گلستان ما |
۱ هفته پیش

گلستان ما پنج واحد تولیدی غیراستاندارد شرق گلستان پلمب شد

به گزارش گلستان ما، محسن خسروی روز چهارشنبه به مناسبت ۲۲ مهر روز جهانی استاندارد در جمع خبرنگاران اظهارداشت: از واحدهای پلمب شده، سه کارگاه سنگ شکن، یک باسکول مرکز خرید محصولات کشاورزی و یک کارگاه تولید بُتن آماده بودند ضمن اینکه در این مدت یک  کارگاه تولید بُتن آماده دیگر با حکم مرجع قضایی به پرداخت ۵۰۰ میلیون ریال جزای نقدی تعزیر شد.

وی افزود: هم اکنون در هفت شهرستان گنبدکاووس، رامیان، آزادشهر، مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه‌تپه که حوزه فعالیت اداره استاندارد گنبدکاووس است، حدود ۲۱۰ پروانه اجباری تولید محصول استاندارد دارند.

خسروی عمده فعالیت سازمان استاندارد را نظارت بالادستی بر واحدهای تولیدی، خدماتی و بازار دانست و اضافه کرد: بازرسان این اداره استاندارد گنبدکاووس در نیمه نخست امسال و در قالب طرح طاها (طرح اجرای هماهنگ استاندارد) ۵۰۰ مورد بازرسی از بازار انجام و ۵۲ مورد نمونه برداری از محصولات واحدهای تولیدی شرق گلستان داشته است.

۵ واحد تولیدی غیراستاندارد شرق گلستان پلمب شد

محسن خسروی رییس اداره استاندارد گنبدکاووس

رییس اداره استاندارد گنبدکاووس، اجرای ۶ مورد بازرسی مشترک با ادارات دیگر، ۱۷ مورد بازرسی از مراکز تفریحی و شهربازی‌ها، ۱۷ مورد بازرسی از تاسیسات سیلندر پُرکنی گاز مایع، ۱۵ مورد بازرسی و ارزیابی از آزمایشگاه همکار استاندارد، صدور ۱۵ مورد پروانه استاندارد محصول و نیز ۲۲ مورد پروانه مدیر کنترل کیفیت مستقر در واحدهای تولیدی را از دیگر عملکردهای این اداره در ۶ ماه نخست امسال برشمرد.

وی افزود: در حوزه اندازه شناسی نیز فعالیت این اداره به ۲ بخش تاییدیه ایمنی کیفیت آسانسورها و آزمون کالیبراسیون سیستم‌های توزین تقسیم می‌شود که آزمون توزین سیستم‌های سبک با همکاری اتاق‌ اصناف شهرستان‌ها انجام می‌شود ضمن اینکه در این ارتباط طی نیمه نخست امسال ۶۸ مورد تاییدیه آسانسور که پنج مورد آن ادواری و بقیه صدور اولیه می‌باشد، انجام شده و آزمون حدود ۲ هزار و ۱۰۰ ترازوی موجود اصناف شرق گلستان نیز تا پایان امسال در دستور کار قرار دارد.

خسروی افزود: نخستین وظیفه و قدیمی‌ترین قوانین استاندارد مربوط به آزمون کالیبراسیون سیستم‌های توزین است که در زمان حاضر شامل سه بخش باسکول‌های ثابت جاده‌ای، نازل‌های عرضه سوخت مایع و وسایل سنجش سبک اصناف (ترازوهای دیجیتال، وزنه‌ای، قپان‌ها و مترهای پارچه‌ای) است که متناسب با هر بخش به صورت سالانه و یا هر چهار ماه یکبار انجام می‌شود.

وی از وجود ۴۶۶ نازل سوخت مایع در ۳۶ جایگاه سوخت، ۱۲۰ باسکول جاده‌ای و حدود ۲ هزار ۱۰۰ دستگاه ترازوی اصناف در شرق گلستان خبر داد و اضافه کرد: به تازگی با تصویب شورای عالی استاندارد، آزمون نازل‌های سوخت گاز طبیعی بر عهده استاندارد محول شده که در این حوزه آزمون بررسی کیفیت استاندارد ۱۲۰ نازل در ۲۰ جایگاه سوخت منطقه درحال انجام است.

رییس اداره استاندار گنبدکاووس ادامه داد: کارشناسان این اداره پس از بازرسی از سیستم‌های توزین، برچسب استاندارد یا بازدید ادواری بر این وسایل نصب می‌کند که شهروندان می‌توانند با مشاهده آن از استاندارد بودن یا نبودن آن اطمینان حاصل نمایند.

نیمی از جمعیت ۱.۹ میلیون نفری گلستان در هفت شهرستان شرق این استان سکونت دارند.

انتهای پیام/#‌خبری #‌اخبار منبع: گلستان ما

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: از مخلوط مواد شیمیایی مانند جوهر نمک و جرم‌بر با فرآورده‌های سفید کننده به دلیل تولید بخارات و گازهای بسیار سمی و خفه کننده، جداً خودداری کنید.

9 دقیقه پیش

فرماندار اندیکا با بیان اینکه ستاد بازسازی مناطق زلزله‌زده در شهرستان راه‌اندازی شده است، گفت: ۱۸۰ واحد مسکونی شهری و ۸۰۰ واحد روستایی و عشایری در شرایط احداث کامل هستند و ۲ هزار واحد مسکونی نیز نیاز به تعمیر دارند.

نیم ساعت پیش

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: بسیاری از بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها خدمات بیمه‌ای ناچیزی ارائه می‌دهند و اگر فردی با دفترچه بیمه‌ای خود وارد این بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها شود تنها این بیمه، کفاف یک قرص استامینوفن را داده و هر دارویی که خاص و یا مقداری هزینه‌بر باشد را معمولاً جزو بیمه قلمداد نمی‌کنند.

نیم ساعت پیش

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: آمریکای جنایتکار و صهیونیست‌ها نشان داده‌اند که هرچند اقدام نظامی مستقیم برای آن‌ها کار سختی شده است، اما هیچ‌گاه دست از توطئه و دشمنی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی برنخواهند داشت.

1 ساعت پیش

رئیس جمهور در پیامی با تسلیت درگذشت مادر بزرگوار شهیدان والامقام «ناصر، علی محمد و مسعود خودسیانی» گفت: این اسوه صبر و مقاومت همواره الگویی درخشان برای مادران این مرز و بوم خواهد بود.

1 ساعت پیش

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رفع همه تحریم‌های آمریکا علیه ایران ضروری است، گفت: موضع دولت سیزدهم در عرصه سیاست خارجی تاکنون بسیار عزتمندانه بوده است و ادامه این روند باعث می‌شود که غربی‌ها از اعمال فشار و تحریم بر ایران به مرور دست بردارند.

2 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

4 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

4 ساعت پیش

اتّحاد مسلمانان یک فریضه‌ قطعیِ قرآنی است؛ این یک چیز دلبخواه نیست؛ این را به عنوان یک وظیفه باید نگاه کنیم.

6 ساعت پیش

معاون پارلمانی رییس جمهور گفت: رتبه بندی معلمان اگر با همین روند در مجلس جلو برود، بار مالی سنگینی خواهد داشت که کسی از پس آن برنمی آید.

9 ساعت پیش

دبیر کنفدراسیون صادرات ایران اظهار داشت: اگر ما ریل اقتصادی خود را تغییر ندهیم و تولیدات ما سوددهی بالایی نداشته باشند، سیر تورمی ادامه خواهد داشت. اقتصاد ما سالیان سال در مسیر سفته‌بازی حرکت کرده و سودهای کلانی در سفته‌بازی وجود داشته است اگر این مسیر تغییر نکند تورم را به صورت پایدار در آینده هم خواهیم داشت که مشکلات اقتصادی بسیار زیادی را برای کشور ایجاد می‌کند. اقتصاد ما باید تولیدمحور و صادرات‌محور باشد و نقدینگی به سمت تولید و خدمات برود و از مسیر سفته‌بازی خارج شود.

9 ساعت پیش

رییس مجمع نمایندگان استان اصفهان در نامه ای به رییس جمهوری خواستار برگزاری جلسه فوری برای رفع مشکلات استان اصفهان شد.

9 ساعت پیش

یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه ممنوعیت واردات فرصتی برای ارتقای سطح کیفی تولیدات لوازم خانگی‌ است، گفت: برخی از تولید‌کنندگان در تولید کالاهای خود از قطعات درجه دو یا سه استفاده می‌کنند، اما قیمت کالای درجه یک را از مشتری اخذ می‌کنند.

9 ساعت پیش

صنعت‌ تلویزیون در یکی دو دهه اخیر نام‌ها و سری‌های مختلفی را به خود دیده است. LCD، LED و QLED بخشی از این نام‌ها هستند که هر کدام طی سال‌های مختلف به بازار سرگرمی‌های خانگی عرضه شدند و قابلیت‌ها و فناوری‌های جدیدی را در دسترس تماشاگران جعبه‌های جادویی گذاشتند.

9 ساعت پیش

بیشتر...