کتاب به سوی پروانگی رونمایی شد توصیف خودشناسی با زبان شاعرانه

کتاب «به سوی پروانگی» رونمایی شد / توصیف خودشناسی با زبان شاعرانه
آیین رونمایی کتاب به سوی پروانگی با حضور الهام صبور نویسنده اثر و جمعی دیگر از فرهیختگان این حوزه روز پنجشنبه 3 آذرماه برگزار شد.

به گزارشسراج24؛در این مراسم حسین شیرمحمدی وحسین تقی زاده و الهام صبور نویسنده کتاب درباره مباحث مطروحه در کتاب و حوزه شعر و ادبیات سخنرانی کردند.

موضوع کتاب خودشناسی و ذهن شناسی است که دکتر صبور دغدغه های خود را در عرصه های قدرت ایمان، اندیشه، تفکر و خداشناسی را با زبانی زیبا، شاعرانه و پرمعنا و ژرف توصیف می کند.

قدرت باور و ایمان، قدرت اندیشه، قانون ارتعاش افکار، قانون توجه، پاکسازی روح و ذهن، قدرت درون، جهان بازتابی، مدیریت عادت ها، تضاد، عشق بی قید و بیداری از جمله فهرست های زیبا و خواندنی این کتاب به شمار می روند.

در ادامه این مراسم دکتر حسین شیر محمدی گفت: این کتاب در حوزه توسعه فردی و معنویت است که عموم مردم می توانند از آن استفاده کنند.

وی در ادامه با طرح این سوال چرا باید دانسته ها و تجربی تمان را به کتاب تبدیل کنیم گفت: کتاب نوشتن یک کار اخلاقی است چرا که موجب میشود که دیگران از تجربه را تجربه نکنند و هر فردی که تجربه و آگاهی دارد می تواند آن را مکتوب کند.

شیر محمدی با بیان اینکه ما در ایران خیلی فرهنگ مکتوب نداریم گفت: حتی اگر فردی در زندگی دچار شکست شده است تلخی و ناراحتی دارد می تواند غم بزرگ را به کار بزرگ تبدیل کند یعنی شکست خود را به یک اثر مکتوب کند.

وی تاکید کرد: کتاب نوشتن لزوماً این نیست که یک محتوایی را از ابتدا ابداع کنید می توانید بعضی محتوا ها را ترکیب کنید چرا که این خود می تواند یک نگارش کتاب باشد.

دکتر حسین شیر محمدی گفت: هرچه انسان رابطه خود را با کتاب بیشتر کند شکست آن در زندگی کمتر است در واقع هر چه رابطه انسان با آگاهی و کتاب خواندن کمتر باشد شکست او در زندگی بیشتر است.

در ادامه این مراسم دکتر الهام صبور درباره نوشتن کتاب به سوی پروانگی اظهار کرد: گاهی یک اتفاق ، یک نگاه، یک حرف ساده یا خواندن یک جمله در یک کتاب یا روی تابلویی در خیابان در حکم تلنگری است که چیزی را در وجود انسان شعله ور می کند که گویی سالها منتظر آن بوده است.

وی افزود: مثل این است که چراغ قوه را روی نقطه ای بیندازند که در تاریکی و زیر سایه ها دیده نمی‌شده و حالا زیر نور چراغ خودنمایی می کند.

نویسنده کتاب با بیان اینکه زندگی فقط گذراندن روزمرگی ها و رسیدن به آرزوها و پشت سر گذشتن مشکلات نیست گفت: احساس کردم دلم می خواهد قبل از اینکه وقت رفتن برسد اثری از خودم در این دنیا باقی بگذارم، چرا که همه ما با هدفی آفریده شده ایم و زندگی هدیه ای از طرف خداوند به بنده هایش است و ما باید به پاس قدردانی از این لطف خداوند اثر خوبی از خودمان در کائنات به جا بگذاریم.

صبور گفت: با این فکر تصمیم به نوشتن گرفتم اما همچنان ترس از نتوانستن ها و نشدن ها و اخلاق کمال گرایانه ام مانع از این می شد که با جدیت شروع به نوشتن کنم.

وی در ادامه افزود: این کتاب شما را به سمت آگاهی و بیداری معنوی سوق خواهد داد چرا که ما انسانها برای رسیدن به نور و گاهی باید از تاریکی ها بر کنیم و من این فرایند را تبدیل کرم ابریشم به پروانه تشبیه کرده‌ام.

نویسنده کتاب با بیان اینکه مادر مرحله ناآگاهی، بسان کرم ابریشمی هستیم و مسیر رشد ما نیز چیزی شبیه آن است گفت: تا زمانی که با تاریکی ها و ترس های درون خود روبرو نشویم و آنها را درک نکنیم و محدودیت های موجود در باورها و افکار مان را نشناسیم و برطرف نسازیم و تا زمانی که تغییر نکنیم آگاهی در ما شکل نمی گیرد.

ویگفت: رسیدن به پروانگی نوعی بیداری است بیداری که در پی نوع آگاهی شکل می گیرد ، ما به سطحی از آگاهی می رسیم که به جای قضاوت به درک هر رفتار و پدیده اکتفا می کنیم و به جای شکر و شکایت شکر گذاری می کنیم و به جای نفرت عشق میریزیم و به جای کینه و نفرین می بخشیم.

صبور با بیان اینکه همه ما موجودات جزئی از شبکه متصل به هم در کائنات هستیم و همه ما مشترکات زیادی داریم گفت: نور الهی در کالبد روح همه ما وجود دارد؛ چرا که همه ما همه مخلوقات خداوند یکسان هستیم و زمانی که این را درک کنیم و با نور وجود یکدیگر ارتباط برقرار کنیم حال بهتری خواهیم داشت.

وی تاکید کرد: شرایط زندگی ما فقط زمانی تغییر خواهد کرد که ذهن و افکار و باورهای ما تغییر کندو برای اینکه نتیجه متفاوت بگیریم باید اول خودمان متفاوت شویم.
وی در ادامه گفت: در این کتاب با مفهوم باور و قدرت افکار آشنا می‌شویم و در میابیم که ما خالق زندگی خودمان هستیم و همه اتفاقات زندگی مان را آگاهانه یا ناآگاهانه با افکار و باورهای ما رقم میزنیم.

دکتر صبور افزود: در این کتاب درباره اصلاح باورها به عنوان اولین قدم در رسیدن به خواسته هایمان و بعد کشف گوهر درون و قانون توجه به عنوان یکی از قوانین نانوشته بدیهی در مسیر زندگی و پس از آن به لزوم پاکسازی ذهن به واسطه دریافت انرژی های منفی روزانه اشاره شده است.

نویسنده کتاب بابیان اینکه هدف نهایی این کتاب بیداری معنوی است گفت: منظور از بیداری معنوی یعنی برخاستن از خواب غفلت و نگاه به زندگی از دریچه متفاوت با قبل به گونه ای که آگاهی ای که در مسیر این بیداری در انسان شکل می گیرد باعث می شود مسئولیت همه اتفاقات زندگی خود را بپذیرد و با درک همه جنبه های وجودی خود و اعتقاد به این موضوع که همه چیز از درون شکل می گیرد تجربه واقعی تر از زندگی داشته و حال بهتری را به واسطه کشف قدرت درون خود درک کند.

وی در پایان گفت: در این کتاب سعی شده است تا با بیان مطالب به زبان ساده، سطح آگاهی خواننده را نسبت به خودش و جهان هستی بالا ببرد و دیدگاه متفاوتی را به او نشان دهد تا زین پس، اتفاقات اطراف خود را از زاویه متفاوت‌تری ببیند ، زاویه ای که او را به اتصال به نور الهی نزدیک می کند.

در ادامه نیز می توانید تصاویر مراسم رونمایی ازکتاب «به سوی پروانگی»اثر دکتر الهام صبور را مشاهده کنید؛

photo_2022-11-24_22-08-43_87u5.jpg

photo_2022-11-24_22-08-32_m3z9.jpgمنبع: سراج۲۴| رسانه جبهه انقلاب اسلامی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سازمان بهداشت جهانی (WHO) گفت که جهان به پایان مرحله اضطراری همه‌گیری کرونا "بسیار نزدیک‌" است؛ در عین حال این سازمان هشدار داد که اومیکرون همچنان به طور گسترده در سراسر جهان در گردش است.

6 ساعت پیش

فروش فوق العاده و پیش فروش ایران خودرو، ثبات نسبی قیمت دلار، مزایده ۳۸ خودرو خارجی و عرضه هایما S۷، S۵، تارا، پژو ۲۰۷ و لاماری ایما در بورس کالا از مهم‌ترین اخبار این هفته بازار خودرو بودند که هیچ کدام نتوانست شیب تند افزایش قیمت‌ خودروهای خارجی و داخلی را تعدیل کند. همچنین خبرهایی جدید از حذف قیمت گذاری دستوری خودرو تا پایان امسال به گوش می‌رسد که تاکنون با سکوت خودروسازان مواجه شده است.

5 ساعت پیش

578 فیلم متقاضی حضور در بخش بین الملل چهل و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر شدند.

6 ساعت پیش

شبکه اینترنشنال وابسته به عربستان سعودی در ادامه انتشار اخبار بدون سند و دروغی که در روزهای گذشته منتشر کرد، به تازگی مدعی شده است که یک فرمانده ارشد سپاه با آن شبکه گفتگو کرده است!

6 ساعت پیش

استاندار سمنان گفت: دستگاه‌های اجرایی استان سمنان انجام اقدامات لازم برای تکمیل پارک موزه دفاع مقدس این استان را در دستور کار خود قرار دهند.

6 ساعت پیش

بر اثر سقوط خودروی سمند در جاده وردیج، زن و مرد جوان داخل این خودرو فوت شدند.

6 ساعت پیش

به عقیده تحلیلگران یک نشریه آمریکایی، اگر خطر تشدید وخامت اوضاع در اوکراین برای منافع ایالات متحده افزایش یابد، کاخ سفید ممکن است ارسال تسلیحات نظامی به کی‌یف را متوقف کرده و  اقدامات خود در برخورد با جنگ اوکراین را با دقت بیشتری ارزیابی کند.

6 ساعت پیش

رئیس‌کل دادگستری استان کردستان به تشریح آخرین وضعیت پرونده‌های اغتشاشگران در این استان پرداخت و گفت: در این راستا شعب ویژه رسیدگی به پرونده‌ اغتشاشات راه‌اندازی شده است.

6 ساعت پیش

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: آغاز احداث نیروگاه 300 مگاواتی کارون در دارخوین جدا از نشان دادن بلوغ علمی و فناوری متخصصان داخلی، پرورش نیروی انسانی متخصص را نیز به همراه خواهد داشت.

6 ساعت پیش

بیشتر...