خبرآنلاین |
۲ هفته پیش

سعید جلیلی: در سه ماهه نخست برای سهامداران خرد بورس امنیت ایجاد می کنیم خبرآنلاین

سعید جلیلی:  در سه ماهه نخست برای سهامداران خرد بورس امنیت ایجاد می‌کنیم 

ایرنا نوشت: نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: یکی از هنرهای رییس جمهوری این است که بین بازار پولی، سرمایه و بیمه هماهنگی ایجاد کند و ما برای این کار برنامه داریم.

سعید جلیلی در برنامه «رئیس جمهور و جوانان» که از شبکه ۳ به روی آنتن رفت، اظهار کرد: یکی از هنرهای رییس جمهوری این است که بین بازار پولی، سرمایه و بیمه هماهنگی ایجاد کند و ما برای این کار برنامه داریم.  

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: دوران نوجوانی و جوانی من با ایام دوران دفاع مقدس و جنگ همراه بود و امروز خوشحالم که جوانان ما می‌توانند نقشی مهم در آینده ایران داشته باشند.

 وی اضافه کرد: همانطور که ما در عرصه‌های مختلف چون دفاع مقدس و انقلاب، جوانان را داشتیم و دشمنان دوست داشتند که دهه شصت تکرار نشود، اما امروز و در دهه ۹۰ جوانانی داریم که در عرصه‌های مختلف نقش آفرینی کردند و شهید حججی‌ها را دیدیم و در عرصه‌های علمی هم موفقیت‌های بزرگ داشتیم.

 جلیلی تاکید کرد: بازار سرمایه، بازاری است که باید به تولید کشور اضافه کند و در بازار سرمایه باید پول بیشتر از کالا تولید شود. متاسفانه پول کشور در ۴۷ سال گذشته نزدیک ۴۲ هزار برابر شده اما کالا ۱.۷ برابر شده و این فاصله زیادی است.

 نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: زمانی که پول تا این حد افزایش پیدا کرده و تولید جا بماند مشکلاتی ایجاد می‌شود  و راه حل آن به تولید و افزایش آن باز می‌گردد. نباید اجازه داد بازار سرمایه به بازار سفته و سوداگری تبدیل شود چرا که آرامش را بر هم می‌زند.  

 در سه ماهه نخست برای سهامداران خرد بورس امنیت ایجاد می‌کنیم 

 وی اضافه کرد: باید بین بازار پولی و بازار سرمایه هماهنگی وجود داشته باشد، این هنر رئیس‌ جمهور است که بتواند بانک مرکزی، بیمه مرکزی و سازمان بورس را با هم هماهنگ کند. باید تدبیری اتخاذ شود گه اگر کسی وارد این عرصه می شود اطمینان حاصل کند که مشکلی نیست و ما در سه ماهه نخست برای سهامداران خرد این امنیت را ایجاد خواهیم کرد.

جلیلی در پاسخ به سوالی درباره برنامه خود برای کم کردن فاصله طبقاتی در کشور گفت: عدالت و کاهش فاصله طبقاتی یکی از شعارهای انقلاب بوده و اگر می‌خواهیم با فقر مبارزه کنیم باید با تبعیض و بی‌عدالتی هم مبارزه کرد. یکی از کارهایی که رییس جمهور باید انجام دهد این است که توزیع عادلانه فرصت در سراسر کشور محقق شود و فرقی بین تهران و سایر استان های کشور نباشد.

 نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: متاسفانه امروز فاصله چشمگیری را شاهد هستیم که در برخی از شاخص‌ها خود را نشان می دهد. بانک‌های ما تسهلات می‌دهند اما ۵۰ درصد مردم از این تسهیلات استفاده نکرده‌اند و متاسفانه ۹۰ درصد آن نیز فقط به ۱۰ درصد رسیده است.

 وی در ادامه گفت: یک مساله مهم وجود دارد و آن به بحث واردات و صادرات باز می‌گردد. واردات غلط مانع تولید می‌شود و کافی است تا تولیدکنندگان نتوانند در این عرصه رقابت کنند. برای همین مناطق آزاد شکل گرفت اما باید به ماهیت شکل‌گیری مناطق آزاد توجه کرد.

جلیلی با بیان اینکه ماهیت اصلی این مناطق این بود که سکویی برای صادرات کشور باشد، گفت: در تمام پایانه‌های مرزی باید رویکردی را در پیش بگیریم که اشتغال‌زایی و ارزآوری را به همراه داشته باشد. برای افزایش تولید باید میزان صادرات افزایش پیدا کند نه اینکه واردات بیشتر باشد.

 نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: دولت باید صادرات را یک وظیفه محوری برای همه دستگاه‌ها تعریف کند. در این شرایط همه باید پاسخگو باشند و بگویند چه برنامه‌ای دارند و این برای توسعه صادرات مهم است و شامل همه دستگاه‌های کشور خواهد بود.

وی تصریح کرد: هر جوان مرزنشین ایرانی باید یک صادرکننده برای کشور باشد نه اینکه به کولبری تن درهد.

 جلیلی با اشاره به مصوبه افزایش مناطق آزاد در مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: باید ببینیم که آیا مناطق آزاد به نفع کشوراست یا خیر. اگر این مناطق برای صادرات کشور باشد، خوب است و باید افزایش پیدا کند. مناطق آزاد باید در پایان سال گزارش دهند و مشخص کنند که چه میزان صادرات داشته اند تا معلوم شود میزان صادرات و  واردات به چه صورت بوده است.

 نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ادامه درباره حق مسکن برای هر شهروند ایرانی اظهار کرد: طبق قانون اساسی داشتن مسکن حق هر شهروند است و دولت وظیفه دارد که مسکن مردم را تامین کند. متاسفانه در ۸ سال گذشته میزان ساخت مسکن از ۸۰۰ هزار واحد به ۳۰۰ هزار در سال کاهش پیدا کرد، به همین شکل شاهد کاهش میزان ازدواج هم بودیم.  دولت باید برنامه داشته باشد تا حداقل در سال بتواند یک میلیون مسکن بسازد.  

 مدل و سبک مسکن مهر باید ادامه یابد

وی با اشاره به طرح مسکن مهر گفت: معتقدیم مدل و سبک مسکن مهر باید ادامه یابد و ایرادهای آن نیز برطرف شود. دولت باید تسهیلات اولیه و همچنین زمین ارزان را در اختیار مردم قرار دهد تا شاهد افزایش مسکن و رفع مشکلات باشیم.

جلیلی تصریح کرد: در دولت سایه، سایه جوانان بر سر دولت بود و ما معتقدیم هر دولتی اگر بخواهد کار کند، نیاز دارد تا سایه جوانان بر سرش باشد و این به آن معناست که جوانان، سایه به سایه دولت را تعقیب کنند و اگر کار خوبی می‌شود، کمک کنند و اگر کاری نقص دارد، کمک کنند تا آن کار تکمیل شود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: بسیاری از نابسامانی هایی که در سیستم اداری و اجرایی دیده می شود به دلیل عدم شفافیت است. روی چند دستور اجرایی کار کردیم و از روز اولی که دولت شروع به کار می‌کند آن را ابلاغ خواهیم کرد. یکی از این دستورکارها این است که سامانه شفافیت قراردادهای دولتی باید برقرار شود. باید شفافیت در کارها باشد و آحاد ملت نیز بتوانند مسائل را دنبال کنند تا مشخص شود که فسادی در کار بوده یا خیر.

جلیلی در بخش دیگری از سخنانش استفاده از فناوری‌های پیشرفته الکترونیکی برای تشکیل دولت فوق هوشمند را جزو برنامه‌های خود عنوان کرد و گفت: این سازوکارها مهم است و دولت باید از آن استقبال کند. اگر ما به دنبال شفافیت باشیم به جای آنکه چند دستگاه نظارتی را برای مراقبت فعال کنیم، می‌توانیم از کمک ۸۰ میلیون ایرانی که شامل نخبگان کشور هم می‌شود به عنوان ناظر استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: زمانی که ما به شکل سامانه این فعالیت ها را انجام بدهیم، آن وقت مشکلات و ایرادها پیدا می‌شوند و می‌توان آنها را حل کرد. با این شکل جلوی بسیاری از فسادها گرفته می‌شود و مردم این را خواهند دید.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: نظارت مردمی بر عملکرد بهینه دستگاه‌های اجرایی دولت سایه مهم است.

جلیلی یادآورشد: فرصت بی بدیلی در اختیار جوانان است در حالی که نسل قبل این فرصت را در اختیار نداشتند، ۳۰ سال قبل فضای مجازی وجود نداشت اما امروز این فضا و فرصت در اختیار است و جوانان می‌توانند با بهره گیری از این فرصت، فضایی را برای ایجاد هنر و اثبات خودشان در اختیار داشته باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره برنامه‌های آتی دولت در موضوع صنایع تبدیلی اظهار کرد: یکی از زمینه‌های اشتغال و ارز آوری و جلوگیری از خام فروشی در صنایع کشاورزی، دامپروری و شیلات این است که می‌توان با استفاده از فرصت‌های کشاورزی و صنایع تبدیلی، همه منطقه را اداره کرد.  ما فرصت هایی داریم که از ان جمله می‌توان به ماهی چشم‌زده و مرغ اجداد اشاره کنم که با هر یک قطعه از مرغ اجداد می‌توان چندین تن مرغ تولید کرد و این یک فرصت است.

 نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: ما امروز یکی از فرصت های خوبی که در اختیار داریم به کشاورزی باز می گردد، کشور ما فرصت کشاورزی و شیلات دارد که برخی کشورها با همین دو مورد کشورشان را اداره می‌کنند، ما در کنار نفت، معدن و گاز از این فرصت ها هم برخورداریم.

 جلیلی اضافه کرد: در بحث شیلات و در مرحله اول تولید آبزیان باید تولید علمی و جدی داشته باشیم تا به تولید انبوه برسیم یا در گلخانه‌داری می‌توان تا ۵۰۰ تن در برخی گلخانه‌ها برداشت کرد.  

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: در ۸ سال دولت سایه ۲۴ جلسه را با اصناف مختلف داشتیم که برای همین موضوع  ۱۲۰ سفر به ۳۱ استان کشور و بازدید از شهرک‌های صنعتی را در برنامه خود قرار دادیم. بسیاری از صنایع یا با ظرفیت پایین کار می‌کنند یا تعطیل شدند که این موضوع باعث کم شدن اشتغال و تولید را در پی خواهد داشت.

 وی ادامه داد: در همین سفرها به ۱۶ مشکل اساسی رسیدیم که باید برطرف شود به طور مثال مشکل تأمین مالی یکی از مشکلات تولید و  صنعت است در حالی که روزانه بانک‌ها ۲ هزار میلیارد تومان خلق پول می‌کنند اما کارخانجات مشکل کمبود نقدینگی دارند.

216216 #‌سیاسی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

چرا شی جی پینگ رئیس جمهور چین به سید ابراهیم رئیسی پیروز انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران تبریک نمی گوید؟

2 دقیقه پیش

جعفر سمیعی مدیرعامل باشگاه پرسپولیس از مدل عکس گرفتن مهدی شیری تعجب کرد، در حالی که حرکت کریم باقری و بردن جام برای سیامک نعمتیِ مصدوم، باعث تحسین همه شد.

2 دقیقه پیش

مهدی خمر گفت: برخورد مرگبار پژو ۴۰۵ با وانت تویوتا در محور "زاهدان - خاش " چهار کشته و ۲ مجروح برجای گذاشت.

8 دقیقه پیش

به مناسبت فرارسیدن هفته قوه قضاییه پایگاه‌های مشاوره حقوقی در ایستگاه‌های های تجریش، امام خمینی(ره)، دروازه دولت، دروازه شمیران، تئاتر شهر، میدان حضرت ولی‌عصر‌ (عج)، میدان انقلاب اسلامی و طالقانی برگزار می‌شود.

یک ربع پیش

سیزدهم خرداد ماه تولد سرمربی استقلال بود.

یک ربع پیش

فرهاد اینالویی معاون فناوری اطلاعات بانک ایران‌زمین در تشریح نقطه نظرات خود از بانکداری دیجیتال می‌گوید: «وجه تمایز بانکداری دیجیتال با اشکال دیگر بانکداری تمرکز آن بر نیازهای مشتری و داده‌محور بودن آن است، این داده‌محور بودن است که کلان داده‌ای از مشتری به سیستم بانکی می‌دهد و این کلان‌داده‌ها هستند که تشخیص می‌دهند چه تسهیلاتی می‌تواند در اختیار مشتری قرار دهد.»

نیم ساعت پیش

همزمان با سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی اجرای طرح تحول اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم آغاز شد

نیم ساعت پیش

برگزاری مجمع سالانه آب نیروی پتروشیمی بندرامام با تفسیر و تشریح موفقیت‌ها و دستاوردهای این مدیریت در سال گذشته همراه شد.

نیم ساعت پیش

بسیاری از بیماری‌ها ریشه در کم‌خوابی و کاهش ساعت خواب دارند.

نیم ساعت پیش

کرباسیان عنوان کرد: حوزه معدن در ایران از عنایت‌های خداوندی است و با اکتشاف درست جزو ۸ کشور برتر دنیا خواهیم بود. ما در حوزه گاز در دنیا نخست و در حوزه نفت ذخایر بسیار خوبی داریم و بیش از ۳ میلیون تن ذخایر زغال‌سنگ پیش‌بینی‌شده داریم.

1 ساعت پیش

بر اساس نص صریح قانون، سوءاستفاده از لباس و نشان نظامی جرم بوده و برای آن مجازات تعیین شده است.

1 ساعت پیش

قرارداد EPCطرح کریستال ملامین لردگان امروز با حضور رسول اشرف‌زاده مدیرعامل پترول، حسین بامیری نماینده لردگان در مجلس شورای اسلامی، نادر جداری مدیرعامل شرکت پتروآرمندلردگان و شرکت پناه صنعت پارت امضا شد.

1 ساعت پیش

وزارت برق عراق اعلام کرد پس از توافق با ایران در مورد نحوه پرداخت بدهی به تهران، این کشور امیدوار به از سر گیری کامل واردات گاز از ایران است.

1 ساعت پیش

سرمربی تیم ملی اسکاتلند از حذف زودهنگام شاگردانش از یورو 2020 پس از کسب تنها یک امتیاز در این رقابت‌ها ابراز تأسف کرد.

1 ساعت پیش

سرمربی تیم فوتبال استقلال درباره شرایط آبی پوشان توضیحاتی را بیان کرد.

1 ساعت پیش

بیشتر...