خبرگزاری تسنیم |
۱ هفته پیش

دادستان قزوین: اعضای هیئت منصفه مطبوعات در رفتار، گفتار نوشتار خود دقت کنند اخبار قزوین اخبار استانها تسنیم Tasnim


دادستان قزوین: اعضای هیئت منصفه مطبوعات در رفتار، گفتار و نوشتار خود دقت کنند

گروه استان‌ها ـ دادستان عمومی و انقلاب استان قزوین گفت: کل فعالیت‌های اعضای هیئت منصفه مطبوعات مورد رصد دستگاه قضائی است و باید اعضای منتخب در رفتار، گفتار و نوشتار خود دقت لازم را به خرج دهند.

- اخبار استانها -

به گزارشخبرگزاری تسنیمازقزوین، محمد قاسمی بعدازظهر امروز در آیین تحلیف اعضای هیئت منصفه مطبوعات استان قزوین که در سالن جلسات ساختمان دادگستری کل استان قزوین برگزار شد، اظهار داشت: کل فعالیت‌های اعضای هیئت منصفه مطبوعات مورد رصد دستگاه قضائی است و باید اعضای منتخب در رفتار، گفتار و نوشتار خود دقت لازم را به خرج دهند.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه افراد برای انتخاب به عنوان هیئت منصفه باید مراحل قانونی را بگذرانند، بنابراین باید بعد از انتخاب هم آیین‌نامه‌های مطبوعاتی، قوانین و مقررات این حوزه را درست مطالعه کنند و البته دادگستری هم باید در این حوزه به اعضای هیئت منصفه آموزش دهد.

قاسمی ادامه داد: البته اعضای هیئت منصفه باید بدانند که این هیئت فقط در جلسه رسیدگی به پرونده در دادسرا حاضر می‌شود و فقط در این جلسه می‌تواند اظهار نظر کند. در نهایت امیدواریم که با کمک این اعضا بتوانیم امنیت روانی و فرهنگی جامعه را تقویت کرده و باعث بالندگی و رشد فرهنگ رسانه شویم.

تعداد پرونده‌های مطبوعاتی در قزوین اندک است

دادستان مرکز استان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ضرورت مشارکت هیأت منصفه در رسیدگی به پرونده‌های سیاسی و مطبوعاتی گفت: اعضای این هیئت باید با سرلوحه قرار دادن عدالت به قضات در بررسی پرونده‌های رسانه‌ای کمک کنند و با توجه به افزایش تخلفات در این حوزه باید دقت و نظارت بیشتری داشته باشند.

دادستان قزوین: صلح و سازش با تهدید و ارعاب به دست نمی‌آید
دادستان قزوین: آسیب‌های اجتماعی نباید با تشکیل پرونده‌های قضائی برطرف شوند
دادستان قزوین:‌ ترک فعل در اجرای مصوبات شورای حفظ حقوق بیت‌المال جرم محسوب می‌شود

قاسمی افزود: البته میزان پرونده‌های مطبوعاتی و سیاسی در استان قزوین در مقایسه با سایر استان‌ها اندک است. با این حال امیدواریم با آگاهی‌بخشی به فعالان رسانه این میزان پرونده‌ها هم کاهش پیدا کرده و به حداقل ممکن برسد.

وی ادامه داد: در حوزه جرایم مطبوعاتی و سیاسی هم سیاست اصلی دستگاه قضا پیشگیری و جلوگیری از تولید پرونده‌های جدید است و در این حوز هم می‌توان از ظرفیت واحدهای صلح و سازش در آینده نزدیک بهره گرفت.

انتهای پیام/ش#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وی معتقد است که گرچه «قتل زنان» کمترین میزان خشونت را در کل به خود اختصاص داده است اما در واقع آخرین مرحله خشونت علیه زنان محسوب می شود.

5 روز پیش

در پی اعلام شیوع سویه جدید ویروس کرونا، بورس‌های اروپایی با سقوط شدید مواجه شدند.

5 روز پیش

هوشنگ شجری، کارشناس مسائل اقتصادی کاهش نرخ تورم را یکی از اولویت‌های دولت و از مطالبات اصلی مردم دانست و با تاکید بر ضرورت اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور، برنامه‌ریزی برای کاهش هزینه‌های تولید و عدم قیمت گذاری دستوری را دو مولفه اصلی کاهش نرخ تورم عنوان کرد.

5 روز پیش

وزیر اقتصاد در حالی از حل و فصل اتصال سامانه گمرک و سامانه جامع تجارت پس از هشت سال و در آینده نزدیک خبر داده که طبق گزارش تحقیق و تفحص مجلس، ۹۵ درصد قاچاق از مبادی رسمی انجام می‌شود!

5 روز پیش

پس از چندین بار خلف وعده دولت قبل در راه‌اندازی کامل سامانه جامع تجارت، اکنون دولت سیزدهم یک گام بزرگ در این زمینه برداشته و زمینه اتصال گمرک را به سامانه مذکور فراهم کرده است.

5 روز پیش

وزیر راه‌وشهرسازی از مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت سیمان و فولاد تا پایان اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: به‌دنبال وارد کردن مواد، مصالح، کارگر و مهندس به کشور نیستیم، اما قصد داریم توسعه فناوری در صنعت ساختمان ایران را ارتقاء بدهیم.

5 روز پیش

جلسه هم‌اندیشی اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان ایران با وزیر راه و شهرسازی در این وزارتخانه برگزار شد.

5 روز پیش

هرچند تاکنون وعده‌های قبلی سایپا برای عرضه خودرو نیم‌شاسی اطلس محقق نشده است، اما آخرین گمانه‌زنی‌ها حاکی از رونمایی این خودرو در بهمن ماه امسال است. احتمالا پس از آن فروش این خودرو آغاز خواهد شد.

5 روز پیش

پیش از شروع مذاکرات وین در تاریخ ۲۹ نوامبر، به نظر می‌رسد ایران و ایالات متحده همچنان در دو موضع متناقض قرار دارند. ایران با قاطعیت می‌گوید تنها با هدف رفع تحریم‌های غیر قانونی به مذاکرات باز می‌گردد و قصد دارد به ضمانت‌های قانونی دست یابد که براساس آن، هیچ دولتی در آمریکا نتواند از توافق هسته‌ای خارج شود.

5 روز پیش

وزیر راه و شهرسازی ضمن موافقت با ورود فناوری نوین ساخت مسکن به کشور توسط بخش خصوصی، گفت: برای نهضت ملی مسکن زمین رایگان واگذار می‌کنیم.

5 روز پیش

یک اقتصاددان عرضه بدون نظارت و بی حساب کتاب ارز سهمیه‌ای به عامه مردم، با استفاده از کارت ملی را اقدامی در جهت تباهی منابع ارزی کشور دانست.

5 روز پیش

در روز ششم آذر ماه ارزش هر بیت کوین در بازار جهانی به ۵۴ هزار دلار و ارز هر اتریوم به ۴۱۵۰ دلار رسید.

5 روز پیش

محققان در ابتدا توانستند مدل‌های سلولی آزمایشگاهی را در شرایط آزمایشگاهی تولید کنند که عفونت را در گوش داخلی نشان می‌دهد تا مکانیسمی را ایجاد کنند که توسط آن کووید-۱۹ برای گوش و مجرای شنوایی مسری و مضر است.

5 روز پیش

سیاستمداران گمان کردند «عدالت» یعنی مصرف رایگان یا ارزان دولتی. این راهبرد غلط که منجر به عرضه مجانی یا بسیار ارزان آب شده، در کنار سیاست‌هایی که مصرف بالای انرژی را به دنبال دارد، «ابرچالش آب و محیط زیست» را به وجود آورد.

5 روز پیش

در حال حاضر در ۲۲۴ پایگاه اورژانس ۱۷۸۰ نیرو فعالیت می کنند؛ یعنی هر پایگاه حدودا دو نفر تکنسین اورژانس کم دارد که با این شرایط در حال حاضر حدود ۵۰۰ نیرو کم داریم و فقط سعی می کنیم که پایگاه ها را سرپا نگه داریم.

5 روز پیش

بیشتر...