ورزش سه‌ |
۲ هفته پیش

چین ۸۶ ایران ۷۴، صعود با طعم شانس ورزش سه

کد خبر : 1872539 |07 اسفند 1401 ساعت 09:55 |25.5K بازدید |18دیدگاه

بازهم باختيم، اما استراليا نجاتمان داد

چين ٨٦ - ايران ٧٤، صعود با طعم شانس

تيم ملى بسكتبال ايران با وجود شكست برابر چين، به لطف پيروزى استراليا مقابل قزاقستان به جام جهانى صعود كرد.

چين ٨٦ - ايران ٧٤، صعود با طعم شانس

به گزارش ورزش سه، تیم ملی بسکتبال ایران در آخرین دیدار خود از پنجره ششم انتخابی جام جهانی از ساعت ٧:٣٠ صبح امروز به مصاف چین رفت؛ در حالى كه باخت در اين بازى مى توانست به قيمت از دست رفتن جام جهانى براى ايران باشد.

در این دیدار سجاد مشایخی، میثم میرزایی، ارسلان کاظمی، بهنام یخچالی و محمد جمشیدی در ترکیب ابتدایی ایران قرار داشتند. كوارتر اول براى ايران خوب پيش رفت و با وجود پرتاب سه امتيازى لحظات پايانى بازيكن حريف، شاگردان ارمغانى ٢١ بر ٢٠ برنده اين كوارتر لقب گرفتند.
تا پايان نيمه اول بازى اين برترى ادامه دار بود و ايران در شرايطى به رختكن رفت كه اسكوربورد نتيجه ٤٨ بر ٤٥ را نشان مى داد.

در دقایق ابتدایی نیمه دوم بهنام یخچالی پرتاب سه امتیازی زیبایی را وارد سبد حریف کرد. در ادامه چین بهتر از ایران بازی کرد و بازی را به تساوی ۵۷ بر ۵۷ کشاند. در حالی که دو دقیقه از این کوارتر باقی مانده بود ایران به پرتاب‌های سه امتیازی روی آورد که ناموفق بود و چین ۶۱ بر ۵۸ پیش افتاد و کوارتر سوم به پایان رسید.

1804543

در شروع کوارتر چهارم عملکرد دفاعی چین مانع از به ثمر رسیدن حملات ایران شد. ملی‌پوشان ایران با گذشت پنج دقیقه از کوارتر چهارم تنها ۹ امتیاز به دست آوردند در مقابل چین ۱۶ امتیاز کسب کرد. این بازی در نهایت با پیروزی ۸۶ بر ۷۴ چین به پایان رسید تا ايران بعد از شكست برابر ژاپن در مقابل چين هم شكست بخورد و در پنجره ششم دست خالى بماند.
با وجود این شکست، ایران به جام جهانی صعود کرد چرا که در دیگر بازی گروه F استرالیا و قزاقستان به مصاف هم رفتند که استرالیا ۹۸ بر ۵۳ پیروز شد. به این ترتیب ایران با یک امتیاز بیش‌تر نسبت به قزاقستان به جام جهانی صعود کرد.
در این گروه تیم‌های چین و استرالیا با سهمیه و ژاپن به دلیل میزبانی سهمیه جام جهانی گرفتند و ایران نیز آخرین سهمیه این گروه را به لطف استرالیا به دست آورد.

تیم ملی بسکتبال ایران
بسکتبالبسکتبال
گزارش خطاگزارش خطا
گزارش خطا

کاربر گرامی ،
به منظور بررسی بهتر و دقیق تر مشکل مورد نظر، فرم زیر را تکمیل نمایید.#‌اخبار_ورزشی منبع: ورزش سه‌

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...