۱ هفته پیش
2 بازدید

بازی انتخاباتی جمهوریخواهان و دموکرات‎ها؛ چرا ترامپ و بایدن تفاوتی ندارند؟ resize 3

همرمان با نزدیک شدن به موعد برگزاری انتخابات آمریکا چالش های پیش روی این کشور در حال افزایش است.

خبرگزاری میزان–به زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا نزدیک‌تر می‌شویم و هر روز که می‌گذرد تنور کارزار انتخاباتی داغ‌تر می‌شود.

آمریکا در وضعیتی قرار دارد که قرار است یک «زایمان سخت» داشته باشد؛ آیا درد این «زایمان سیاسی» با تغییرات گسترده‌ای در آمریکا و جهان همراه خواهد شد؟

در یک سو دونالد ترامپ، رییس جمهور کنونی آمریکا قرار دارد که حتی هم حزبی‌های جمهوریخواه او نیز از رییس جمهور قطع امید کرده‌اند و در سوی دیگر جو بایدن دموکرات حضور دارد که همقطاران وی در حزب دموکرات، تمام قد از نامزد خود حمایت می‌کنند.

رقابت‌های انتخاباتی آمریکا به شدت ادامه دارد و در این میان هر یک از طرفین با اظهارات خود سعی دارند هواداران را به وجد بیاورند، تحریک کنند و آنها را به اوج احساسات سیاسی بکشانند.

تا پیش از این ترامپ با سخنان خود سعی داشت آمریکا را در صورت شکست خود در انتخابات به آشوب بکشد و حتی سخن از جنگ داخلی و درگیری‌های گسترده در این کشور بر زبان می‌راند.

وی حتی اعلام کرد که شکست احتمالی در انتخابات مقابل بایدن با تقلب خواهد بود.

ترامپ هواداران خود را تحریک کرده و فراخوانده که اگر بایدن پیروز شد به خیابان‌ها بروند و تظاهرات کنند و نتایج انتخابات را نپذیرند.

نخستین مناظره انتخاباتی دو نامزد جمهوریخواه و دموکرات از نظر کارشناسان آمریکایی و مردم این کشور افتضاح‌ترین مناظره‌ای بود که تاکنون برگزار شده است.

اگرچه مناظره‌های دوره‌های گذشته انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا دست کمی از اکنون نداشت.

نخبگان و فرهیختگان آمریکا مناظره بایدن و ترامپ را یک فاجعه سیاسی برای این کشور دانستند که آبروی سیاسی آمریکا را برد.

در هر حال آمریکا روزهای سخت و دشواری را سپری می‌کند، دورانی که هر اتفاقی در این کشور ممکن است بیفتد.

اما یک نکته را در این میان نباید از یاد برد، آیا واقعا آن چیزی که اکنون در آمریکا دیده می‌شود، واقعی است یا آن هم یک بازی سیاسی  در این کشور است؟

در پس این رقابت‌های انتخاباتی، مهمترین و بغرنج‌ترین مشکلات و معضلات به حاشیه رفته و در این میان فکر و ذکر همگان پیروزی یا شکست دو نامزد در این رقابت‌ انتخاباتی شده است.

آیا واقعا انتخابات در آمریکا تا این اندازه برای جهان اهمیت پیدا کرده و سرنوشت ساز شده است؟

در این میان برخی پیروزی ترامپ را آرزو می‌کنند و برخی دیگر پیروزی بایدن را آغاز دوره تازه‌ای برای آمریکا و جهان تصور دارند.

اما این انتخابات آنقدرها هم مهم و حساس و تأثیر گذار نیست که به این شدت با توجه روبرو شده است.

  • بیشتر بخوانید:
  • انتخابات آمریکا؛ برنامه‌های تلویزیونی انتخاباتی جداگانه بایدن و ترامپ
  • انتخابات آمریکا؛ ترامپ: شاید مجبور به ترک آمریکا شوم

داغ کردن تنور انتخابات در آمریکا برای انحراف افکار عمومی از تحولات، معادلات و اتفاقاتی است که در جهان در حال وقوع است که می‌توان گفت پشت پرده آن آمریکا و صهیونیست‌ها قرار دارند.

دنیا درگیر ویروسی کشنده و وحشی به نام کروناست، این ویروس همچنان در حال یکه تازی است، تعداد کشته‌ ها هر روز افزایش می‌یابد و تعداد مبتلایان این ویروس نیز میلیونی شده است.

در گوشه‌هایی از دنیا، مردم بر اثر جنگ‌هایی که نظام سرمایه داری به وجود آورده کشته می‌شوند که این کشته‌ها تعدادشان از کشته‌های روزانه بیماران کرونایی بیشتر است.

دنیا اکنون به جای آنکه نگران ماندن یا نماندن ترامپ در کاخ سفید باشد یا اینکه خرسند از احتمال پیروزی بایدن در انتخابات، روز شماری کند، باید به فکر باز آفرینی خود در دیدگاه‌های انسانی و اخلاقی باشد.

مردم دنیا از کرونا می‌میرند، در جنگی که به مردم مظلوم یمن تحمیل شده قتل عام می‌شوند، در سوریه، عراق، افغانستان و اکنون نیز در جمهوری آذربایجان و ارمنستان کشته می‌شوند، اما همه توجهات به سوی انتخابات آمریکاست.

چرایی این اتفاق برای این است که غول رسانه‌ای دنیا در دستان نظام لیبرال سرمایه داری حاکم بر آمریکا است که گردانندگان آن صهیونیست‌ها هستند.

دموکرات و جمهوریخواه هیچ تفاوتی با هم ندارند، این دو به سان این ضرب المثل فارسی هستند که«سگ زرد برادر شغال است»، اکنون نیز افکار عمومی دنیا را با رقابت‌های انتخاباتی خود به بازی گرفته‌اند و آنها را از اتفاقات مهمتر جهان غافل کرده‌اند.

گره زدن نتایج و سرنوشت دنیا و کشورها به این انتخابات یک اشتباه راهبردی در محاسباتی است که صورت می‌گیرد.

اکنون نیز ترامپ در یک کارزار انتخاباتی، یا به تمسخر یا مظلون نمایی گفته اگر شکست بخورد باید آمریکا را ترک کند؛ نظام سرمایه داری در آمریکا که زیر نظر صهیونیست‌ها است خوب بلد است افکار عمومی دنیا را در دست بگیرد.

 

انتهای پیام/#‌اخبار
منبع: خبرگزاری میزان


مطالب پیشنهادی

تاسیس جمهوری اسلامی در ایران، آرمان‌ها و دغدغه‌ها

ضمن عرض تبریک چهل و یکمین سالروز تأسیس جمهوری اسلامی در ایران به محضر هموطنان عزیز، لازم می دانم به همین مناسبت مطالبی را در خصوص نحوه تحقق آرمانهای نظام و نگرانیها و دغدغه های پیش رو باستحضار برسانم:

سرنوشت دخل و خرج کشور در سال ۹۹ چه می‌شود؟

لایحه بودجه ۹۹ پس از ماه‌ها بررسی، امروز از سوی نمایندگان رد شد، اما باید دید که قوای مجریه و مقننه چه تصمیمی برای آن خواهند گرفت.

گرفتن بوی گوشت | روش های کاربردی برای گرفتن بوی گوشت مرغ و گوشت قرمز

گرفتن بوی گوشت و روش های کاربردی برای گرفتن بوی گوشت مرغ و رفع بوی گوشت قرمز و نکات مزه دار کردن انواع گوشت قرمز و سفید را در پرشین وی بخوانید

نمایندگانی که با پارلمان خداحافظی کردند/بازگشت قدیمی‌ها به بهارستان

پرونده انتخابات مجلس یازدهم در مرحله اول بسته شد و اکثریت پارلمان آینده برای ۴ سال در اختیار اصولگرایان قرار گرفت.

تاکید وزیر دفاع بر وحدت، برادری و تعامل میان ارتش و سپاه/نقش شهید صیادشیرازی در فرماندهی عملیات‌های بزرگ جنگ بی‌بدیل است

تسنیم نوشت: وزیر دفاع در پیامی عنوان کرد: حماسه‌آفرینی‌ها و نقش بی‌بدیل و بارز شهید پرافتخار صیادشیرازی در طراحی و فرماندهی عملیات‌های بزرگ در دوران هشت سال دفاع مقدس و خلق پیروزی‌های بی‌شمار از او خورشیدی بی‌بدیل ساخت.

پیشنهاد عضو شورای عالی اصلاح‌طلبان: ناطق‌نوری و امامی کاشانی بین ما و حاکمیت واسطه شوند

حسن رسولی، عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان و چهره نزدیک به عارف می‌گوید:با کمال تاسف مرز اجرا و نظارت اصلا وجود خارجی ندارد و روز به روز میزان دخالت حوزه نظارت در بخش اجرایی تحت تاثیر قانون نظارت استصوابی که انتظار داشتیم مجلس دهم این قانون را لغو بکند، بیشتر توسعه پیدا کرده است. 

برگ برنده اصلاح‌طلبان در ۱۴۰۰؛ ظریف،عارف، مطهری، جهانگیری یا...؟

۱۴۰۰ برای اصلاح طلبان سرنوشت ساز است، یا سورپرایز انتخابات می شوند و در روزهای سرخوشی اصولگرایان کاندیدایی رو می کنند که برگ برنده شان در انتخابات شود یا باید سنگری دیگر را هم به رقیب واگذار کنند.

این زیردریایی ارتش قابل رهگیری و کشف نیست + عکس

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: زیردریایی کلاس غدیر که در مراحل اورهال قرارداشت صبح امروز چهارشنبه ٢٠ فروردین به آب انداخته شد.

کف کردن روغن | دلایل و از بین بردن کف کردن روغن در مواقع سرخ کردن کوکو

کف کردن روغن و رفع کف کردن روغن در مواقع سرخ کردن کوکو و نکات استفاده از روغن سرخ کردنی و نکات روغن سالم را در پرشین وی بخوانید

ویدیو - سعید حدادیان : به احترام اقلا ده میلیون خانواده مذهبی ، بهتاش فریبا نباید می‌رقصید آقای تنابنده

سعید حدادیان درباره سریال پایتخت صحبت‌هایی کرد و نسبت به بعضی صحنه‌ها انتقاد کرد.

نکات تهیه بستنی | هر آنچه را که باید در مورد نکات تهیه بستنی و خوردن ان بدانید

نکات تهیه بستنی و آشنایی با نکات تهیه بستنی و خواص بستنی و نحوه درست کردن بستنی و چگونه بستنی درست کنیم را در پرشین وی بخوانید

از بین بردن چربی خورشت | راه کاری موثر برای از بین بردن چربی خورشت

از بین بردن چربی خورشت و راه از بین بردن چربی خورشت و چگونه چربی خورشت را از بین ببریم و چرب شدن زیاد خورشت را در پرشین وی بخوانید

وقتی پیام رهبر انقلاب مانع هجمه به یک شهید شد

تسنیم نوشت: اکبر نبوی به مناسبت بیست و هفتمین سالگرد شهادت سیدمرتضی آوینی می‌گوید: «به شکل مشخص نوع کنش رهبری نسبت به شهادت مرتضی، کنش معناداری بود. حضور ایشان بر سر پیکر شهید و شرکت در تشییع ایشان و پیامی که دادند، به نظر من بسیار مهم و معنادار بود. »

نکات آشپزی | نکات آشپزی و ترفندهای مهم خانه داری که باید هر فردی بداند

نکات آشپزی و آشنایی با نکات آشپزی و ترفندهای مهم خانه داری که باید هر فردی بداند و ترفندهای خانه داری و نکات مهم آشپزی و ترفندهای مهم اشپزی را در پرشین وی بخوانید

۳ اولویت مهم پارلمان یازدهم و یک نگرانی

این روزها با اعلام نتایج انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، این پرسش در اذهان عمومی مطرح است که نمایندگان این دوره می‌بایست بر چه موضوعاتی متمرکز باشند و چه اولویت‌هایی را برای تصمیم‌گیری مدنظر داشته باشند.

با مسیح مهاجری؛ از دلتنگی برای هاشمی تا اختلافات در حزب جمهوری

حجت الاسلام مسیح مهاجری می گوید: آقای هاشمی در سال‌های آخر عمر خودشان هیچ نفوذی به عنوان لابی در شورای نگهبان نداشتند و حتی خیلی از افراد به دلیل ارتباط با آقای هاشمی رد صلاحیت می‌شدند؛ شما فکر می‌کنید اگر آقای هاشمی بودند با لابی کردن در شورای نگهبان صلاحیت افرادی می‌شد تأیید شود؟ خیر برعکس بود.

پاسخ‌های کرونایی عباس عبدی به چند سوال اصلاح‌طلبانه و انتخاباتی

عباس عبدی تحلیلگر سیاسی اصلاح طلب می گوید: کنشگری در فرایندهای سیاسی موجود را حتی پیش از کرونا ناممکن و نامفید می‌دانستم.

این شَبَحِ ارتش ایران، قاتل شناورهای چند میلیون دلاری در خلیج فارس است + عکس

باشگاه خبرنگاران نوشت: نیروی دریایی ارتش همواره جهت حفظ منافع دریایی کشور نیاز به ساخت تجهیزات پیشرفته دارد.

انکار ادعای شبکه فارسی زبان خارجی درباره روحانی و شورای عالی امنیت ملی

معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهوری ادعای یکی از شبکه‌های فارسی زبان خارج از کشور درباره جلسه شورای عالی امنیت ملی را تکذیب کرد.

الگوی یک زنِ پرتلاش، فاطمی و با اخلاق

خانم فاطمه رهبر از زنان انقلابی، ولایی و اهل فضل و تدین بودند که بعد از فعالیت‌های زیادی که در صدا و سیما داشتند، در شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی و در بخش بانوان نقش موثر و فعالی ایفا کردند.

مطالب مرتبط