راهبرد معاصر |
۱ هفته پیش

خودکشی رژیم صهیونیستی با تعرض به کنسولگری ایران راهبرد معاصر

خودکشی رژیم صهیونیستی با تعرض به کنسولگری ایران

به گزارش «راهبرد معاصر»؛اسرائیل دوشنبه گذشته به ساختمان کنسولی سفارت ایران در جنوب غربی دمشق حمله هوایی کرد که در آن ۱۳ نفر ازجمله فرماندهان ارشد نظامی و افرادی همچون سردار محمدرضا زاهدی، از فرماندهان نیروی قدس سپاه ایران به شهادت رسیدند.


حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران در گفت‌وگوی تلفنی با همتای سوری خود گفت، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل به‌دلیل شکست‌های پی‌درپی در غزه و دست نیافتن به اهداف خود، تعادل روانی اش را از دست داده است.


وی حمله به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق را عبور از همه تعهدات و کنوانسیون‌های بین‌المللی خواند، مسئولیت عواقب این اقدام را متوجه اسرائیل دانست و بر لزوم واکنش جدی جامعه بین الملل نسبت به این گونه اقدامات جنایتکارانه تأکید کرد.

کاری که اسرائیل انجام داد فراتر از عبور از خطوط قرمز و در واقع طرف اسرائیلی تهران را تحریک به تقابل کرده است


بی تردید واکنش ایران به هدف قرار دادن مستشارانش در ساختمان کنسولی این کشور در دمشق، پایتخت سوریه به وسیله اسرائیل بدیع، عملی و متوازن خواهد بود. این پاسخ به گونه ای است که نشان می‌دهد تهران از شکاف‌های موجود در عناصر دفاعی اشغالگران آگاه است و به خوبی از آنها استفاده خواهد کرد.


بی شک مقام های ایرانی از نقاط ضعف این رژیم مطلع هستند. کارشناسان مسائل بین الملل نیز بر این باورند اسرائیل از همه خطوط قرمز عبور کرده و در حال خودکشی است. به گفته کارشناسان، ایران پس از حمله اسرائیل به ساختمان کنسولگری خود در دمشق به شیوه ای تلافی جویانه اما عملی پاسخ خواهد داد.

شامگاه اول آوریل ساختمان کنسولی ایران در دمشق در حمله اسرائیل ویران شد. در این حمله 13 نفر کشته شدند. منابع ایرانی گزارش کردند، در میان کشته شدگان سردار محمدرضا زاهدی، از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حضور داشت.


به گفته کارشناسان، کاری که اسرائیل انجام داد فراتر از عبور از خطوط قرمز و در واقع طرف اسرائیلی تهران را تحریک به تقابل کرده است. اکنون شما باید موضوع بسیار ساده ای را درک کنید؛ اینکه ایران، اسرائیل را نابود خواهد کرد و هیچ کس در جهان نیست بتواند بگوید تهران نمی تواند.

اسرائیل با مقاومت فلسطینیان در غزه، در تنگنای سیاسی بزرگی گرفتار شده است در غزه گرفتار شده است و تمایل دارد دست به خودکشی و اقدامات انتحاری بزند تا فضای جنگ غزه را گسترده تر کند، زیرا می داند نمی تواند مقابل فشار افکار عمومی ناشی از جنایت هایش در غزه بایستد. اسرائیل می‌خواهد شکست خود را بُعد گسترده‌تر و در مواجهه با کشور بزرگتری مانند ایران بدهد تا این گونه افکار عمومی جهان را آرام کند.

درواقعاسرائیل با حمله به ساختمان کنسولی ایران فقط خطوط قرمز را رد نکرد، بلکه هر کاری کرد تا تاریخ و آیندگان بنویسند خودکشی کرده بود.سعید جعفروف شرق شناس معتقد است، ایران در اقدام تلافی جویانه خود متعادل و عملی خواهد بود و مقام های ایرانی از نقاط ضعف اسرائیل آگاه هستند.

از منظر حقوقی، این کارشناس روس عنوان کرد: فکر می‌کنم حملات تلافی‌جویانه ایران شدیدتر خواهد بود، زیرا اسرائیل نقاط ضعف زیادی دارد و در وهله نخست می توان به حمل و نقل دریایی و در وهله بعد، می‌توان به شخصیت‌های اسرائیلی ضربه زد. هر چه باشد می‌دانیم تصمیم‌سازان ایرانی نقاط ضعف اسرائیل را به خوبی می‌دانند.#‌اخبار منبع: راهبرد معاصر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

کارشناس بازار سرمایه گفت: ارزش کل معاملات امروز بازار ۱۳۳۴۲ میلیارد تومان بوده که از این مبلغ ۱۸۸۹ میلیارد تومان آن مربوط به معاملات خرد سهام و حق تقدم بوده است.

نیم ساعت پیش

رئیس سازمان هواپیمایی کشور گفت: هنوز هیچ تغییر قیمتی در بلیت هواپیما ایجاد نشده و تصمیم گیرنده اصلی در این بخش ستاد تنظیم بازار است.

یک ربع پیش

رئیس جمهور پیشین آمریکا گفت: ایران جرات حمله به اسرائیل را داشت تنها به این دلیل که دولت بایدن ضعیف بود. 

نیم ساعت پیش

رئیس کل دادگستری گلستان از استفاده بیشتر از ظرفیت‌های قانونی برای کاهش جمعیت کیفری استان خبر داد.

یک ربع پیش

مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان با اشاره به تاثیر ساخت بزرگراه در مسیر زابل - زاهدان بر توسعه استان از طریق کریدور شمال - جنوب و نیز کاهش تلفات جاده‌ای بر تکمیل و بهره برداری از این پروژه مهم راه‌سازی تا پایان سال ۱۴۰۳ خبر داد.

نیم ساعت پیش

سازمان وظیفه عمومی فراجا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: مشمولان غیرغایبی که متقاضی تمدید موعد اعزام به دلیل همزمانی خدمت ۲ برادر هستند، می‌توانند تا پایان خدمت دوره ضرورت برادر حین خدمت از تمدید تاریخ اعزام به خدمت بهره‌مند شوند.

یک ربع پیش

اولین جلسه شورای سیاستگذاری کنگره ملی سرداران شهید استان البرز با حضور نماینده ولی فقیه در استان و رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور برگزار شد.

یک ربع پیش

رئیس سازمان نقشه برداری کشور گفت: ۳۵۰ شهر فاقد نقشه در کشور بودند که از این تعداد برای ۱۵۰ شهر نقشه تهیه شده است.

یک ربع پیش

آخرین فهرست از ۳۰ فیلم پرفروش تاریخ سینما منتشر شد.

یک ربع پیش

بیشتر...