تیتر برتر |
1 روز پیش

برنامه بازیهای هندبان بانوان ایران در قهرمانی آسیا 2021 سایت تیتربرتر TitreBartar com

برنامه بازیهای هندبان بانوان ایران در قهرمانی آسیا 2021

به گزارشتیتربرتر؛هجدهمین دوره مسابقاتهندبال قهرمانی بانوان آسیاامروز در حالی در اردن آغاز می‌شود که تیم ایران در اولین گام به مصاف تیم ژاپن خواهد رفت.

ساعت بازی های تیم هندبال بانوان ایران در قهرمانی آسیا 2021

برنامه کامل دیدار‌های تیم ملیهندبال بانوان ایراندر رقابت‌های قهرمانی آسیا به وقت محلی به شرح زیر است:

 • ۲۴ شهریور/ ایران - ژاپن، ساعت ۱۵
 • ۲۵ شهریور/ کویت – ایران، ساعت ۱۵
 • ۲۷ شهریور/ ایران – فلسطین، ساعت ۱۱
 • ۲۸ شهریور/ ایران – اردن، ساعت ۱۷
 • ۳۰ شهریور/ سوریه - ایران، ساعت ۱۵

کادرفنی تیم ملی هندبال بانوان متشکل ازعزت‌الله رزمگر به عنوان مدیرفنی، نشمین شافعیان مشاور فنی، خدیجه قانع مربی، فاطمه جعفری فیزیوتراپ و ناهید مقبولبه عنوان سرپرست، اسامی 18 بازیکن را برای اعزام به رقابت‌های قهرمانی هندبال زنان آسیا اعلام کرد که به شرح زیر است:

اسامی بازیکنان هندبال بانوان ایران در قهرمانی آسیا 2021

 • مینا وطن پرست
 • شقایق باپیری
 • عطیه شهسواری
 • شیما زارع
 • فاطمه خلیلی
 • نوریه عباسی
 • هدیه ویسی
 • آرزو کیانی آرا
 • حدیثه نوروزیی
 • مریم یوسفی
 • ساناز رجبی
 • مژگان قهرمانی
 • الناز قاسمی
 • هانیه لک
 • رویا نوروزی
 • بهار ایزدگشب
 • صونا بیداد
 • زینب بذرافکن

تیم ملی بانوان فردا (22 شهریورماه) برای شرکت در رقابت‌های قهرمانی زنان آسیا عازم اردن می‌شود و در نخستین بازی خود در این رقابت ها روز 24 شهریور مقابل ژاپن صف‌آرایی خواهد کرد.

رقابت‌های هندبال قهرمانی آسیا از 24 شهریور تا سوم مهر ماه برگزار می‌شود و تیم ملی کشورمان در گروه B با ژاپن، کویت، سوریه، فلسطین و اردن همگروه است. در گروه A نیز تیم‌های کره‌جنوبی، سنگاپور، هنگ کنگ، قزاقستان و ازبکستان قرار دارند.

هجدهمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی بانوان آسیا امروز چهارشنبه ۲۴ شهریورماه با حضور ۱۱ تیم در دو گروه در اردن آغاز می‌شود و تا سوم مهر ادامه خواهد داشت. تیم ملی هندبال بانوان کشورمان برای هفتمین بار در این رقابت‌ها شرکت می‌کنند.

گروه بندی مسابقات هندبال بانوان آسیا 2021

 • گروه A: کره جنوبی، قزاقستان، سنگاپور، ازبکستان، هنگ کنگ
 • گروه B: ایران، ژاپن، سوریه، کویت، فلسطین، اردن
 • خیز تیم ملی هندبال بانوان برای صعود به رقابت‌های جهانی

تیم هندبال بانوان ایران از سال ۱۹۸۷ تا سال ۲۰۰۶ در رقابت‌های آسیایی شرکت نداشت، اما در سال ۲۰۰۸ جرقه حضور این تیم در آسیا با کسب مقام هفتم رقم خورد. حضور این تیم تا سال ۲۰۱۸ تداوم داشت، اما از این سال به بعد بازهم حضور هندبال بانوان در رقابت‌های آسیایی کم رنگ شد.

آخرین حضور تیم هندبال بانوان ایران در مسابقات قهرمانی آسیا به سال ۲۰۱۸ و هفدهمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی زنان آسیا در کوماماتوی ژاپن بر می‌گردد؛ جایی که تیم هندبال زنان ایران با کسب عنوان ششم به کار خود پایان داد.

آخرین وضعیت تیم ملی هندبال بانوان ایران در قهرمانی آسیا 2021

تیم ایران در این دوره از مسابقات در مرحله گروهی با تیم‌های استرالیا، ژاپن، قزاقستان و نیوزیلند همگروه بود که حاصل آن سه شکست و یک پیروزی بود. در مرحله دوم نیز تیم ایران برابر تیم هنگ کنگ به پیروزی رسید و برای کسب مقام پنجم و ششم به مصاف تیم استرالیا رفت. در سابقه حضور تیم هندبال بانوان کشورمان در آسیا، عنوان ششم بهترین رتبه ثبت شده می‌باشد که در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۸ به دست آمده است.

حالا تیم ملی هندبال بانوان پس از چهار سال دوری از مسابقات هندبال قهرمانی آسیا پای به این عرصه می‌گذارد و مطمئنا برای کسب نتیجه مطلوب کار سختی در پیش دارد. در مسابقات هندبال بانوان در اردن با توجه به افزایش سهمیه جهانی باید منتظر حضور پرقدرت تیم‌ها بود. طبق پیش‌بینی‌ها کره جنوبی، ژاپن، چین، قزاقستان و ازبکستان ۵ تیم اول آسیا هستند.

تیم ملی هندبال بانوان ایران در سابقه حضور خود رتبه‌ای بهتر از ششمی نداشته است. ۲۰۰۸ (هفتم)، ۲۰۱۰ (هشتم)، ۲۰۱۲ (نهم)، ۲۰۱۵ (ششم)، ۲۰۱۷ (هفتم)، ۲۰۱۸ (هفتم) عناوین تیم هندبال کشورمان بوده است. با این حال بانوان ایران قصد دارند در این دوره از رقابت‌ها متفاوت‌تر از همیشه ظاهر شوندو برای اولین بار جواز حضور در رقابت‌های جهانی را به دست آورند.

انصراف قطر و اما و اگر‌های۶ سهمیه جهانی

این رقابت‌ها انتخابی مسابقات قهرمانی جهان است و ابتدا قرار بود به میزبانی کشور کره جنوبی برگزار شود که با انصراف این کشور به دلیل مخالفت کشورش با شرایط کرونایی جهان و قاره آسیا، اردن به عنوان میزبان معرفی شد.

پیش از این برای حضور در این رقابت‌ها ۱۲ تیم ثبت نام کرده بودند که چند هفته قبل دو کشور افغانستان و هند به دلیل شرایطی سیاسی و کرونا از حضور در این رقابت‌ها کناره گیری کردند و دو کشور سوریه و فلسطین جایگزین آن‌ها شدند و هر دوی این تیم‌ها به گروه B افزوده شده و هم گروه تیم ملی کشورمان شدند.

چند روز پس از آن کنفدراسیون هندبال آسیا برنامه مسابقات را هم تغییر داد، طوری که ایران قرار بود به ترتیب در گروه خود از روز چهارشنبه با کشور‌های کویت، ژاپن و فلسطین مسابقه دهد، اما در نهایت تیم ایران در روز چهارشنبه هفته جاری برابر تیم قدرتمند ژاپن قرار خواهد گرفت.

تیم ملی هندبال بانوان چین غایب بزرگ این رقابت‌ها

در این رقابت‌ها تیم چین که در هر ۱۷ دوره قبل در مسابقات حاضر بوده و ۱۰ مدال نقره و شش برنز در کارنامه خود ثبت کرده غایب بزرگ مسابقات است. تیم سوریه برای دومین بار و بعد از سال‌ها و فلسطین برای اولین بار در مسابقات حاضر هستند و این مسئله می‌تواند شانس ایران را برای صعود به دور بعد یا کسب سهمیه بازی‌های جهانی افزایش دهد.

کره جنوبی که پیش از این میزبان این رویداد بود با ۱۴ طلا و دو نقره و یک برنز بهترین تیم هندبال بانوان قاره آسیاست و قطعاً برای کسب طلای دیگری پا به میدان گذاشته است. تیم ژاپن را می‌تواند بعد از این تیم بهترین تیم حاضر در مسابقات دانست که در اولین گام هم برابر تیم ایران قرار می‌گیرد و شاید سخت‌ترین مسابقه تیم ایران این بازی باشد.

  گردآرونده:علی اکبر رضایی  #‌ورزش #‌اخبار_ورزشی منبع: تیتر برتر

  بیشتر...


  تبلیغات

  تبلیغات

  مطالب مرتبط

  عضو هیات مدیره استقلال از هوادار هتاک شکایت خواهد کرد.

  دیروز

  باشگاه استقلال توضیحاتی را درباره روند انتقال پول رضایتنامه مهدی قایدی به حساب باشگاه ارائه کرد.

  دیروز

  مشخص نبودن سالن برگزاری قرعه‌کشی لیگ برتر دلیل اعلام نشدن زمان مراسم است.

  دیروز

  تیم‌های آلومینیوم و ذوب‌آهن در دیداری تدارکاتی به مصاف هم می‌روند.

  دیروز

  به نظر می‌رسد که گابریل ژسوس گزینه اصلی یوونتوس برای تقویت خط حمله محسوب می شود.

  دیروز

  مدیرعامل باشگاه نفت مسجدسلیمان خبر از پایان همکاری این باشگاه با سیروس پورموسوی داد.

  دیروز

  مرحله دوم دور نخست لیگ برتر هندبال مردان از ۲۸ تا ۳۱ شهریور و دومین مرحله اردوی تیم ملی مردان از دوم تا یازدهم مهر انجام خواهد شد.

  دیروز

  تیم فوتبال پرسپولیس بیشتر از تمام نمایندگان ایران در آسیا به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان صعود کرده است.

  دیروز

  سیمونه اینزاگی، سرمربی اینتر از نتیجه دیدار این تیم مقابل رئال مادرید رضایت ندارد.

  دیروز

  ادین ژکو، ستاره بوسنیایی اینتر از نتیجه دیدار مقابل رئال مادرید ابراز ناراحتی کرد.

  دیروز

  هفته نخست از مرحله گروهی رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا با پیروزی دو نماینده انگلیس، باخت تیم‌های ایتالیایی‌ و جشنواره گل آژاکس در لیسبون به پایان رسید.

  دیروز

  حجت صدقی و رسول نویدکیا دو بازیکنی هستند که این روزهای در اردوی تهران حضور ندارند.

  دیروز

  با توجه به تغییر اساسنامه فدراسیون جهانی وزنه‌برداری، بار دیگر از کاندیداهای شرکت در انتخابات این فدراسیون ثبت‌نام به عمل خواهد آمد.

  دیروز

  منچسترسیتی در دیداری تماشایی و فوق العاده موفق شد با نتیجه 3-6 لایپزیش را شکست دهد.

  دیروز

  پاری سن ژرمن در اولین دیدارش در رقابت های این فصل لیگ قهرمانان مقابل بروژ با تساوی 1-1 متوقف شد.

  دیروز

  بیشتر...