خبرگزاری ایسنا |
۱ هفته پیش

پیگیری طرحی برای قانونمندکردن شرکت ها در انجام تعهدات اجتماعی ایسنا

پیگیری طرحی برای قانونمندکردن شرکت‌ها در انجام تعهدات اجتماعی

ایسنا/خوزستانرئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: در کمیسیون اجتماعی مجلس در حال دنبال کردن طرحی مبنی بر قانونمند کردن شرکت های دولتی و خصولتی جهت انجام تعهدات اجتماعی این شرکت ها مخصوصا برای بحث محرومیت ها، حاشیه نشینی در شهرها و آسیب های اجتماعی هستیم.

ولی اسماعیلی امروز، ۲۵ دی ماه در نشست با فعالان اقتصادی استان خوزستان اظهار کرد: بحث صنایع پایین دستی پتروشیمی در خوزستان، اساسی ترین مشکل استان خوزستان است و با حل کردن همین موضوع به تنهایی، مشکلات اشتغال و محرومیت مناطق حل خواهد شد اما این موضوع تا کنون مغفول مانده است.

به گزارش ایسنا وی افزود: انتظار این است که در اسرع وقت، سرمایه گذاران و بخش خصوصی در مباحث این جلسه شریک شوند و به آن ها اختیار داده شود زیرا در همه جاها با همکاری مردم و تعاون موفق بوده ایم مانند دوران جنگ، بحث سازندگی و سرمایه گذاری.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه این موضوع در اهواز کم رنگ و کم اهمیت شده است. ضمن اینکه شرکت های دولتی که در خوزستان قرار دارند، به تعهدات اجتماعی خود عمل نکرده اند. در کمیسیون اجتماعی مجلس در حال دنبال کردن طرحی مبنی بر قانونمند کردن شرکت های دولتی و خصولتی جهت انجام تعهدات اجتماعی این شرکت ها مخصوصا برای بحث محرومیت ها، حاشیه نشینی در شهرها و آسیب های اجتماعی هستیم.

اسماعیلی بیان کرد: استفاده ار ظرفیت نیروها و پیمانکاران بومی در دستور کار قرار می گیرد و قطعا یکی از مصوبات ما خواهد بود. بحث چرخش مالی بانک ها و کارخانه های بزرگ که حساب هایشان در تهران فعال است و در سطح خوزستان این کار انجام می شود، به عنوان یکی از دغدغه ها قرار خواهد گرفت و در صورت اجرای این موضوع، بسیاری از مشکلات در راستای اعطای تسهیلات و سرمایه در گردش در خوزستان حل خواهد شد.

وی گفت: در خصوص بحث بیمه کارگران ساختمانی، یک دستور کار آماده شده است که در دستور کار هیئت رئیسه قرار دارد و اگر به رای صحن مجلس برسد، مشکل بیمه کارگران بدون ایجاد تغییر در قیمت مسکن حل خواهد شد.

 اسماعیلی در خصوص اظهارات رییس اتاق بازرگانی اهواز مبنی بر اینکه از ابتدای سال ۹۵ تا سه ماهه اول سال۹۹، یک هزار و ۲۱۰ دستورالعمل و بخش نامه به گمرک ارائه شده که ۵۳ درصد این بخشنامه ها برای فعالان اقتصادی محدودکننده بوده است، اظهار کرد: یکی از معضلات ما بخشنامه های مختلف و متضاد با یکدیگر است که مردم و سرمایه گذار را سردر گم کرده است . ان شالله بتوانیم در این راستا تعداد بخشنامه ها را به حداقل برسانیم تا سرمایه گذاران و مردم بتوانند از این موضوعات استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: در رابطه با بحث کشاورزی و بیمه کشاورزی قصد تصویب قانون دخیل کردن صنوف کشاورزی در بحث قیمت گذاری محصولات را داریم، تا بتوانیم این صنوف را در قیمت گذاری محصولات دخیل کنیم و دیگر، قیمت محصولات به صورت دستوری نباشد .

اسماعیلی ادامه داد: آجر و کارخانه های آجرسازی بحث مهمی است و تعطیلی این کارخانه ها به طرح ساخت ۴ میلیون مسکن لطمه وارد خواهد کرد و به این کارخانه ها کمک خواهیم کرد و در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد.

وی در خصوص اجرای فاز دوم شرکت فولاد اکسین خوزستان و دیگر شرکت های زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تمام سعی و تلاش ما در خصوص این شرکت ها و مجموعه ها خواهد بود و در اولویت ما قرار دارند.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

تشکیل اتاق فکر با حضور نخبگان و صاحب نظران در مناطق آزاد با هدف کاهش آسیب های اجتماعی در دستور کار دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد کشور قرار گرفت.

1 ساعت پیش

برگزیدگان جشنواره سراسری گوهر فاطمی در رشته های "عکاسی، خوشنویسی، شعر و داستان، طراحی، مقاله و پژوهش، نماهنگ و موشن گرافیک، نقاشی کودکان و نمایشگاه آب و آیینه" معرفی و تجلیل شدند.

1 ساعت پیش

مردم به دلیل انحصاری بودن خودرو در کشور راهی جز اقبال به سمت محصولات داخلی ندارند از این رو قیمت انواع خودرو همواره برای مشتریان از اهمیت زیادی برخوردار است.

1 ساعت پیش

قرار است در این بازی، بانوان هم در استادیوم حضور پیدا کنند.

2 ساعت پیش

بازسازی و نوسازی کارخانه ایزوگام واقع در شهرک صنعتی اشتهارد موجب شکسته شدن رکورد تولید ماهیانه این کارخانه شد.

2 ساعت پیش

سود خالص شرکت صنایع خاک چینی ایران ۱۳درصد نسبت به دوره مشابه سال قبل افزایش یافت.

2 ساعت پیش

پیشتر گمانه‌زنی‌هایی درباره برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام و پایان دور هشتم مذاکرات مطرح بود اما پیگیری‌های به عمل‌آمده حاکیست که این موضوع فعلا در دستور کار اتحادیه اروپا به عنوان هماهنگ کننده کمیسیون مشترک نیست.

2 ساعت پیش

هم‌وطنان عزیز توجه داشته باشند در صورت دریافت این چنین پیامک‌هایی، عجولانه عمل نکرده و اقدام به ثبت‌نام و ارسال اطلاعات هویتی خود نکنند."

3 ساعت پیش

نیروهای انتظامی و اطلاعاتی شهرستان اردستان با اشراف کامل در کوتاه‌ترین زمان این شخص هتاک را دستگیر کردند و تحویل مراجع قضایی دادند و روانه زندان شد.

3 ساعت پیش

سویه موضوعی توازن ناموزون، فضای انتزاعی با رویکرد اجتماعی است؛ گویا سعید محجوبی اتمسفر ناموزونی را روایت می‌کند که در آن توازن هست اما این توازن ظاهری است و عمق واقعی ندارد.

3 ساعت پیش

خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که دیپلمات های ایرانی پس از شش سال وقفه در نشست سازمان همکاری اسلامی در عربستان شرکت می کنند.

3 ساعت پیش

پاپ در سخنرانی و دعای هفتگی خود در میدان سنت پیتر خواستار انجام مذاکره برای خاموش کردن آتش بحران اوکراین شد.

3 ساعت پیش

با اینکه مشکلاتی در حوزه اقتصادی داریم که البته مسبب آن آمریکا است اما، این دلیل نمی‌شود که برخی با شیطنت بخواهند مردم را ناامید کنند زیرا این کار خیانت محسوب می‌شود.

3 ساعت پیش

افشای 50 نامی که در فهرست امسال نیروی اجرایی رهبران هتل&z

4 ساعت پیش

این شخص برای گرفتن قسط سوم تسهیلات خود به بنیاد مسکن استان مراجعه کرده و ظاهرا بعد از درگیری با یکی از کارمندان بنیاد اقدام به خودسورزی می‌کند.

4 ساعت پیش

بیشتر...