بیتوته |
3 ماه پیش

بیوگرافی عکس های وحید رهبانی بازیگر ایرانی

بیوگرافی و عکس های وحید رهبانی؛بازیگر ایرانیوحید رهبانی: زندگی نامه و کارنامه هنری

در این مقاله ازبیتوته، بیوگرافیوحید رهبانی، بازیگر، کارگردان تئاتر و مترجم ایرانی، را بررسی خواهیم کرد. رهبانی در سال ۱۳۵۸ در تهران متولد شد و فعالیت هنری خود را از ۱۷ سالگی آغاز کرد.

چکیده ای از بیوگرافی وحید رهبانی

نام : وحید رهبانی

متولد : ۲۹ فروردین ۱۳۵۸تهران، ایران

تحصیلات:کارشناسی رشته کارگردانی

محل تحصیل : دانشگاه یورک

پیشه:بازیگر، کارگردان و مترجم

سال‌های فعالیت: ۱۳۷۶–اکنون

بیوگرافی وحید رهبانی

وحید رهبانی در ۲۹ فروردین ۱۳۵۸ در تهران به دنیا آمد. او از پدر و مادری اصفهانی است و فعالیت هنری خود را از ۱۷ سالگی با حضور در نمایش «معرکه» به کارگردانی داوود میرباقری آغاز کرد.

در سال ۱۳۷۷ با بازی در نمایش «دایره گچی قفقازی» به کارگردانی حمید سمندریان به شهرت رسید. دو سال بعد در سال ۱۳۷۹ با بازی در سریال «خانه ما» به کارگردانی مسعود کرامتی به تلویزیون آمد.در سال ۱۳۸۲ برای ادامه تحصیل راهی کانادا شد و تا چند سال در آن کشور به فعالیت‌های هنری خود در زمینه تئاتر ادامه داد.

رهبانی به زبان انگلیسی مسلط است و به همین دلیل به ترجمه نمایشنامه نیز روی آورد. او نمایش‌نامه‌های بسیاری را ترجمه کرده و به روی صحنه برده است.

رهبانی در ترجمه نمایشنامه ها هم به فرم زبانی و روایی نمایش‌نامه‌ها توجه دارد و هم هدف او از ترجمه تنها اجرای نمایش‌نامه است و نه انتشار ترجمه آنها.

در واقع ترجمه‌های رهبانی با اجرا به پایان می‌رسند و هیچ کتابی از او منتشر نشده است. با این حال، در سامانه کتابخانه ملی دو کتاب به نام‌های «بدون شک» از مارکوس لوید و «نامه‌هایی به باد» از آلگ بوگایف به ثبت رسیده است.

علت بازگشت وحید رهبانی به ایران

وحید رهبانی بازیگر، کارگردان تئاتر و مترجم ایرانی، در سال ۱۳۸۲ برای ادامه تحصیل به کانادا رفت. او پس از چند سال در آن کشور به فعالیت‌های هنری خود در زمینه تئاتر ادامه داد.

رهبانی در سال ۱۳۸۹ به ایران بازگشت. او در مصاحبه‌ای در آن زمان گفت که دلیل بازگشتش به ایران این بود که احساس می‌کرد وظیفه دارد تجربیات و دانش خود را با دیگر هنرمندان ایرانی به اشتراک بگذارد.

او همچنین گفت که در زمان شروع فعالیت در تئاتر، فردی خشمگین، جدی و عصبی بوده است. اما با گذشت زمان، یاد گرفته است که به نظرات همه اعضای گروه احترام بگذارد و در فضایی دوستانه و صمیمی کار کند.

حمله تند کیهان به وحید رهبانی

رهبانی در سال ۱۳۸۹ نمایش «هدا گابلر» را به کارگردانی خود در ایران روی صحنه برد. این نمایش با انتقاد شدید روزنامه کیهان مواجه شد. کیهان این نمایش را به دلیل نمایش بردگی جنسی و فراماسونری، ضد ارزش‌های اسلامی دانست و به رهبانی حمله کرد.

کیهان حتی ادعا کرد که رهبانی از سوی سازمان سیا حمایت می‌شود. این ادعا منجر به توقیف نمایش «هدا گابلر» شد.

وضعیت تاهل ازدواج

وحید رهبانی هنوز ازدواج نکرده است و مجرد است. او در مصاحبه‌ای گفته است که هنوز برای ازدواج آماده نیست و ترجیح می‌دهد تمرکز خود را روی فعالیت‌های هنری خود بگذارد.

آثار وحید رهبانی

تئاتر

دایره گچی قفقازی ۱۳۷۷ریچارد سوم ۱۳۷۸
نمایش «مشروطه بانو» ۱۳۹۰نمایش «وزنه‌های بی وزن» کانادا، ۲۰۱۰
نمایش «بازی یالتا» ۱۳۹۵، کانادا ۲۰۱۷نمایش «اگر…» ۱۳۹۵

تلویزیون

خانه ما ۱۳۷۸کمین ۱۳۷۹
تله‌فیلم «باد بهشت» ۱۳۸۹تله‌فیلم «برگ و باد» ۱۳۹۱
تله‌فیلم «وقت خوب بودن» ۱۳۹۱شاید برای شما هم اتفاق بیفتد ۱۳۹۰
بچه‌های گروهان بلال ۱۳۹۷گاندو ۱۳۹۸
بازیگری سینما
دوئل ۱۳۸۲–۸۳مادر پاییزی ۱۳۹۰–۹۱
کارگردانی تئاتر
معرکه در معرکه ۱۳۷۵در انتظار گودو ۱۳۷۷
کرگدن ۱۳۸۰مرد اتفاقی ۱۳۸۳
الوتریا ۱۳۸۴هبوط ۱۳۸۹
هدا گابلر ۱۳۸۹کابوس نامه ۱۳۹۱
درخت بلوط ۱۳۹۱اگر… ۱۳۹۵
هنر ۱۳۹۶

آثار هنری وحید رهبانی در کانادا

یکشنبه (لوون هفتوان)، ۲۰۰۵Hello Out There …Levon Haftvan…۲۰۰۵
In The Hallow …Ker Wells…۲۰۰۸Fewer Emergencies…Brendan Healy…۲۰۰۹
«این به آن در» (غلام حسین ساعدی- اجرا شده به به زبان فارسی)…۲۰۰۵…. تورنتوAshes to Ashes … هارولد پینتر … مونترئال…۲۰۰۷
Little Eyolf … هنریک ایبسن … مونترئال…۲۰۰۸The Dwarfs … هارولد پینتر … مونترئال…۲۰۰۸
Blackbird … David Harrower … مونترئال…۲۰۰۹Tick … Mathew Mackenzie … مونترئال…۲۰۰۹
The Particular… Mathew Mackenzie … مونترئال…۲۰۱۰

ترجمه های وحید رهبانی

- ریچارد سوم رخ نخواهد داد

- کلاغ

- بازی یالتا

- کابوس نامه

- صد در صد

- هدا گابلر

- مردی که زنش را با کلاه اشتباه گرفت

- هنر

- هفت کودک یهودی

- من ریچل کوری هستم

-درخت بلوط

تصاویروحید رهبانی

گردآوری:بخش سرگرمی بیتوته#‌بازیگران منبع: بیتوته

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

اطلاعات بیشتر در رابطه با بهزاد خلج،بیوگرافی بهزاد خلج،فیلمهای بهزاد خلج،عکس بهزاد خلج،بهزاد خلج پوست شیر،بهزاد خلج در مانکن،بهزاد خلج آقای قاضی،بهزاد خلج بازیگر ، تصاویر بهزاد خلج، بهزاد خلج و همسرش ، زندگی نامه بهزاد خلج به سایت بیتوته مراجعه کنید.

3 ماه پیش

سوسن مقصودلو،بیوگرافی سوسن مقصودلو بازیگر،عکس سوسن مقصودلو،بیوگرافی سوسن مقصودلو،سوسن مقصودلو بازیگر،همسر سوسن مقصودلو،عکس سوسن مقصودلو و همسرش،عکس همسر سوسن مقصودلو،تصاویر سوسن مقصودلو ، زندگی نامه سوسن مقصودلو، سوسن مقصودلو و پسرانش ،

2 ماه پیش

اطلاعات بیشتر در رابطه با مهدی زمین‌پرداز ، بیوگرافی مهدی زمین‌پرداز ، زندگی نامه مهدی زمین‌پرداز ، عکس مهدی زمین پرداز ، فیلمهای مهدی زمین پرداز ، مهدی زمین پرداز در علفزار ، قد مهدی زمین پرداز ، مهدی زمین پرداز و همسرش ، وضعیت تاهل مهدی زمین‌پرداز ، مهدی زمین‌پرداز بازیگر ایرانی ، آثار هنری مهدی زمین‌پرداز به سایت بیتوته مراجعه کنید.

4 ماه پیش

اطلاعات بیشتر در رابطه با فریماه فرجامی، عکس های فریماه فرجامی، زندگی نامه فریماه فرجامی، فریماه فرجامی بیماری،فریماه فرجامی سرب،بیوگرافی فریماه فرجامی،فرجامی ، تصاویر فریماه فرجامی، درگذشت فریماه فرجامی، همسر و فرزندان فریماه فرجامی ، عکس های جوانی فریماه فرجامی به سایت بیتوته مراجعه کنید.

5 ماه پیش

اطلاعات بیشتر در رابطه با نگار نیکدل ، بیوگرافی نگار نیکدل ، نگار نیکدل در زخم کاری،نگار نیکدل کیست،نگار نیکدل بازیگر،نگار نیکدل زخم کاری،نگار نیکدل اینستاگرام،نگار نیکدل بازیگر زخم کاری ، عکس های نگار نیکدل ، فیلم های نگار نیکدل به سایت بیتوته مراجعه کنید.

2 ماه پیش

اطلاعات بیشتر در رابطه با ایلهان شن،بیوگرافی ایلهان شن،فیلمهای ایلهان شن،بورجو اوزبرک و ایلهان شن،زندگی نامه ایلهان شن،بازیگر ایلهان شن،سریال جدید ایلهان شن،اسم فیلم های ایلهان شن،پیج اصلی ایلهان شن،ایلهان شن اینستاگرام ، ایهان سن به سایت بیتوته مراجعه کنید.

2 ماه پیش

اطلاعات بیشتر در رابطه با سعید نعمتی ، بیوگرافی سعید نعمتی ، سید سعید نعمتی ، عکس های سعید نعمتی ، سعید نعمتی بازیگر گیلانی ، زندگی نامه سعید نعمتی ، تصاویر سعید نعمتی ، سعید نعمتی کارگردان ، آثار سعید نعمتی ، همسر سعید نعمتی ، فیلم های سعید نعمتی به سایت بیتوته مراجعه کنید.

4 ماه پیش

اطلاعات بیشتر در رابطه با وحید رهبانی ، بیوگرافی وحید رهبانی ، مذهب وحید رهبانی ، بازیگر وحید رهبانی ، مصاحبه وحید رهبانی ، وحید رهبانی در خانه ما ، آثار وحید رهبانی ، وضعیت تاهل وحید رهبانی ، عکس های وحید رهبانی ، وحید رهبانی و همسرش به سایت بیتوته مراجعه کنید.

3 ماه پیش

اطلاعات بیشتر در رابطه با جان آبراهام، بیوگرافی جان آبراهام، عکس های جان آبراهام، زندگی نامه جان آبراهام، فیلم جان آبراهام،فیلم هندی اتک جان آبراهام،دین جان آبراهام ، آثار هنری جان آبراهام، جان آبراهام بازیگر ، جان آبراهام و همسرش به سایت بیتوته مراجعه کنید.

3 ماه پیش

بیشتر...