راهبرد معاصر |
7 ماه پیش

آخرین جزئیات از حادثه آتش سوزی در بوئین زهرا راهبرد معاصر

یک منبع کارگری در استان قزوین جزئیات حادثه روز پنجشنبه شرکت «ثامن مهران گستر» واقع در شهرک چرم‌سازی شهرستان بوئین زهرا که منجر به کشته شدن سه کارگر و مصدومیت دست کم دو نفر دیگر شد را تشریح کرد.

به گزارش راهبرد معاصر،منابع کارگری در استان قزوین در تشریح جزئیات حادثه آتش سوزی در شرکت «ثامن مهران گستر»، اظهار داشتند: حوالی ساعت هشت و ۴۵ دقیقه روز پنجشنبه (۲۳ دی ماه) وقوع یک آتش سوزی در کارخانه ثامن مهران گستر واقع در شهرک صنعتی چرم سازی گزارش شد که از قرار معلوم حدود ۲۰ کارگری که در محوطه مشغول جوشکاری لوله‌ها و مخازن بوده‌اند، از محل متواری می‌شوند.

طبق اظهارات وی؛ در این آتش سوزی سه کارگر مفقود شده‌اند که با پیدا شدن اجساد باقی مانده دو کارگر هنوز جسد نفر سوم پیدا نشده است در عین حال دست کم دو کارگر هم دچار مصدومیت شده‌اند.

او گفت: شرکت «ثامن مهران گستر» هنوز به به بهرداری نرسیده و حدود ۵۵ کارگر طبق آخرین آمار بازرسی اداره کار در این واحد فعالیت داشته‌اند و، اما با توجه به نزدیک بودن زمان بهره‌برداری (۲۲ بهمن ماه) اخیرا تعدادی کارگر پیمانکاری نیز به این واحد افزوده شده‌اند.

طبق اظهارت وی؛ این شرکت برای تامین سوخت «هواپیما» تاسیس شده و در حادثه مذکور شش مخزن سوخت دچار حریق و انفجار شدند و مهار این آتش سوزی بزرگ حدودا ۱۱ ساعت طول کشیده است.

او گفت: طبق گزارش‌های اولیه علت آتش سوزی، بی‌احتیاطی در جوشکاری مخازن سوخت بوده است. متاسفانه قدرت انفجار به اندازه‌ای بوده که خودروی پارک شده در نزدیکی محل انفجار به طول کل در آتش سوخته است.

وی با بیان اینکه جستجو برای یافتن سومین فرد مفقود شده همچنان ادامه دارد، اظهار کرد: علت دقیق حادثه هنوز مشخص نیست، ولی تجربه نشان داده که بیشترین عامل مؤثر در اینگونه حوادث، بی‌احتیاطی و عدم رعایت نکات ایمنی در صنایع است./ایلنا#‌اخبار منبع: راهبرد معاصر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

فرمانده سپاه جوادالائمه (ع) خراسان شمالی گفت: رسانه‌ها اعتبار حرفه‌ای و رسانه‌ای خود را فدای سرعت نکنند.

1 ساعت پیش

کشور منزوی و منقطع از جهان، توانانی کسب نامزدی میزبانی جام جهانی را ندارد.

1 ساعت پیش

سرمربی اروگوئه‌ای موافقت خود را برای حضور در تیم ملی فوتبال عراق اعلام کرد.

1 ساعت پیش

تا این مرحله رویکرد اقتصادی دولت سیزدهم به نتیجه مطلوب نرسیده است چراکه نه‌تنها سبب کنترل نقدینگی و کاهش تورم نگردیده بلکه به دلیل کاهش سطح تقاضا و به‌دنبال آن کاهش اشتغال در واحدهای تولیدی سبب بروز مشکل در تولید و مهم‌تر از همه امکان بهبود شاخص‌های زندگی مردم به‌ویژه توده‌ها را نیز فراهم نکرده است.

نیم ساعت پیش

گزینه بازیابی پیام‌های حذف شده در واتس‌اپ برای کاربران برنامه آزمایشی بتای این پیام‌رسان قابل دسترس شد.

نیم ساعت پیش

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی لرستان از تصویب تسهیلات ۱۰۰۰ میلیارد ریالی جهت تکمیل خوابگاه ۴۰۰ نفره پسرانه کمالوند خبر داد.

1 ساعت پیش

سردیس سردار شهید «حسین همدانی» صبح امروز با حضور جمعی از مسئولین در بزرگراه شهید همدانی واقع در منطقه ۲۲ تهران رونمایی شد.

1 ساعت پیش

رئیس اتحادیه خواروبار و لبنیات قم با اشاره به این که بازار محصولات لبنی به لحاظ قیمت حدود بیست روز است که ثبات پیدا کرده و به یک تعادلی رسیده و به این معنا افزایش قیمتی نداشتیم، یادآور شد: از سال قبل تا امسال محصولات لبنی حدود ۶۰ درصد افزایش قیمت داشت اما در ماه گذشته افزایشی نداشتیم و قیمت ها به یک ثبات رسیده است.

1 ساعت پیش

مدیر مخابرات منطقه لرستان از آغاز اجرای عملیات پروژه FTTH منطقه ده هکتاری در بروجرد خبر داد.

1 ساعت پیش

بیشتر...