خبرگزاری تسنیم |
2 ماه پیش

طرح الگوی کشت برای محصولات باغی زراعی کشور اجرایی می شود تسنیم


طرح الگوی کشت برای محصولات باغی و زراعی کشور اجرایی می‌شود

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: طرح الگوی کشت سال گذشته برای محصولات زراعی و امسال برای محصولات زراعی و باغی اجرا خواهد شد و این طرح در سال آینده برای شیلات و سایر طرح‌ها اجرا خواهد شد.

- اخبار استانها -

به گزارشخبرگزاری تسنیماز شهرکرد،سیدمجتبی خیام نکوییدر دیدار با حسین برزگر رئیس سازمان جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه الگوی کشت طی سال‌های اخیر به عنوان یکی از چالش برانگیزترین مباحث مطرح شده در حوزه کشاورزی کشور است، اظهار داشت: اجرای طرح الگوی کشت در محصولات زراعی و باغی امسال اجرایی می‌شود.

خیام‌نکویی به نگاه ویژه به اجرای طرح الگوی کشت اشاره کرد و گفت: اجرای طرح الگوی کشت باید به بهترین نحو ممکن عملیاتی واجرایی شود. اجرای طرح الگوی کشت به عنوان بند متصل است و همه بخش‌های حوزه کشاورزی به الگوی کشت متصل شده است و رعایت این الگوی کشت مهم است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی بیان داشت: طرح الگوی کشت سال گذشته برای محصولات زراعی و امسال برای محصولات زراعی و باغی اجرا خواهد شد و این طرح در سال آینده برای شیلات و سایر طرح‌ها اجرا خواهد شد.

وی به توسعه فعالیت‌ها درحوزه آبخیزداری تاکیدکرد و افزود: توسعه مراکز تحقیقاتی درحوزه آبخیز یک ضرورت است.متاسفانه در حوزه تحقیقات آبخیزداری اعتبار کافی وجود ندارد و با توجه به چالش‌های عمومی که در حوزه آبخیزداری داریم باید جایگاه آبخیزداری در تات تقویت شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه تعامل بین رییس سازمان و روسای مراکز تحقیقاتی به عنوان یکی از مهمترین عناصر ریل‌گذاری جدید در وزارت جهاد کشاورزی است، گفت: امروز ارتباط مستقیمی بین سازمان جهادکشاورزی و مراکز تحقیقاتی وجوددارد.پنج وظیفه برای روسای مراکز تحقیقای تبیین شده است که حل چالش‌ها اولویت‌دار استان در اولویت این وظایف قراردارد.

به گفته وی، آینده پژوهی، برگزاری نشست با نخبگان، افزایش تعامل بامسوولان استانی و ملی و نمایندگان مجلس و حفظ و حراست از ایستگاه‌های تحقیقاتی، انجام وظایف حاکمیتی که بر اساس قانون برعهده این روسا گذاشته شده از جمله تولید بذر،حفظ ذخایر ژنتیکی، ایجاد کلکسیون‌ها از وظایف روسای مراکز تحقیقاتی است.

خیام‌نکویی افزود: مراکز تحقیقاتی به عنوان بازوی روسای سازمان جهاد کشاورزی هستند و ارزیابی روسای سازمان‌ها براساس میزان ارتباط با مراکز تحقیقاتی انجام می‌شود.

وی به دانش بنیان شدن فعالیت‌های جهادکشاورزی و مراکز تحقیقاتی تاکید کرد و گفت: وزارت جهادکشاورزی به عنوان نخستین وزارتخانه است که برنامه بهره‌وری را تا پایان برنامه هفتم تهیه کرده است.

انتهای پیام/7540/.#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

عضو شورای شهر تهران با انتقاد از اطلاع‌رسانی شهرداری از پروژه‌های شهری گفت: بسیاری از شهروندان از اقدامات صورت گرفته در این دوره از مدیریت شهری بی‌اطلاعند و انتظار است که شهرداری تهران اطلاع‌رسانی دقیقی در این زمینه داشته باشد.

نیم ساعت پیش

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با اشاره به اینکه مباشرین توزیع کالاهای تنظیم بازاری در سطح استان تهران مشخص شده است، گفت: از 22 اسفند ماه روند توزیع تنظیم بازار میوه شب عید آغاز می‌شود.

نیم ساعت پیش

در معاملات امروز مرکز مبادله طلا و ارز ایران هر اسکناس دلار آمریکا به 42هزار و 920 تومان و حواله دلار نیز به 39هزار و 864 تومان رسید.

نیم ساعت پیش

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با اشاره به اینکه مباشرین توزیع کالاهای تنظیم بازاری در سطح استان تهران مشخص شده است، گفت: از ۲۲ اسفند ماه روند توزیع تنظیم بازار میوه شب عید آغاز می‌شود.

نیم ساعت پیش

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هنگام تصمیم‌گیری بین منفعت مردم و منفعت خودروساز‌ها، قاعدتا باید به نفع مردم تصمیم‌گیری و حرکت کنیم، گفت: حتی یک ساعت فوت وقت در زمینه نجات مردم از شرایط فعلی حمل و نقل عمومی، جایز نیست!

نیم ساعت پیش

اگر خودروسازان هم در سال آینده ۲۰ درصد افزایش قیمت داشته باشند. با این افزایش قیمت ناخودآگاه توان خرید مردم هم کاهش پیدا می کند و همراه آن تقاضا برای آن هم کاهش پیدا می کند و این می تواند کمک کند تا تفاوت قیمت بازار و کارخانه مقداری کم شود.

یک ربع پیش

جنبش حماس با تعیین سقف زمانی برای پایان مذاکرات تاکید کرد که مقاومت هرگز امتیازی به اشغالگران و آمریکا نخواهد داد.

یک ربع پیش

وزارت صنعت معدن و تجارت اعلام کرد خرید و فروش کد ملی (اسناد سجلی) اشخاص حقیقی جهت موضوعاتی نظیر واردات و ثبت‌نام خودرو تخلف است و در صورت اطلاع این وزارت، موجب سلب اولویت خواهد بود.

نیم ساعت پیش

رئیس سازمان پزشکی قانونی با بیان اینکه در نظر داریم ژنتیک افراد با مشاغل پرخطر را جمع‌آوری کنیم، گفت: افراد دارای مشاغل پرخطر مانند خبرنگاران، آتش‌نشانان، کادر پرواز، نیروهای مسلح، جنگل‌بانان، کارگران معادن و ... از گروه‌های هدف این طرح هستند.

نیم ساعت پیش

بیشتر...