واکسیناسیون طیور علیه آنفلوآنزای فوق حاد در استان مرکزی all tv logo

واکسیناسیون طیور علیه آنفلوآنزای فوق ‌حاد در استان مرکزی
مرکزیاراک

محمد فتاحی گفت: ۲۱ هزار و ۷۶۱ پایش و مراقبت فعال و غیرفعال سال گذشته از سطح مرغداری‌ها، واحدهای پرورش طیور، تالاب‌ میقان اراک و آبگیرهای استان مرکزی انجام شد.

وی عنوان کرد: ۱۳ هزار و ۴۲۰ مورد نمونه‌برداری با رشد ۴۰ درصدی و تعداد ۹۳۴ آزمایش با افزایش ۲ برابری نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن در این پایش‌ها از واحدهای مرغداری و پرندگان تلاب میقان و آبگیرهای استان مرکزی در سال ۱۴۰۲ انجام شد که در این آزمایش‌ها موردی از بیماری آنفلوآنزای فوق‌حاد پرندگان مشاهده نشد.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی به کاهش کانون بیماری آنگارا در سطح استان اشاره کرد و افزود: تعداد یک میلیون و ۱۸ هزار دز واکسن بیماری آنگارا سال گذشته در مرغداری‌های صنعتی استان مرکزی تزریق شد.

فتاحی ادامه داد: برگزاری دوره‌های آموزشی برای بهره‌برداران، نشست هماهنگی با تولیدکنندگان، اتحادیه‌ها و تعاونی مرغداری‌ها و ممیزی از واحدهای پرورش طیور و اطلاع رسانی در فضای مجازی از دیگر اقدامات این نهاد برای مقابله با بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در این استان در سال گذشته بود.

وی اظهار کرد: آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان از جمله بیماری‌های واگیردار و مشترک بین انسان و طیور است که شیوع احتمالی این بیماری با شروع ناگهانی تلفات، انتشار وسیع در گله پرندگان، کاهش شدید مصرف دان و علایم تنفسی پرنده ‌ها همراه است.

باشگاه خبرنگاران جوانمرکزیاراک#‌اخبار منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

نماینده روسیه در سازمان ملل در نشست شورای امنیت با حمایت از پاسخ کوبنده ایران به تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی تاکید کرد نشست اضطراری شورای امنیت درباره پاسخ ایران، رویکرد دوگانه و مزورانه غرب را نشان می‌دهد.

یک ربع پیش

دبیر شورای عالی امنیت ملی در گفت‌و‌گوی تلفنی با همتای هندی خود گفت: نباید فرصتی برای سوء استفاده و شانه خالی کردن رژیم صهیونیستی از مسئولیت جنایت هایش فراهم گردد.

یک ربع پیش

نماینده سوریه در سازمان ملل با مشروع خواندن پاسخ کوبنده ایران به تجاوزگری اخیر رژیم صهیونیستی تاکید کرد که آمریکا باید به حضور غیرقانونی در سوریه و حمایت از گروههای تروریستی پایان دهد.

یک ربع پیش

رسانه‌های یمنی از تجاوز مشترک آمریکا و انگلیس به استان تعز واقع در جنوب غرب یمن خبر دادند.

یک ربع پیش

این کشتی یک روز پیش از عملیات تنبیه رژیم صهیونیستی در تنگۀ هرمز توقیف شده است./ فارس

نیم ساعت پیش

آب مروارید یک عارضه چشمی است، این بیماری اختلالاتی در بینایی شما ایجاد می کند و دیدن را برای شما مشکل می کند، اما این بیماری قابل کنترل و درمان است.

نیم ساعت پیش

وزیر خارجه اردن بر تمایل کشورش برای داشتن روابط حسنه با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

یک ربع پیش

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور ایجاد مجمع زنان خیر از طریق تشویق خیرین داخلی و خارجی را برای یکپارچه‌سازی کمک‌ها در جهت رفع مسائل و مشکلات موثر دانست.

نیم ساعت پیش

نماینده چین با اشاره به اقدام تلافی‌جویانه نظامی ایران علیه اسرئیل گفت: از اقدام ایران ابراز نگرانی عمیق می‌کنیم ولی ایران تاکید کرده که این اقدام تلافی‌جویانه بوده و اتمام یافته است.

یک ربع پیش

بیشتر...