5 روز پیش
2 بازدید

ماجرای اختلاف اشرفی اصفهانی با پناهیان در چیست؟ | شهرآرانیوز

ماجرای اختلاف اشرفی اصفهانی با پناهیان در چیست؟
محمد اشرفی اصفهانی که از آغاز دهه ۷۰ مجتمع فرهنگی مذهبی مسجد امیرالمؤمنین را در منطقه مرزداران (شهرک ژاندارمری در غرب تهران) تأسیس و مدیریت کرده حضور علیرضا پناهیان - منبری مشهور - را در مجموعۀ متبوع خود، نامتناسب می‌داند و می‌گوید: «بار‌ها از ریاست حوزه‌های علمیه خواسته‌ام به جای دیگری منتقل شود».

به گزارششهرآرانیوز، تولیت مجتمع فرهنگی و مذهبی مسجد امیر المؤمنین (ع)  دربارۀ فعالیت علیرضا پناهیان در این مجموعه زیر عنوان «دارالحکمه» گفت: از حضور و فعالیت او راضی نیست و هیچ قرابت فکری و کاری با این دارالحکمه ندارد و در واقع با عنوان دارالحکمه و پرورش طلاب جدید وارد مجموعه شده و عملا در کار حوزۀ علمیه اختلال ایجاد کرده است.

محمد اشرفی اصفهانی که از آغاز دهه ۷۰ مجتمع فرهنگی مذهبی مسجد امیرالمؤمنین را در منطقه مرزداران (شهرک ژاندارمری در غرب تهران) تأسیس و مدیریت کرده حضور علیرضا پناهیان - منبری مشهور - را در مجموعۀ متبوع خود، نامتناسب می‌داند و می‌گوید: «بار‌ها از ریاست حوزه‌های علمیه خواسته‌ام به جای دیگری منتقل شود».

 

این سخنان طبعاً این پرسش را پدید می‌آورد که آقای پناهیان چگونه به این مجتمع راه یافته که به رغم مخالفت و عدم رضایت صریح تولیت، در آن فعالیت کرده و به حضور خود در آن ادامه می‌دهد؟


محمد اشرفی اصفهانی به عصر ایران می‌گوید: در همان ابتدا و برای آن که شایبه‌های اقتصادی و مالی پیش نیاید و تصور نشود خانواده شهید محراب آیت‌الله عطاء‌الله اشرفی اصفهانی از ساخت وساز‌ها و فعالیت‌های متنوع مجتمع، نفع شخصی می‌برند و، چون به رییس وقت سازمان اوقاف (حجت‌الاسلام نظام‌زاده) اعتماد کامل داشتم، نظارت را به این سازمان سپردم در حالی که دولت‌های مختلف حتی یک ریال هم کمک نکرده‌اند.


وی گفت: حتی یک میلی‌متر از رقبات به نام من نیست و منظور ما از نظارت اوقاف این بود که شایبه‌ای پیش نیاید و جنبۀ عمومی به پیش‌بُرد پروژه هم کمک کرد کما این که ما تنها یک قرارداد زمین شهری داریم و مغازه‌های مجتمع سند ندارند، اما شهرداری هم در دوره‌های مختلف مانع نمی‌شد و ۱۸ هزار متر مربع بنا را طی ۲۷ سال با کمتر از ۱۰ میلیارد تومان احداث کرده‌ایم که در حال حاضر با این عدد می‌شود تنها یک آپارتمان ۳۵۰ متری را در این منطقه خریداری کرد!

 

ماجرای اختلاف و اصطکاک حجت‌الاسلام اشرفی اصفهانی (فرزند شهید محراب و تولیت مجتمع) با حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان (منبری مشهور و اخیراً خبرساز)، اما به روایت نفر اول از وقتی شروع می‌شود که رییس کنونی سازمان اوقاف تلقی دیگری از نظارت را ارایه و عملا همین نوع نظارت با امکان انتصاب نمایندگان بوده که با تولیت اصطکاک ایجاد کرده است.

 

تولیت مجتمع در ادامه گفت: مراجع تقلید، تولیت مرا تأیید و بعضا حتی مرا نصب کرده‌اند، اما اکنون اوقاف، مدعی شده است.

 

وی گفت: تا قبل از رییس کنونی البته مشکل جدی نداشتیم. یک بار هم که در دورۀ رییس قبلی مشکلی ایجاد شد در سال ۹۰ که امکان دیدار و گفتگو با مقام معظم رهبری در فرودگاه کرمانشاه و طرح موضوع فراهم آمد با دستور ایشان به رییس اوقاف، حل شد، اما اکنون به نام دارالحکمه و زیر نام شهید محراب وارد شده‌اند در حالی که حوزۀ علمیه خط قرمز من است.

 

حجت الاسلام اشرفی اصفهانی در پایان تصریح کرد: به افراد و دستگاه‌های مختلف اعلام کرده‌ام که من نمی‌توانم با آقای پناهیان کار کنم و از حضور او راضی نیستم و باید اینجا را ترک کنند. به تازگی هم دیدیم و شنیدیم که ایشان گفته دوستانی دارند که می‌توانند امکاناتی را در اختیارشان بگذارند. از این رو بهتر است به جای فعالیت زیر نام شهید محراب، عرصۀ دیگری را انتخاب و این مجتمع را ترک کند.

منبع: عصرایران#‌اخبار #‌مشهد
منبع: شهرآرانیوز


مطالب پیشنهادی

پایداری‌ها همچنان بلای جان قالیباف /شورای ائتلاف حکمیت خواهد کرد؟

نشانه ها از این حکایت دارد که پایداری ها برای مانع تراشی بر سر راه ریاست قالیباف، از همین حالا و حتی پیش از این به تخریب شهردار پیشین روی آورده اند و در کنار آن درحال لابی با نمایندگان شهرهای کوچک برای جمع کردن رأی به نفع آقاتهرانی هستند.

روحانی به مردم: از روز شنبه مرحله سخت مبارزه با کرونا شروع می‌شود /آن روز که فهمیدیم کرونا در قم نشر یافته، همان روز از قم هم خارج شده بود - خبرآنلای

روحانی گفت: آن روزی که به ما اعلام شد اول فقط در قم بود و روز بعد اراک را هم اعلام کردند که متوجه شدیم. آن روز که ما فهمیدیم هم در قم شیوع یافته و هم از قم عبور یافته است.

خداحافظی با مردِ «شماره یک» مجلس / روزگار پساپارلمانی لاریجانی

روزگار پسا پارلمانی علی لاریجانی چگونه خواهد گذشت؟ آیا او رخت سیاست را از تن بدر خواهد کرد و به گوشه دنج سیاست می رود یا استراحتی کوتاه کرده و برای ۱۴۰۰ آماده می شود یا...

کرونا و رفتارهایی نامتعارف به بهانه دین‌دار بودن

هر روز که می گذرد دامنه شیوع ویروس کرونا گسترده‌تر می‌شود، تفاوتی هم بین فقیر و غنی، چپ و راست و ...نمی‌گذارد و همه را درگیر کرده است.

یک توصیه به عقلای مجلس آینده

بیماری کرونا این روزها بر حوزه های سیاست، اقتصاد، جامعه و ...سایه انداخته و همه چیز را تحت الشعاع خود قرار داده است.

انتقاد توئیتری آقای نماینده از عدم رعایت پروتکل ضدکرونایی در صحن مجلس /صحنه هایی خلاف موازین بهداشتی به دنیا مخابره شد

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از نحوه برگزاری جلسات علنی مجلس و رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی ستاد مقابله با کرونا انتقاد کرد.

سه قوه، دشمن مشترک را فراموش نکنند

در سال ۹۸ با چالش های زیادی مواجه شدیم. از بلایای طبیعی که در اول سال رخ داد تا بیماری کرونا که از اول اسفندماه در کشور شیوع پیدا کرد.

مجلس یازدهم به تصرف اصولگرایان درآمد/ سهم ناچیز اصلاح‌طلبان

اعلام نتایج انتخابات مجلس یازدهم بصورت رسمی نشان داد اصولگرایان در این ماراتن پیشتاز رقابت شدند و اکثریت مجلس یازدهم را در دست گرفتند.

جهش تولید را در روزهای کرونایی فراموش نکنیم

سال ۹۸ بسیار سخت و با اتفاقات غیرقابل پیش بینی تمام شد. نه بلاهای طبیعی مانند سیل و زلزله قابل پیش بینی بودند و نه بیماری کرونا که ناگهان آمد و گریبان همه را گرفت.

پاسخ‌های کرونایی عباس عبدی به چند سوال اصلاح‌طلبانه و انتخاباتی

عباس عبدی تحلیلگر سیاسی اصلاح طلب می گوید: کنشگری در فرایندهای سیاسی موجود را حتی پیش از کرونا ناممکن و نامفید می‌دانستم.

این زیردریایی ارتش قابل رهگیری و کشف نیست + عکس

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: زیردریایی کلاس غدیر که در مراحل اورهال قرارداشت صبح امروز چهارشنبه ٢٠ فروردین به آب انداخته شد.

طرز تهیه ذرت مکزیکی بخارپز | طرز تهیه ذرت مکزیکی بخارپز و ذرت مکزیکی اصل

طرز تهیه ذرت مکزیکی بخارپز و طرز تهیه ذرت مکزیکی بخارپز و ذرت مکزیکی اصل و طرز تهیه ذرت به سبک مکزیکی را در پرشین وی بخوانید

روش نرم شدن خلال بادام | روش نرم شدن خلال بادام و خلال پسته در غذاها

روش نرم شدن خلال بادام و روش نرم شدن خلال بادام و خلال پسته در غذاها و نکات درست کردن خلال بادام و خلال پسته درمنزل را در پرشین وی بخوانید

به روغن انداختن خورش | نکات به روغن انداختن خورش و ترفندهای آشپزی

به روغن انداختن خورش و نکات به روغن انداختن خورش و ترفندهای آشپزی و جا انداختن خورشت فسنجان و روش سرخ کردن سیب زمینی رستورانی را در پرشین وی بخوانید

بو دادن بادام زمینی | روشی آسان و متفاوت برای بو دادن بادام زمینی

بو دادن بادام زمینی و بو دادن بادام زمینی در منزل و بادام زمینی و خواص بادام زمینی و بادام زمینی چه مواد مفیدی دارد و آشنایی با خواص بادام زمینی را در پرشین وی ببینید

روایت میرسلیم از اختلاف نظرها بین آیت‌الله خامنه‌ای و میرحسین موسوی درباره نحوه اداره کشور

میرسلیم می گوید بین آیت الله خامنه ای که رئیس جمهور بودند و میرحسین موسوی که نخست وزیر بود درباره نحوه اداره کشور توسط دولت و توجه به بخش خصوصی اتفاق نظر وجود نداشت.

سرنوشت نامعلوم ۲ خواسته سیاسی روحانی؛ افزایش اختیارات و همه‌پرسی

بارها از اختیاراتی ویژه برای ریاست جمهور حرف زده، اختیاراتی که معتقد است اصل ۱۱۳ قانون اساسی به آن اشاره دارد اما تفسیرها اشتباه است، حتی معتقد به رفراندوم و رجوع به آراء مردمی در آن مسائلی که بن بست ایجاد می شود، است اما هیچکدام از دو خواسته سیاسی روحانی طی ۶ سال گذشته راه به جایی نبرده است.

تغییر چهره سیاسی پارلمان یازدهم /سونامی اصولگرایان به بهارستان رسید

نتیجه یازدهمین دوره انتخابات مجلس تغییر حداکثری در چهره سیاسی پارلمان را رقم زد و اکثریت نمایندگان مجلس فعلی حداقل برای ۴ سال آینده در پارلمان حضور نخواهند داشت.

از بین بردن چربی خورشت | راه کاری موثر برای از بین بردن چربی خورشت

از بین بردن چربی خورشت و راه از بین بردن چربی خورشت و چگونه چربی خورشت را از بین ببریم و چرب شدن زیاد خورشت را در پرشین وی بخوانید

رییس مجلس ترکیه جویای حال علی لاریجانی بعد از ابتلا به کرونا

ایسنا نوشت: مصطفی شنتوپ، رئیس مجلس ملی ترکیه طی تماس تلفنی با علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، ضمن آرزوی بهبودی برای وی درباره اقدامات مشترک دو کشور برای مهار کرونا گفت وگو کرد.

مطالب مرتبط