خبرگزاری رضوی |
1 سال پیش

وضعیت بازداشت شدگان هرچه سریع تر تعیین تکلیف شود رضوی

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه:
وضعیت بازداشت‌شدگان هرچه سریع‌تر تعیین تکلیف شود
به گزارشخبرگزاری رضوی،از معاونت امور بین‌الملل قوه قضائیه و ستاد حقوق بشر،کاظم غریب‌آبادیبه همراه جمعی از مسئولان ستاد حقوق بشر و مدیرکل زندان‌های استان تهران با حضور در زندان تهران بزرگ، از محل نگهداری بازداشت‌شدگان اغتشاشات اخیر در تهران بازدید و با تعدادی از آنان به‌ صورت چهره‌به‌چهره گفت وگو کرد.
معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه در این دیدار در جریان درخواست‌های بازداشت‌شدگان و آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده آنان قرار گرفت ودر نشستی با مقامات سازمان زندان‌ها و مسئولان قضائی مستقر در زندان تهران بزرگ، ضمن قدردانی از تلاش‌های شبانه‌روزی آنان، بر ضرورت تعیین تکلیف هرچه سریع‌تر وضعیت بازداشت‌شدگان تأکید کرد.
وی تصریح کرد:باید بین کسانی که فریب‌ خورده و یا با تحریک احساسات یا هیجانات، وارد فضای تجمعات شده اما اقدامات اغتشاش‌گرانه‌ای را مرتکب نشده و دست به تخریب اموال عمومی و خصوصی و ضرب و جرح مردم و عوامل تأمین امنیت نزده‌اند، با کسانی که مخل امنیت مردم و جامعه بوده، تفکیک قائل شد. هرچند این افراد مرتکب فعل غیرقانونی شده‌اند، اما با استفاده از رافت اسلامی موجبات آزادی گروه اول فراهم شود.
دبیر ستاد حقوق بشر با اشاره به دستور رئیس دستگاه قضا اظهار داشت:بررسی‌ها برای شناسایی افرادی که احیاناً بی‌گناه بازداشت شده‌اند، یا در خرابکاری‌ها و ناامنی نقشی نداشته‌اند، تسریع شده است. در این راستا، بخش قابل‌توجهی از بازداشت‌شدگان استان تهران، افزون بر ۶۲۰ نفر تا شب گذشته آزاد شدند.
وی از مقامات زندان خواست با جدیت هر چه بیشتر نسبت به رعایت حقوق افراد بازداشت شده از جمله تماس با خانواده، تفهیم اتهام و دسترسی به وکیل اهتمام ورزند.
در این جلسه مسئولان زندان نیز گزارش دادندکارت تلفن رایگان برای سه روز اول، در اختیار بازداشت‌شدگان قرار گرفته و آنها از بدو حضور در زندان تهران بزرگ توانسته‌اند بدون محدودیت با خانواده خود تماس تلفنی داشته باشند،همچنین گرچه این افراد در مرحله بررسی پرونده قرار دارند، اما امکان ملاقات با خانواده نیز برای آنان فراهم شده است.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مشکلات رفلاکس نوزادان شیرخوار می‌تواند ناشی از تغذیه نادرست مادر باشد.

نیم ساعت پیش

اتحادیه جهانی کشتی اسامی ۵ کاندیدای کسب عنوان برترین آزادکار جهان در سال ۲۰۲۳ میلادی را اعلام کرد.

نیم ساعت پیش

در دیدار رئیس کل بانک مرکزی و وزیر تجارت، صنعت و توسعه سرمایه‌گذاری عمان بر استفاده از ارزهای ملی دو کشور به جای دلار در مبادلات تجاری و اقتصادی تأکید شد.

نیم ساعت پیش

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: به دستگاه‌های خدمات‌رسان اعلام کرده‌ایم هرچه سریعتر تامین انشعابات واحدهای مسکن مهر پردیس را در اولویت خود قرار دهند.

نیم ساعت پیش

عملیات جست‌وجو برای یافتن کودک ۷ ساله قیامدشتی در کانال آب از دقایق ابتدایی سقوط آغاز شده و تا کنون ادامه دارد.

نیم ساعت پیش

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در ارائه آموزش با کیفیت تنها مانده‌ایم، گفت: در هر تکلیف گروهی که آموزش و پرورش به وسط میدان آمده است، پشتش خالی مانده است؛ نمونه آن اجرای طرح "نماد" (نظام مراقبت‌های اجتماعی دانش آموزان) است.

نیم ساعت پیش

حزب‌الله لبنان شامگاه چهارشنبه در بیانیه‌های جداگانه از حمله به چهار موضع نظامی ارتش رژیم صهیونیستی در شمال فلسطین اشغالی خبر داد.

نیم ساعت پیش

تالار بزرگ شهر کاشان جمعه ۱۷ آذرماه ساعت ۱۸ میزبان مراسم پایانی هفتمین جشنواره تلویزیونی مستند خواهد بود.

12 دقیقه پیش

رئیس‌جمهوری تاجیکستان، دستور داد به تعداد خانوار‌های این کشور شاهنامه حکیم «ابوالقاسم فردوسی» منتشر شود و به طور رایگان در دسترس آن‌ها قرار گیرد.

یک ربع پیش

بیشتر...