خودروتک |
6 روز پیش

خبر مهم درباره جریمه های جدید

خبر مهم درباره جریمه های جدید

رئیس پلیس راهور فراجا اعلام کرد که علیرغم قطعی شدن نرخ‌های جدید جرائم رانندگی، زمان قطعی اجرای آن هنوز مشخص نشده است.

به گزارشخودروتکبه نقل از ایسنا، اواسط خرداد ماه امسال بود که سردار سید تیمور حسینی در گفت‌وگویی از ابلاغ مبلغ جدید جریمه‌های رانندگی از سوی دولت خبر داد و گفت که «هر مصوبه هیاتدولتکه علاوه بر تکلیف برای دستگاه‌های دولتی برای مردم هم تکلیفی را ایجاد کند، حتما باید در روزنامه رسمی هم منتشر شده و بعد از 15 روز قابلیت اجرا دارد. افزایش مبلغ جرائمراهنمایی و رانندگیهم از سوی سرپرست محترمریاست جمهوریبرای اجرا ابلاغ شده و 15 روز پس از اینکه در روزنامه رسمی چاپ شود، اجرایی خواهد شد.»

رئیسپلیس راهورفراجا گفته بود که جریمه‌ها شامل 174 تخلف است که به سه دسته «کلانشهرها، مراکز استان‌ها، جاده‌های بین شهری ومناطق آزادصنعتی - تجاری»، «سایر شهرها» و «روستاها و راه‌های روستایی» تقسیم می‌شود.

حالا در شرایطی که حدود 15 روز از ابلاغ مبالغ جدید جریمه‌های رانندگی گذشته است، عدم انتشار این ابلاغیه در روزنامه رسمی، احتمال تعویق در اجرای آن را افزایش داده است، موضوعی که سردار سید تیمور حسینی،رئیس پلیس راهورفراجا را نیز آن را تائید کرده و به ایسنا گفت: همانطور که پیشتر نیز گفته بودم، موضوع افزایش مبلغ جریمه‌های رانندگی باید در روزنامه رسمی چاپ شود و بعد از حدود 15 روز اینقانوناجرا شود. با توجه به اینکه هنوز این مصوبه در روزنامه رسمی چاپ نشده، از این رو افزایش مبلغ جرائم رانندگی از ابتدای تابستان فعلا اجرایی نخواهد شد.»

رئیس پلیس راهور فراجا با تاکید بر اینکه موضوع افزایش مبلغ جریمه‌های رانندگی و نرخ‌های جدید قطعی شده است، گفت: در حال حاضر زمان اجرای آن مشخص نیست و طبیعی است که 15 روز بعد از هر زمانی که این مصوبه در روزنامه رسمی کشور منتشر شود، مبالغ جدید جرائم رانندگی نیز اعمال خواهد شد. بنابراین تعویق در اجرای این مصوبه به معنای عدم اجرای آن نیست و مبلغ جرائم رانندگی حتما افزایش پیدا خواهد کرد.

حسینی همچنین گفت که تا زمان عدم اجرای مصوبه جدید در مورد نرخ جرائم رانندگی، جریمه‌ها بر اساس همان نرخ قبلی خواهد بود.

به گفتهرئیس پلیسراهور فراجا افزایش مبلغ جریمه‌های رانندگی تاثیر زیادی در کاهش وقوع تصادفات دارد و می‌تواند تا حد زیادی در کاهش آمارمرگو میر بر اثر تصادفات موثر باشد.#‌اخبار منبع: خودروتک

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

محرم امسال و روضه‌های آشنای مظلومیت اهل بیت پیامبر عظیم‌الشان در چنین فضایی وجدان‌های بیدار بسیاری را به یاد غزه انداخت. عاشورایی که در یک سویش سوگ است و در سوی دیگرش حماسه، داغش جان‌ها را می‌سوزاند و شورش گام‌ها را استوار می‌کند. به همین خاطر این تقارن را باید فراتر از یادآوری دوباره مظلومیت مردمانی مجاهد، جلوه‌ای از امید برای پیروزی قیام‌های حق‌طلبانه دانست.

2 ساعت پیش

واردات خودروی کارکرده برای عموم مردم آزاد شد خودرو

نیم ساعت پیش

یکی از نزدیکان باشگاه پرسپولیس خبر داد که یحیی گل‌محمدی اصلا و ابدا تمایلی به بازگرداندن بشار رسن ندارد.

2 ساعت پیش

مجتبی پور بخش با انتشار نماز خواندن دبیر در استوری اینستاگرامش از او به عنوان خوش شانس یاد کرد.

2 ساعت پیش

طرح فروش فوق العاده وانت پراید 151 خودرو

نیم ساعت پیش

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در طرح‌های توسعه‌ای انرژی باید مسائل زیست محیطی دیده شود گفت: برای نیروگاه‌های جدید که قرار است ساخته شوند تاکید بر انرژی تجدید پذیر است ولی اگر انرژی های دیگر نیز مد نظر است باید غیر مازوت و بیشتر بر پایه گاز باشند.

2 ساعت پیش

کی ام سی E30X، برقیِ همه فن حریف معرفی جدیدترین محصول برقی کرمان موتور خودرو

نیم ساعت پیش

هم‌زمان با دهه دوم محرم، مجالس عزاداری هیئت‌ها برای سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) و یاران با وفایش آغاز می‌شود

2 ساعت پیش

دبیرکل نُجَباء شخصا در عملیات آماده‌سازی و پرتاب یکی از پهپاد‌های نقطه‌زن مقاومت اسلامی عراق حاضر شد.

2 ساعت پیش

بیشتر...