خبرآنلاین |
3 ماه پیش

تا قبل از پایان سال توافق می شود برگه های طلایی برای بازی در میدان مذاکرات داریم خبرآنلاین

تا قبل از پایان سال توافق می‌شود/ برگه‌های طلایی برای بازی در میدان مذاکرات داریم

عباس زاده مشکینی: رسیدن به یک توافق خوب و برد _ برد را قابل تحقق می‌دانیم هر چند ‌غربی‌ها به ویژه آمریکایی‌هایی به دنبال این هستند که یک توافق بد را به ما تحمیل کنند

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بهخبرآنلاینمی‌گوید: «در مذاکرات هسته‌ای شرایط کشور ما بسیار خوب است و میدان و قاعده در دست ما است. دست ما پر است و دست بالا را داریم و مذاکره‌کنندگان ما با پشتوانه قوی در حال کار کردن هستند.»

محمود عباس زاده مشکینی توضیح می‌دهد: «به اعتراف خود غربی‌ها ما از تحریم‌ها عبور کرده‌ایم و برگه‌های طلایی و خوبی برای بازی در میدان مذاکرات در دست داریم. رسیدن به یک توافق خوب و برد _ برد را قابل تحقق می‌دانیم هر چند ‌غربی‌ها به ویژه آمریکایی‌هایی به دنبال این هستند که یک توافق بد را به ما تحمیل کنند این واقعیت غربی ها  است و واقعیت جمهوری اسلامی هم این است که ایران به هیچ وجه زیر توافق بد نمی‌رود. توافق بد به این معنا است که آنها به هدف خود برسند و ما به هدف نرسیم.»

این نماینده مجلس درباره احتمال به نتیجه رسیدن مذاکرات در سال جاری می‌گوید: «قبل از پایان سال ۱۴۰۰ به نتیجه می‌رسیم و توافق می شود. البته مهم نیست چه زمانی به نتیجه می‌رسیم بلکه این موضوع اهمیت دارد که به نتیجه خوب برسیم و بر همین مبنا ابتکار عمل در دست ما است و ما مذاکرات را مدیریت می‌کنیم.»

او درباره میزان تاثیرگذاری ایران در روند مذاکرات بیان می‌کند: «بعد از تصویب قانون راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملی ما بخش قابل توجهی از ظرفیت‌ها و دستاوردهایی که با برجام در حوزه هسته‌ای از جمله دخیره‌سازی اورانیوم و بحث سانتریفیوژها از دست داده بودیم، مجددا احیا شدند. از طرفی،  روی کار آمدن یک دولت تازه نفس و  فعال انقلابی  و انسجام داخلی و همچنین شکل‌گیری بلوک قدرت در شرق از جمله برگ‌های برنده ایران در مذاکرات است.»

تا قبل از پایان سال توافق می‌شود/ برگه‌های طلایی برای بازی در میدان مذاکرات داریم

بیشتر بخوانید:

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:منتظر مذاکرات وین نیستیم

واکنش سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره کمک چین به عربستان برای تولید موشک بالستیک

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس: بودجه ، بدون برجام بسته شد / مردم ایران هوشیار باشند و سواد رسانه‌ای خود را بالا ببرند

عباس‌زاده ادامه می‌دهد: «آخرین و خطرناک‌ترین ابزار طرف‌های مذاکره کننده، تحریم‌ها بود که جمهوری اسلامی از آن عبور کرد. ما در کانون قدرت شکل‌گیری بلوک قدرت در شرق قرار گرفته‌ایم. بلوک قدرتمندی که سه پایه ایران و روسیه و چین را دارد و روز به روز قدرتمندتر می‌شود. بیش از ۵۰۰ میلیارد دلار در کشور ما توسط توافق با چین در صنایع بسیار راهبردی سرمایه‌گذاری خواهد شد.»

او درباره این که طرف مذاکره کننده ایران را به «وقت کُشی»  متهم می‌کند، می‌گوید: «ما حسن نیت و جدیت داریم و اگر غربی‌ها نیز اندکی در این فضا باشند رسیدن به یک توافق خوب ممکن است. ما به هیچ وجه زیر توافق بد نخواهیم رفت. آنها می‌خواهند با این صحبت‌ها به ما فشار بیاورند و صحبت‌های آنها علیه ایران جنگ روانی است اما ما هم منفعل عمل نمی‌کنیم و اسیر برنامه‌های آنها نمی‌شویم. با شرایط موجود رسیدن به یک توافق خوب و برد و برد را دور از دسترس نمی‌دانم.»

21215#‌سیاسی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

امام جمعه موقت ارومیه گفت: توسعه زیرساختهای آذربایجان غربی مورد توجه رییس جمهور و هیات دولت قرار گیرد.

7 ساعت پیش

یک تابلو نقاشی دیگر از مجموعه آثار «ژان میشل باسکیا» در یک حراجی به قیمت چشمگیر به فروش رسید.

7 ساعت پیش

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز تاکید کرد که امروز اقتصاد و مسائل اقتصادی، عرصه جهاد کبیر است و باید مدیران با کار جهادی و همت بالا در این مسیر تلاش کنند.

7 ساعت پیش

امام جمعه گرگان با اشاره به نظر اقتصاددان ها مبنی بر لزوم حذف "ارز ترجیحی"، گفت: تصمیم امروز دولت در اصلاح نظام پرداخت یارانه ها در راستای خدمت به مردم و برداشتن مفاسد عمومی است.

7 ساعت پیش

معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از ابلاغ اجرایی شدن قانون حمایتی تعرفه مصرف گاز طبیعی تاسیسات گردشگری، آب‌درمانی و هتل‌ها از ابتدای سال خبر داد.

7 ساعت پیش

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران از قوه قضاییه خواست که با مفسدانی که باعث افزایش اجاره بها می شوند با قاطعیت برخورد کند.‌

7 ساعت پیش

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت در شبانه روز گذشته ۸ هزار و ۴۹۷ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

7 ساعت پیش

واحد تولید روزانه ۱۰۰۰ تُن قیر پالایشگاه قیر ارومیه مجهز به فناوری نسل سوم در مراسمی با حضور وزیر راه و شهرسازی به بهره‌برداری رسید.

7 ساعت پیش

امام جمعه زنجان گفت: کاهش جمعیت جوان کشور باید جدی گرفته شود.

7 ساعت پیش

بیشتر...