خبرگزاری میزان |
۲ هفته پیش

رئیس سازمان توسعه تجارت: کشورهای آفریقایی جزو اولویت های صادراتی ما هستند resize

خبرگزاری میزان -علیرضا پیمان پاکامروز دریکنشست خبریدرباره«تحولات اخیر منطقه، چالش‌های پیش روی صادرات و برنامه‌های سازمان توسعه تجارت»، گفت: در رویکرد جدید وزارت «صنعت، معدن و تجارت» و سازمان توسعه تجارت بحث پشتیبانی، پیگیری عملیاتی و اجرایی و همچنین توسعه صادرات را مدنظر داریم.
 
وی افزود: برنامه‌ای را کهبه‌طورکلانرئیس‌جمهورنیز در خصوص توسعه تجارت باکشورهایهمسایه و همسو و همچنین افزایش صادرات داشتند، این افزایش به رونق تولید گره می‌خورد.
 
پیمان پاک تصریح کرد: بسیاری از کارخانه‌های تولیدی ما یا تعطیل است یا زیر ظرفیت فعالیت می‌کنند تورمی که چند سال از ادامهپیداکردهقدرت خرید مردم را کاهش داده است بنابراین درکوتاه‌مدتنمی‌شود با اتکا به بازار داخلی رونق جدی به وجود آورد.
 
رئیس سازمان توسعه تجارت اظهار داشت لازمه رونق تولید آن این است که توسعه صادرات را در محصولات تولیدی خود داشته باشیم همچنین باید با اولویت‌بندی، برنامه‌ریزی و پشتیبانی صحیح بتوانیم توسعه صادرات را رقم بزنیم.

وی بیان کرد: با توجه به محدودیت‌هایی که در حوزه نفت، گاز و انرژی وجود داردهرچقدربتوانیم منابع ارزی را از توسعه صادرات نفت ایجاد کنیم عاملی در جهت کمک به دولت برای کنترل و مدیریت بازار ارز، تسهیل واردات مواد اولیه و واردات نهاده‌هایی برای تولید است.
 
پیمان پاک اظهار کرد: با این رویکرد در سازمان توسعه تجارت تدوین برنامه‌ای را بر مبناییکسریفاکتورهااعم از سیاسی، مسائل توسعه بازار، اندازه، حجم و بلوغ بازار شروع کرده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد:اولویت‌بندیرا درکشورهایهدف انجامداده‌ایم،یکسری ازکشورهاهمسایه‌های ایران هستند و برخی ازکشورهامثلکشورهایهند، چین وکشورهایآفریقایی جزو اولویت‌هایاولماقرارگرفته‌اندو تعداد آن‌ها مشخص است و برای اینکشورهایکسری دالان‌ها وکریدورهایتجاری تعریفکرده‌ایم.

تکمیل می‌شود


#‌اقتصاد#‌اخباراقتصاد منبع: خبرگزاری میزان

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

حسین حیدری (داماد زاکانی) به عنوان مشاور و دستیار ویژه شهردار در حوزه هوشمندسازی، فناوری‌های نوین و نوآوری شهری منصوب شد.

یک ربع پیش

عضو هیئت‌رئیسه اتاق اصناف ایران، گفت: سرمایه در گردش واحدهای صنفی کاهش شدید پیدا کرد به‌نوعی که کفاف ادامه کار و تأمین معیشت آن‌ها را نمی‌دهد درنتیجه ترمیم وضعیت موجود و شرایط بد اقتصادی اصناف زمان‌بر خواهد بود.

یک ربع پیش

معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: از مخلوط مواد شیمیایی مانند جوهر نمک و جرم‌بر با فرآورده‌های سفید کننده به دلیل تولید بخارات و گازهای بسیار سمی و خفه کننده، جداً خودداری کنید.

1 ساعت پیش

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: بسیاری از بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها خدمات بیمه‌ای ناچیزی ارائه می‌دهند و اگر فردی با دفترچه بیمه‌ای خود وارد این بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها شود تنها این بیمه، کفاف یک قرص استامینوفن را داده و هر دارویی که خاص و یا مقداری هزینه‌بر باشد را معمولاً جزو بیمه قلمداد نمی‌کنند.

1 ساعت پیش

قرعه کشی بیست و پنجمین مرحله پیش فروش محصولات ایران خودرو با حضور نهاد‌های نظارتی برگزار شد.

1 ساعت پیش

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: این سازمان برای مأموریت رصد، پایش، دفاع غیرنظامی و مقاوم‌سازی زیرساخت‌های کشور در مقابل تهدیدات تشکیل شده است.

1 ساعت پیش

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: آمریکای جنایتکار و صهیونیست‌ها نشان داده‌اند که هرچند اقدام نظامی مستقیم برای آن‌ها کار سختی شده است، اما هیچ‌گاه دست از توطئه و دشمنی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی برنخواهند داشت.

1 ساعت پیش

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: یکی از اهداف اصلی از اصلاح ساختار بودجه ۱۴۰۱ این است که جداول و توافقنامه‌ها به گونه‌ای تنظیم شود که استان‌ها و دستگاه‌ها در برابر منابع و اختیارات پاسخگو باشند.

2 ساعت پیش

رئیس جمهور در پیامی با تسلیت درگذشت مادر بزرگوار شهیدان والامقام «ناصر، علی محمد و مسعود خودسیانی» گفت: این اسوه صبر و مقاومت همواره الگویی درخشان برای مادران این مرز و بوم خواهد بود.

2 ساعت پیش

­وزیر امور اقتصادی و دارایی شائبه فروش گسترده اوراق بدهی دولتی در مهرماه و اعمال فشار به بانک‌ها و صندوق‌های بانک‌ها جهت تامین بودجه را تکذیب کرد.

3 ساعت پیش

مدیرکل روابط عمومی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از برقراری پرواز بندرعباس به دبی خبر داد.

3 ساعت پیش

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رفع همه تحریم‌های آمریکا علیه ایران ضروری است، گفت: موضع دولت سیزدهم در عرصه سیاست خارجی تاکنون بسیار عزتمندانه بوده است و ادامه این روند باعث می‌شود که غربی‌ها از اعمال فشار و تحریم بر ایران به مرور دست بردارند.

3 ساعت پیش

نرخ ارز بین‌بانکی امروز در حالی از سوی بانک مرکزی اعلام شد که ۲۰ ارز با افزایش قیمت روبه‌رو شدند.

4 ساعت پیش

سفیر پیشین ایران در فرانسه گفت: هرچند که ما آماده مذاکره هستیم، ولی اینکه محتوای مذاکرات چه باشد، پیچیدگی‌هایی دارد که باید با سعه‌صدر و عبور از برخی از مطالبات غیرواقعی غربی‌ها، شکل و شرایطی واقعی انجام مذاکرات را فراهم کند.

4 ساعت پیش

کارشناس صنعت سیمان گفت: دخالت در قیمت‌گذاری باعث می‌شود تولیدکنندگان آن‌چنان وارد بازار نشوند همچنین وزارت بازرگانی نیز شبکه توزیع آن‌چنانی ندارد که توزیع را انجام دهد که این باعث ایجاد تفاوت قیمت می‌شود.

4 ساعت پیش

بیشتر...