خبرآنلاین |
۱ هفته پیش

فلاحت پیشه: برخی دنبال دو قطبی ظریف رییسی هستند خبرآنلاین

فلاحت پیشه: برخی دنبال دو قطبی ظریف-رییسی هستند

ایرنا نوشت: رییس پیشین کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: برخی از جریان‌های سیاسی که شکل انتخابات برایشان مهم است نه محتوای آن، به دنبال شکل دادن دو قطبی ظریف-رییسی در انتخابات هستند، فارغ از اینکه افراد داوطلب برنامه‌ای داشته باشند.

«حشمت‌الله فلاحت پیشه»  با اشاره به انتشار تقطیع شده از فایل صوتی مصاحبه محمد جواد ظریف اظهار کرد: معتقدم که چه کارهایی که صدا و سیما می‌کند و چه انتشار فایل صوتی مصاحبه وزیر امور خارجه به منافع ملی کشور در این شرایط کمک نمی‌کند.

 وی با بیان اینکه فضای ذهنی سیاست‌مداران با فضای ذهنی مردم متفاوت است، افزود: یک جنبه از این گفت و گو، دفاع ظریف از وزارت امور خارجه و حوزه کاری خودش است. این نوعی تلاش از سوی وزیر امور خارجه برای ترمیم فضای دیپلماسی عمومی است.

وی با بیان اینکه دامن زدن به این موضوع نوعی اشتباه محاسباتی است، افزود: مردم ما خسته‌تر این هستند که دنبال مقصر بگردند. اتفاقا یکی از مسائل و مشکلات جامعه همین موضوع دنبال مقصر گشتن‌ها و تلاش برای مقصر نشان‌دادن همدیگر است.

رییس سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پخش سریال‌های ضد وزارت خارجه در صدا و سیما و انتشار فایل صوتی مصاحبه با وزیر امور خارجه کمکی به کشور نمی‌کند، اضافه کرد: به نظر می رسد این قبیل کارها به جای اینکه طرح اثباتی و ایجابی داشته باشند، بیشتر در قالب مقصریابی، ایجاد چالش می‌کنند که این کار باعث تضعیف قدرت چانه‌زنی وزارت خارجه در معادلات بین‌المللی است.

فلاحت پیشه با بیان اینکه این اتفاقات موضع وزارت امور خارجه را در مقابل غرب و روسیه تضعیف می کند، با اشاره به مواضع پیشین خود درباره روابط با روسیه گفت: من هم درباره پرواز هواپیماهای روسی در ایران و هم در مورد پایگاه نوژه موضع گیریهای مشخصی داشتم و هنوز هم پای آن مواضع هستم.

وی با اشاره به اننشار فایل صوتی از گفت و گوی ظریف گفت: شخصا در چنین شرایطی وارد فضای مقصریابی نمی‌شوم چون نمی‌خواهم فضای فکری من هم انحرافی شود. در شرایط کنونی نیازمند تعامل هستیم نه تقابل. تقابل در سیاست خارجی باعث ضعیف شدن موضع وزارت امور خارجه و آقای ظریف خواهد شد.

فلاحت پیشه: برخی دنبال دو قطبی ظریف-رییسی هستند

فلاحت پیشه با ذکر این نکته که وارد پروسه مذاکرات برجام شده‌ایم، یادآور شد: در شرایطی که مذاکرات در سطح کارشناسی برگزار شده و باید بر گام بعدی متمرکز باشیم، این کارها به این روند ضربه می‌زند.

 نماینده پیشین مجلس اضافه کرد: آثار زیان بار این رفتارها بر سیاست خارجی جدی است. ظریف و حتی دولت نتوانست مانع این اختلاف شوند، عملا شاهد هستیم مباحث جدید پیش آمده است. انتشار این فایل کاری عادی و توسط افراد عادی صورت نگرفته است. افرادی که دستی در قدرت ندارند به راحتی نمی‌توانند یک مصاحبه ۷ ساعته و صحبت‌هایی که در سیاست خارجی اثر منفی دارد را منتشر کنند.

این فعال سیاسی درباره تاثیرگذاری انتشار فایل صوتی ظریف در انتخابات پیش رو گفت: برخی از جریان‌های سیاسی که شکل انتخابات برایشان مهم است نه محتوای آن، به دنبال شکل دادن دو قطبی ظریف- رییسی در انتخابات هستند. یعنی فارغ از اینکه افراد داوطلب برنامه‌ای داشته باشند یا نه، برخی سعی می کنند کسانی که در حوزه سیاسی مطرح هستند را وارد صحنه کنند.

فلاحت پیشه با بیان اینکه برخی فقط می‌خواهند انتخاباتی برگزار شود، افزود: با توجه به اینکه کسانی که تاکنون مطرح بوده اند نمی‌توانند ایجاد دو قطبی کنند، لذا برای ایجاد دوقطبی واقعی، ظریف و رییسی دوقطب مناسب برای آنها است. این در حالی است که تاکنون هیچ برنامه انتخاباتی از سوی افراد مطرح را شاهد نبوده‌ایم. البته تاکید می‌کنم، منظور من فقط این دو نفر نیست.

وی گفت: معتقدم کشور نیازمند یک منجی است که به جای ایجاد تقابل، برای نجات کشور و رفع دغدغه‌هایی که ناامنی زیادی برای مردم به ویژه در حوزه اقتصادی به وجود آورده است، طرح و برنامه داشته باشد.

این استاد دانشگاه افزود: برخی فکر می‌کنند تقابل رییسی- ظریف فقط می‌تواند تنور انتخابات را گرم کند. من معتقدم تقابل باید بین برنامه‌ها باشد نه افراد و نه در موضوعاتی که همه طرفین در آن نقش داشته‌اند.

216219#‌سیاسی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ماجرای انتقاد میرسلیم از کاندیداتوری قالیباف و رئیسی در انتخابات 1400,واکنش میرسلیم به کاندیداتوری قالیباف و رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری,تاثیر مذاکرات وین بر انتخابات 1400

3 ساعت پیش

مشکل فاضلاب کوی عشایر باید تا ۴۵ روز آینده رفع شود

6 ساعت پیش

تعیین حداقل دستمزد برای کارگران عامل شکنندگی بازار کار شده است

6 ساعت پیش

عرضه اولیه فگستر بخریم یا نه,اعلام یک عرضه اولیه جدید پس از مدت‌ها,جزئیات عرضه اولیه فگستر,معرفی شرکت صنایع روی ایرانیان با نماد فگستر,درج نماد شرکت گسترش صنایع روی ایرانیان با نماد فگستر در بازار دوم فرابورس,موضوع فعالیت و عمده تامین کنندگان مواد اولیه شرکت صنایع روی ایرانیان با نماد فگستر,هدف از پذیرش فگستر در بورس,سرمایه و ترکیب سهامداران گسترش صنایع روی ایرانیان با نماد فگستر,مقایسه فگستر با رقبا,مقایسه مالی فگستر با هم گرو هی هایش,صورت سود و زیان 5 سال اخیر گسترش صنایع روی ایرانیان,صورت سود و زیان 5 سال اخیر گسترش صنایع روی ایرانیان,سود تقسیمی گسترش صنایع روی ایرانیان طی 5 سال گذشته

6 ساعت پیش

دیدار مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان با امام جمعه بندرعباس

6 ساعت پیش

تعرفه مهندسان نظام مهدسی در سال 1400,حق الزحمه های نظام مهندسی در سال 1400,جدول تعرفه های نظام مهندسی در سال 1400,جزئیات نامه وزیر راه برای تعرفه های ناچیز مهندسان نظام مهندسی,حق الزحمه نظام مهندسی

6 ساعت پیش

با توجه به مصوبه شورای عالی بورس مبنی بر افزایش تدریجی وپیرو مطالعات صورت گرفته؛ هیات مدیره سازمان بورس؛متقارن سازی دامنه در همین مقطع و سپس افزایش تدریجی دامنه به صورت متقارن را مصوب کرد.

10 ساعت پیش

بر اساس اظهارات رضا برادران قانون جدید چک در سال 97 مطرح شد و در قالب آن، شاهد برخی نوآوری‌ها در راستای سیاست‌های پیشگیرانه، هستیم. به اعتقاد این فعال اقتصادی مهم ترین نوآوری به ماده 23 اصلاحیه قانون چک مربوط می‌شود که در آن روش جدید وصول چک در نظر گرفته شده است

11 ساعت پیش

مدیر عملیات بازار فرابورس ایران از عرضه اولیه ۱۵ درصد از سهام شرکت صنایع روی ایرانیان در فرابورس به عنوان اولین عرضه اولیه سال جدید در بازار سرمایه خبر داد و گفت: این عرضه اولیه چهارشنبه هفته جاری ۲۲ اردیبهشت‌ماه به روش ثبت سفارش انجام می‌شود و ناشر این سهام با هدف حمایت از این سهم، اوراق اختیار فروش تبعی با نرخ حدود ۲۰ درصد منتشر می‌کند.

11 ساعت پیش

گزارش بازار بورس در 19 اردیبهشت 1400,در بورس امروز چه گذشت,تحلیل بورس در 19 اردیبهشت 1400,پیش بینی بورس در 20 ادیبهشت 1400

13 ساعت پیش

آشنایی با خودرو مرسدس بنز Mercedes-Benz amg e63 مدل2021,مشخصات خودرو مرسدس بنز Mercedes-Benz amg e63 مدل2021,پیشرانه خودرو مرسدس بنز Mercedes-Benz amg e63 مدل2021,ظاهر خودرو مرسدس بنز Mercedes-Benz amg e63 مدل2021

13 ساعت پیش

رئیس هیات مدیره بانک گردشگری گفت: شروع اجرای پروژه بانکداری دیجیتالی و ارائه خدمات بانکی به صورت الکترونیک، کاهش قیمت تمام شده پول، به ثمر رسیدن بسیاری از پروژه ها و ساماندهی بدهی بازار بین بانکی از مهم‌ترین دستاوردهای بانک گردشگری در سال 99 بود.

13 ساعت پیش

احکام و میزان زکات فطره سال 1400,مراجع تقلید میزان فطریه 1400 را اعلام کردند,نظر مراجع تقلید درباره میزان زکات فطره و کفاره روزه ,زمان کنار گذاشتن فطریه و پرداخت آن ,مبلغ فطریه ۱۴۰۰ از نظر آیت الله علوی گرگانی,مبلغ فطریه و کفاره روزه ۱۴۰۰ از نظر آیت الله علوی گرگانی ,نظر آیت الله صافی گلپایگانی درباره میزان زکات فطره و کفاره روزه 1400,اعلام میزان و مبلغ زکات فطره ۱۴۰۰ از سوی آیت الله سبحانی,میزان زکات فطره ماه مبارک رمضان ۱۴۴۲,اعلام میزان و مبلغ زکات فطره ۱۴۰۰ از سوی آیت الله وحید خراسانی,اعلام مبلغ فطریه از سوی آیت الله سیستانی

13 ساعت پیش

پیش بینی آب و هوا در تعطیلات عید فطر 1400,پیش بینی 3 روزه وضع آب و هوا,وضعیت آب و هوا در تعطیلات عید فطر 1400,,,

13 ساعت پیش

این روزها بسته سیاستی ۳+۷ که به تصویب شورایعالی هماهنگی اقتصادی نیز رسیده موضوع اول صحبت های خانواده بازارسرمایه است، بسته ای که اجرای آن به زعم صاحب نظران بازار سرمایه، آثار مثبت کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت را به همراه دارد. کارشناسان بازار سرمایه در خصوص این بسته می گویند: ۳+۷ و مجموعه اقدامات مکمل آن به همراه قیمت های جهانی و معادلات سیاسی بین المللی به زودی مسیر بازار سرمایه را تغییر می دهند.

15 ساعت پیش

بیشتر...