ایران آنلاین |
1 روز پیش

مقام عراقی: ترامپ به خاطر جنایت های جنگی باید محاکمه شود | ایران آنلاین

مقام عراقی: ترامپ به خاطر جنایت های جنگی باید محاکمه شود

عضو کمیسیون روابط خارجی پارلمان عراق تاکید کرد که «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا باید به خاطر جنایت های جنگی و تحریم کردن چهره های میهن پرست عراق محاکمه شود.

«مختار الموسوی» عضو کمیسیون روابط خارجی پارلمان عراق امروز پنجشنبه تصریح کرد: بعد از جنایت های جنگی که ترامپ مرتکب شده و تحریم هایی که علیه چهره های سرشناس ملی عراق وضع کرده است، محاکمه او واجب شده است.

وی تصریح کرد: آمریکا به اعمال تحریم های یکجانبه خود علیه شخصیت ها و چهره های سرشناس مختلف خواه در داخل یا خارج از عراق ادامه خواهد داد.

الموسوی که با پایگاه خبری «المعلومه» عراق گفت وگو کرد، خاطرنشان ساخت: اقدامات آمریکا در اعمال تحریم ها هیچ معنا و مفهوم یا تاثیری ندارد و صرفا اجرای سیاست ترامپ است که بایستی به خاطر جنایت های جنگی اش و نیز راه انداختن هرج و مرج اخیر در کشورش مجازات شود.

دستگاه قضایی عراق اخیرا با صدور حکم جلب «دونالد ترامپ» گام مهمی را برداشت تا مسیر محاکمه رییس جمهوری آمریکا به دلیل جنایت ترور شهیدان سردار سپهبد «حاج قاسم سلیمانی» فرمانده پیشین نیروی قدس و «حاج ابومهدی المهندس» معاون سازمانالحشد الشعبی عراقو همرزمان آنها بویژه پس از پایان دوره ریاست جمهوری وی در آینده نزدیک، هموارتر شود.

الموسوی تاکید کرد: اقدامات دولت آمریکا در اعمال تحریم علیه شخصیت های میهن پرست عراقی دخالت در امور داخلی این کشور است و ایجاب می کند که دولت عراق درقبال این دخالت ها پاسخی قاطع نشان دهد.

وزارت خزانه داری آمریکاچهارشنبه شب اعلام کرد که نام «ابوفدک المحمداوی» رئیس ستاد کل نیروهایسازمان الحشد الشعبی عراقرا به فهرست تروریسم  افزوده است.

دفتر کنترل دارایی‌ های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا جمعه شب  گذشته نیز «فالح الفیاض» رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق را در فهرست تحریم خود قرار داد که این تصمیم دولت آمریکا با موجی از محکومیت‌ها و مخالفت‌ها در سطح مسئولان، احزاب، تشکل‌ها و مردم عراق روبرو شد.

سازمان الحشد الشعبی عراقبر پایه فتوای جهاد کفایی مرجعیت عالی دینی این کشور برای پاسداری از خاک عراق در برابر یورش تروریسم داعشی – تکفیری پایه‌گذاری شد.

سازمان الحشد الشعبی عراقدر سالهای گذشته نقشه‌های آمریکا را با بیرون راندن گروه تروریستی داعش از بین برد و کاخ سفید را در رسیدن به اهدافش ناکام گذاشت و تداوم روحیه جهادی، مبارزاتی و مقابله با اشغالگری آن در سالهای پس از شکست داعش نیز نگذاشته است تا اشغالگران آمریکایی و همدستان منطقه‌ای آنها به اهداف مورد نظر خود در عراق دست یابند و به عقیده تحلیلگران عراقی، همین ناتوانی و ضعف دولت آمریکا در رسیدن به اهدافش و خنثی شدن نقشه‌هایش در عراق و حضور پررنگ الحشدالشعبی در عرصه‌های مختلف در این کشور در سایه تاکید در مناسبت‌های مختلف بر لزوم خروج نیروهای آمریکایی از عراق باعث شده تا دولت آمریکا به خیال خود در پایان عمرش با تحریم کردن رئیس سازمان الحشد الشعبی و رئیس ستاد کل آن بخواهد به نوعی از این سازمان انتقام بگیرد و این درحالی است که تاکنون سیاست شکست خورده تحریمی آمریکا راه به جایی نبرده و هر روز ضعف و ناتوانی این کشور را در سطح جهان و بویژه منطقه بیش از پیش نمایان کرده است./ ایرنا#‌اخبار
منبع: ایران آنلاین


تبلیغات

مطالب مرتبط

جشن تولد محمود فکری در حاشیه تمرین استقلال برگزار شد.

2 دقیقه پیش

مدیر کل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان قم در دیدار با اعضای معتمدین معین استان قم گفت: تعامل با تشکلها و گروههای فعال ایثارگری در راس تمامی فعالیت های بنیاد قرار دارد، تقویت این تشکل ها و گروهها موجب رشد اعتماد جامعه ایثارگر است.

3 دقیقه پیش

پلیس جستجوهای خود را برای یافتن ردی از زندانیان فراری که تنها با یک طناب به راحتی فرار کرده اند را آغاز کرد.

5 دقیقه پیش

حقیقتا شأن من پس از حاشیه‌های اخیر از بین رفته بود اما قصد نداشتم در کار وزیر ورزش و جوانان دخالت کنم.

یک ربع پیش

مشهد- نماینده اسبق مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: مدیران شهری مشهد اعم از شهردار و اعضای شورا دوره بعد، باید آگاهی کافی از پایتخت فرهنگی جهان اسلام، موقعیت زیارت و حوزه گردشگری این شهر را داشته باشند.

یک ربع پیش

خروج شبانه مدافع استقلال از ایران در شرایطی اتفاق افتاد که این بازیکن به راحتی گذرنامه خود را از باشگاه دریافت کرد.

یک ربع پیش

استفاده از کارت بانکی به جای اسکناس یکی از توصیه‌های بهداشتی مهم برای جلوگیری از ابتلا به کووید-۱۹ است، اما ممکن است آلوده باشد که باید ضدعفونی شود.

نیم ساعت پیش

دربی ۹۴ نیز مثل دربی ۹۳ بدون حضور تماشاگر و مثل دو دربی قبلی با نتیجه تساوی ۲-۲ به پایان رسید تا فاصله امتیازی استقلال و پرسپولیس در جدول حفظ شود.

نیم ساعت پیش

برنامه برون مرزی«شماو سحر» میزبان مشاورعالی بنیادبین المللي فرهنگی وهنری امام رضا(ع) ودبیرجشنواره ملی رسانه های دیجیتال رضوی خواهد بود.

نیم ساعت پیش

دربی 94 در نیمه دوم، روند پر استرسی داشت.

نیم ساعت پیش

​نائب رییس هیات مدیره شرکت بورس تهران با اشاره به لغو نرخ‌گذاری دستوری فولاد، گفت: حضور پرقدرت مردم در بازار سرمایه این ظرفیت را ایجاد می‌کند تا با دلسوزی نمایندگان محترم قوانین تنش افرین برای بازار اصلاح شود.

1 ساعت پیش

کارگاه‌های آموزشی با موضوع «کودک و محلات دوستدار کودک» ویژه مدیران و کارکنان ادارات آموزش‌ های شهروندی مناطق ۲۲ گانه با هدف یکسانسازی و وحدت رویه در اجرای طرح محلات دوستدار کودک برگزار میشود.

1 ساعت پیش

رئیس جمهور، شکست و سقوط دولت ترامپ در آمریکا را نشانگر عدم پایان خوب قلدرمآبی، نژادپرستی و زیر پا گذاشتن قانون در دنیا دانست و تاکید کرد که این روزها در واقع پایان یک دولت نیست بلکه شکست سیاستِ فشار حداکثری و تروریزم اقتصادی علیه یک ملت بزرگ است.

1 ساعت پیش

معاون استان‌ها و بازاریابی بانک توسعه تعاون انتقال تجربیات واحدهای برتر را در ارتقای عملکرد شعب تأثیرگذار دانست.

1 ساعت پیش

متخصصان می‌گویند افراد باید برای حفظ سلامت خود در زمان‌های خاصی اقدام به نوشیدن آب کنند.

1 ساعت پیش