تیتر برتر |
۱ هفته پیش

بیت کوین دوباره به کانال 60 هزار دلار باز می گردد تحلیل تکنیکال بیت کوین در 12 اردیبهشت 1400 سایت تیتربرتر TitreBartar com

بیت کوین دوباره به کانال 60 هزار دلار باز می گردد؟/تحلیل تکنیکال بیت کوین در 12 اردیبهشت 1400

به گزارشتیتربرتر؛ پس از اینکهبیت کوینبا قیمتی در حدود 54000 دلار ترید شد، با افزایش 4000 دلاری در یک روز به بالای58500 دلاررسید. این بالاترین سطح قیمت این دارایی از زمان سقوط بازار در اواسط آوریل (اواخر فروردین) بوده است.

موانع پیش روی صعود بیت کوین

با این حال، خرس ها در این مرحله دوباره وارد عمل شدند و اجازه افزایش بیشتر را ندادند. در ساعات بعدی، بیت کوین با اصلاحی 2000 دلاری روبرو شد که منجر به افت قیمت تا56000دلار شد. علی رغم اندکی بهبود، BTC هنوز در مقیاس 24 ساعته بیش از 2٪ کاهش را نشان می دهد.

اندیکاتورهای تکنیکال حاکی از آن هستند که اولینموانع پیش روی بیت کوین خطوط مقاومت58355دلار،59000دلار و60000دلار هستند.

در مقابل، در صورت ریزش قیمت،حمایت های مهمدر سطح فعلی56950دلار،57000دلار که میانگین متحرک 50 روزه و به دنبال آن،56200دلار به کمک این ارز می آیند.

آخرین وضعیت آلتکوین ها در بازار

اخیراً بیشترکوین های جایگزینبا رشدی چشمگیر روبرو شدند و بخش عمده ای ازچیرگی بیت کوینبربازار رمزارزهارا کاهش دادند.

بنابر گزارش وب سایتcryptopotato؛ با این حال، در 24 ساعت گذشته وضعیت آلتکوین ها نیز کمی آرام شده است.بایننس کوین پس از ثبت آخرین رکورد قیمت خود در حدود 645 دلار، با 4٪ کاهش به حدود 600 دلار رسیده است.

Ripple(-0.6٪) ،Cardano(-2.6٪) ،Polkadot(-2.3٪) ،Uniswap(-2.6٪) وLitecoin(-1٪) نیز امروز قرمز هستند. در مقابل ،Chainlink(4.5٪) وDogecoin(5.5٪) بیشترین رشد را در میان آلتکون های دارای ارزش زیاد شاهد بوده اند. در نتیجه این تحولات، LINK بالای 40 دلار معامله می شود در حالی که DOGE  حدود 0.38 دلار قیمت دارد.

اتریومنیز با 2٪ افزایش در مقیاس 24 ساعته امروز به رنگ سبز دیده می شود. دیروز اتر فقط 40 دلار با نقطه عطف 3000 دلاری فاصله داشت.

آلتکوین هایی مانندBakeryToken (41%), Nano (22%), Huobi Token (15%), Fantom (13%), Ethereum Classic (12%) و Solana (10%) امروز افزایش قیمت دورقمی داشته اند.

در نهایت ، سرمایه تجمعی بازار تمام دارایی های رمزنگاری در حدود 30 میلیارد دلار کاهش یافته است اما همچنان بالای 2.2 تریلیون دلار است.

تلاش بیت کوین برای رسیدن به کانال 60 هزار دلار

ورود موج تازه سرمایه های ورودی باعث افزایش قیمت ارزهای دیجیتالی از جمله بیتکوین شد.

در این رابطه سی‌ان‌بی‌سی نوشت: رویای کسب سودهای هنگفت و نوسانات وسوسه انگیز ارزهای دیجیتالی باعث شده است تا شمار ورود سرمایه های جدید به این بازارها با شیبی تند رو به افزایش باشد. روزنامه چوسان ایلبو کره جنوبی در گزارشی تب ارزهای دیجیتالی در این کشور را نگران کننده خوانده و نوشته است بسیاری از جوانان ۲۰ تا ۳۰ سال کره ای به خیال یک شبه پولدار شدن، کار خود را رها کرده اند و تمام دارایی های خود را به بازار آورده اند.

بانک های مرکزی بزرگ جهان نظیر بانک مرکزی آمریکا و همتای چینی آن کار روی صدورارز دیجیتالملی خود را آغاز کرده اند. در حالی که مدت زمان زیادی تا راه اندازی ویان دیجیتالی باقی نمانده، هیرت پیرس- کمیسر مالی سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا- گفته است ارزهای دیجیتالی نظیر یوان دیجیتال قرار نیست سلطه دلار بر بازارهای مالی را به چالش بکشند و دلار جایگاه ممتاز خود را در نظام مالی جهان حفظ خواهد کرد.

با ورود هرچه بیشتر شرکت های بزرگ بهبازار ارزهای دیجیتالی، این بار  بانک سرمایه گذاری اروپا اعلام کرد که نخستین اوراق قرضه مبتنی بر فناوری بلاکچین اتریوم را صادر کرده است. معامله گرانارزهای دیجیتالیامیدوارند ورود تدریجی بانک های بزرگ به بازار باعث شود تا جریانات سرمایه ای در نیمه دوم امسال افزایش زیادی پیدا کند و مقبولیت این ارزها نیز به عنوان ابزاری برای پرداخت و حفظ ارزش افزایش پیدا کند.

تحلیل تکنیکال بیت کوین  در 12 اردیبهشت 1400

هفته گذشته،قیمت بیت کوینبالای منطقه حمایتی52500دلار در برابر دلار آمریکا ثابت ماند. جفت ارز BTC/USD با تداوم یک روند افزایشی پیوسته توانست دو مانع مهم را در حدود55000دلار پشت سر بگذارد.

بنابر تحلیل وب سایتnewsbtc؛ قیمت این ارز رمزپایه برتر حتیمقاومت 56500 دلاریرا شکست و روند صعودی خود را ادامه داد. پس از جهش قیمت بالاتر از سطح 58000 دلار، بیت کوین در نزدیکی منطقه 58500 دلار متوقف شد. سقف قیمت در حدود تراز 58494 دلار تشکیل شده و اکنون در حالاصلاحاست.

در ادامه این روند اصلاحی، بیت کوین با قیمتی زیر سطح57500دلار معامله شد. زیر سطح اصلاحی 23.6٪ فیبوناچی حرکت صعودی 52489 دلار به 58494 دلار  یک شکست قیمت وجود داشت. در روند نزولی، یکحمایت اصلیدر نزدیکی منطقه55500دلار وجود دارد.

سطوح حمایتی و مقاومت بیت کوین

در نمودار 4 ساعته جفت ارز BTC/USD یک خط روند صعودی اصلی با حمایتی نزدیک به 55400 دلار تشکیل شده است. این خط روند نزولی به سطح اصلاحی 50٪ فیبوناچی حرکت صعودی کف نوسانی 52489 دلار به 58494 دلار نزدیک است.

در روند صعودی، قیمت در نزدیکی سطوح 58000 و 58500 دلار با مقاومت مهمی روبرو شده است. بسته شدن قیمت بالاتر از مقاومت 58000 دلار و 58500 دلار می تواند راه را برای افزایش بهسمت مقاومت 60000 دلارباز کند.

اگر بیت کوین نتواند ازسطح 58000 دلارعبور کند، با خطر آغاز یک رونداصلاح نزولیروبرو است. در این حالت، اولین حمایت اصلی نزدیک به سطح55500 دلارو منطقه خط روند خواهد بود.

حمایت اصلی بعدی نزدیک به سطح 55000 دلار و میانگین متحرک ساده 100 می باشد. هرگونه کاهش بیشتر ممکن است افت قیمت به سمتسطح حمایتی 52500 دلاررا به همراه داشته باشد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD کم کم در منطقه صعودی شتاب خود را از دست می دهد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC /USD در حال حاضر بالای سطح 50 است.

 • حمایت اصلی: 55500 دلار
 • مقاومت اصلی: 58500 دلار

قیمت ارز‌های دیجیتالی در 12 اردیبهشت 1400

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۲۲۱۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۲.۶ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۵۱ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین و ۱۷ درصد در اختیار اتریوم است. بیت‌کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.

به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتال (تا ساعت ۱۳ ظهر به وقت شرقی)؛ این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

۱- بیت کوین

 • قیمت: ۵۷ هزار و ۴۲۹.۵۳ دلار
 • تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۸۵ درصد افزایش
 • تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۶.۶۸ درصد افزایش

۲- اتریوم

 • قیمت: ۲۸۶۰.۶۹ دلار
 • تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۴.۳۱ درصد افزایش
 • تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۳۰.۴۵ درصد افزایش

۳- بایننس کوین

 • قیمت: ۶۱۸.۲۲ دلار
 • تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۰۷ درصد افزایش
 • تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۵.۶۰ درصد افزایش

۴- ریپل

 • قیمت: ۱.۵۶ دلار
 • تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۶۵ درصد کاهش
 • تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۴۸.۰۵ درصد افزایش

۵- تتر

 • قیمت: ۱.۰۰ دلار
 • تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد افزایش
 • تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد افزایش

۶- کاردانو

 • قیمت: ۱.۳۳ دلار
 • تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۴۹ درصد کاهش
 • تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۹.۵۰ درصد افزایش

۷- دوج کوین

 • قیمت: ۰.۳۵۷ دلار
 • تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱۳.۸۳ درصد افزایش
 • تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۳۵.۴۳ درصد افزایش

۸- پولکا دوت

 • قیمت: ۳۶.۴۱ دلار
 • تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۵۴ درصد افزایش
 • تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۳.۲۱ درصد افزایش

۹- یونی سواپ

 • قیمت: ۳۹.۴۹ دلار
 • تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۱۹ درصد کاهش
 • تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۳۲.۱۰ درصد افزایش

۱۰- بیت کوین کش

 • قیمت: ۹۹۲.۱۱ دلار
 • تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۳.۶۴ درصد افزایش
 • تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۸.۷۱ درصد افزایش

گردآورنده:الهام خلیلی خو#‌اقتصاد منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ماجرای انتقاد میرسلیم از کاندیداتوری قالیباف و رئیسی در انتخابات 1400,واکنش میرسلیم به کاندیداتوری قالیباف و رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری,تاثیر مذاکرات وین بر انتخابات 1400

3 ساعت پیش

مشکل فاضلاب کوی عشایر باید تا ۴۵ روز آینده رفع شود

6 ساعت پیش

تعیین حداقل دستمزد برای کارگران عامل شکنندگی بازار کار شده است

6 ساعت پیش

عرضه اولیه فگستر بخریم یا نه,اعلام یک عرضه اولیه جدید پس از مدت‌ها,جزئیات عرضه اولیه فگستر,معرفی شرکت صنایع روی ایرانیان با نماد فگستر,درج نماد شرکت گسترش صنایع روی ایرانیان با نماد فگستر در بازار دوم فرابورس,موضوع فعالیت و عمده تامین کنندگان مواد اولیه شرکت صنایع روی ایرانیان با نماد فگستر,هدف از پذیرش فگستر در بورس,سرمایه و ترکیب سهامداران گسترش صنایع روی ایرانیان با نماد فگستر,مقایسه فگستر با رقبا,مقایسه مالی فگستر با هم گرو هی هایش,صورت سود و زیان 5 سال اخیر گسترش صنایع روی ایرانیان,صورت سود و زیان 5 سال اخیر گسترش صنایع روی ایرانیان,سود تقسیمی گسترش صنایع روی ایرانیان طی 5 سال گذشته

6 ساعت پیش

دیدار مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان با امام جمعه بندرعباس

6 ساعت پیش

تعرفه مهندسان نظام مهدسی در سال 1400,حق الزحمه های نظام مهندسی در سال 1400,جدول تعرفه های نظام مهندسی در سال 1400,جزئیات نامه وزیر راه برای تعرفه های ناچیز مهندسان نظام مهندسی,حق الزحمه نظام مهندسی

6 ساعت پیش

با توجه به مصوبه شورای عالی بورس مبنی بر افزایش تدریجی وپیرو مطالعات صورت گرفته؛ هیات مدیره سازمان بورس؛متقارن سازی دامنه در همین مقطع و سپس افزایش تدریجی دامنه به صورت متقارن را مصوب کرد.

10 ساعت پیش

بر اساس اظهارات رضا برادران قانون جدید چک در سال 97 مطرح شد و در قالب آن، شاهد برخی نوآوری‌ها در راستای سیاست‌های پیشگیرانه، هستیم. به اعتقاد این فعال اقتصادی مهم ترین نوآوری به ماده 23 اصلاحیه قانون چک مربوط می‌شود که در آن روش جدید وصول چک در نظر گرفته شده است

11 ساعت پیش

مدیر عملیات بازار فرابورس ایران از عرضه اولیه ۱۵ درصد از سهام شرکت صنایع روی ایرانیان در فرابورس به عنوان اولین عرضه اولیه سال جدید در بازار سرمایه خبر داد و گفت: این عرضه اولیه چهارشنبه هفته جاری ۲۲ اردیبهشت‌ماه به روش ثبت سفارش انجام می‌شود و ناشر این سهام با هدف حمایت از این سهم، اوراق اختیار فروش تبعی با نرخ حدود ۲۰ درصد منتشر می‌کند.

11 ساعت پیش

گزارش بازار بورس در 19 اردیبهشت 1400,در بورس امروز چه گذشت,تحلیل بورس در 19 اردیبهشت 1400,پیش بینی بورس در 20 ادیبهشت 1400

13 ساعت پیش

آشنایی با خودرو مرسدس بنز Mercedes-Benz amg e63 مدل2021,مشخصات خودرو مرسدس بنز Mercedes-Benz amg e63 مدل2021,پیشرانه خودرو مرسدس بنز Mercedes-Benz amg e63 مدل2021,ظاهر خودرو مرسدس بنز Mercedes-Benz amg e63 مدل2021

13 ساعت پیش

رئیس هیات مدیره بانک گردشگری گفت: شروع اجرای پروژه بانکداری دیجیتالی و ارائه خدمات بانکی به صورت الکترونیک، کاهش قیمت تمام شده پول، به ثمر رسیدن بسیاری از پروژه ها و ساماندهی بدهی بازار بین بانکی از مهم‌ترین دستاوردهای بانک گردشگری در سال 99 بود.

13 ساعت پیش

احکام و میزان زکات فطره سال 1400,مراجع تقلید میزان فطریه 1400 را اعلام کردند,نظر مراجع تقلید درباره میزان زکات فطره و کفاره روزه ,زمان کنار گذاشتن فطریه و پرداخت آن ,مبلغ فطریه ۱۴۰۰ از نظر آیت الله علوی گرگانی,مبلغ فطریه و کفاره روزه ۱۴۰۰ از نظر آیت الله علوی گرگانی ,نظر آیت الله صافی گلپایگانی درباره میزان زکات فطره و کفاره روزه 1400,اعلام میزان و مبلغ زکات فطره ۱۴۰۰ از سوی آیت الله سبحانی,میزان زکات فطره ماه مبارک رمضان ۱۴۴۲,اعلام میزان و مبلغ زکات فطره ۱۴۰۰ از سوی آیت الله وحید خراسانی,اعلام مبلغ فطریه از سوی آیت الله سیستانی

13 ساعت پیش

پیش بینی آب و هوا در تعطیلات عید فطر 1400,پیش بینی 3 روزه وضع آب و هوا,وضعیت آب و هوا در تعطیلات عید فطر 1400,,,

13 ساعت پیش

این روزها بسته سیاستی ۳+۷ که به تصویب شورایعالی هماهنگی اقتصادی نیز رسیده موضوع اول صحبت های خانواده بازارسرمایه است، بسته ای که اجرای آن به زعم صاحب نظران بازار سرمایه، آثار مثبت کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت را به همراه دارد. کارشناسان بازار سرمایه در خصوص این بسته می گویند: ۳+۷ و مجموعه اقدامات مکمل آن به همراه قیمت های جهانی و معادلات سیاسی بین المللی به زودی مسیر بازار سرمایه را تغییر می دهند.

15 ساعت پیش

بیشتر...