خبرگزاری رضوی |
۳ هفته پیش

انتقال 49پرونده مالیاتی بنگاه بزرگ اقتصادی به هرمزگان رضوی

انتقال 49پرونده مالیاتی بنگاه بزرگ اقتصادی به هرمزگان
به گزارشخبرگزاری رضوی، مجتبی قهرمانیرئیس کل دادگستریهرمزگان با اشاره به موارد متعدد ورود دادگستری استان هرمزگان به حوزه امور مالیاتی در سال‌های اخیر گفت:بر اساس مقررات مربوطه، اشخاص حقوقی، شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی باید مالیات خود را در محل فعالیت خود پرداخت کنند.
وی اظهار کرد: با بررسی عمده مودیان این حوزه در استان مشخص شد که شرکت‌های بزرگی در هرمزگان فعالیت دارند که محل پرداخت مالیات آن‌ها خارج از استان است و بر این اساس با ورود دستگاه قضایی به موضوع و به منظور صیانت از حقوق عامه، این بنگاه‌های بزرگ اقتصادی مکلف شدند نسبت به پرداخت مالیات خود در محل فعالیت‌شان اقدام کنند که این موضوعاز سوی وزارت امور اقتصادی و دارایی نیز مورد تأیید قرار گرفت.
وی با بیان اینکه پرداخت این مبالغ قابل توجه مالیات در هرمزگان می‌تواند زمینه‌ساز دستاوردهای بزرگی در جهت عمران و آبادانی و توسعه زیرساخت‌های این استان شود، گفت: دادگستریهرمزگان به محض اطلاع از این موضوع با صدور دستور ویژه قضایی خطاب به ادارات کل امور مالیاتی در اقصی نقاط کشور، از آن‌ها خواست نسبت به ارسال پرونده‌های مالیاتی این بنگاه‌های بزرگ اقتصادی به استان محل فعالیت‌شان یعنی هرمزگان اقدام کنند.
رئیس کل دادگستریهرمزگان با اشاره به مفاد ماده ۱۱۰ قانون مالیات‌های مستقیم، تصریح کرد: عدم پرداخت مالیات شرکت‌های بزرگ در استان هرمزگان معایب زیادی داشت که مهم‌ترین آن‌ها این بود که هم برای محل فعالیت خود نفعی نداشتند و هم به واسطه پرداخت مالیات در محلی دیگر، مبالغ پرداختی آن‌ها به صورت دقیق بررسی نمی‌شد.
وی با بیان اینکه پس از ورود دستگاه قضایی۹۲ شرکت درهرمزگان شناسایی شدند که مالیات خود را در محلی دیگر پرداخت می‌کردند، گفت: تاکنون پرونده مالیاتی ۴۹ شرکت بزرگ به استان هرمزگان منتقل شده است.
قهرمانی با اشاره به اینکه از این تعدادچهار شرکت نیز لغو مجوز شده‌اند و دیگر فعالیتی ندارند، تأکید کرد: ۳۹ شرکت دیگر که مدعی هستند تنها بخشی از فعالیت‌شان درهرمزگان است، مکلف هستند نسبت به آن بخش از فعالیت خود مالیت‌شان را در این استان پرداخت کنند.
رئیس کل دادگستری هرمزگان با بیان اینکه پرداخت این مبالغ قابل توجه مالیات در هرمزگان می‌تواند زمینه‌ساز دستاوردهای بزرگی در جهت عمران و آبادانی و توسعه زیرساخت‌های این استان شود، تصریح کرد: در نتیجه این اقدام قاطع دستگاه قضایی، سهم مالیات این شرکت‌ها برای عمران و آبادانی استان هرمزگان اختصاص داده خواهد شد.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

خلاصه دیدار الدحیل و الشباب در مرحله یک‌چهارم نهایی رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا را ببینید.

۴ هفته پیش

مولودی ولادت امام حسین (ع) با نوای محمود کریمی در اینجا قابل مشاهده است.

۴ هفته پیش

متاسفانه وزیر ورزش و جوانان کشور امروز در حادثه سقوط بالگرد در شهر بافت کرمان از ناحیه مغز آسیب دید.

۴ هفته پیش

شادترین بازیکن تیم پرسپولیس بعد از برد در دیدار با سپاهان مهدی عبدی بود. بازیکنی که این روزها کمتر در ترکیب تیم به میدان می‌آید یا بهتر است بگوییم به میدان نمی‌آید.

۴ هفته پیش

یحیی گل محمدی، برای دومین بار در پند ماه اخیر مورد تمسخر مجریان صدا و سیما قرار گرفت.

۴ هفته پیش

تیری آنری، اسطوره توپچی‌های لندنی به سوال یک مجری ورزشی پاسخی جالب داد.

۴ هفته پیش

شبیه‌سازی دیدار لیورپول و رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا با لگو را ببینید.

۴ هفته پیش

خلاصه دیدار الدحیل و الشباب در چارچوب مرحله ۱/۴ نهایی رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا

۴ هفته پیش

باشگاه اتحاد کلبا اعلام کرد؛ در مورد تمدید قرارداد فرهاد مجیدی در پایان فصل تصیم گیری خواهد کرد.

۴ هفته پیش

بیشتر...