خبرگزاری تسنیم |
۱ هفته پیش

استاندار تهران: واردات مواد اولیه واحدهای تولیدی در بهارستان در دستور کار قرار می گیرد اخبار استان تهران اخبار استانها تسنیم Tasnim


استاندار تهران: واردات مواد اولیه واحدهای تولیدی در بهارستان در دستور کار قرار می‌گیرد

گروه استان‌ها - استاندار تهران گفت: منابع خارجی کشور با هماهنگی وزارت اقتصاد و دارایی جهت واردات مواد اولیه برای واحدهای تولیدی در بهارستان در دستور کار قرار می‌گیرد.

- اخبار استانها -

به گزارشخبرگزاری تسنیمازبهارستان، محسن منصوری در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان تهران با محوریت شهرستان بهارستان اظهار داشت: بهارستان به‌عنوان پر مسئله‌ترین در تعدد و تکثر و پرظرفیت‌ترین شهرستان استان تهران است.

وی با انتقاد از سیما و منظر شهری در شهرهای بهارستان افزود: احداث کمربندی شهرستان بهارستان بسیار حائز اهمیت که بخشی از کمربندی زیر هزاران تن نخاله مدفون شده است و برای جابجایی آن‌ها باید میلیاردها تومان هزینه صرف شود.

استاندار تهران با تأکید بر حفظ بستر حریم رودخانه‌ها توسط محیط‌زیست و آب منطقه‌ای بیان کرد: نظارت و صیانت برخی دستگاه‌ها از رودخانه‌ها بسیار ضعیف بوده است.

منصوری به اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام شهرستان بهارستان تأکید کرد: فرماندار بهارستان نباید پروژه جدیدی را در شهرستان آغاز کند و اولویت با ده‌ها پروژه نیمه‌کاره است و نباید سرمایه‌های مردم به‌راحتی رها شود.

وی شهرک‌های صنعتی خصوصی را هم‌تراز با شهرک‌های صنعتی دولتی دانست و گفت: اراضی رها شده در اطراف شهرک‌های صنعتی استان تهران که به هیچ عنوان کشاورزی در آن‌ها انجام نمی‌شود با موافقت سازمان‌های مربوطه و تبصره ماده یک تعیین تکلیف شود تا چرخه تولید افزایش یابد.

استاندار تهران به مذاکره با تولیدکنندگان مواد اولیه داخل کشور برای واحدهای تولیدی افزود: منابع خارجی کشور با هماهنگی وزارت اقتصاد و دارایی جهت واردات مواد اولیه برای واحدهای تولیدی در بهارستان در دستور کار قرار می‌گیرد.

منصوری به درخواست واحدهای تولیدی برای افزایش توسعه اشاره کرد و ابراز داشت: محیط‌زیست برای افزایش توسعه واحدهای تولیدی همکاری همه‌جانبه داشته باشد تا موانع تولید در بحث افزایش تولیدات مرتفع شود.

در ادامه فرماندار شهرستان بهارستان با اشاره به اینکه این شهرستان جزو 22 شهرستان پرجمعیت کشور و استان تهران است گفت: نرخ بیکاری در بهارستان 6.6 است که دارای دو شهرک صنعتی و لکه صنعت است.

عبداله نوحی با اشاره به وجود 22 هزار واحد صنفی در بهارستان افزود: در صنعت مبل‌سازی در استان و کشور سرآمد هستیم و 500 واحد نمایشگاهی مبل به صورت تجمعی در منطقه شهرک قلعه میر فعالیت دارند.

تولید لوازم خانگی ایرانی با نگاه صادرات‌محور انجام شود/ دولت بر عملکرد تولیدکنندگان نظارت کند
گزارش تسنیم|حضور پررنگ خارجی‌ها و مونتاژکاران در نمایشگاه لوازم خانگی/ تولیدکنندگان خواستار گران‌کردن محصولات هستند
تاکید بر حمایت از تولیدکنندگان در دیدار مدیران بانک ملی ایران و مشتریان

وی به قوانین دست و پاگیر در حوزه تولید و صنعت اشاره کرد و افزود: ظرفیت نیروی انسانی بهارستان بسیار خوب و با استعدادهای قابل قبول وجود دارد که می‌تواند مشارکت مردم را در موضوع اصناف، تولید و صنعت شاهد باشیم.

فرماندار بهارستان در پایان خاطرنشان کرد: در حوزه تولید پوشاک و کفش از ظرفیت‌های بالایی برخوردار هستیم و می‌توان شهرک‌های صنفی را با مجوزاتی که اخذ شده است در بهارستان ایجاد کرد.

انتهای پیام/ش#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وی معتقد است که گرچه «قتل زنان» کمترین میزان خشونت را در کل به خود اختصاص داده است اما در واقع آخرین مرحله خشونت علیه زنان محسوب می شود.

5 روز پیش

در پی اعلام شیوع سویه جدید ویروس کرونا، بورس‌های اروپایی با سقوط شدید مواجه شدند.

5 روز پیش

هوشنگ شجری، کارشناس مسائل اقتصادی کاهش نرخ تورم را یکی از اولویت‌های دولت و از مطالبات اصلی مردم دانست و با تاکید بر ضرورت اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور، برنامه‌ریزی برای کاهش هزینه‌های تولید و عدم قیمت گذاری دستوری را دو مولفه اصلی کاهش نرخ تورم عنوان کرد.

5 روز پیش

وزیر اقتصاد در حالی از حل و فصل اتصال سامانه گمرک و سامانه جامع تجارت پس از هشت سال و در آینده نزدیک خبر داده که طبق گزارش تحقیق و تفحص مجلس، ۹۵ درصد قاچاق از مبادی رسمی انجام می‌شود!

5 روز پیش

پس از چندین بار خلف وعده دولت قبل در راه‌اندازی کامل سامانه جامع تجارت، اکنون دولت سیزدهم یک گام بزرگ در این زمینه برداشته و زمینه اتصال گمرک را به سامانه مذکور فراهم کرده است.

5 روز پیش

وزیر راه‌وشهرسازی از مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت سیمان و فولاد تا پایان اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: به‌دنبال وارد کردن مواد، مصالح، کارگر و مهندس به کشور نیستیم، اما قصد داریم توسعه فناوری در صنعت ساختمان ایران را ارتقاء بدهیم.

5 روز پیش

جلسه هم‌اندیشی اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان ایران با وزیر راه و شهرسازی در این وزارتخانه برگزار شد.

5 روز پیش

هرچند تاکنون وعده‌های قبلی سایپا برای عرضه خودرو نیم‌شاسی اطلس محقق نشده است، اما آخرین گمانه‌زنی‌ها حاکی از رونمایی این خودرو در بهمن ماه امسال است. احتمالا پس از آن فروش این خودرو آغاز خواهد شد.

5 روز پیش

پیش از شروع مذاکرات وین در تاریخ ۲۹ نوامبر، به نظر می‌رسد ایران و ایالات متحده همچنان در دو موضع متناقض قرار دارند. ایران با قاطعیت می‌گوید تنها با هدف رفع تحریم‌های غیر قانونی به مذاکرات باز می‌گردد و قصد دارد به ضمانت‌های قانونی دست یابد که براساس آن، هیچ دولتی در آمریکا نتواند از توافق هسته‌ای خارج شود.

5 روز پیش

وزیر راه و شهرسازی ضمن موافقت با ورود فناوری نوین ساخت مسکن به کشور توسط بخش خصوصی، گفت: برای نهضت ملی مسکن زمین رایگان واگذار می‌کنیم.

5 روز پیش

یک اقتصاددان عرضه بدون نظارت و بی حساب کتاب ارز سهمیه‌ای به عامه مردم، با استفاده از کارت ملی را اقدامی در جهت تباهی منابع ارزی کشور دانست.

5 روز پیش

در روز ششم آذر ماه ارزش هر بیت کوین در بازار جهانی به ۵۴ هزار دلار و ارز هر اتریوم به ۴۱۵۰ دلار رسید.

5 روز پیش

محققان در ابتدا توانستند مدل‌های سلولی آزمایشگاهی را در شرایط آزمایشگاهی تولید کنند که عفونت را در گوش داخلی نشان می‌دهد تا مکانیسمی را ایجاد کنند که توسط آن کووید-۱۹ برای گوش و مجرای شنوایی مسری و مضر است.

5 روز پیش

سیاستمداران گمان کردند «عدالت» یعنی مصرف رایگان یا ارزان دولتی. این راهبرد غلط که منجر به عرضه مجانی یا بسیار ارزان آب شده، در کنار سیاست‌هایی که مصرف بالای انرژی را به دنبال دارد، «ابرچالش آب و محیط زیست» را به وجود آورد.

5 روز پیش

در حال حاضر در ۲۲۴ پایگاه اورژانس ۱۷۸۰ نیرو فعالیت می کنند؛ یعنی هر پایگاه حدودا دو نفر تکنسین اورژانس کم دارد که با این شرایط در حال حاضر حدود ۵۰۰ نیرو کم داریم و فقط سعی می کنیم که پایگاه ها را سرپا نگه داریم.

5 روز پیش

بیشتر...