تیتر برتر |
۱ هفته پیش

چند سیگنال مثبت در بازار ارزهای دیجیتال اردیبهشت 1400 سایت تیتربرتر TitreBartar com

چند سیگنال مثبت در بازار ارزهای دیجیتال اردیبهشت 1400

تیتربرتر؛بیت کوین با نماد اختصاری BTC یکارزهای دیجیتالیا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۱.۰۷ تریلیون دلار، در رتبه ۱ بازار قرار داشته و سهم ۴۷.۱۸ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد .

بررسی سیگنال مثبت در بازار ارزهای دیجیتال اردیبهشت 1400

هر واحد از بیت کوین در این لحظه با قیمت ۵۷,۴۲۵ دلار، با احتساب نرخ تتر ۲۳,۳۹۰ تومان معادل ۱,۳۴۳,۱۷۹,۳۹۳ تومان معامله می شود و حجم مبادلات روزانه آن ۵۱.۵ میلیارد دلار است. قیمت در ۲۴ ساعت اخیر ۵.۵۴% افزایش یافته است.

بالاترین قیمت بیت کوین در تاریخ ۲۵ فروردین ۱۴۰۰(14 April 2021) معادل ۶۴,۸۶۳.۰۹ دلار بوده که همینک %۱۱.۴۶ پایین‌تر از آن زمان قرار دارد. تعداد واحدهای در گردش بیت کوین ۱۸.۷ میلیون و تعداد کل واحدهای آن ۲۱ میلیون خواهد بود.

زور روند صعودی بازار کریپتوکارنسی کم شده و کارشناسان انتظار اصلاح از بازار دارند اما سوال اینجاست که این اصلاح تا کجا ادامه دارد؟

بعد ازریزش بیت‌کوین تا کانال ۴۰ هزار دلاراین ارز بخشی از ریزش را جبران کرد اما نتوانست سقف قبلی خود را بدست بیاورد. حالا سوال اینجاست که آیا بیت‌کوین دوباره به کانال صعودی بازمی‌گردد یا اصلاح ادامه دارد؟

حسین شیبانی، کارشناس و تحلیلگر بازارهای مالی در رابطه با وضعیت بازار رمزارزها گفت: بعد از روند نزولی بیت‌کوین و ریزش این ارز تا کانال ۴۰ هزار دلار، این ارز نتوانست محدوده قبلی خود را بدست بیاورد و به نظر من بازار هنوز یک اصلاح بدهکار است. همچنین برخی از ارزها مانند اتریوم برخلاف بیت‌کوین سقف‌های جدیدی هم ثبت کردند اما ثبت این سقف‌ها با واگرایی همراه بود و همیشه سقف‌شکنی همراه با واگرایی زیاد معتبر نیست و نشان از کم شدن زور روند صعودی است.

شیبانی در رابطه با سیگنال‌های مثبت برای بازار کریگتوکارنسی گفت:  جلسه روز چهارشنبه فدرال رزرو سیگنال مثبتی برای بازار بود و در این جلسه قرار شد که نهادهای مالی آمریکا به دلیل اینکه هنوز وضعیت اشتغال به ثبات نرسیده است به پول‌پاشی خود در اقتصاد ادامه دهند و این موضوع می‌تواند سیگنال مثبتی برای بازار رمزارزها باشد. از طرفی آلت‌کوین‌ها در حال جداسازی راه خود از بیت‌کوین هستند و این موضوع می‌تواند خبر خوبی برای بازار باشد.

این کارشناس در رابطه با اینکه اصلاح تا کجا محتمل است گفت: به نظر می‌رسد بیت‌کوین تا محدوده ۴۲ هزار دلار اصلاح داشته باشد و این منطقه حمایت مهمی وجود دارد و در این منطقه عیار بازار سنجیده می‌شود. اگر بازار از این منطقه ریزش کند امکان به وجود آمدن ترس در بازار زیاد است و ریزش‌های بیشتر هم محتمل می‌شود اما به نظرم تا زمانی که بازار از محدوده ۴۲ هزار دلار پایین‌تر نیاید هر اصلاحی فرصت خرید محسوب می‌شود.

تغییرات جدید بیت کویین چیست؟

کارشناسان عقیده دارند بیت‌کوین از نظر بنیادی شرایطش تغییر نکرده و در حال حاضر تکنیکالی واکنش نشان می‌دهد و حالا با وجود اینکه بیت‌کوین محدوده مقاومت خود را شکسته هنوز سقف قبلی خود را پس نگرفته است و احتمال اصلاح وجود دارد. اما چرا بیت‌کوین رشد کرد؟

در ۲۴ ساعت گذشته، منقضی شدن قراردادهای اختیار ۴٫۲ میلیارد دلاری موجب شد تا بیت‌کوین برای اولین بار در دو هفته اخیر به سطح ۵۸ هزار دلاری برسد. منقضی شدن قرارداد اختیار از این نظر حائز اهمیت است که برخی از معامله‌گران را مجددا به بازار لحظه‌ای برمی‌گرداند و همین موضوع موجب افزایش تقاضا در بازار و بالارفتن قیمت می‌شود.

مریم محبی، کارشناس و تحلیلگر بازارهای مالی در رابطه با دلیل رشد بیت‌کوین گفت: وقتی سررسید قراردادهای آپشن فرامی‌رسد باید تکلیف این قراردادها مشخص شود و به نوعی با منقضی شدن این قراردادها تقاضا در بازار افزایش پیدا می‌کند و به همین دلیل بیت‌کوین رشد کرد.

این کارشناس در رابطه با ادامه روند بیت‌کوین گفت: بیت‌کوین فاندامنتال قوی ندارد و تکنیکالی رفتار می‌کند و از این بابت که هنوز سقف قبلی خود را نگرفته است احتمال اصلاح هنوز وجود دارد.

همچنین حسین شیبانی عقیده دارد رشدارزهای دیجیتالبا واگرایی همراه شده که این موضوع نشانه خوبی برای بازار نیست و باید فعلا اصلاح را محتمل دانست.

آیا بازار بیت کوین همچنان رشد می کند؟

ریسک بازار کریپتوکارنسی هنوز زیاد است و کارشناسان عقیده دارند اگر بیت‌کوین نتواند محدوده مقاومتی خود را پشت سربگذارد ریزش این ارز تا محدوده ۴۲ هزار دلار محتمل است. اما محدوده مقاومت بیت‌کوین شکسته می‌شود؟

مریم محبی، کارشناس و تحلیلگر بازارهای مالی در رابطه با روند بازار کریپتوکارنسی گفت: بعد از اصلاح تا ۴۸ هزار دلار محتمل است بیت‌کوین باز هم اصلاح داشته باشد چون این ارز هنوز نتوانسته محدوده مقاومت ۵۷ هزار دلار را پشت سر بگذارد و تا زمانی که از این محدوده عبور نکند سایه اصلاح روی سر بازار خواهد بود.

این کارشناس در رابطه باروند بیت‌کوینگفت: روند بیت‌کوین در بلندمدت صعودی است اما به نظر می‌رسد در کوتاه مدت احتمال اصلاح وجود دارد. محدوده ۴۲ و ۳۷ هزار دلار محدوده‌های حمایتی بیت‌کوین هستند.

حسین شیبانی، کارشناس و تحلیگر بازارهای مالی نیز گفت: محدوده ۴۲ هزار واحد محدوده حمایتی معتبری است و بعید می‌دانم این محدوده شکسته شود. از طرفی تقاضا در این محدوده به دلیل جذاب شدن قیمت‌ها زیاد می‌شود.

اما پیش‌بینی‌های بلندمدت ازبیت‌کوینمثبت است و کارشناسان عقیده دارند این ارز در بلندمدت تا ۱۰۰ هزار دلار هم رشد می‌کند.

گفتنی است قیمتاتریومدر بازار آزاد امروز شنبه ۱۱ اردیبهشت ساعت ۲۳ با 160 دلار افزایش، 2,939 دلار معامله شد.قیمت بیت کوین در بازار آزاد امروز پنجشنبه ۱۱ دی ساعت ۰۳ بدون هیچ تغییری، دلار معامله شد.

گردآورنده:احمد عزیزی#‌اقتصاد منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ماجرای انتقاد میرسلیم از کاندیداتوری قالیباف و رئیسی در انتخابات 1400,واکنش میرسلیم به کاندیداتوری قالیباف و رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری,تاثیر مذاکرات وین بر انتخابات 1400

2 ساعت پیش

مشکل فاضلاب کوی عشایر باید تا ۴۵ روز آینده رفع شود

5 ساعت پیش

تعیین حداقل دستمزد برای کارگران عامل شکنندگی بازار کار شده است

5 ساعت پیش

عرضه اولیه فگستر بخریم یا نه,اعلام یک عرضه اولیه جدید پس از مدت‌ها,جزئیات عرضه اولیه فگستر,معرفی شرکت صنایع روی ایرانیان با نماد فگستر,درج نماد شرکت گسترش صنایع روی ایرانیان با نماد فگستر در بازار دوم فرابورس,موضوع فعالیت و عمده تامین کنندگان مواد اولیه شرکت صنایع روی ایرانیان با نماد فگستر,هدف از پذیرش فگستر در بورس,سرمایه و ترکیب سهامداران گسترش صنایع روی ایرانیان با نماد فگستر,مقایسه فگستر با رقبا,مقایسه مالی فگستر با هم گرو هی هایش,صورت سود و زیان 5 سال اخیر گسترش صنایع روی ایرانیان,صورت سود و زیان 5 سال اخیر گسترش صنایع روی ایرانیان,سود تقسیمی گسترش صنایع روی ایرانیان طی 5 سال گذشته

5 ساعت پیش

دیدار مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان با امام جمعه بندرعباس

5 ساعت پیش

تعرفه مهندسان نظام مهدسی در سال 1400,حق الزحمه های نظام مهندسی در سال 1400,جدول تعرفه های نظام مهندسی در سال 1400,جزئیات نامه وزیر راه برای تعرفه های ناچیز مهندسان نظام مهندسی,حق الزحمه نظام مهندسی

5 ساعت پیش

با توجه به مصوبه شورای عالی بورس مبنی بر افزایش تدریجی وپیرو مطالعات صورت گرفته؛ هیات مدیره سازمان بورس؛متقارن سازی دامنه در همین مقطع و سپس افزایش تدریجی دامنه به صورت متقارن را مصوب کرد.

9 ساعت پیش

بر اساس اظهارات رضا برادران قانون جدید چک در سال 97 مطرح شد و در قالب آن، شاهد برخی نوآوری‌ها در راستای سیاست‌های پیشگیرانه، هستیم. به اعتقاد این فعال اقتصادی مهم ترین نوآوری به ماده 23 اصلاحیه قانون چک مربوط می‌شود که در آن روش جدید وصول چک در نظر گرفته شده است

9 ساعت پیش

مدیر عملیات بازار فرابورس ایران از عرضه اولیه ۱۵ درصد از سهام شرکت صنایع روی ایرانیان در فرابورس به عنوان اولین عرضه اولیه سال جدید در بازار سرمایه خبر داد و گفت: این عرضه اولیه چهارشنبه هفته جاری ۲۲ اردیبهشت‌ماه به روش ثبت سفارش انجام می‌شود و ناشر این سهام با هدف حمایت از این سهم، اوراق اختیار فروش تبعی با نرخ حدود ۲۰ درصد منتشر می‌کند.

10 ساعت پیش

گزارش بازار بورس در 19 اردیبهشت 1400,در بورس امروز چه گذشت,تحلیل بورس در 19 اردیبهشت 1400,پیش بینی بورس در 20 ادیبهشت 1400

12 ساعت پیش

آشنایی با خودرو مرسدس بنز Mercedes-Benz amg e63 مدل2021,مشخصات خودرو مرسدس بنز Mercedes-Benz amg e63 مدل2021,پیشرانه خودرو مرسدس بنز Mercedes-Benz amg e63 مدل2021,ظاهر خودرو مرسدس بنز Mercedes-Benz amg e63 مدل2021

12 ساعت پیش

رئیس هیات مدیره بانک گردشگری گفت: شروع اجرای پروژه بانکداری دیجیتالی و ارائه خدمات بانکی به صورت الکترونیک، کاهش قیمت تمام شده پول، به ثمر رسیدن بسیاری از پروژه ها و ساماندهی بدهی بازار بین بانکی از مهم‌ترین دستاوردهای بانک گردشگری در سال 99 بود.

12 ساعت پیش

احکام و میزان زکات فطره سال 1400,مراجع تقلید میزان فطریه 1400 را اعلام کردند,نظر مراجع تقلید درباره میزان زکات فطره و کفاره روزه ,زمان کنار گذاشتن فطریه و پرداخت آن ,مبلغ فطریه ۱۴۰۰ از نظر آیت الله علوی گرگانی,مبلغ فطریه و کفاره روزه ۱۴۰۰ از نظر آیت الله علوی گرگانی ,نظر آیت الله صافی گلپایگانی درباره میزان زکات فطره و کفاره روزه 1400,اعلام میزان و مبلغ زکات فطره ۱۴۰۰ از سوی آیت الله سبحانی,میزان زکات فطره ماه مبارک رمضان ۱۴۴۲,اعلام میزان و مبلغ زکات فطره ۱۴۰۰ از سوی آیت الله وحید خراسانی,اعلام مبلغ فطریه از سوی آیت الله سیستانی

12 ساعت پیش

پیش بینی آب و هوا در تعطیلات عید فطر 1400,پیش بینی 3 روزه وضع آب و هوا,وضعیت آب و هوا در تعطیلات عید فطر 1400,,,

12 ساعت پیش

این روزها بسته سیاستی ۳+۷ که به تصویب شورایعالی هماهنگی اقتصادی نیز رسیده موضوع اول صحبت های خانواده بازارسرمایه است، بسته ای که اجرای آن به زعم صاحب نظران بازار سرمایه، آثار مثبت کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت را به همراه دارد. کارشناسان بازار سرمایه در خصوص این بسته می گویند: ۳+۷ و مجموعه اقدامات مکمل آن به همراه قیمت های جهانی و معادلات سیاسی بین المللی به زودی مسیر بازار سرمایه را تغییر می دهند.

14 ساعت پیش

بیشتر...