خبرگزاری ایسنا |
۱ هفته پیش

استان کرمان جزء ده استان برتر در حوزه کتاب ایسنا

استان کرمان جزء ده استان برتر در حوزه کتاب

ایسنا/کرمانمدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: استان کرمان جزء ده استان برتر کشور در حوزه کتاب است که در حوزه مجوز چاپ و ارزیابی کتاب‌ ها گام های خوبی برداشته شده است.

به گزارش ایسنا، محمدرضا علیزاده صبح امروز چهارم آذرماه در «اختتامیه بیست‌ویکمین دوره جایزه کتاب سال استان کرمان» در مجموعه فرهنگی_هنری آزادی شهر سرچشمه با تبریک هفته کتاب و کتاب‌خوانی بیان کرد: بیست‌ویکمین دوره جایزه کتاب سال استان کرمان به خاطر شرایط کرونا با دو سال تأخیر برگزار می شود که بسیار خوب است مجددا شاهد برگزاری چنین رویداد فاخری در حوزه فرهنگ و کتاب هستیم؛ امسال همزمان با برگزاری رویداد بیست‌ویکم، فراخوان بیست‌ودومین رویداد انتخاب کتاب سال را خواهیم داد.

وی با بیان این‌که قرار بود سال گذشته این رویداد را در فضای مجازی برگزار کنیم اما تصمیم گرفته شد که رویداد انتخاب کتاب سال را در شهر سرچشمه حضوری برگزار کنیم، خاطرنشان کرد: برگزاری این رویداد اهداف مختلفی را در بر دارد، توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی، ارتقای کیفی و کمی آثار، تشویق نویسندگان، مؤلفان، مترجمان و... که در این حوزه متعهدانه تلاش می کنند.

وی تصریح کرد: برگزاری این رویداد، ارزیابی فرهنگ مکتوب استان است و خروجی آن در آثاری است که به زیور طبع آراسته می شوند که علاقمندان و مخاطبان استفاده می کنند و تلاش شده است به این اهداف نزدیک شویم.

علیزاده با اشاره به این‌که بعضی از رویدادها در حوزه کتاب به مانند برگزاری نمایشگاه کتاب عمومی و باشگاه کتاب‌خوانی است، عنوان کرد: مخاطبین رویداد انتخاب کتاب سال، فرهیختگان حوزه کتاب و چاپ هستند که جایگاه مؤلفان، نویسندگان و...را معین می کند و نویسنده نقش اصلی را دارد و حلقه ارتباط بین مؤلف و نویسنده برقرار می شود تا کتاب به دست مخاطب و مطالعه کننده برسد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان کرمان خاطرنشان کرد: اگر دغدغه کتاب خوب مطرح می شود، این موضوع به نویسنده برمی گردد که کتاب خوب تولید کند که منشاء اثر باشد، هر چند تا به حال آثار فاخری نوشته شده است.

علیزاده به نامزدی پایتخت کتاب ایران اشاره کرد و افزود: شهر رفسنجان به عنوان شهر خلاق در حوزه کتاب در سطح کشور مطرح است و رفسنجان در رویداد کشوری پایتخت کتاب حضور پررنگی داشته است.

وی یادآور شد:۷۰۰ اثر به دبیرخانه رویداد انتخاب کتاب سال استان کرمان رسیده است که بعد از بررسی ها و داوری هایی که انجام گرفت از ۳۰ نویسنده تقدیر و تجلیل خواهد شد.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وی معتقد است که گرچه «قتل زنان» کمترین میزان خشونت را در کل به خود اختصاص داده است اما در واقع آخرین مرحله خشونت علیه زنان محسوب می شود.

5 روز پیش

در پی اعلام شیوع سویه جدید ویروس کرونا، بورس‌های اروپایی با سقوط شدید مواجه شدند.

5 روز پیش

هوشنگ شجری، کارشناس مسائل اقتصادی کاهش نرخ تورم را یکی از اولویت‌های دولت و از مطالبات اصلی مردم دانست و با تاکید بر ضرورت اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور، برنامه‌ریزی برای کاهش هزینه‌های تولید و عدم قیمت گذاری دستوری را دو مولفه اصلی کاهش نرخ تورم عنوان کرد.

5 روز پیش

وزیر اقتصاد در حالی از حل و فصل اتصال سامانه گمرک و سامانه جامع تجارت پس از هشت سال و در آینده نزدیک خبر داده که طبق گزارش تحقیق و تفحص مجلس، ۹۵ درصد قاچاق از مبادی رسمی انجام می‌شود!

5 روز پیش

پس از چندین بار خلف وعده دولت قبل در راه‌اندازی کامل سامانه جامع تجارت، اکنون دولت سیزدهم یک گام بزرگ در این زمینه برداشته و زمینه اتصال گمرک را به سامانه مذکور فراهم کرده است.

5 روز پیش

وزیر راه‌وشهرسازی از مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت سیمان و فولاد تا پایان اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: به‌دنبال وارد کردن مواد، مصالح، کارگر و مهندس به کشور نیستیم، اما قصد داریم توسعه فناوری در صنعت ساختمان ایران را ارتقاء بدهیم.

5 روز پیش

جلسه هم‌اندیشی اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان ایران با وزیر راه و شهرسازی در این وزارتخانه برگزار شد.

5 روز پیش

هرچند تاکنون وعده‌های قبلی سایپا برای عرضه خودرو نیم‌شاسی اطلس محقق نشده است، اما آخرین گمانه‌زنی‌ها حاکی از رونمایی این خودرو در بهمن ماه امسال است. احتمالا پس از آن فروش این خودرو آغاز خواهد شد.

5 روز پیش

پیش از شروع مذاکرات وین در تاریخ ۲۹ نوامبر، به نظر می‌رسد ایران و ایالات متحده همچنان در دو موضع متناقض قرار دارند. ایران با قاطعیت می‌گوید تنها با هدف رفع تحریم‌های غیر قانونی به مذاکرات باز می‌گردد و قصد دارد به ضمانت‌های قانونی دست یابد که براساس آن، هیچ دولتی در آمریکا نتواند از توافق هسته‌ای خارج شود.

5 روز پیش

وزیر راه و شهرسازی ضمن موافقت با ورود فناوری نوین ساخت مسکن به کشور توسط بخش خصوصی، گفت: برای نهضت ملی مسکن زمین رایگان واگذار می‌کنیم.

5 روز پیش

یک اقتصاددان عرضه بدون نظارت و بی حساب کتاب ارز سهمیه‌ای به عامه مردم، با استفاده از کارت ملی را اقدامی در جهت تباهی منابع ارزی کشور دانست.

5 روز پیش

در روز ششم آذر ماه ارزش هر بیت کوین در بازار جهانی به ۵۴ هزار دلار و ارز هر اتریوم به ۴۱۵۰ دلار رسید.

5 روز پیش

محققان در ابتدا توانستند مدل‌های سلولی آزمایشگاهی را در شرایط آزمایشگاهی تولید کنند که عفونت را در گوش داخلی نشان می‌دهد تا مکانیسمی را ایجاد کنند که توسط آن کووید-۱۹ برای گوش و مجرای شنوایی مسری و مضر است.

5 روز پیش

سیاستمداران گمان کردند «عدالت» یعنی مصرف رایگان یا ارزان دولتی. این راهبرد غلط که منجر به عرضه مجانی یا بسیار ارزان آب شده، در کنار سیاست‌هایی که مصرف بالای انرژی را به دنبال دارد، «ابرچالش آب و محیط زیست» را به وجود آورد.

5 روز پیش

در حال حاضر در ۲۲۴ پایگاه اورژانس ۱۷۸۰ نیرو فعالیت می کنند؛ یعنی هر پایگاه حدودا دو نفر تکنسین اورژانس کم دارد که با این شرایط در حال حاضر حدود ۵۰۰ نیرو کم داریم و فقط سعی می کنیم که پایگاه ها را سرپا نگه داریم.

5 روز پیش

بیشتر...