مهریز قطب بومگردی استان یزد all tv logo

مهریز قطب بومگردی استان یزد
یزدیزد

قانعی رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مهریز گفت: اماکن مختلف گردشگری اعم از باغ، خانه، قلعه، حمام و آثار تاریخی بازسازی و تبدیل به مجموعه گردشگری -بومگردی می‌شوند و تنوعجاذبه‌های گردشگریدر این شهر، آن را در کشور متمایز کرده است.

او به رونقاقامتگاه‌های بومگردیدر مهریز اشاره کرد و افزود: ایجاد واحد‌های بومگردی در شهر و روستا‌های این شهرستان توانسته مهریز را به قطب بومگردی استان یزد تبدیل کند و از لحاظ تعداد بومگردی نیز رتبه دوم استان را به خود اختصاص داده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مهریز ادامه داد: در حال حاضر ۲۷ اقامتگاه بومگردی در شهرستان مهریز فعال هستند و هشت واحد دیگر در حال ساخت می‌باشند.

قانعی تصریح کرد: پذیرایی در بومگردی‌ها به علت سادگی و سبک قدیمی می‌توانند مسیری برای جذب گردشگران داخلی و خارجی و سریعترین فرصت برای اشتغالزایی باشد.

او بیان داشت: مجموعه اقامتگاه‌های گردشگری شهرستان می‌تواند یک هزار نفر را در شبانه روز اسکان دهند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مهریز گفت: شهرستان مهریز ۶۰۰ اثر تاریخی و فرهنگی دارد و تاکنون بیش از ۱۰۰ اثر آن در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

گفتنی است مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد واقع شده است.

باشگاه خبرنگاران جوانیزدیزد#‌اخبار منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مدیرکل تعزیرات حکومتی قزوین از وصول جریمه ۸۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریالی شرکت‌های متخلف پتروشیمی خبر داد.

یک ربع پیش

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری یزد گفت: تغییر ساعت کاری ادارات مستقر در شهر یزد به مدت یک هفته دیگر تمدید شد.

یک ربع پیش

روزنامه هم میهن در گزارشی نوشت: معضل ورود افغانستانی‌ها به‌صورت غیرقانونی به ایران مسئله‌ جدیدی نیست، عبور بی‌حد و حصر افغانستانی‌ها به‌صورت غیرقانونی در یکی دو سال اخیر از مرزهای ایران شدت گرفته و آژیر خطر را به صدا درآورده است.

نیم ساعت پیش

اعترافات وابستگان داخلی گروهک تروریستی منافقین، سازوکار به آشوب کشاندن سیستان و بلوچستان را نشان می‌دهد.

یک ربع پیش

مدیرکل توسعه گردشگری خارجی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از سفر ۲۲ هزار گردشگر روسی با ویزا در شش ماهه نخست سال به ایران خبر داد.

نیم ساعت پیش

به‌مناسبت ۲۵ سالگی گوگل، بد نیست بدانید مردم جهان روزانه ۸.۵ میلیارد جست‌وجو در گوگل انجام می‌دهند.

نیم ساعت پیش

مدیرکل حج و زیارت کرمانشاه با تاکید به امکان افزایش تعداد کاروان‌ها بر حسب تقاضا از اعزام هفتگی کاروان‌های زیارتی کرمانشاه به عتبات عالیات خبر داد.

یک ربع پیش

رئیس سازمان برنامه و بودجه بر آمادگی کامل برای همکاری در زمینه توسعه فضا‌های حرم مطهر رضوی تاکید کرد.

نیم ساعت پیش

قالیباف طی پبامی درگذشت پدر استاندار کرمان را به وی و بازماندگان تسلیت گفت.

نیم ساعت پیش

بیشتر...