل زده های لیورپول و سیتی برمی گردد؛ جایی که شاگردان یورگن کلوپ ۶۶ بار موفق به گلزنی شده اند. این در حالی است که تیم پپ گواردیولا با ۲۵ امتیاز کمتر ۶۸ گل زده است!

 

 

کاندید های سقوط
برخلاف رقابت نه چندان جذاب برای کسب عنوان قهرمانی، پایین جدول لیگ برتر انگلیس بسیار تماشای دنبال می شود و و رقابت برای بقا بی نهایت فشرده است. استون ویلا و نوریچ به ترتیب با ۲۵ و ۲۱ امتیاز در رده‌های نوزدهم و بیستم جدول قرار گرفته اند. این در حالی است که بالای این دو باشگاه سه تیم ۲۷ امتیازی بورنموث، واتفورد و وستهام قرار دارند. همچنین برایتون با ۲۹ امتیاز در رده پانزدهم قرار گرفته تا مشخص شود که یاران علیرضا جهانبخش نیز خیلی وضعیت خوبی ندارند.

 

 

 

لالیگا


هفته های پایان باقی
در حال حاضر در جلوی نام همه تیم ها ۲۷ بازی به چشم می خورد ۱۱ هفته تا پایان رقابت‌ها نیز باقی مانده است.

 

مدعیان قهرمانی
رقابت های لالیگا در فصل جاری با حساسیت فوق‌العاده‌ای در صدر جدول دنبال شده است. برخلاف دو، سه فصل اخیر که عموماً بارسلونا از همان ابتدا فاصله امتیازی خود را با رئال مادرید افزایش می‌داد، در این فصل رقابت برای قهرمانی بسیار حساس و دیدنی دنبال می شود. شاگردان زین الدین زیدان اگرچه با پیروزی در الکلاسیکو صدر جدول را از بارسلونا پس گرفتند اما در بازی هفته بعد خود مقابل رئال بتیس شکست خوردند تا به راحتی صدر را تقدیم حریف سنتی خود کرده باشند. بارسلونا با ۵۸ امتیاز در رتبه اول قرار گرفته و رئال مادرید با ۵۶ امتیاز در جایگاه دوم قرار دارد.

 

 

کاندیدهای سقوط
قعر جدول لالیگا نیز مانند تیم صدرنشین به یک تیم از شهر بارسلونا اختصاص دارد. اسپانیول با ۲۰ امتیاز در رتبه بیستم قرار گرفته و بالاتر از این تیم نیز تیم های لگانس، مایورکا، سلتاویگو، ایبار و وایادولید با فاصله بسیار کم رقابت بقا را تشکیل داده اند.

 

 

 

سری آ


هفته های باقی مانده
جدول رقابت های سری آ کمی نامرتب به نظر می رسد چرا که برخی تیم‌ها ۲۶ بازی و بعضی دیگر ۲۵ بازی انجام داده اند. با این حال حدود ۱۲ هفته تا پایان مسابقات باقی مانده است.

 

مدعیان قهرمانی
شاید کمتر هواداری در فوتبال ایتالیا تصور می کرد که رقیب اصلی یوونتوس برای قهرمانی در مسابقات فصل جاری، تیم سیمونه اینزاگی یعنی لاتزیو باشد‌. با این حال چنین اتفاقی رخ داده و در فاصله ۱۲ هفته تا پایان یوونتوس تنها با یک امتیاز بیشتر نسبت به لاتزیو در صدر جدول قرار گرفته است. این در حالی است که تیم آنتونیو کونته نیز فصل را طوفانی آغاز کرده بود اما رفته رفته چند نتیجه ناامید کننده اینتر را از کورس قهرمانی عقب انداخت. با این حال نراتزوری ۵۴ امتیازی است با وجود یک بازی کمتر هنوز هم می‌تواند برای قهرمانی شانس داشته باشد.

 

 

 

کاندیدهای سقوط
رقابت در قعر جدول سری آ اما به فشردگی لیگ برتر و لالیگا دنبال نمی شود چرا که اسپال و برشا به ترتیب با ۱۸ و ۱۶ امتیاز رده های نوزدهم و بیستم جدول را به خود اختصاص داده‌اند. نکته عجیب اما این که فاصله تیم هفدهم جدول سری آ یعنی لچه با میلان رده هفتمی تنها ۱۱ امتیاز است که این مسئله فشردگی عجیبی را در این منطقه از جدول نشان می دهد.

 

 


بوندسلیگا


هفته های باقی مانده
جدول بوندسلیگا تقریباً سرو شکل مرتبی دارد و به جز تیم‌های وردربرمن و فرانکفورت که ۲۴ بازی انجام داده اند، جلوی نام سایر تیم ها عدد ۲۵ دیده می شود و ۱۱ هفته نیز تا پایان رقابت‌ها باقی مانده است.

 

مدعیان قهرمانی
به نظر می رسد که قهرمان هفت دوره اخیر بوندسلیگا اسب خود را برای بالا بردن جام در فصل جاری نیز زین کرده است. بایرن مونیخ با ۵۵ امتیاز صدرنشین است اما با این حال نمی توان از همین حالا درباره قهرمانی این تیم صحبت کرد چرا که دورتموند تنها با ۴ امتیاز کمتر در رده دوم قرار دارد. به همین ترتیب تا رتبه پنجم جدول نیز رقابت تنگاتنگ دنبال می شود؛ جایی که لورکوزن رتبه پنجمی با ۴۷ امتیاز در این جایگاه قرار دارد.

 

 

کاندیدهای سقوط
در پایین جدول بوندسلیگا پادربورن با ۱۶ امتیاز در رده هجدهم قرار گرفته و در کمال تعجب تیم باسابقه وردربرمن با تنها ۱۸ امتیاز در رده هفدهم قرار دارد. این در حالی است که دوسلدورف با ۲۲ امتیاز نیز به شدت خطر سقوط به دسته پایین تر را حس میکند.

 

 


 

لیگ یک فرانسه


هفته های باقی مانده
بازی بین دو تیم پاریسن ژرمن و استراسبورگ تنها دیدار عقب افتاده لیگ یک فرانسه تا اینجا به حساب می آید و ۱۰ هفته تا پایان رقابت ها باقی مانده است.

 

مدعیان قهرمانی
درباره جدول لیگ یک فرانسه اما اوضاع کاملاً طبق پیش‌بینی‌های قبلی پیش رفته است چراکه تیم پرستاره پاری سن ژرمن با یک بازی کمتر با ۶۸ امتیاز در صدر جدول قرار گرفته است. مارسی اما تیمی بود که در این فصل با سرمربی جوان خود یعنی ویاش یواش روزهای خوبی را سپری کرده و در حال حاضر با ۵۶ در رده دوم جدول قرار گرفته است. همچنین برای کسب رتبه سوم رقابت جذابی بین رنس و لیل در جریان است.

 

 

کاندیدهای سقوط
در قعر جدول اما شاید تولوز تیمی باشد که از همین حالا باید سقوط این تیم به دسته پایین‌تر را قطعی تلقی کرد. این تیم فرانسوی در ۲۸ بازی تنها ۱۳ امتیاز کسب کرده و به تنهایی در رده بیستم جدول جا خوش کرده است. بعد از تولوز وضعیت آدمیان نیز چندان خوب نیست و این تیم با ۲۳ امتیاز رتبه نوزدهم را به خود اختصاص داده است.

 

 

 

لیگ برتر پرتغال


هفته های باقی مانده
همه تیم ها ۲۴ بازی انجام داده اند و ۱۲ هفته تا پایان مسابقات باقی مانده است.

 

مدعیان قهرمانی
مسابقات باشگاهی در لیگ برتر پرتغال نیز در فصل جاری تا حدودی مطابق انتظار پیش رفته است؛ جایی که رقابت تنگاتنگ در صدر جدول بین پورتو و بنفیکا شکل گرفته و به طور قطع باید یکی از این دو تیم را قهرمان این فصل مسابقات تلقی کرد. جذابیت رقابت بین این دو تیم زمان بیشتر می‌شود که بدانیم پورتو تنها با یک امتیاز بیشتر نسبت به بنفیکا در رتبه اول قرار گرفته است. نکته قابل توجه جدول اما به دوری اسپورتینگ لیسبون از کورس قهرمانی برمی‌گردد؛ جایی که این تیم تنها با ۴۲ امتیاز در رتبه چهارم جدول قرار دارد.

 

 

کاندیدهای سقوط
یاران مهرداد محمدی یعنی آوس اما به نظر می‌رسد که باید خود را مهیای سقوط به دسته پایین تر کنند چرا که این تیم تنها با ۱۳ امتیاز قعرنشین مطلق رقابت‌ها محسوب می‌شود. پورتیموئنزه نیز تقریباً وضعیت مشابه با آوس دارد و با ۱۳ امتیاز چهاردهم است.

 

 

 

اردویسه هلند


هفته های باقی مانده
جدول لیگ هلند هم کمی نامرتب به نظر می رسد چرا که برخی تیم ها ۲۵ و بعضی دیگر ۲۶ بازی انجام داده‌اند. با این حال ۱۰ هفته دیگر تا پایان رابطه باقی مانده است.

 

مدعیان قهرمانی
یکی از جذاب ترین رقابت ها برای قهرمانی در فصل جاری رقابت‌های فوتبال در اروپا به لیگ کشور هلند اختصاص دارد. طی سال های اخیر بیشتر عادت کرده بودیم که آژاکس خیلی زود با حریفان خود فاصله ایجاد کند اما در این فصل و در کمال تعجب آلکمار حریف سرسخت این تیم برای کسب عنوان قهرمانی بوده است. هر دو تیم در حال حاضر ۵۶ امتیازی هستند و رقابت برای قهرمانی فوق العاده جذاب دنبال می شود. دو تیم فاینورد و آیندهوون نیز به ترتیب با ۵۰ و ۴۹ امتیاز نیم نگاهی به کسب عنوان قهرمانی دارند.

 

 

کاندیدهای سقوط
دو تیم دن هاخ و والویک نیز مدعیان شماره یک سقوط در فصل جاری محل حساب می‌آیند.نکته قابل ذکر در باره لیگ هلند این است که برخی تیم‌ها تا به حال ۲۵ و بعضی دیگر ۲۶ بازی انجام داده اند.

 

 

لیگ یک کرواسی


هفته های باقی مانده
تیم ها تا به حال ۲۶ بازی انجام دادند و تنها دو هفته دیگر تا پایان مسابقات باقی مانده است.

 

مدعیان قهرمانی
در فاصله تنها دو هفته تا پایان مسابقات دیناموزاگرب قهرمانی خود را در جدول ۱۰ تیمی لیگ یک کرواسی قطعی کرده است. تیم با سابقه کروات که مدافع ایرانی یعنی صادق محرمی نیز در آن توپ می زند، با ۶۵ امتیاز از ۲۶ بازی عملکرد خیره کننده ای را در فصل جاری به ثبت رسانده است.

 

 

کاندیدهای سقوط
رقابت برای بقا اما بسیار تنگاتنگ دنبال می‌شود چرا که سه تیم واراژدین، اینتر و ایسترا به ترتیب با ۱۷، ۱۷ و ۱۹ امتیاز در قعر جدول قرار دارند و برای ماندن در سطح اول فوتبال کرواسی تلاش می‌کنند.

 

 

 

سوپر لیگ ترکیه


هفته های باقی مانده
در سوپرلیگ ترکیه همه تیم‌ها ۲۶ بازی انجام داده‌اند و ۱۰ هفته تا آخر رقابت ها باقی مانده است.

 

مدعیان قهرمانی
سوپر لیگ ترکیه در فاصله ۱۲ هفته تا پایان رقابت ها صدرنشین ویژه ای را به خود می‌بیند. بیشتر عادت داشتیم که تیم‌هایی نظیر بشیکتاش، گالاتاسرای و یا فنرباغچه را در صدر جدول سوپر لیگ ترکیه ببینیم اما حالا یاران مجید حسینی یعنی ترابوزان اسپور با ۵۳ امتیاز و با تفاضل گل بهتر نسبت به استانبول باشاک شهیر صدرنشین مسابقات تلقی می شوند. گالاتاسرای ۵۰ امتیازی سوم، بشیکتاش ۴۵ امتیازی پنجم و فنرباغچه ۴۰ امتیازی هفتم هستند.

 

 

کاندیدهای سقوط
برای بقا اما رقابت فوق العاده جذاب دنبال می‌شود. جایی که فاصله تیم هجدهم جدول یعنی کایسری اسپور ۲۲ امتیازی تا تیم غازی عینتاب که در رده نهم قرار گرفته تنها ۱۰ امتیاز است.

 

 

 

سوپرلیگ آرژانتین


دو غول فوتبال آرژانتین یعنی بوکاجونیورز و ریورپلاته فصل جاری نیز رقابت فوق‌العاده‌ای را با یکدیگر داشته‌اند. در حالی که لیگ آرژانتین در اواسط فصل خود به سر می‌برد بوکاجونیورز با ۴۸ امتیاز در صدر جدول قرار گرفته و ریورپلاته با ۴۷ امتیاز در جایگاه دوم قرار دارد. در پایین جدول نیز دو تیم کروز و کلون از وضعیت خوبی برخوردار نیستند.

 #‌اخبار_فوتبالی
منبع: ورزش سه‌


مطالب پیشنهادی

رونالدینیو؛ لبخند شیرینی که به گریه تبدیل شد! + عکس

یکی از دراماتیک قصه های تاریخ فوتبال بی شک به رونالدینیو تعلق دارد.

جنجالی‌ترین اعترافات مارادونا؛ از اعتیاد تا اسلحه‌کشی

دیگو مارادونا حتی بعد از آویختن کفش‌هایش به جنجال‌آفرینی و خبرسازی ادامه داده و بارها به سرخط خبرها راه پیدا کرده است.

خاموشی فریاد پیروانی با دست قوی علی دایی!

آلبوم خاطرات امیرحسین خیرخواه امروز ما را به یک بعدازظهر ملتهب در ورزشگاه درفشی فر در غرب تهران می برد جایی که محل تمرین پرسپولیس والبته نقطه تلاقی دو مربی دیروز این باشگاه بود.

رونمایی از تفریح عجیب و خطرناک کریم بنزما + عکس

کریم بنزما ستاره فرانسوی رئال به غیر از فوتبال در ورزش رزمی و خطرناک موی تای نیز تبحر خاصی دارد.

طرز تهیه فلافل بندری خوشمزه اصل (تصویری) | ستاره

فلافل بندری اصل غذایی بسیار خوشمزه است که از پوره نخود ادویه زده و سرخ شده در روغن درست می شود. این غذا در خاورمیانه بسیار معروف و شناخته شده است و طرفداران زیادی دارد. در ادامه با آموزش تصویری بهترین روش پخت فلافل بندری آشنا می‌شوید.

ناصر محمد‌خانی؛ مسی‌ترین فوتبالیست ایرانی

پخش خلاصه دیدارتیم ملی ایران مقابل بنگلادش و پوکر فوق‌العاده ستاره پرسپولیس در دهه 60 بهانه ای  شد تا بخواهیم به‌طور اختصاصی به این بازیکن بپردازیم.

طرز تهیه رشته پلو بدون گوشت | ستاره

رشته پلو بدون گوشت غذایی گیاهی و یکی از انواع پلوهای ایرانی است که در گذشته معمولا در ایام نوروز تهیه و سرو می شده و امروزه نیز در منوی غذایی خانواده های ایرانی جایگاه خاصی دارد. در این مطلب شما را با طرز تهیه رشته پلو بدون گوشت بطور مرحله به مرحله و تصویری آشنا خواهیم نمود؛ با ما همراه باشید.

طرز تهیه بورک اسفناج با خمیر یوفکا | ستاره

بورک اسفناج، غذایی ترکی است که با چند لایه خمیر یوفکا و به اشکال و اندازه های مختلفی درست می شود. بورک اسفناج مسطح و مارپیچی، دو نوع بورک اسفناج رایج هستند که در این مقاله با روش تهیه آنها آشنا خواهید شد.

طرز تهیه اسپاگتی ایتالیایی با دو نوع سس پستو و گوجه فرنگی | ستاره

اسپاگتی یک غذای ایتالیایی است که ما ایرانیان آن را به شیوه خودمان طبخ می‌کنیم. در این مطلب قصد داریم طرز تهیه اسپاگتی ایتالیایی با دو نوع سس را شرح دهیم.

طرز تهیه اشکنه سیب زمینی و نکاتی برای طبخ آن | ستاره

اشکنه یکی از غذاهای محلی کشورمان است و به روش‌های متفاوتی طبخ می‌شود. در این مطلب قصد داریم اشکنه سیب زمینی که یکی از انواع خوشمزه این غذاست را معرفی کنیم. همچنین با طرز تهیه اشکنه آلبالو و اشکنه رب انار نیز آشنا خواهید شد.

من یوسف (فقط) پانزده سال دارم! + عکس

یوسف موکوکو، مهاجم نوجوان کامرونی چشم دنیا را به خود خیره کرده است.

طرز تهیه بورک ترکیه ای | ستاره

بورک ترکیه ای غذایی ساده و مغذی است که می توانید در میهمانی ها به عنوان پیش غذا یا در دورهمی ها به عنوان عصرانه درست کنید و بسته به ذائقه خود و میهمان ها آن را با انواع گوشت و سبزیجات پر کنید. در این مطلب شما را با طرز تهیه بورک ترکیه ای بطور مرحله به مرحله آشنا خواهیم کرد.

طرز تهیه کرپ گوشت (با طعم قارچ و پنیر) | ستاره

کرپ گوشت، غذایی است که در مدت زمان کوتاهی درست می‌شود. کرپ گوشت آماده شده تا چند روز در یخچال قابل نگهداری است. شما می توانید در پر کردن کرپ، خلاقیت به خرج دهید و بسته به ذائقه خود از مواد متنوعی چون قارچ و پنیر استفاده کنید.

چه تیم‌هایی می‌خواهند لیگ ادامه پیدا کند؟

رقابت های فوتبال باشگاهی در سرتاسر دنیا به حال تعلیق در آمده است؛ موضوعی که باعث شده طرفداران فوتبال برای از سرگیری مسابقات لحظه شماری کنند.

طرز تهیه کتلت میگو سوخاری و کتلت میگو با سیب زمینی | ستاره

کتلت میگو یکی از سالم‌ترین غذاهای دریایی است که با ادویه‌های مختلف مزه‌دار می‌شود. کتلت میگو سوخاری و کتلت میگو با سیب زمینی دو تنوع غذایی بی‌نظیر هستند که تهیه آن‌ها به رعایت چند نکته مهم نیازمند است. بنابراین آگاهی از نکات ارائه شده در این مطلب تاثیر زیادی در کیفیت کتلت میگو دارد.

مطالب مرتبط